صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روزمرگی و بی تفاوتی در جامعه اسلامی ؛ چرا؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۵
  علاقه
  علم
  نوشته
  1
  حضور
  56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4

  اشاره روزمرگی و بی تفاوتی در جامعه اسلامی ؛ چرا؟
  چرا جامعه ای که تجربه شهادت و خون دادن در راه عقیده دارد انقدر روزمرگی و بی تفاوتی وجود دارد؟
  و چرا در جامعه ای که اسوه های انسانی را بعنوان پیشوا و امام دارد انقدر فساد و تباهی و طلاق و درگیی زیاد است؟
  و چرا هیچ کسی آرمانگرا و آرمان طلب نیست؟
  و ..
  به نظر شما تقصیر کیست؟
  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۷/۰۲ در ساعت ۱۶:۰۷

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
  نوشته
  734
  حضور
  36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2904  نقل قول نوشته اصلی توسط خ.ا.ی.ن نمایش پست ها
  و چرا هیچ کسی آرمانگرا و آرمان طلب نیست؟
  چون دشمن اومده معنی آرمانگرایی رو در ذهن ما عوض کرده این از سایت ویکی پدیا هست معنی آرمانگرایی رو ببینید:

  آرمان‌گرایی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد  آرمان‌گرایی[۱] یا ایدئالیسم اخلاقی[۲]، به معنی ستایش یا دنبال کردن اصول یا اهداف متعالی یا حقیقی و به تعبیر دیگر، پیگیری مصرانه «آرمان» یا «ایده‌آل» است.[۳] این مفهوم معمولاً در برابر واقع‌گرایی قرار می‌گیرد که به معنی تسلیم شدن در برابر واقعیت‌هاست.[۴]  حالا سخنان رهبر رو در رابطه با آرمانگرایی ببینید:

  یکی از فرائض هم فرائض دانشجویی است. قشر دانشجو یک قشر ممتاز است، یک قشر ویژه است؛ به دلایلی که من در این جلسات ماه رمضان سالها با دانشجوها مکرّر گفتم و دیگر نمیخواهم تکرار بکنم؛ یک فرائضی دارد. اوّلین فریضه‌ی دانشجویی عبارت است از آرمان‌خواهی. یک‌عدّه‌ای تبلیغ میکنند و وانمود میکنند که آرمان‌خواهی مخالف واقع‌گرایی است؛ نه آقا، آرمان‌خواهی مخالف محافظه‌کاری است، نه مخالف واقع‌گرایی. محافظه‌کاری یعنی شما تسلیم هر واقعیّتی -هرچه تلخ، هرچه بد- باشید و هیچ حرکتی از خودتان نشان ندهید؛ این محافظه‌کاری است. معنای آرمان‌گرایی این است که نگاه کنید به واقعیّتها و آنها را درست بشناسید؛ از واقعیّتهای مثبت استفاده کنید، با واقعیّتهای سلبی و منفی مقابله کنید و مبارزه کنید. این معنای آرمان‌گرایی است. چشمتان به آرمانها باشد. این اوّلین فریضه‌ی دانشجو است.
  بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

  به خــــــودت...

  به چـــــــــــآدرت...

  به سیـآه بودنش...

  می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,373
  حضور
  203 روز 4 ساعت 10 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61416  با نام و یاد دوست  روزمرگی و بی تفاوتی در جامعه اسلامی ؛ چرا؟
  کارشناس بحث: استاد مشکور

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,754
  حضور
  39 روز 22 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4460  نقل قول نوشته اصلی توسط خ.ا.ی.ن نمایش پست ها
  چرا جامعه ای که تجربه شهادت و خون دادن در راه عقیده دارد انقدر روزمرگی و بی تفاوتی وجود دارد؟
  و چرا در جامعه ای که اسوه های انسانی را بعنوان پیشوا و امام دارد انقدر فساد و تباهی و طلاق و درگیی زیاد است؟
  و چرا هیچ کسی آرمانگرا و آرمان طلب نیست؟
  و ..
  به نظر شما تقصیر کیست؟
  سلام و ادب

  دوستان عزیز دیدگاهها و نظرات خودشان را مرقوم بفرمایند در خدمت عزیزان هستیم. ملتمس دعا
  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,754
  حضور
  39 روز 22 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4460  نقل قول نوشته اصلی توسط خ.ا.ی.ن نمایش پست ها
  چرا جامعه ای که تجربه شهادت و خون دادن در راه عقیده دارد انقدر روزمرگی و بی تفاوتی وجود دارد؟
  و چرا در جامعه ای که اسوه های انسانی را بعنوان پیشوا و امام دارد انقدر فساد و تباهی و طلاق و درگیی زیاد است؟
  و چرا هیچ کسی آرمانگرا و آرمان طلب نیست؟
  و ..
  به نظر شما تقصیر کیست؟
  با سلام و تشکر

  سؤالات شما عنوانی کلی و سرآغاز مبحثی است که دامنه های زیادی داشته و اگر بخواهیم به تفصیل وارد شویم حداقل در حد یک مقاله می طلبد تا عوامل مختلف آن را بررسی کنیم اما در این مجال پس از ذکر چند مقدمه باختصار به عوامل آن اشاره می کنیم:

  اول. سؤالات شما و مجموعه سؤالات مرتبط به آن به یک سؤال مشخص باز می گردد و آن اینکه "چرا جامعه دینی ما علیرغم دارا بودن سرمایه های معنوی گوناگون از حقیقت خویش فاصله گرفته است؟"

  دوم. در مواجهه با این دسته از سؤالات نباید در دام نگاه صد در صد بدبینانه که آفت نگاه عالمانه، موشکافانه و واقع گرایانه است شویم چنانکه نباید به اشتباه با نگاه صد در صد خوشبینانه از عوامل و موانع عقب ماندگی و دور شدن جامعه از پیشرفت و سعادت غافل شد.

  سوم. در بررسی موضوعات و سؤالاتی از این دست باید به هر دو دسته عوامل درونی و بیرونی که در پیشرفت، تعالی و سعادت فرد و جامعه مؤثر هستند و نیز هر دو دسته موانع درونی و بیرونی که بر سر راه تعالی، پیشرفت و سعادت جامعه قرار دارند توجه نمود. بعلاوه باید سطح و ظرفیت عوامل تعالی بخش و سطح و ظرفیت موانع تعالی مورد مقایسه و بررسی قرار گیرد تا بتوان به یک جمعبندی جامع و مانع و دقیقی دست یافت. بعبارتی نباید گرفتار یک جانبه نگری شد. قضاوت در باره شرایطی که در آن هستیم و انتظاری که نسبت به جامعه ایده آل داریم منوط به نگرش سیستمی و بررسی همه عوامل و موانع و شرایط و اقتضائات داخل در بحث است.

  با این سه مقدمه به سراغ پاسخ سؤال مشخص مورد نظر پرسشگر محترم می رویم:

  1. خداوند انسان را موجودی مختار و انتخابگر آفریده و البته خوبی و بدی را به وی الهام نموده و به سلاح عقل که حجت درونی است و سلاح هدایت انبیاء الهی که حجت بیرونی است مجهز نمود. در این میان میل و کشش طبیعی انسان بیش از آنکه بیشتر به سوی معنویات و تعالی و صعود باشد خواسته یا ناخواسته متمایل به سوی مادیات، پستیها و سقوط است. در مثل حکایت انسان بمثابه آب است که وقتی رها می شود بطور طبیعی میل و کشش به سوی سقوط و نشیب و پایین دست دارد و اگر بخواهیم آن را به سمت و سوی بالا هدایت کنیم باید بوسیله قدرت موتور محرکه و دیگر اسبابی اینچنینی باشد.

  2. چنانکه گفتیم خداوند این اسباب هدایت را در اختیار بشر قرار داده تا با تمسک بدانها (عقل و فطرت و وجدان و هدایت انبیاء یعنی کتب و رسل و دیگر حجج الهی) راه هدایت و سعادت خویش را بازشناسد اما در جبهه مقابل این اسباب، عوامل و موانعی از درون و بیرون بر سر راه هدایت یابی و ایمان و استقرار بشریت در این وادی نورانی به انحاء و طرق مختلف، ممانعت ایجاد می کنند. بی شک علیرغم تلاش جبهه حق و جنود عقل و نور، راه هدایت بر همگان روشن و ثابت می شود اما در نقطه مقابل، جبهه باطل از هیچ تلاشی برای ترویج تشکیک و تردید و شبهه افکنی، هواپرستی و دنیاطلبی، فریب و اغواگری، تاریک جلوه دادن حق و تخریب اعتقاد و اخلاق در نظر مؤمنان و حق طلبان فروگذار نمی کند.

  3. تهدیداتی از درون فرد و جامعه، بشریت را تهدید می کنند که عبارتند از: جهل و نادانی، تنبلی و راحت طلبی، نسیان و فراموشی، دلبستگی های کاذب و دروغین، خودخواهی و نفس پرستی، شهوات گوناگون، استعداد فریب و ظاهرگرایی، تقلید کورکورانه و ... که همه اینها تحت اراده و اداره نفس اماره ی لجام گسیخته که اعدا عدوه است قرار دارند و تلاش می کنند تا انسان را از مسیر اصلی انسانیت خارج نموده به سمت و سوی مسیر ضلالت و گمراهی بکشانند.

  4. تهدیدات بیرونی که فرد و جامعه را تهدید می کنند عبارتند از: جلوه های فریبنده دنیا و زرق و برق های کاذب، صاحبان زر و زور و تزویر، دشمنان دین و ملت، مکاتب گوناگون بشری از ایسم ها گرفته تا نحله ها و جریانات عرفانهای کاذب شرقی و غربی، اربابان طاغوت و مروجان دنیا و شهوت طلبی و ... که همه اینها جزو اعوان و انصار شیطان و ابلیس هستند که عدو مبین است و از هیچ تلاشی برای گمراهی، نابودی و هلاکت بشریت فروگذار نمی کنند.

  5. اینهمه عوامل و موانع رنگارنگ گمراهی و ضلالت که بر سر راه بشریت قرار گرفته خواه ناخواه، بر ثبات ایمان، عقیده، اخلاق و عمل بشریت تأثیر منفی می گذارد و این وضعیت، اختصاص به زمان کنونی ندارد بلکه در طول تاریخ، از آغاز خلقت تا کنون، همین داستان جریان داشته و علیرغم وجود جلوه های هدایت و تلاش انبیاء الهی و حق مداران، بشریت بدلیل جهل و تنبلی، نسیان و فراموشی و هواخواهی و دنیاطلبی از ناحیه دشمنان درونی و بیرونی دین و راه سعادت ضربه های مهلک بسیاری خورده است و همیشه تاریخ، جاهلان و گمراهان و هواپرستان در اکثریت بوده و اهل جبهه حق و موحدان در اقلیت بوده اند.

  6. با این وجود، جامعه شیعی در طول تاریخ علیرغم قرار داشتن در اقلیت، در مقایسه با پیروان دیگر مکاتب، نسبت به معتقدات و دیگر جهات ایمانی خود از ثبات و استقرار و پایبندی بیشتری برخوردار بوده و در مواجهه با دشمنان درونی و بیرونی انسانیت و هدایت، بدلیل دارا بودن بنیانها و مبانی فکری درست، دسترسی به الگوهای حقیقی اخلاق و عمل و ایثار و شهادت از مصونیت بیشتری نسبت به دیگر جوامع بشری برخوردار بوده است. البته این به معنای نادیده گرفتن نواقص و کاستی های اخلاقی، رفتاری و حتی عقیدتی در جامعه شیعی ما نیست زیرا انتظاری که از جامعه شیعی با آنهمه داشته ها و سرمایه های معنوی می رود بیش از اینهاست لکن نباید با قضاوت بسته و محدود و یکجانبه نگر، وضعیت موجود را خیلی سیاه و تیره و تار دید، بلکه باید از یکسو، با شناخت علل و عوامل مثبت، در جهت تقویت و تعالی آنها کوشید و از سوی دیگر، موانع و علل منفی و بازدارنده را نیز شناسایی و در جهت رفع آنها، تلاش نمود تا بتوان جامعه را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب منتقل کرد.

  7. البته ناگفته نماند برای دستیابی به جامعه نسبتاً ایده آل و آرمانی و تحقق مدینه فاضله نسبی و مقابله با موانع پیش رو و خروج از تاریکی و تیرگی ها، دین و شریعت و اولیاء الهی و اصحاب معرفت، راهکارهای علمی و عملی بسیاری ارائه داده (که شناخت آنها بحثی مستقل می طلبد) که اگر حکومت و مردم دست به دست هم داده و در جهت پیاده کردن دستورات و برنامه های دین در جامعه تلاش کنند، قطعاً از موانع درونی و بیرونی نفس و شیطان و اعوان و انصارش رهایی یافته و راه سعادت را برای خویش هموار خواهد ساخت. در این میان نمی توان نوک پیکان تقصیر را متوجه یک کانون دانست بلکه در کنار عوامل و موانعی که بیان آن گذشت، می توان سهل انگاری و قصور کانونهای بسیاری نظیر ارکان مختلف جامعه و حکومت اعم از دولتی و غیردولتی، مراکز علمی، حوزوی و دانشگاهی، رسانه های عمومی و خصوصی، آموزش و پرورش، خانواده ها، حتی فرد فرد بشریت و ... را در این مسأله دخیل دانست. پس همه بنحوی در قصورات و کوتاهیها و فاصله داشتن جامعه ما با آن نقطه مطلوب مقصرند، که بررسی میزان و حدود آن نیاز به مطالعه و بررسی عالمانه و موشکافانه ای دارد که در رسالت و توان این تایپیک نیست.

  8. از زاویه ای دیگر می توان، با نگاهی امیدوارانه و خوشبینانه که مبتنی بر وعده حق الهی مبنی بر فراهم آمدن زمینه های ظهور و تحقق حکومت عدل الهی است حتی نسبت به تلاش حداکثری اربابان طاغوت در جهت گسترش ظلم و تباهی و فساد، نگاهی قریب به خوشبینی داشت زیرا، از آنجاییکه فطرت های بشری ثابت و لایتغیر و نیز متمایل به عدل و نیکی و مخالف با ظلم و تعدی است. به اعتقاد نگارنده، هر قدر تلاش دشمنان دین و ملت برای تثبیت ظلم و فساد و تباهی بیشتر شود، زمینه های بازگشت بشریت به فطرت های پاک و الهی و عدالتخواهشان بیشتر فراهم می شود. بعبارتی چنانکه در اخبار و روایات آخرالزمان ذکر شده، اسباب ظهور حضرت حجت و تحقق حکومت جهانی مهدی (عج) زمانی فراهم می شود که همه جهان را ظلم و فساد و تباهی از سوی صاحبان زر و زور و تزویر فرا بگیرد.(1) و آنگاه است که مردم بر اساس ندای فطرتشان از همه مظاهر ظلم و فساد و تباهی تبری و بیزاری جسته و همه یکصدا و از عمق جان، موعود رهایی بخش را صدا می زنند و جهان منتظر آن لحظه است تا وعده حق الهی محقق شود.(2) از اینرو نباید گسترش فتنه ها، ضلالتها، فساد و تباهی ها و گمراهی ها موج ناامیدی را در انسان ایجاد کند و چنین تصور شود که با این وضعیت، به پایان راه سعادت و نجات رسیده ایم بلکه این شکاف می تواند سرآغاز وصلی دیگر؛ این تاریکی زمینه ساز وصال به نور حق و این بیابان مقدمه رسیدن به آب و آبادانی باشد. بقول معروف: در پس هر نشیبی فراز و پس از هر پستی بلندی در انتظار ماست.

  موفق باشید ...

  پاورقی______________________________________ _______________
  1. يملأ الارض عدلاً و قسطاً كما ملئت ظلما و جوراً»؛ اربلي، كشف الفقه في معرفة الائمه، دارالكتاب الاسلامي، ج3، ص261.
  2. ولقد كتبنا فى الزبور من بعد الذكر ان الارض یرثها عبادى الصالحون - ان فى هذا لبلاغا لقوم عابدین؛ «ما در زبور بعد از ذكر (تورات) نوشتیم (و مقرر داشتیم) كه بندگان صالح من (حكومت) زمین رابه ارث مى‏ برند در این سخن ابلاغ روشنى است براى گروه عبادت كنندگان»(انبیاء - 105 - 106).

  ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۵/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۴:۰۵
  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 10. صلوات


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,754
  حضور
  39 روز 22 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4460  نقل قول نوشته اصلی توسط خ.ا.ی.ن نمایش پست ها
  چرا جامعه ای که تجربه شهادت و خون دادن در راه عقیده دارد انقدر روزمرگی و بی تفاوتی وجود دارد؟
  و چرا در جامعه ای که اسوه های انسانی را بعنوان پیشوا و امام دارد انقدر فساد و تباهی و طلاق و درگیری زیاد است؟
  و چرا هیچ کسی آرمانگرا و آرمان طلب نیست؟
  و ..
  به نظر شما تقصیر کیست؟
  سلام مجدد

  اگر کمی مصداقی تر بخواهیم به دلایل روزمره گی و بی تفاوتی و گسترش فساد و تباهی و طلاق و درگیری بپردازیم؛ می توان موارد زیر را مورد اشاره قرار داد:

  1. دوری و مهجوریت خانواده ها از معنویت و اخلاق: متأسفانه والدین بدلیل گرفتار آمدن در جلوه های فریبنده زندگی مادی و فاصله گرفتن از سنت های حسنه اسلامی (سبک زندگی دینی)، باز کردن درهای خانه و خانواده به روی فرهنگهای غیراسلامی و وارداتی غرب، وارد کردن امکانات و لوازم تکنولوژی غرب، بدون زمینه سازی فرهنگ استفاده درست از امکانات، فاصله گرفتن والدین از تقیدات دینی و اخلاقی و عادی شدن رفتارهای دون شأن فرهنگ اسلامی که موجب ترویج و شکل گیری آن در روح و ذهن و رفتار فرزندان می شود.

  2. تساهل و تسامح در تربیت فرزندان: بسیاری از والدین، نه تنها هیچ برنامه ای برای تربیت صحیح اسلامی فرزندان خویش بر اساس آموزه های دینی و الگوهای حقیقی مکتب ندارند بلکه بالعکس در برابر رفتارهای ناصواب و گناه آلود فرزندانشان هیچ عکس العملی نشان نمی دهند. در بسیاری موارد، حتی از طرف والدین مورد تشویق هم قرار گرفته و امکانات لازم و پول و سرمایه کافی برای اقدامات گناه آلود در اختیارشان قرار می گیرد، در برخی موارد، والدین با فرزندانشان، بده بستان می کنند، چون خودشان گرفتار برنامه های گناه آلود هستند برای اینکه فرزندانشان حافظ سِرِّ آنها باشند فرصت گناه را به یکدیگر قرض می دهند، بعضی والدین، تحت تأثیر برنامه های ماهواره ای، این رفتارها را در فرزندانشان طبیعی و عادی و اقتضاء سن و سالشان می دانند فلذا خود را به بی خبری می زنند. در برخی موارد؛ خانواده ها صرفاً سکوت می کنند و بدلیل انفعالی که دارند تنها از درون خود را سرزنش می کنند و ... این در حالی است که والدین نسبت به تربیت دینی و انسانی فرزندانشان مسئولند و باید پاسخگو باشند.

  3. تعطیلی وظیفه دینی "تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر" که بعبارتی همان امر بمعروف و نهی از منکر است: متأسفانه جامعه ای که در آن امر بمعروف و نهی از منکر تعطیل شود، در حقیقت جامعه ای مرده است و نه تنها دچار روزمره گی که دچار اضمحلال و عقب افتادگی خواهد شد. چنانکه شاهد همین وضعیت اسفبار هستیم، حجب و حیا و عفت و پاکی و پاکدامنی روز به روز جای خود را به بی حجابی و بی حیایی و فساد و خواری و خفت و گناه و پستی می دهد. و این وضعیت نامبارک، نتیجه غفلت فرد و جامعه از این فریضه الهی است.

  4. نابسامانی وضعیت آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت: متأسفانه علیرغم توصیه های مکرر رهبر معظم انقلاب نسبت به دغدغه مندی و اهمیت دادن دولتمردان و همه ارکان نظام نسبت به ساختن بنبانهای علمی و عملی آموزش و پرورش و تربیت نیروی کارآمد و مؤثر برای تحقق بخشی امر تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم، متأسفانه عموماً دولتها با برنامه ریزی های فصلی و اقدامات سلیقه ای که ناشی از تفکرات مختلف حزبی، گروهی و جریان محور است، علیرغم تلاش حجمی و روتینی که در این راستا دارند، نه تنها قدم شایسته، مؤثر و سازنده ای در جهت تعلیم و تربیت آینده سازان این مملکت برنداشته اند بلکه در بسیاری موارد بدور از شایسته سالاری، تصمیم گیری ها و اقدامات اصولی؛ با تعیین مدیران غیرمتخصص و ناکارامد که عمدتاً ریشه در وابستگی های حزبی و گروهی دارد، بنبانهای علمی و عملی این دستگاه مهم و سرنوشت ساز را نیز ویران کرده و سرمایه های مادی و معنوی بسیاری را به باد داده اند. تبعات این مسامحه گری و اقدامات غیراصولی را امروزه در مهجوریت و دوری فرزندان مان از علم و معنویت و اخلاق و فاصله افتادن ایشان با کانونهای خانواده، مسجد و ... و تمایل ایشان به تفریحات ناسالم و کاذب و حرام می توان بعبنه مشاهده نمود.

  دوستان عزیز؛ شما هم می توانید با ذکر مصادیق دیگری به تکمیل این پازل کمک کنید ...

  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  علاقه
  تاریخ پادشاهان و پیامبران-شعر -نجوم-کارتون
  نوشته
  202
  حضور
  15 روز 22 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  352  سلام

  در جامعه اگر امربه معروف باشه روزمرگی پیش نمیاد
  ایران متاسفانه داره شبیه فرانسه و المان میشه و مردم دچار بی تفاوتی شدن

  حالا من که یادم نمیاد ولی قدیمیا می گقتن اون قدیما اینطوری نبود دایم هر روز صبح زود امر به معروف میکردن تا سه نصف شب!!...واسه همین همش هیجان داشت

  مثلا تریاکیا رو با ماشین با دویستا سرعت دنبال میکردن حالا تریاکی که اصلا حال نداشت غلط بخوره همین که بوی مامورا رو میشنید
  یکجوری پابرهنه دنپایی به دست می افتاد تو کوچه خیابون ویراژ میداد که اصلا مامورا از گرفتنش پشیمون میشدنولش میکردن!

  و خیلی چیرای دیگه که متاسفانه مسئولین فتنه به دستور انگلیس و آمریکا امربه معروف رو دستش و کوتاه کردن و اون هیجان ایرانی از بین رفت همه تریاکی شدن یک دفعه دیدن موبایل مثل نخود لوبیا همه جا ریخته اینترنت یهویی مفتی شد تو خونه ها چپ و راست همه طرف ماهواره ریخته طرف اصلا نمی دونه کدوم و نگاه کنه!

  با این اوضاع هیچ کس مگه با هم دیگه حرف میزنه ...همه افسرده شدن دارن می میرن!

  ویرایش توسط اتمچه : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ در ساعت ۲۱:۱۷
  از سعادتمندی های انسان دو چیز هست:
  اول دوستان نیکوی بسیار زیاد و دوم خانه ای فراخ که ان دوستان نیکو را در ان مهمان کنید!

 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  79
  حضور
  3 روز 14 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  83  من فکر می کنم مساله بسیار بزرگتر از فساد اخلاقی وجنسی می باشد . فسادهای اقتصادی رباخواری دروغگویی و نفاق و فریبکاری و تهمت و...حتی درمیان مسئولین ودر رسانه ملی به امری عادی تبدیل شده است.

 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,754
  حضور
  39 روز 22 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4460  سلام مجدد

  بی توجهی به تربیت دینی نسل آینده ساز کشورمان اعم از کودکان و نوجوانان که بدلیل اینکه زمین وجودشان بکر و دست نخورده است و استعداد فوق العاده ای در پذیرش بذر تعهد و اخلاق و مسئولیت پذیری دارد از جمله برنامه های اساسی انسان سازی وجامعه سازی است که متاسفانه علیرغم اینکه جزو اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و وظیفه ای همگانی است، بشدت مورد غفلت قرار گرفته و از دغدغه ها خارج شده است.

  برای تحقق این مهم تنها کانون خانواده مسئول نیست بلکه حکومت، رسانه های صوتی و بصری و نوشتاری، معلمان و مربیان، روحانیت و مراکز حوزوی و دانشگاهی، مراکز فکری و فرهنگی، دوستان و همسالان، فامیل و بستگان و همه کسانی که ظرفیتی برای تأثیرگذاری دارند در این رابطه مسئولند.

  دوستان مشارکت کنند.

  ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ در ساعت ۲۲:۴۳
  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۷
  علاقه
  تفکر
  نوشته
  1,104
  حضور
  58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  2152  نقل قول نوشته اصلی توسط خ.ا.ی.ن نمایش پست ها
  چرا جامعه ای که تجربه شهادت و خون دادن در راه عقیده دارد انقدر روزمرگی و بی تفاوتی وجود دارد؟
  و چرا در جامعه ای که اسوه های انسانی را بعنوان پیشوا و امام دارد انقدر فساد و تباهی و طلاق و درگیی زیاد است؟
  و چرا هیچ کسی آرمانگرا و آرمان طلب نیست؟
  و ..
  به نظر شما تقصیر کیست؟

  بر خلاف تصور شما من فکر میکنم همه انسانها آرمانگرا هستند .
  یکی ارمانش میشه قهرمانهای تخیلی یکی میشه یه فوتبالیست و یکی هم ارمانش میشه سارتر و نیچه .

  یکی آرمانش میشه اینکه بتونه طی طریق بکنه و میره مرتاض میشه .
  یکی ارمانش میشه اینکه در آسمون پرواز کنه و 1 ماه پول هاش رو جمع میکنه و سوار هواپیمل میشه .
  یکی آرمانش میشه اینکه بتونه در آسمون پرواز کنه و میره دنبال ساختن هواپیما
  یکی ارمانش میشه اینکه بتونه در آسمون پرواز کنه و میره که سوپرمن بشه
  یکی ارمانش میشه اینکه بتونه در اسمون پرواز کنه و میره در مورد حشراتی تحقیق میکنه که بر اثر تکامل تونستن پرواز بدون بال داشته باشند و سعی میکنه ابزاری بسازه که بدون استفاده از نیروی بالابری هوا پرواز بدون بال داشته باشه .
  یکی هم میره سراغ تله کنزی و ...

  بنابراین انسانها ارمان دارند و به نظرم همه به دنبال ارمانشون هستند . تنها بنا به تجربشون ممکن هست از مسیرهای متفاوتی استفاده کنند .
  هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...


 20. صلوات


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود