رفتار فرزند ده ساله ام مرا خیلی عصبی می کند

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رفتار فرزند ده ساله ام مرا خیلی عصبی می کند

سلام
من خیلی عصبی هستم انگار بدتر هم میشم پسرم خیلی حرف میزنه خیلی زیاد
سر سفره انقدر حرف میزنه که غذاشو نمیخوره
شب ها همه ش میخواد به من بچسبه اصلاحوصله ندارم خیلی ضعیف شدم از نظر اعصاب...
حرف که گوش نمی کنه
در اصل پدر و مادرم تربیتش کردند عین خودشون بارش اوردند
اعصابم انقدر داغونه که با گریه می نویسم
دارو نمی تونم بخورم اما همسرم میخواد ببرتم پیش طب سنتی
اخه ادم انقدر حساس وکم تحملم میشه؟؟؟؟کسی درکم نمی کنه هیچ کییییی
خسته شدم
پدرمو نمی بخشم هیچ وقت...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
اینکه فرزند شما چنین رفتارهایی را انجام می دهد تا حدودی طبیعی است، و مشکل خاصی نیست و لزومی ندارد که برچسب خاصی به او بزنیم.
در هر صورت بهتر است برای فرزند خودتان وقت و فرصت کافی را بگذارید، چون احتمال دارد این رفتارها نشانه:
احساس تنهایی و نوعی نیاز به توجه عاطفی شما در وجود فرزندتان باشد.
باید خودتان یا پدرشان برای صحبت و گفتگو با او زمانی را اختصاص دهید، همین که فرزند شما علاقه ای به حرف زدن و حضور در کنار شما را دارد معلوم است که شما را دوست دارد، اگر طرد کرده و دعوا کنید موجب می شود که نیازهای خود را در دیگران جستجو کرده و باعث ایجاد مشکلات عاطفی و وابستگی با دیگران خواهد شد.
به هر حال فرزند شما است و باید برای تامین نیازهای او تدبیری بیاندیشید و طرد کردن و عصبانی بودن از او دردی را درمان نمی کند.
(ضمنا باید په طور مستقل موضوع شما را هم بررسی کنیم)

سلام
چند تا گوسفند براش بخرین خیلی مشغول میشه چون هر روز باید بره علف کنه عاصی میشه صبر و تحملش خیلی زیاد میشه!

[="Blue"]

تبسم عشق;823153 نوشت:
سلام
من خیلی عصبی هستم انگار بدتر هم میشم پسرم خیلی حرف میزنه خیلی زیاد
سر سفره انقدر حرف میزنه که غذاشو نمیخوره
شب ها همه ش میخواد به من بچسبه اصلاحوصله ندارم خیلی ضعیف شدم از نظر اعصاب...
حرف که گوش نمی کنه
در اصل پدر و مادرم تربیتش کردند عین خودشون بارش اوردند
اعصابم انقدر داغونه که با گریه می نویسم
دارو نمی تونم بخورم اما همسرم میخواد ببرتم پیش طب سنتی
اخه ادم انقدر حساس وکم تحملم میشه؟؟؟؟کسی درکم نمی کنه هیچ کییییی
خسته شدم
پدرمو نمی بخشم هیچ وقت...

سلام

این همه عصبی بودن چرا؟ برای چه؟

خدا به شما نعمتی فرزند داده که برخی بالای صد میلیون خرج می کنند به دستش بیارن و بازم نمیشه
شاکر این نعمت باشید
قرآن شدیدا آرامش زاست ، انرا با معنی و تدبر بخوانید شدیدا آرام می شوید[/]

اتمچه;824099 نوشت:
سلام
چند تا گوسفند براش بخرین خیلی مشغول میشه چون هر روز باید بره علف کنه عاصی میشه صبر و تحملش خیلی زیاد میشه!

سلام
با خوندن پست شما خندیدم Smile

نشاط;824088 نوشت:
با سلام و احترام
اینکه فرزند شما چنین رفتارهایی را انجام می دهد تا حدودی طبیعی است، و مشکل خاصی نیست و لزومی ندارد که برچسب خاصی به او بزنیم.
در هر صورت بهتر است برای فرزند خودتان وقت و فرصت کافی را بگذارید، چون احتمال دارد این رفتارها نشانه:
احساس تنهایی و نوعی نیاز به توجه عاطفی شما در وجود فرزندتان باشد.
باید خودتان یا پدرشان برای صحبت و گفتگو با او زمانی را اختصاص دهید، همین که فرزند شما علاقه ای به حرف زدن و حضور در کنار شما را دارد معلوم است که شما را دوست دارد، اگر طرد کرده و دعوا کنید موجب می شود که نیازهای خود را در دیگران جستجو کرده و باعث ایجاد مشکلات عاطفی و وابستگی با دیگران خواهد شد.
به هر حال فرزند شما است و باید برای تامین نیازهای او تدبیری بیاندیشید و طرد کردن و عصبانی بودن از او دردی را درمان نمی کند.
(ضمنا باید په طور مستقل موضوع شما را هم بررسی کنیم)

سلام و ممنونم

سر غذا صحبت کردن عادی هست بزرگوار؟ نه تنها من بلکه اطرافیان مدام بهش گوش زد می کنند سر سفره حرف نزن...
انقدر که غذاشو نمیخوره و نمیذاره ما هم غذا بخوریم یا فیلم ببینیم Smile
از نظر عاطفی محبت می کنم بهش اما گاهی به خاطر عصبی بودنم خیلی زود از کوره در میرم
فکر می کنم اول از همه من باید درمان شم که تحمل داروهای شیمیایی را ندارم
حوصله روانشناس بالینی را هم ندارم (حمایت هم نمی شم و یه بار رفتم به دلم ننشست)

متشکرم بزرگوار

زینبیون;824100 نوشت:
[="Blue"]

سلام

این همه عصبی بودن چرا؟ برای چه؟

خدا به شما نعمتی فرزند داده که برخی بالای صد میلیون خرج می کنند به دستش بیارن و بازم نمیشه
شاکر این نعمت باشید
قرآن شدیدا آرامش زاست ، انرا با معنی و تدبر بخوانید شدیدا آرام می شوید

[/]

سلام خواهرم

بله درست می فرمایید
اما عصبی بودنم ریشه در کودکی و نوجوانی ام دارد
شرایط وحشتناکی را گذروندم و حتی الان هم تحقیر میشم مورد تمسخر قرار می گیرم و تمام اعتماد به نفسم خورد میشه
تنها کسی که منو می فهمه همسرم هست...

یه نکته ای را هم خدمت عزیزان عرض کنم
تربیت پسر من اون تربیت مد نظر من نیست پدر و مادرم روش تأثیر بسزایی دارند حرکات و رفتارهای ناپسند که از والدینم یاد گرفته از خودش بروز میده که آدم آرام را عصبی می کند چه برسد به من که خودم کوه عصبانیتم...

تبسم عشق;824134 نوشت:
سر غذا صحبت کردن عادی هست بزرگوار؟

بچه ها زمان و مکان نمی شناسند، باید به فرزندتان یاد بدهید و زمان خاصی را هم اختصاص بدهید برای اینکه به راحتی حرف های خود را بگوید، دیگر در این حالت حرف زدنش کم می شود.
بله بهبودی شما هم در تربیت ایشان موثر است.

تبسم عشق;824135 نوشت:
حتی الان هم تحقیر میشم مورد تمسخر قرار می گیرم و تمام اعتماد به نفسم خورد میشه

تبسم عشق;824138 نوشت:
تربیت پسر من اون تربیت مد نظر من نیست پدر و مادرم روش تأثیر بسزایی دارند حرکات و رفتارهای ناپسند که از والدینم یاد گرفته از خودش بروز میده

خب چرا رفت و امد میکنین که هم اعصاب خودتون خورد شه و هم بچتون درست تربیت نشه

جوری برنامه ریزی کنید که کمتر ببینیشون

تبسم عشق;824135 نوشت:
تنها کسی که منو می فهمه همسرم هست

چه جمله قشنگی به کار بردین کلی انرزی مثبت بهم داد

سلام و عرض ادب
بنده هیچ تخصصی در زمینه روانشناسی کودک ندارم...ولی چند راه به ذهنم می رسه...
1- به نظرم هیچ کسی به اندازه یه روانشناس کودک و مشاور خوب نمی تونه بهتون کمک کنه...
2- احتمالش هست بیش فعال باشند... یعنی انرژی زیاد دارند که باید به نوعی تخلیه شه...
البته اینکه بیش فعال باشند خیلی هم خوبه... پس اگر فرض کنیم بیش فعال باشند، اگه بتونید از انرژیش در راه تخصص و علایقشون در زمینه آینده ایده آلشون بهره بگیرید، با سرعت و شتاب بیشتری به نسبت دیگر بچه ها می تونید ایشونو به موفقیت برسونید... در این راه از ورزش و کشف استعداد ها و استفاده ابزاری از هیجانات در راه تخلیه صحیح و اصولی و ابزاری انرژی شون استفاده کنید.
3- به نظرم ایشون سخنران خوبی می تونند بشند...پس اگه دوره یا ابزاری باشه که یه تست بشند خیلی خوبه...صدا و سیما هم شاید همچین افرادی رو نیاز داشته باشه...
4- مهمترین نکته هم اینه که:
.
.
.
یه چنتا گوسفند براش بگیرید تا مشغول شه و باهاشون بازی کنه، سرش گرم بشه و انرژیش تخلیه می شه...
$-)

تبسم عشق;824135 نوشت:

تنها کسی که منو می فهمه همسرم هست...

سلام

خوب خیلی خوبه .

الان مشکل خیلی از زوج ها اینه که همو درک نمیکنن

سلام.
شما پسرتان را به مسجد بفرستید
در مسجد سعی کنید با مسئول فرهنگی صحبت کنید و بعد از چند روز بهش بگید با پسرم صحبت کنید و تکبیر گفتن فرزندتان باعث ارامش روحی او میشه اگر تکبیر یاد بگیره خود به خود میره به مسجد
و بقیه کارهارو مسئول فرهنگی انجام میده
وظیفه مسئول فرهنگی:تمامی عهده نوجوانان و.... در مسجد به عهده مسئول فرهنگی میباشد
مانند:
اردو-کلاس و...
فقط اینم باید به صحبتام اضافه کنم اگه بره مسجد ممکنه شب هم اونجا باشه چون اونجا مسئول فرهنگی و معاونانش انقدر کارشونو خوب بلدن که ممکنه پسرتون شبانه روز اونجا بمونه و مطمئن باشید اگه پسرتون به مسجد بره و به مسئول فرهنگی اعتماد کنه کار شما صد در صد راحت میشه
راه شناخت مسئول فرهنگی:
1-از بچه ها بپرسید
2- از امام جماعت مسجد بپرسید

موضوع قفل شده است