صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل همسر با مادر شوهر

نوشته
    9
    حضور
    8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

مشکل همسر با مادر شوهر

بسمه تعالی
    سلام خدمت همه کاربران و کارشناسان محترم،
    بنده یک مرد 30 ساله هستم و که یک سال و نیم پیش ازدواج کرده و یک سال است عروسی کرده ام و هنوز فرزندی ندارم، همسر بنده یک شخص بسیار مذهبی و بسیار عاطفی و احساساتی است و به هم علاقه مند می باشیم و
    مادرم هم زن مومنه ای است ولی خصوصیت اخلاقی دارد: که هر چیز را که بخواهد بیان کند، چه به فرزندان خود و چه همسرانشان، حرف خود را با نیش و کنایه تند بیان می کند و بعضی مواقع به آدم برمیخورد.
    حال مشکل پنهانی که خانمم داشت این بوده که از اول ازدواج تا به حال حرفها و انتقادها و نیش و کنایه های زیادی از مادرم شنیده بود ولی اصلا به روی خود نمی آورده و نشنیده می گرفت و حتی خیلی از آنها را به من هم نمی گفت، یکی دوباری به من گفت که از فلان حرف مادرت ناراحت شدم و از من می خواست تا مودبانه پاسخ مادرم را بدهم و از ایشان دفاع کنم ولی من با چون نمی خواستم خدای ناکرده مادرم را ناراحت کنم و یا به ایشان بی احترامی بکنم و یا شاید به خاطر اینکه می دانم هر تذکر به مادرم با جواب شدید بعدی او مواجه می شود و به خاطر اینکه می دانم مادرم هر مسئله ای را سریع به پدر، خواهر و شاید برادرم هم منتقل می کند و همه سریع از اختلاف مطلع می شوند، هیچگاه چیزی نگفتم.
    ولی مشکلی که جدیداً پیش آمده کاهش شدید صبر و تحمل خانمم است که باعث شده هر موقع که بخواهیم به منزل مادرم برویم، خلقش به هم میریزد و بهانه گیری می کند و ناراحتی پیش می آید و در خود احساس ترس می کند که الان دوباره از فلان مسئله و فلان اتفاق سرکوفت می خورد و حرف میشنود و ....
    حتی چند روز پیش نزدیک بود سر این کج خلقی هایش برای اولین بار دعوایمان شود و بسیار عصبانی بود و به زحمت توانستم او را آرام کنم، پیش تر گفتم همسرم روحیه بسیار لطیف و بسیار حساسی دارند و بعضا با کوچکترین حرف و کنایه ای هم که حواسم نباشد و بزنم ناراحت می شود.
    الان چند روز است دیگر جرات نکرده ام به دیدن مادرم بروم چرا که می ترسم مشکل جدیدی پیش بیاید و دل تنگ مادرم شدم!
    مسئله آرام آرام دارد جدی می شود و زندگی ام تحدید می شود چه کار کنم؟! کمک ....

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

مشکل همسر با مادر شوهر

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6890

با سلام
    لطفا در این بحث شرکت کنید.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ در ساعت ۱۸:۰۵
    مشکل همسر با مادر شوهر

7. صلوات ها 3

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 9 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

سلام
    به همسرتون خیلی خیلی خیلی زیاد محبت کنید. باهاش همدلی کنید

موقعیت هایی ایجاد کنید که همسرتون بتونه خوبی ها و مهربونی های مادرتون رو هم ببینه

9. صلوات ها 4

نوشته
    744
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3344

به همسرتون بگین

میدونم حق کاملا با توعه رفتار مامان من اشتباهه ولی میشه به خاطر من تحمل کنی ؟

میشه هر چی میگه به دل نگیری ؟ البته من میدونم مامانم حرفی میزنه که آدم ناراحت میشه منم

کاملا درک میکنم این موضوع رو .. اگه منم جای تو بودم ناراحت میشدم ولی لطفا به دل نگیر ... به خاطر من

و این که وقتی شما میبینین این اوضاع باعث میشه خانمتون ناراحت بشه کمتر ببرینش و اگه کسی هم تو خانواده

بپرسه چرا نمیاریش یا چرا نمیاد گناه رو گردن خانمتون نندازین یا دروغ نگین

رک به همه بگین به این علت من خانمم رو کمتر میارم

گاهی اوقات وقتی ما در مقابل اشتباهی کوتاه میاییم یا اون اشتباه رو به روی فرد مقابل نمیاریم

باعث میشه فرد مقابل به کارهای خودش فکر نکنه و متوجه اشتباهش نشه

اگه مادرتون هم ازتون ناراحت بشن بهشون توضیح بدین که شما این کار رو میکنید که ارزش و احترام مادرتون حفظ شه

كـــــــــاش
    قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
    دستــــها

دعــــا ها
    مستــــجاب ميــــشد

11. صلوات ها 5

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

سلام و عرض ادب

اینکه همسرتون وارد جدال لفظی با مادرتون نشده نشان دهنده شعور اجتماعی و تربیت صحیح خانوادگیش هست پس بابت این رفتارشون قدردانیتون رو صراحتا بیان کنید. این کار خودش باعث میشه بهتر بتونه تحمل کنه.

در دفاعیاتتون از مقام مادرتون دفاع کنید ولی از رفتار نادرست هیچ کس حتی مادرتون هم دفاع نکنید. و دوستان اشاره کردن چی بگید در مواجهه با این اتفاقات.

ناراحتی همسرتون رو در فضای مناسب و با لحن درخواست گونه به مادرتون انتقال بدید ان شا الله مادرتون بیشتر دقت میکنن .

اگر تغییری در رفتار مادرتون مشاهده نشد (حتی اندک)، میزان ارتباط همسرتون با مادرتون رو کاهش بدید اما میزان ارتباط خودتون رو نه. مثلا اگر ماهی 4 بار به مادرتون سر میزدید ازین به بعد 2 بار با همسر و 2 بار بدون همسر سر بزنید.

و من الله توفیق

یا حق

همان گونه كه [عذاب را] بر تقسيم‏ كنندگان نازل كرديم
    همانان كه قرآن را جزء جزء كردند
    [به برخى از آن عمل كردند و بعضى را رها نمودند]
    پس سوگند به پروردگارت كه از همه آنان خواهيم پرسيد
    از آنچه انجام مى‏ دادند (آیه ۹۰ تا ۹۳ حجر)

امام علی علیه السلام:
    مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

13. صلوات ها 4

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط m_sael نمایش پست ها
    مادرم هم زن مومنه ای است ولی خصوصیت اخلاقی دارد: که هر چیز را که بخواهد بیان کند، چه به فرزندان خود و چه همسرانشان، حرف خود را با نیش و کنایه تند بیان می کند و بعضی مواقع به آدم برمیخورد.
    سلام.آیا برای همسرتون توضیح دادید و ایشون رو در جریان گذاشتید که اخلاق مادرتون و شخصیتش در برخورد با همه این طوره نه فقط با همسرتون؟

15. صلوات ها 3

نوشته
    729
    حضور
    36 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    3410

دوستان سلام

1- سعی کنید با شیوه مناسب کاری کنید که هر کدام از طرفین (مادر و همسر) انتقاد از یکدیگر را فقط به شما منتقل کنند و در حضور هم از همدیگر انتقاد نکنند.
    این که چه شیوه ای برای رسیدن به این هدف مناسب است بر عهده شماست که از روحیات طرفین بهتر خبر دارید.
    بعضی از این انتقادها را از زبان خود، در زمان مناسب و به شیوه متناسب با روحیه هر کدام به وی منتقل کنید.
    بعضی انتقادها اصلا گفتنی نیستند.

2- مادر شما دلسوز شماست لذا دوست دارد که همسرتان در زندگی مشترک با شما، شرایط بسیار خوبی را فراهم کند یا به قول معروف کدبانوی کاملی باشد.
    اولا سعی کنید که بدانید که مادر شما بر روی چه ویژگی هایی حساس تر هستند یا به عبارتی چه ویژگی هایی در همسر شما می تواند باشد که در نگاه مادر شما یک کدبانو را به وجود می آورد.
    ثانیا سعی کنید به آرامی و برخورد مناسب این ویژگی ها را در همسر خود ایجاد و پررنگ کنید.
    ثالثا تلاش کنید در حضور مادرتان این ویژگی های همسرتان که مادرتان دوست دارد را با برخورد مناسب پررنگ جلوه دهید(البته اغراق و غیرواقعی جلوه دادن ممکن است کار دستتان دهد)
    * سعی کنید افراط نیز نکنید که حسادت مادرتان برانگیخته شود.

3- محبت و همدردی مداوم را نسبت به همسرتان فراموش نکنید.
    به روش های مختلف محبت کنید و گاهی سورپرایز کنید.
    بدانید که زبان و آغوش شما می تواند معجزه کند و از این مسئله غافل نباشید.

4- مشاوره مداوم را در برنامه زندگی خود و همسرتان بگنجانید، حتی اگر ظاهرا هیچ مشکلی نداشته باشید.

علی علی
    برای دنیایت طوری تلاش کن که انگار تا ابد زنده هستی و برای آخرتت به گونه ای که انگار فردا می میری
    اگر خواهان صلحی آماده جنگ باش
    بیایید زین پس بگوییم : امام خامنه ای

تکلیف شناسی پیش از تکلیف گرایی

17. صلوات ها 2

نوشته
    9
    حضور
    8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

از همه دوستان که در این بحث شرکت کردند و مهربانانه پاسخ دادند متشکرم، هر چند هنوز منتظر پاسخ کارشناس سایت هستم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام.آیا برای همسرتون توضیح دادید و ایشون رو در جریان گذاشتید که اخلاق مادرتون و شخصیتش در برخورد با همه این طوره نه فقط با همسرتون؟
    بله بارها توضیح دادم که وضعیت به چه صورت است ولی صبر خانمم به سر اومده!
    نقل قول نوشته اصلی توسط مکلف نمایش پست ها
    4- مشاوره مداوم را در برنامه زندگی خود و همسرتان بگنجانید، حتی اگر ظاهرا هیچ مشکلی نداشته باشید.
    یعنی می فرمایید مدام به مشاور مراجعه کنیم؟ یا منظورتان این است که مدام به هم مشورت بدهیم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریاد سکوت نمایش پست ها
    و این که وقتی شما میبینین این اوضاع باعث میشه خانمتون ناراحت بشه کمتر ببرینش و اگه کسی هم تو خانواده بپرسه چرا نمیاریش یا چرا نمیاد گناه رو گردن خانمتون نندازین یا دروغ نگین
    نقل قول نوشته اصلی توسط حق دوست نمایش پست ها
    میزان ارتباط همسرتون با مادرتون رو کاهش بدید اما میزان ارتباط خودتون رو نه.
    خانواده ما هفته ای حداقل دوبار همه دور هم جمع می شوند و نبود یکی از ما بدون دلیل، باعث ناراحتی بقیه می شود و حضور به تنهایی من در جمعشان امکان پذیر نیست.
    کانون خانواده ما گرم است ولی مشکلات ذکر شده همچنان برجا
    ویرایش توسط m_sael : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ در ساعت ۱۱:۳۷

19. صلوات ها 2

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 9 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    با سلام

سلام
    استاد اینجا خانمشون چه کار باید می کردند که نکردند؟
    مگه رفتار درست همین نبوده؟ پس چرا بعد از یک سال و نیم با شکست مواجه شدند؟ چطور یک عمر باید دوام بیاورند؟

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری