جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علاقه غیر شهوانی به همجنس

نوشته
    79
    حضور
    1 روز 15 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    235

پرسش علاقه غیر شهوانی به همجنس

سلام ..
    مجبورم یه سری اطلاعات رو بدم تا بهتر بتونید بهم کمک کنید، وگرنه قصد پرحرفی ندارم

من یه پسردبیرستانی هستم
    توی یه خانواده مذهبی هم به دنیا اومدم و مذهبی هم هستم!

بنده توی یک کانون فرهنگی دانش آموزیِ مربی-متربی محور با مربیان طلبه عضو هستم و مسئول انجمن اسلامی مدرسه نیز هستم و ...
    خلاصه میخوام بگم بچه حزب اللهی ام !

توی این کانون فرهنگی
    یه پسری هست که یک سال از من کوچیک تره .. قبلا فقط به عنوان یه بچه خوشتیپ میشناختمش و حس خاصی بهش نداشتم .. از قضا ایشون و چند نفر دیگه از دوستان توی گروهشون قصد دارن سال دیگه بیان مدرسه ای که بنده مسئول انجمن اسلامیش هستم ...

از اون طرف، تابستون امسال، توی اردوی اخیر کانون فرهنگی، بنده شدم مسئول فرهنگی اردو!!!
    بنابراین برای اینکه توی سال تحصیلی آینده، بتونیم بهتر باهم جفت و جور بشیم و یه تیم خوب تشکیل بدیم برای فعالیت توی مدرسه، بنده این چندنفر رو که
    اون پسره هم جزو اونهاست بعنوان نیروهای خودم توی اردو انتخاب کردم ...

طی اردو، بنده با این آقا پسر بیشتر آشنا شدم و نسبت به روحیات و افکار و عقاید همدیگه
    شناخت پیدا کردیم ... مثلا هردو قصد داریم طلبه بشیم .. و اینکه دیدم از نظر مذهبی پسر خیلی خوبیه ..

همین
    شناخت هم باعث شده من بهش یه علاقه خاصی پیدا کنم ....
    مثلا توی شرایط مختلف اردو، همش حواسم به این پسره بود .. موقع ناهار کجا نشسته .. موقع نماز کجا نشسته .. از اتوبوس پیاده شد .. اینجا .. اونجا .. و .....
    و به این خاطر خودم رو سرزنش میکردم و تلاش میکردم، همونطور که درباره دیگران پیگیر هستم، درباره اون باشم و تقریبا سرکوب میکردم ..

خودش هم یه سری ابراز علاقه و ارادت های پسرونه بهم کرد و فهمیدم اونم از من خوشش اومده ... :)

مشکل من
    اینجاست:

من کسانی رو توی دوستانم میشناسم که اگر از نظر مذهبی، از این پسره بهتر نباشن، بدتر نیستن ... ولی اونها رو به اندازه ایشون دوست ندارم ..
    یعنی احساس کردم ، علاقه من بهش، علاوه بر شخصیت سالم و مذهبیش، بخاطر تیپ و قیافه ش هم هست(با توجه به اینکه قبلا دیده بودمش، ولی بعد از شناخت، ازش خوشم اومد)

از طرف دیگه، آدم های خیلی خوشتیپ تر از این میشناسم و حسی نسبت به اونها ندارم ..

تاکید میکنم که به هیچ وجه قیافه دخترونه نداره ... یه قیافه نمکی و دوست داشتنی داره .. و بنده هیچگونه حس شهوت آلود نسبت بهش ندارم .. حتی وقتی دست روی شونه م میذاشت، احساس جسمی(لطفا منظورم رو بفهمید .. اسمشو نمیارم!) و روحی شهوت آلود نداشتم .. من قبلا توی کلاس، پسرهایی که قیافه دخترونه داشتن دیده بودم و طبیعتا تا حدی حس شهوانی نسبت به اونها داشتم .. ولی ازشون خوشم نمی اومد ..

خلاصه مطلب اینکه به این آقا پسر یه علاقه خاص پیدا کردم که بخشی بخاطر شخصیت سالم و مذهبیش و بخشی بخاطر روحیات و چهره ش هست .. ولی حسّم شهوت آلود نیست .. فقط علاقه و دوست داشتن هست ..
    مطمئن هم هستم که اختلال جنسی نیست .. چون تمایلم به جنس مخالف کم نشده !!!

الان نمیدونم تمایلم به ایشون مثبت هست یا منفی ؟؟

نمیدونم یه اتفاق عادی و خوب هست و من بیخودی شلوغش کردم و باید خیلی صمیمی، به این رابطه ادامه بدم یا اینکه مقدمه یه اتفاق بد(!) هست ....

با توجه به اینکه ما زیاد همدیگه رو خواهیم دید، و بنده امکان عوض کردن مدرسه و ترک کانون فرهنگی رو ندارم، چکار کنم؟؟؟

احساسم رو سرکوب کنم؟ یا اینکه این علاقه خیلی هم خوبه ... ؟؟

علاقه من مصداق این احادیث هست یا نیست؟؟

امام صادق (ع): هر چیزى به چیزى آرام مى‌گیرد و مؤمن به برادر مؤمن خود آرامش مى‌یابد، چنانکه پرنده به همجنس خود آرام مى‌گیرد. (میزان‌الحکمه، ص۶۵)

پیامبراکرم(ص): هان! دوست داشتن مؤمن یکى از بزرگترین رشته‌هاى ایمان است. (میزان‌الحکمه، حدیث ۱۶۵)

امام صادق (ع): از نشانه‌هاى دین دوستى آدمى این است که برادرش را دوست داشته باشد. (میزان‌الحکمه، ص۶۷)

پیامبر (ص): هر یک از شما دوست یا برادر دینی اش را دوست بدارد، پس به او اعلام کند.

کُمَکَم کنید .....

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ در ساعت ۲۳:۵۲

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

علاقه غیر شهوانی به همجنس

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,157
    حضور
    28 روز 21 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6866

بسمه تعالی
    با سلام و احترام
    دوست بزرگوارم
    شرایط روحی و احساسی شما را درک می کنیم و برای ما قابل حس است که شما در مقام بیان چه نکته ای هستید.
    اینکه که یک نوجوان طالب این است که با سایر افراد ارتباط برقرار کند و خصوصا با هم سن و سالهای خود ارتباط دوستی داشته باشد، یک چیز طبیعی است، حتی شاید در یک فرد کمالی را ببیند و علاقه خاصی هم به او داشته باشد، باز این هم، یک چیز عادی و بدیهی است، همچنین در این مقطع سنی حضور در کنار دوستان خیلی لذت بخش و گوارا خواهد بود و چه بسا دوری از آنها دل انسان را غمگین و محزون کند. اصل مسئله دوستی طبق احادیثی که خودتان مطرح کردید یک سفارش و اخلاق حسنه محسوب می شود و دوستان خوب تاثیرات مثبت و دوستان آلوده تاثیرات منفی را در دل و روح انسان به جا می گذارند و تاکید شده که در انتخاب دوستان نهایت دقت و توجه انجام بگیرد تا سرانجام خوبی را به دنبال داشته باشد.
    اما آنچه شما از آن بیمناک هستید و چه بسا برخی از نوجوانان هم باید خیلی حساس باشند، عواقب و سرانجام این روابط دوستی هاست. در حقیت اگر روابط بدون روند منطقی پیش برود، افراطی بوده و صحیح نمی باشد و حتی از نگاه دین هم رفتارهای افراطی با دوستان و سایر افراد صحیح نبوده و در رفتار و قول معصومین علیهم السلام هم قابل روئت نیست، رفتارهای خارج از مرز اعتدلال می تواند عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد، عواقبی مثل:
    1. احساس وابستگی و افراطی در روابط و برخوردها
    2. ایجاد دغدغه های بیجا در مورد حضور و عدم حضور او و یا تصمیمات فرد مقابل
    3. حساسیت های ویژه به رفتار و منش فرد مقابل
    4. صرف کردن اوقات بیشتر برای حضور در کنار دوستان خاص
    5. حساسیت شدید به دوستان و سایر افرادی که با او قصد روابط دوستی برقرار می کنند و...
    6. زمینه ساز شدن شرایط گناه و معصیت
    7. تردید در فکر و نظر و تصمیمات مهم و اساسی زندگی
    8. نگرانی های افراطی و بیجا
    9. تنظیم کردن برنامه و رفتار خود با شخص مقابل( تحت تاثیر قرار گرفتن افراطی)
    10. عدم قدرت و جرات بر نه گفتن در برخی از مواردی که باید شخص با جرات کامل رد و مخالفت کند.
    11....
    به نظر می رسد: شما دنبال دوستان مومن و شایسته باشید و حتی در انتخاب خود دقت کنید، منتها از رفتارهای افراطی و حساسیت های بیجا و مواردی که در بالا مطرح شد، پرهیز کنید تا آسیبی به شما نرسد، ضمنا سعی کنید رفتارهایتان خیلی تابلو نباشد بلکه صمیمی در حد معمولی، پاک و معقول پسندیده و مطلوب خواهد بود.

علاقه غیر شهوانی به همجنس

7. صلوات ها 5

نوشته
    79
    حضور
    1 روز 15 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    235

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    1. احساس وابستگی و افراطی در روابط و برخوردها
    2. ایجاد دغدغه های بیجا در مورد حضور و عدم حضور او و یا تصمیمات فرد مقابل
    3. حساسیت های ویژه به رفتار و منش فرد مقابل
    4. صرف کردن اوقات بیشتر برای حضور در کنار دوستان خاص
    5. حساسیت شدید به دوستان و سایر افرادی که با او قصد روابط دوستی برقرار می کنند و...
    6. زمینه ساز شدن شرایط گناه و معصیت
    7. تردید در فکر و نظر و تصمیمات مهم و اساسی زندگی
    8. نگرانی های افراطی و بیجا
    9. تنظیم کردن برنامه و رفتار خود با شخص مقابل( تحت تاثیر قرار گرفتن افراطی)
    10. عدم قدرت و جرات بر نه گفتن در برخی از مواردی که باید شخص با جرات کامل رد و مخالفت کند.
    11....
    واقعا با مطلبتون آرامش گرفتم ..

هم کمی از عذاب وجدانم حل شد و نسبت به ادامه رابطه مطمئن شدم

هم اینکه حساسیت هایی که توی ذهنم ایجاد شده بود، یه نظم و انسجام منطقی و خوبی گرفت و راحت تر میتونم مدیریتشون کنم ..

وااااااااااااااااییییییی که چقدر شما خوبید ...

از موارد بالا، غیر از مورد 6 و 7 ، دقیقا تک به تکش رو ، برخی کمتر و برخی بیشتر ، باهاش دارم ..

گاهی تمرین هم میکردم که این موارد رو تعدیل کنم ، مثلا وقتی توی اردو پای سفره غذا بودیم، با اینکه دوست داشتم کنار اون بشینم، میرفتم توی یه سفره دیگه که نبینمش ..

یا مثلا با رفیق جون جونیش رفیق شدم که بپذیرم دیگران هم باهاش صمیمی باشن ..

و یا وقتی تنهاست گاهی میرم پیشش و باهاش تعریف کنم و گاهی هم نمیرم و میرم پیش دیگران تا رفاقتم منحصر در اون نباشه
    و .........

خلاصه دارم سعی میکنم احساساتم رو از حالت افراطی خارج کنم ...

ولی بازم عدم حضورش نسبت به عدم حضور دیگران، برام سنگین تره ..
    حضورش نسبت به حضور دیگران برام لذتبخش تره ..
    روابط صمیمیش با دیگران ، کمی از درون، منو اذیت میکنه ولی توی فکرم، سعی میکنم به اون روابط، خیلی مثبت نگاه کنم و برای صمیمی تر شدنش دعا کنم و ......

خیلی دعا کنید که افراط نکنم و بتونم رابطه مو باهاش متعادل کنم و بتونیم به خوبی از حضور همدیگه استفاده کنیم و
    از ضرر های احتمالی که ممکنه به هم بزنیم در امان بمونیم ..

خواهشا دعا کنید ..

نمیدونم چجوری ازتون تشکر کنم ..
    اجرتون با خود خدا ..

یاعلی

آنچه را عقل به یک عمر بدست آورده ست ...
    دلــــ به یک لحظه کوتاه به هم میریزد .........

9. صلوات ها 2

علاقه
    ثقلین
    نوشته
    990
    حضور
    22 روز 20 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2214

نقل قول نوشته اصلی توسط گلپسر نمایش پست ها
    علاقه من مصداق این احادیث هست یا نیست؟؟

امام صادق (ع): هر چیزى به چیزى آرام مى‌گیرد و مؤمن به برادر مؤمن خود آرامش مى‌یابد، چنانکه پرنده به همجنس خود آرام مى‌گیرد....
    با عرض سلام. موضوع اين احاديث، علاقه مؤمن به نوع مؤمنين است، ولي علاقه شما منحصر در فرد خاصّي شده است، و اين براي شما معضل خواهد شد.

همين که شما براي اين علاقه تان به آن فرد، تاپيک مستقلي ميزنيد نشان ميده که اين علاقه، يه امر غير عادي است.

اگر ميخواهيد در آينده با مشکلات روحي مواجه نشويد بايد اين علاقه را سريعا قطع کنيد.

به جاي حساسيت و فکر کردن روي اون فرد، بايد روي خودتون فکر کنيد به خودتون برسيد، استعدادهاي خودتون رو شکوفا کنيد....

موفق و پيروز باشيد.

11. صلوات ها 2

نوشته
    79
    حضور
    1 روز 15 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    235

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi99g نمایش پست ها
    موفق و پيروز باشيد.
    تششششککککککرررر
    آنچه را عقل به یک عمر بدست آورده ست ...
    دلــــ به یک لحظه کوتاه به هم میریزد .........

13. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری