صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با کسی که با همه ی فعالیتهای اجتماعی خانم مخالف است

نوشته
    244
    حضور
    6 روز 6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    925

ازدواج با کسی که با همه ی فعالیتهای اجتماعی خانم مخالف است

سلام
    من دختری بیست و چهر ساله ام و دنشجوی ارشد. تصمیم داشتم بعد از پایان مقطع ارشد حوزه برم و کار فرهنگی بکنم. با توجه به سوابقی که دارم فکر میکنم موفق هم باشم
    و در خانه ای بزرگ شدم که مادرم علاوه بر کار- معلمی - درسش رو هم با تشویقهای پدرم خواند و مدرک دنشگاهیش حتی از پدرم بیشتر شد اما باز ایشون مادرم رو به تحصیل بیشتر تشویق میکردن. خانم های دیگر اطرافم هم همینطور بودن و من هم چنین ذهنیتی در ذهنم بود
    البته کارهای خانه برام در اولویت هست و میدانم وظیفه ی اصلیم در خانه ست اما همیشه فکر میکردم میتوانم به هر دو برسم و میدانم خانواده انقدر برام مهم هست که در صورت بروز مشکل فعلیت های اجتماعیم رو تعطیل بکنم. اما الان و به خصوص تا قبل از بچه دار شدن فکر میکنم نیازی نیست
    به علاوه در خانه ی پدرم هم محدود نبودیم و بدون ایشون مسافرت زیاد میرفتیم. مثلا اردو جهادی یا راهیان نور که با بسیج میرم و یا گاهی چند روزی با یکی از خانمهای فامیل که مجردند مشهد میرفتیم (البته اونجا فامیل داریم) و یا دنشجویی کربلا رفتم ووو
    حالا خواستگاری برام اومده که همه ی ملاکهای دیگش خوبه اما با همه ی این فعایتها مخالفه. حتی تحصیل در حوزه. یک کدبانوی کامل میخواد و خانم خانه...البته من به کارهی خانه میرسم دست پختم هم بد نیست اما خیاطی وووو...نه....علاقه هم ندارم
    خانم های اطراف ایشون همه همینطور خانه دار بودن و خانمهای اطاف من عکس(البته سنشون هم 8سال از من بیشتره که منو به شک انداخته)با
    همه ی اینها چه کار کنم؟اطرافیان میگن قبول کن. میگن در مورد تحصیل در حوزه چون مذهبی ست راضی میشه و کارهای فرهنگی رو هم میشه در خانه انجام داد ... اما میترسم اختلافات به اینجا ختم نشه

ویرایش توسط هورشید : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ در ساعت ۱۶:۲۰
    هرجائی که مردمان عافیت‌طلب و راحت‌طلب، در وسط میدان مبارزه، جائی برای خودباز نمیکنند و خطرپذیری نمیکنند، انسانهای مؤمن و مبارز رابه تندی و افراطیگری متهم میکنند!

بیانات رهبر انقلاب
    ۱۳۹۲/۰۳/۱۴

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,539
    حضور
    175 روز 7 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58325

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6895

با سلام و احترام
    بزرگوار
    اینکه شما روحیه تلاش وعلاقمند به حضور و انجام فعالیت اجتماعی مثبت هستید و می خواهید یک فرد موفق و مفیدی باشید، این یک ویژگی خوب و شایسته ای است. اما به نظر می رسد آنچه اولویت شما باید باشد رسیدگی خوب و کامل به امورات منزل می باشد، البته خودتان هم (خدای را شکر) این ایده را قبول دارید، به هر حال اگر این فرد، شخصیت خوب و متعادل و متناسب با شما را دارد، پیشنهاد ایشان را بپذیرید. شما بعد از ورود به زندگی اگر بتوانید از پس مسائل خونه بر بیایید و به طور راضی بخش مدیریت درونی خونه را بنحواحسن انجام بدهید، بعید می دانم همسرتان با فعالیت های اجتماعی شما مخالفت کند، به هر حال زندگی تاهلی اصول و ضوابط خاصی دارد و مثل مجردی نیست و باید از انجام برخی کارها که فراغت و فرصتی بود و شما به راحتی انجام می دادید و حتی علاقمند هم بودید، باید در مواقعی از انجام آنها ( در زندگی تاهلی) صرف نظر کنید، البته اگر فردی زرنگ و منظم باشید، و رضایت همسرتان را خوب جلب کنید، حتی بعد از ورود به زندگی تاهلی هم می توانید بسیاری از برنامه هایتان را به طور خوب انجام داده و هیچ مساله و مشکلی هم پیش نیاید. تجربه نشان داده زنانی که توانسته اند کدبانوی خوبی باشند زندگی لذت بخشی را تجربه کرده اند. خود علاقه به کدبانو بودن و رسیدن به زندگی و نظم دادن امورات منزل توسط شما باید عاشقانه و همراه با علاقه بیشتر باشد، هر گونه بی تحملی و یا بد دانستن این مساله و پنداشتن یک محدویت، یک خطای فکری و شناختی است که باید قبل از ورود به زندگی حل و درمان شود.
    آرزوی سلامتی و خوشبختی داریم.

7. صلوات ها 6

نوشته
    244
    حضور
    6 روز 6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    اینکه شما روحیه تلاش وعلاقمند به حضور و انجام فعالیت اجتماعی مثبت هستید و می خواهید یک فرد موفق و مفیدی باشید، این یک ویژگی خوب و شایسته ای است. اما به نظر می رسد آنچه اولویت شما باید باشد رسیدگی خوب و کامل به امورات منزل می باشد، البته خودتان هم (خدای را شکر) این ایده را قبول دارید، به هر حال اگر این فرد، شخصیت خوب و متعادل و متناسب با شما را دارد، پیشنهاد ایشان را بپذیرید. شما بعد از ورود به زندگی اگر بتوانید از پس مسائل خونه بر بیایید و به طور راضی بخش مدیریت درونی خونه را بنحواحسن انجام بدهید، بعید می دانم همسرتان با فعالیت های اجتماعی شما مخالفت کند، به هر حال زندگی تاهلی اصول و ضوابط خاصی دارد و مثل مجردی نیست و باید از انجام برخی کارها که فراغت و فرصتی بود و شما به راحتی انجام می دادید و حتی علاقمند هم بودید، باید در مواقعی از انجام آنها ( در زندگی تاهلی) صرف نظر کنید، البته اگر فردی زرنگ و منظم باشید، و رضایت همسرتان را خوب جلب کنید، حتی بعد از ورود به زندگی تاهلی هم می توانید بسیاری از برنامه هایتان را به طور خوب انجام داده و هیچ مساله و مشکلی هم پیش نیاید. تجربه نشان داده زنانی که توانسته اند کدبانوی خوبی باشند زندگی لذت بخشی را تجربه کرده اند. خود علاقه به کدبانو بودن و رسیدن به زندگی و نظم دادن امورات منزل توسط شما باید عاشقانه و همراه با علاقه بیشتر باشد، هر گونه بی تحملی و یا بد دانستن این مساله و پنداشتن یک محدویت، یک خطای فکری و شناختی است که باید قبل از ورود به زندگی حل و درمان شود.
    آرزوی سلامتی و خوشبختی داریم.
    اگر این طور باشد که شما میفرمایید خوب است
    چون فکر میکنم توانایی مدیریت و برنامه ریزی برای انجام هر دو را دارم اما میترسم مخالفت ایشان با این مسله به شکلی پیش برود که فضا رو به سمتی ببرند که از حالت عادی و مورد نظرم خارج بشه
    از یک مشاور هم شنیدم اینکه همسر شما مخالف درسخواندن شما نباشد برای شما کافی نیست و نمیتوانید انجامش بدید.همسر شما باید به درس خواندن شما علاقه مند باشد تا بتوانید درس بخوانید حالا ایشون مخالفن اصلا!
    بعد هم اصل دغدغه ی من این است که مشکل به این موضوع خاص ختم نشود . چون مسله سر اعتقاد به دو سبک زندگی متفاوت است برای خانمها.من احساس کردم ایشون حضور یک خانم در جامعه را نه تنها غیر ضروری که بی فایده یا شاید مضر میدونن
    در حالی که من عکسش رو فکر میکنم(بنا به دلایلی که بهش معتقدم)

هرجائی که مردمان عافیت‌طلب و راحت‌طلب، در وسط میدان مبارزه، جائی برای خودباز نمیکنند و خطرپذیری نمیکنند، انسانهای مؤمن و مبارز رابه تندی و افراطیگری متهم میکنند!

بیانات رهبر انقلاب
    ۱۳۹۲/۰۳/۱۴

نوشته
    1,958
    حضور
    95 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5458

سلام علیکم

استاد یک سوالی دارم خدمتتان

بنظر شما این خواستگار آگاهی و آمادگی لازم برای زندگی مشترک را دارد ؟
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

10. صلوات ها 4

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6895

نقل قول نوشته اصلی توسط هورشید نمایش پست ها
    حضور یک خانم در جامعه را نه تنها غیر ضروری که بی فایده یا شاید مضر میدونن
    با سلام
    بله متاسفانه از یک طرف حضور برخی از خانم ها واقعا بدتر کرده اند، شما نگران نباشید.

12. صلوات ها 2

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6895

مشاور هم شنیدم اینکه همسر شما مخالف درسخواندن شما نباشد برای شما کافی نیست و نمیتوانید انجامش بدید.همسر شما باید به درس خواندن شما علاقه مند باشد تا بتوانید درس بخوانی
    با سلام
    شاید نظرشان این است که مشکلی ندارد، منتها می توانید به طور واضح از ایشان بپرسید، البته اگر از خصوصیات او بیشتر توضیح دهید راهنمایی دقیق می شود.

14. صلوات ها 2

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6895

نقل قول نوشته اصلی توسط فاتح نمایش پست ها
    سلام علیکم

استاد یک سوالی دارم خدمتتان

بنظر شما این خواستگار آگاهی و آمادگی لازم برای زندگی مشترک را دارد ؟
    با سلام
    چه طور، خیلی مبهم گفته ای؟!

اگر منظورتون در مورد نحوه تفکر او باشد!
    خوب این فرد هم نظرش در زندگی این است و ایرادی هم ندارد، دوست دارد زنش فعالیت اجتماعی نداشته باشد، اتفاقا این حرف بی منطقی نیست. کار تربیت واقعا سخته، زنانی که مشغول کار و فعالیت اجتماعی هستند، خیلی سخته به تربیت فرزندان و مدیریت درون منزل برسند!

16. صلوات ها 4

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6895

من احساس کردم ایشون حضور یک خانم در جامعه را نه تنها غیر ضروری که بی فایده یا شاید مضر میدونن
    در حالی که من عکسش رو فکر میکنم
    با این تصورات نمی توان در مورد کسی قضاوت کرد، قشنگ روک و پوست کنده باید صحبت کنید تا تناسب و انتظارات لازم و معقول کشف شود تا یک تصمیم منطقی بگیرید.

18. صلوات ها 3

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

سلام
    من دختری بیست و چهر ساله ام و دنشجوی ارشد. تصمیم داشتم بعد از پایان مقطع ارشد حوزه برم و کار فرهنگی بکنم. با توجه به سوابقی که دارم فکر میکنم موفق هم باشم
    و در خانه ای بزرگ شدم که مادرم علاوه بر کار- معلمی - درسش رو هم با تشویقهای پدرم خواند و مدرک دنشگاهیش حتی از پدرم بیشتر شد اما باز ایشون مادرم رو به تحصیل بیشتر تشویق میکردن. خانم های دیگر اطرافم هم همینطور بودن و من هم چنین ذهنیتی در ذهنم بود
    البته کارهای خانه برام در اولویت هست و میدانم وظیفه ی اصلیم در خانه ست اما همیشه فکر میکردم میتوانم به هر دو برسم و میدانم خانواده انقدر برام مهم هست که در صورت بروز مشکل فعلیت های اجتماعیم رو تعطیل بکنم. اما الان و به خصوص تا قبل از بچه دار شدن فکر میکنم نیازی نیست
    به علاوه در خانه ی پدرم هم محدود نبودیم و بدون ایشون مسافرت زیاد میرفتیم. مثلا اردو جهادی یا راهیان نور که با بسیج میرم و یا گاهی چند روزی با یکی از خانمهای فامیل که مجردند مشهد میرفتیم (البته اونجا فامیل داریم) و یا دنشجویی کربلا رفتم ووو
    حالا خواستگاری برام اومده که همه ی ملاکهای دیگش خوبه اما با همه ی این فعایتها مخالفه. حتی تحصیل در حوزه. یک کدبانوی کامل میخواد و خانم خانه...البته من به کارهی خانه میرسم دست پختم هم بد نیست اما خیاطی وووو...نه....علاقه هم ندارم
    خانم های اطراف ایشون همه همینطور خانه دار بودن و خانمهای اطاف من عکس(البته سنشون هم 8سال از من بیشتره که منو به شک انداخته)با
    همه ی اینها چه کار کنم؟اطرافیان میگن قبول کن. میگن در مورد تحصیل در حوزه چون مذهبی ست راضی میشه و کارهای فرهنگی رو هم میشه در خانه انجام داد ... اما میترسم اختلافات به اینجا ختم نشه
    سلام و عرض ادب

یک سوال برای شفاف شدن مساله داشتم اگر مایلید پاسخ بدید.

آیا صرفا با این مثال های که زدید مخالفند یا کلا فعالیت های اجتماعی رو گفتن مخالف هستن.

چون این مواردی که فرمودید به عنوان مثال، ترک خانه مثلا به مدت یک هفته الی ده روز را میطلبد.

در مورد قسمتی هم که میگن راضی میشه ممکنه ولی اگر قبل ازدواج ایشون راضی نشد یکی از دو کار رو بکنید

1- یا شما از موضعتون کوتاه بیاین و بعدا موضوع رو مطرح نکنید

2- یا موضوع رو بحثش رو موکول کنید به شرایط بعد از ازدواجتون

اگر موضع ایشون رو به طور کامل بپذیرید و بعد مجددا مطرح کنید ممکنه باعث اختلاف بشه.

همان گونه كه [عذاب را] بر تقسيم‏ كنندگان نازل كرديم
    همانان كه قرآن را جزء جزء كردند
    [به برخى از آن عمل كردند و بعضى را رها نمودند]
    پس سوگند به پروردگارت كه از همه آنان خواهيم پرسيد
    از آنچه انجام مى‏ دادند (آیه ۹۰ تا ۹۳ حجر)

امام علی علیه السلام:
    مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

20. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری