ازدواج با وجود اختلاف فرهنگی (ازدواج ساکن شهر با ساکن روستا)

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با وجود اختلاف فرهنگی (ازدواج ساکن شهر با ساکن روستا)

با سلام . بنده مدتی پیش با خانومی اشنا شدم . خیلی دختر خوبیه و تقریبا اکثر چیزهایی که از طرفم میخوام رو داره . فقط یه مشکلی هست . این خانوم تو یه روستا نزدیک به شهر ( فاصله 20 کیلومتر از خونه ما ) زندگی میکنن و این موضوع من رو دچار سردرگمی کرده . چون زیاد تمایل ندارم به اونجا رفت و آمد داشته باشم . ارزو میکردم کاش ایشون بچه شهر بودن و نزدیک بودیم ( بحث فاصله فقط نیستا ... خودتون متوجهین دیگه ) . حالا موندم چه کنم. بیخیالش بشم یا نه ! چه مشکلاتی ممکنه تو زندگی به وجود بیاد ؟ ممنون میشم کمکم کنید

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

hr7;824385 نوشت:
با سلام . بنده مدتی پیش با خانومی اشنا شدم . خیلی دختر خوبیه و تقریبا اکثر چیزهایی که از طرفم میخوام رو داره . فقط یه مشکلی هست . این خانوم تو یه روستا نزدیک به شهر ( فاصله 20 کیلومتر از خونه ما ) زندگی میکنن و این موضوع من رو دچار سردرگمی کرده . چون زیاد تمایل ندارم به اونجا رفت و آمد داشته باشم . ارزو میکردم کاش ایشون بچه شهر بودن و نزدیک بودیم ( بحث فاصله فقط نیستا ... خودتون متوجهین دیگه ) . حالا موندم چه کنم. بیخیالش بشم یا نه ! چه مشکلاتی ممکنه تو زندگی به وجود بیاد ؟ ممنون میشم کمکم کنید

با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
برای ازدواج ابتدا باید با مطالعه و تحقیق ملاکهای درستی را برای خود در نظر بگیرید و آن ملاکها را اصلی و فرعی نمایید سپس طرف مقابل خود را با ملاکها مقایسه نمایید و ببینید چقدر با هم همانندی دارید و هم کفو هستید
همانندی ها شامل همانند در زمینه مسایل اقتصادی اجتماعی خانوادگی فرهنگی تدین آداب و رسوم علمی و هر آنچه که می تواند مهم باشد
امروزه با توسعه دایره ارتباطات ازدواجهای اینچنینی زیاد شکل می گیرند و البته اگر با شناهت تفاوتها و انعطاف پذیری لازم صورت پذیرد مشکلات احتمالی به حداقل خود می رسد
حال دوست عزیز اگر در سایر زمینه ها هم کفو هستید و یا اگر در برخی هم که هم کفو نیستید کفویت برای شما خیلی مهم نیست و تنها دغدغه فعلی شما کفویت در زمینه فرهنگی می باشد دقت نمایید که با توجه به مشکلات امروزی و این که پیدا نمودن موردی که از جهات مختلف مناسب باشد و تنها در یک یا دو مورد تفاوت وجود داشته باشد مقداری سخت به نظر می رسد

پس به سوالات زیر پاسخ دهید و با توجه به پاسخها اقدام نمایید :
چقدر در زمینه فرهنگی تفاوت دارید ؟
آیا خود و خانواده و همچنین طرف مقابل و خانواده اش می توانند با این تفاوتها کنار بیایند یا خیر ؟
طرفین و خانواده آنها چقدر انعطاف پذیر و گذشت کننده هستند؟
طرفین و خانواده آنها چقدر پابند به آداب و رسوم خود هستند؟
به مشابهت های خود و طرف مقابل در زمینه اعتقادات، آداب و رسوم، سطح تحصیلات خانواده، هنجارها و مقررات خانوادگی و فامیلی، پایبندی به رسوم محلی و مدرن یا سنتی بودن خانواده و فرد و... توجه کنید. تک تک این مسائل می توانند در آینده زندگی شما تاثیر گذار باشند. و تفاوتها ممکن است سبب شود شما در زندگی متحمل هزینه شوید (هزینه عاطفی و فشار روانی و تنش و...)

اگر تفاوت فرهنگی برای شما مهم نیست و اگر هم مهم است ویژگیهای مثبتی که ایشان دارند سبب می شود که انسان این تفاوت را نادیده بگیرید و انعطاف پذیر و گذشت کننده هستید و خیلی پایبند به آداب و رسوم خود نیستید با توجه به نکات زیر ازدواج نمایید
-قبل از ازدواج خود و خانواده خود را همچنین طرف مقابل را متوجه آداب و رسوم خود و طرف مقابل نمایید و با تفاهم آنها را حل نمایید
-به قضاوتها و اظهار نظر های مخالف دیگران ترتیب اثر ندهید
-برداشتها خود را با منظورهای طرف مقابل هماهنگ نمایید
- ویژگیهای مثبت طرف مقابل همواره مدنظر شما باشد و به آنها ترتیب اثر دهید و تفاوتها را بزرگ ننمایید

نکته پایانی : ممکن بود این خانم یک سال یا دو سال پیش با خانواده می آمدن و در شهر زندگی می کردند باز هم این قضاوت و فکر را می کردید دقت نمایید بسیاری از افراد در شهر ها زندگی می کنند و حتی همسایه هم هستند ولی تفاوتهای فرهنگی زیادی دارند .

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

یا رئوف

من چیزی که در اطرافیانم زیاد دیدم اینه که اگر پسر بالاتر باشه از لحاظ فرهنگی صدمه ی کمتری خورده میشه تا وقتی دختر از لحاظ فرهنگی بالاتر باشه(این مورد رو خیلی دقت کنید)

گاها هم دیده شده دختر سطح پایینی از زندگی داره اما متاسفانه توقعاتش بالاست

موافق نیستم

مشتی خاک;824703 نوشت:
من چیزی که در اطرافیانم زیاد دیدم
سلام
آنچه شما ديديد ظاهر امر بوده. از باطن موضوع قطعاً اطلاع كاملي نداريد

اختلاف فرهنگي تاثيرش بسيار بيشتر از آنچه هست كه فكرش را مي كنيد
از توع پاسخ دادن شما مشخص است كه علاقه زيادي به اين دختر داريد
اما به جرات ميگويم تاثير اختلاف فرهنگي در زندگي مشترك ، حتي از اختلاف ديني هم بيشتر است

(منظورم اختلاف در اصل دين نيست)

سلام

تو روستا معمولا زنها تو خونه با حجاب کامل بسر میبرند و لباس آزاد ندارند چون مردا بدشون میاد چک و لقدی می کنند البته زنه ها هم خوششون نمیاد

پس اگه شما توی خونه راحت هستین معمولا روستایی ها با این موضوع مشکل دارند تحمل نمی کنن با پدرتون یا برادراتون در گیر میشن میرن برادرشون و میارن یک بست سیر پدر و برادرتون و میزنن ادب میکنن(من دیدم میگم دیگه)

-زن های روستایی نمی تونن توی هر مهمونی شهری ها بیان بهش نمی سازه مگر اینکه مجلس عروسی چیزی باشه یا عزایی روزه ای فاتحه خونی چیزی باشه

-زن روستایی نمی تونه ببینه مرد شهری ش داره با دخترای شهری گپ و گفتگو میکنه اس ام س میکنه یا برین توی تلگرام یا توی سایتای دیگه زن ها رو نگاه میکنه- ماهواره نگاه بکنه این چیزا رو نمی تونه ببینه داد و بیدا میکنه زندگی خراب میشه (من دیدم میگم)

اما در عوض خوبی های دیگه ای هم داره زنت هیچ وقت دوست مرد دیگه ای نمیشه ازت مهریه نمی خواد هرچی کتکش بزنی خونه باباش نمیره ماشین و خونه هم نمی خواد با مادر شوهر هم میسازه!

اگه بتونین شما و خونوادتون این چیزا رو پذیرش کنین زن روستایی عالیه!

hr7;824385 نوشت:
چه مشکلاتی ممکنه تو زندگی به وجود بیاد ؟

[=arial]سلام
ببینید آقای محترم ( والا هرچی سعی کردم نفهمیدم اسمتون و چطوری تلفظ کنم)
ازدواج فقط پیوند دوتا آدم که نیست
پیوند دوتا فامیل و قوم هست
یادمه چندوقت پیش یکی اینجا تاپیک زده بود و دنبال مهر تائید بود که خانومشو طلاق بده
دلیلشم این بود که: خونواده همسرم اهل روستان و وقتی میرم خونشون
همه صحبتاشون در مورد گاو و گوسفند و اینجور چیزاست
حالا بماند که ایشون کلا یه چیزیش میشد و .....
مهم اینه که شما توی ازدواجتون باید به کوچکترین مسائل هم دقت کنین
چون اختلاف فرهنگیتون زیاده
البته اصلا منظورم برتری یکی بر دیگری نیست
منظورم تفاوت هاست که متاسفانه زیاده
شما شاید بتونی خانومتو یه دختر شهری تمام عیار بکنی
ولی نه میتونی نه حق داری فرهنگ یه فامیل رو تغییر بدی
فامیل اون خانم از طرز لباس پوشیدن و حرف زدن گرفته تا جزء جزء زندگیشون با شما متفاوته و قرارم نیست بخاطر شما تغییرش بدن
ماشاءالله تو ایران با یکی از فامیلای خودت بخوای ازدواج کنی
همه حرکات عروس جدید تا یکی دو سال زیر ذره بینه
وای به روزی که این عروس خانم اهل روستا باشه و بخواد بیاد بین یه تعداد دختر شهری
درست ترین رفتار عالم رو هم که داشته باشه کافیه با فرهنگ شما مغایر باشه تا
کلی حرف و حدیث پیش بیاد و بعدشم یه دلخوری اساسی.

سلام.
بنظرم ازدواج یک چیز خیلی خیلی مهم هست که سرنوشت فرد مشخص میشه،برای همین خیلی باید دقت کرد...
درمورد فرهنگ بادوستان موافق هستم،فرهنگ واداب ورسوم یک فرد روستایی با یک فرد شهری متفاوت هست واین تفاوت در زندگی دونفر خیلی تاثیر دارد..ممکن هست خیلی چیزها ازنظر شما مهم باشد ولی ازنظریک فرد روستایی خیرویا برعکس..
ولی همه چیز بازهم به خود شما بستگی دارد که این تفاوت ها رو می پذیرید یاخیر..
کاملا هوشیارانه وبا عقل باید تصمیم گرفت ونه از روی احساس و دوست داشتن

موضوع قفل شده است