ازدواج دانشجوی پزشکی با کارمند

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج دانشجوی پزشکی با کارمند

سلام
ی سوالی داشتم راجبه شرایط خودم .من دانشجوی پزشکی هستم و 22 سالمه.خاستگاری دارم که پسری مومن هست و کارمند که تحصیلاتش ارشد برق هست
.من اصلا نمیگم که چون در آینده پزشک میشم میخوام با پزشک ازدواج کنم.
راجبه درآمد سوال داشتم....
به نظرتون من که به عنوان دکتر عمومی یا متخصص درآینده بخوام فعالیت کنم و حقوق بیشتری از ی کارمند داشته باشم....
این به نظر شما مشکلی ایجاد نمیکنه که از شوهرم درآمد بیشتری داشته باشم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
بزرگوار
یکی از موارد مهم در زندگی ودر انتخاب فرد مناسب ازدواج، علاوه بر ایمان و تقوی، داشتن تناسب و تفاهم فرهنگی و اعتقادی و فکری هر دو طرف می باشد، اگر تناسبی بود و زن و شوهر همدیگر را خیلی دوست داشتند، و از اول بنای زندگی تصمیم بر این شد که منیت و غرور را بگذارند کنار و به فکر زندگی و تکمیل خودشان باشند، این مسائل و احتمالاتی را که به ذهنتان می رسد، نتنها کار و در آمد شما مشکل آفرین نمی شود بلکه باعث تدوام و وسعت زندگی نیز می شود. شخصیت این آقا پسر، خیلی مهم می باشد، برخی از افراد از چنان معرفت و ادبی برخوردار هستند که نمی گذارند، اصلا زمینه فکری تنش و مخالفت در مورد درآمد و حقوق همسر در زندگی پیش بیاید، البته در عین حال یک طرف دیگر قضیه، بستگی به طرز تفکرات شما هم دارد که زندگی را چگونه ارزیابی کرده و ببینید، اگر به فکر مقایسه باشید و نتوانید خودتان را کنترل کرده و با کنایه و امثال آن همسرتان را نیش بزنید، طبیعی است که این نوع زندگی ها تنش زا و مشکل افرین می شود، در حقیقت نوع روحیه خود شما هم خیلی مهم است. اگر چنین روحیه مقایسه را ندارید و می توانید جلوی خودتان را بگیرید، طبیعی است که زندگی خیلی خوب و خوشی در انتظار شماست و نگران آینده نشوید. البته اگر بتوانید کمک کنید که همسرتان تحصیلات دکترا هم را داشته باشد، به نظر می رسد ریشه بسیاری از موانع و مشکلات احتمالی ریشه کن شده و مساله ای نباشد.
پس به طور کلی اگر این خواستگار شما با تحصیل و کار شما مخالفتی ندارد و یک فرد با معرفت و دارای درک و شعور بالایی است و خودتان نیز توانایی کنترل و درک همسرتان را دارید و می توانید از مطرح کردن برخی از مسائل که باعث شکسته شدن غرور همسر می شود، جلوگیری کرده و یار و یاور همسرتان باشید، به نظر می رسد این ازدواج مبارک خواهد بود و ریشه احتمالی بسیاری از مشکلات احتمالی هم از بین خواهد رفت.
آرزوی سلامتی و خوشبختی را از ایزد منان برایتان خواستاریم.

وقتی این تفکر توی ذهنت هست قطعا به مشکل میخورین.

خیلی از دخترا کارگر هم پیدا نمیکنن اونوقت شما اینقدر سخت میگیری؟:-o

موضوع قفل شده است