صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بررسی ملاک های من برای ازدواج

نوشته
    205
    حضور
    6 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

بررسی ملاک های من برای ازدواج

سلام و عرض ادب
    ببخشید بنده در نظر دارم جهت بررسی موضوع ازدواج خودم مطالبی ارسال کنم که فکر می کنم شاید برای افراد دیگه هم مفید واقع شود و هم از نظر کارشناسان بهره مند بشوم :

مرد، 27 ساله، اهل مواد و رفیق بازی و سیگار و... نبودم و نیستم. مدرکم فوق لیسانس. فعلا بصورت حق التدریسی درس میدم (شاید ترم های آینده دیگه بام قرارداد ننویسن). حق التدریسی هیچ (تاکید می کنم هیچ) درآمدی نداره تازه شاید ضرر هم دشته باشه چون باید پول خرج کنی (هزینه ایاب و ذهاب) و از وقت کاریت کم میشه
    بخاطر همین خودم دست بکار شدم و مغازه زدم.
    چندین مورد رفتیم خواستگاری که بعضیاشو خودم رد کردم و بعضیاشون هم من رو رد کردن. که اگر اجازه بدین دونه دونه میگم براتون.
    اولین مورد: بخاطر ی دروغ یا شاید هم ی پنهون کاری از جانب خودم رد شد (با اینکه جواب اونا مثبت بود). روی این خیلی بحث ندارم
    از دومی شروع میشه:
    قبلش شرایط خودم رو بگم:
    این عقاید شخصی منه، اصلا قصد توهین به کسی رو ندارم، در صورتیکه فرمایشی برخلاف گفته های بنده حقیر دارید لطفا فقط با قرآن و احادیث برای من دلیل بیاورید.
    1-من اصلا و به هیچ وجه با کار کردن خانم ها موافق نیستم
    2-مانتو رو اصلا بعنوان حجاب قبول ندارم (پس همسر آیندم باید چادری باشه)
    3- برام مهمه که ایشون در عروسی ها و مراسمات چجوری ظاهر میشن؟ (چون بر خلاف تمام دنیا، متاسفانه می دونم که توی ایران در بسیاری از مراسمات برخی خانم لباس های به شدت زننده میپوشن بعدشم هزارتا دوربین و موبایل هست که ازشون فیلم و عکس بگیره). پس من با این موضوع کنار نمیام
    4- رابطه با پسرای فامیل: بعضی ها هستن که پسرای فامیل رو محرم می دونن، شماره هاشون رو دارن، جلوشون راحت، بگو بخند دارن. اینم من اصلا قبول ندارم
    5- صد البته برام مهمه که طرف اهل نماز و روزه لااقل باشه و جزئیات بیشتر رو اگه لازم شد بعداً میگم.

خب حالا بر می گردم رو مورد دوم:
    من همون جلسه اول نظرم رو راجب کار گفتم و موضع محکمی هم اتخاذ کردم. پدر و مادر این خانم، در جلسه دوم شخصا با من صحبت کردن که راضی بشم دخترشون بره سر کار. من گفتم نه. اونا هم جواب رد دادن. (جزئیات بیشتری داره، قبل از اینکه اونا بگن نه من جوابم منفی شده بود اما دوست داشتم بخاطر همین موضوع کار اونا من رو رد کنن تا دختره ضربه نخوره)
    رو همین مورد: بمن میگن انقد سخت گیر نباش، یکم از موضع خودت (مثل کار و چادر) کنار بیا بعد از ازدواج روی دختر کار کن.
    منم میگم نمی تونم روی زندگیم شرط ببندم!!! اینا جزء موارد اصلی منن نه فرعی. با چه عقل و منطقی ازدواج کنم به امید تغییر؟؟؟؟
    فعلا تا همین نظر کارشناسی مشاورین محترم رو درخواست دارم
    و همچنین نظر دلسوزانه خواهران و برادران اسک دینی

متشکرم

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ در ساعت ۱۰:۴۳
    بر خلق جهان علی (ع) امیر است

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58312

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,159
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6870

با سلام
    معیارهایی را که فرمودید صحیح بوده و مبنای محکمی دارد و شکی در این نیست. اخلاق و خانواده اصیل و تناسب فرهنگی و سنی را هم به ملاکهای خودتان اضافه کنید.
    اینکه شما در جستجوی یک فرد مناسب با همین ملاکهای صحیح و منطقی هستید و اصرار دارید که ملاکهای لازم را شخص دارا باشد، روند خوب و مثبتی است.
    در کنار این ملاکها باید تحقیق و پیگیری هم جزء برنامه شما در ازدواج باشد، خیلی از افراد هستند که دقیقا ملاکهایشان مثل شما می باشد و با اندکی تلاش و پرس و جو می توانید آنها را پیدا کنید، همین هم طرازی در باورها و ملاکها می تواند تضمین کننده زندگی شما باشد، شما می توانید از طریق واسطه های امین، ویا از طریق رجوع به مراکز مذهبی ( از طریق مادر یا خواهرتان این مساله پیگیری شود) مثل کانون های فرهنگی خواهران و حوزه های خواهران برای پیدا کردن فرد مناسب زندگی تلاش بکنید.

7. صلوات ها 5

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

میخوای ازدواج کنی یا اینکه میخوای معلم دینی برای خودت بگیری ...

من با اصول اولیه ای که شما برای ازدواج انتخاب کردین مشگل دارم . میدونم که حرف من رو درست نمیدونی ولی خوب من میگمشون ...

فرض کن امیخوای بری مسافرت ... مثلا فرض کن میخوای مسافرت بری کیش ...

کدوم یک از دوستات رو با خودت میبری ...

حسن رو با خودت میبری که ...
    1. نمازهاش سر وقت هست .
    2. وقتی نامحرم میبینه سرش رو میندازه پایین .
    3. حافظ کل قران کریم هست .

یا اکبر رو با خودت میبری که ...
    1. خوش برخورد هست و حسابی هیجانزدت میکنه .
    2. اصلا نمیفهمی که کی مسافرت رو شروع کردین و کی مسافرت رو تموم کردین .
    3. همش میگه و میخنده و شوخی میکنه و ...

من نمیدونم مذهبی بودن یک شخص اصلا چه ربطی به شما داره ...

شما وقتی با کسی همسفر میشین ... با این کار دارین که به خدا اعتقاد داره یا نداره !!! یا یانکه به این توجه میکنین خوش اخلاق هست ... مهربان هست ... از بودن در کنارش رضایت داری یا نه .
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

9. صلوات ها 5

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

سلام .
    با اینکه مطمین هستم اعتقاداتم با شما متفاوت هست خواستم مساله دیگری رو با شما در میون بزارم .

بزار یه کم بریم تو فیلاسفه ...
    هدف از آفرینش چی هست ! هدف از ازدواج چی هست !

تمام موجودات رویه کره زمین ... از تک سلولیها و باکتری ها و ... گرفته تا موجوداتی عظیم الجثه مانند فیل ها و وال ها و ... در حال ازدواج کردن با هم هستند .

وقتی یک سلول میخواد به دو سلول تقسیم بشه ... یا دو جاندار با هم joinمیشن ...هدف تنها یک چیز هست ... گسترش علم و آگاهی !!!

شاید حرفم براتون خنده دار باشه ... ولی ازتون اجازه میخوام که براتون توضیح بدم .

طبیعت بدین فرم کار میکنه که اگر دو موجود بخوان با هم join بشن . طوری این دو رو کنار هم میچینه که ابعاد وجودی ایندو در بهترین حالت موجود باشه .

فرض کنین زن در درون ژنی مشگل داشته باشه و مرد در درون همون ژن قوی باشه ... بچه حاصل از ازدواج این دو اون ژن رو به صورت قوی خواهد داشت . یعنی مادر طبیعت همیشه بهترین حالت رو در join کردن در نظر میگیره .

فرض کنین زن و مردی هر دو در درون ژنی مشگل داشته باشند . در اینصورت بچه حاصل از اون ازدواج در اون ژن مشگل خواهد داشت .

مساله رو کمی بزرگتر در نظر بگیریم و فرزند آوری رو کنار بزاریم . هدف از ازدواج این هست که من از نظر علم و آگاهی بهتر بشم .

خیلی از دخترها و پسرها هستند که پشت سره هم روابطی رو با غیر همجنسشون تجربه میکنند ....

مثلا یه مدت با یه پسر میگردن و مثلا اداب معاشرتی میشن .
    بعدش با یه پسر دیگه میگردن و طعم پول رو میچشن .
    بعدش با یه پسر دیگه میگردن و دامنه دانششون با هم زیاد میشه .
    و ...

مساله سکس و جنسی رو لطفا کنار بزاریم . همه ادم ها هدفشون از join شدن این هستش که در جاهایی احساس ضعف میکنند و joinمیشن تا قویتر بشن .

سلولها joinمیشن که قویتر بشن . انسانهاjoinمیشن که قویتر بشن .

به نظر من هدفت از ازدواج رو بزار بر رویه این نکته کهjoinبشی که قویتر بشی .

اگر در درون آداب معاشرت مشگل داری .
    اگر در درون فرهنگ و تمدن مشگل داری .
    اگر در درون پول و دارایی مشگل داری .
    و ...

هدفت این باشه که گستره دانش و اگاهی تیمت رو از تمام ابعاد بالاتر ببری ...

وگرنه اینی که خودت نماز میخونی و روزه میگیری ... اونم نماز بخونه و روزه بگیره ... 100 سال بعد دو نفر خواهین بود که نماز میخونین و روزه میگیرین ...

البته منظور من این نیست که مثلا بری بچه یه تریلیاردر رو باهاش ازدواج کنی ...

باید هم ریختی وجود داشته باشه ...

بیشتر منظور من این هست که سعی کن کسی رو شریک زندگیت کنی که با هم دیگه ماکزیمم دانش و اگاهی رو بتونین ایجاد کنین و دایره توانایی هاتون بیشتر بشه .
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

11. صلوات ها 2

نوشته
    23
    حضور
    7 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

به نظر من اگر با چنین شرایط سختگیرانه ای پیش برید بعید میدونم شخص مناسبتون رو پیدا کنید چون به هر حال هر دختری ممکنه از 10 مورد شما رو داشته باشه ولی یکی از مواردی که شما مخالف هستید رو انجام بده و در این صورت باز هم شما اون رو رد میکنید . پیشنهاد من به شما این هست که افکار ، اعتقادات و انتظاراتتون رو به زمان حال بروزرسانی کنید چون این طرز فکر مربوط به سالها پیش هست همون زمانی که 98 درصد خانم های ایرانی چادری بودن نه زمان حال که کاملا بر عکس شده

13. صلوات ها 4

نوشته
    205
    حضور
    6 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    اخلاق و خانواده اصیل و تناسب فرهنگی و سنی را هم به ملاکهای خودتان اضافه کنید.
    سلام و تشکر
    با آدمی که اخلاق نداره که اصلا نمیشه حرف بزنی، در کل بعضی موارد نیاز به بیان کردن ندارن!
    نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    اینکه شما در جستجوی یک فرد مناسب با همین ملاکهای صحیح و منطقی هستید و اصرار دارید که ملاکهای لازم را شخص دارا باشد، روند خوب و مثبتی است.
    مسأله بعدی اینه که ما الان داریم تو چه شرایطی زندگی می کنیم؟
    الان دختری با معیارهای مورد نظر من یا پیدا نمیشه یا خیلی خیلی خیلی کم پیدا میشه. اکثرا خانم ها حجاب مناسب ندارن یا اگرم دارن حجاب برتر رو ندارن، اکثراً اهل آرایش هستن، اکثرا دنبال اینن که برن سر کار.
    من اگر می خواستم با اینچنین خانمی ازدواج کنم چندین سال پیش ازدواج کرده بودم
    حالا ترسم ازینه که بعدا پشیمون نشم؟!! بگم ای بابا 50 سالم شد و مجردم هنوز!
    البته همیشه به خودم میگم حاضرم مجرد بمیرم اما تن به خفت ندم. در واقع من می خوام ازدواج کنم که به آرامش برسم نه اینکه اون یذره آرامشم رو هم از دست بدم.

15. صلوات

نوشته
    205
    حضور
    6 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    میخوای ازدواج کنی یا اینکه میخوای معلم دینی برای خودت بگیری ...

من با اصول اولیه ای که شما برای ازدواج انتخاب کردین مشگل دارم . میدونم که حرف من رو درست نمیدونی ولی خوب من میگمشون ...

فرض کن امیخوای بری مسافرت ... مثلا فرض کن میخوای مسافرت بری کیش ...

کدوم یک از دوستات رو با خودت میبری ...

حسن رو با خودت میبری که ...
    1. نمازهاش سر وقت هست .
    2. وقتی نامحرم میبینه سرش رو میندازه پایین .
    3. حافظ کل قران کریم هست .

یا اکبر رو با خودت میبری که ...
    1. خوش برخورد هست و حسابی هیجانزدت میکنه .
    2. اصلا نمیفهمی که کی مسافرت رو شروع کردین و کی مسافرت رو تموم کردین .
    3. همش میگه و میخنده و شوخی میکنه و ...

من نمیدونم مذهبی بودن یک شخص اصلا چه ربطی به شما داره ...

شما وقتی با کسی همسفر میشین ... با این کار دارین که به خدا اعتقاد داره یا نداره !!! یا یانکه به این توجه میکنین خوش اخلاق هست ... مهربان هست ... از بودن در کنارش رضایت داری یا نه .
    عرض سلام دارم خدمت شما
    همچنین تشکر از راهنماییتون
    بله شما درست می فرمائید من دوست دارم در کنار کسی زندگی کنم که باهاش به آرامش برسم، اصلا متوجه نشم کی شب مبشه کی روز میشه
    اما بنظر شما اینا با دین منافاتی داره؟
    من زیاد تو اجتماع بودم، اگر از همه ایران بازدید نکرده باشم به جرأات می تونم بگم به بیشتر از نصف ایران رو گشتم و حتی تو شهرهای مختلف زندگی کردم. خیلی چیزا دیدم. خیلی
    وقتی به کسی میگم من دوست دارم خانمم چادری باشه، میگه ای بابا خانم چادری هست که از هزارتا.... هم بدتره، بهش میگم حرفتو کاملا قبول دارم چون خودم به چشم دیدم اما من ی خانم خوب می خوام که البته در کنار همه خوبی هاش چادری هم باشه.حالا در مورد فرمایش شما عرض من اینه که دوست دارم خانمم خوش اخلاق و خوش برخورد باشه، و در کنار اینا مومن هم باشه
    پس من با شخصی میرم مسافرت که ویژگی های حسن و اکبر رو همزمان داشته باشه.

حرف آخرم اینه که من دوست دارم با کسی ازدواج کنم که ازش مطمئن باشم، که اگر چندتا فرزند داشتیم و من مردم خیالم راحت باشه بچه ها رو خوب تربیت می کنه (خوب از نظر اسلام نه از نظر عرف جامعه)

17. صلوات ها 6

نوشته
    205
    حضور
    6 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    مادر طبیعت همیشه بهترین حالت رو در join کردن در نظر میگیره .
    البته بعید می دونم همیشه فقط از خوبی ها فاکتور گرفته بشه. خیلی وقتا هم از بدی ها فاکتور گرفته میشه. تازه نکته اصلی اینه که خوبی و بدی نسبی است.
    من هدفم از زندگی این نیست که پول فراوان داشته باشم یا خونه خیلی خوب و بزرگ و ماشین و...
    نه اصلا اهداف من اینا نیستن. کل زندگی دنیوی به مانند یک صبح تا شبی است.
    برید با ی پیر مرد یا پیر زنی همصحبت بشید تا براتون کل زندگیش رو توی چند ساعت تعریف کنه.
    این دنیا هدف نیست بلکه برای هدف دیگری آفریده شده است.
    مشکل من اینه که همسان من کم پیدا میشه. اصلا حرفم این نیست که بگم من خوبم!!! نه هرگز.
    دو تا دزد باهم ازدواج میکنن و خوشبخت میشن
    دوتا مشروب خوار باهم خوشبختن
    دوتا نماز خوان، دو تا قد بلند، دو تا قد کوتاه
    مهم تفاهمه. فقط همین.
    تو جلسه خواستگاری به طرف گفتم هدف نهاییتون از زندگی چیه؟ گفت کار. شاید باورتون نشه اما گفت هدف نهاییم اینه که کار کنم. (این مال مورد سومیه که کامل توضیحش میدم)
    ی مورد دیگه بود گفت هدفم از زندگی اینه که برم خارج. هر جا، فقط خارج باشه. فقط ایران نباشه. شرطش این بود. و البته داشتن پول خوب و کافی

امام علی (ع) : روزی امام (ع) جابربن عبدالله انصاری را دیدند که ناراحت و غمگین بود و آهی سرد کشید.حضرت فرمودند ای جابر این آه را برای چه کشیدی از کمبود و ناراحتیهای دنیا جابر گفت : آری . امام (ع) فرمودند : ای جابر آنچه در دنیا موجب لذت میشود بر هفت پایه است : 1.خوردنی 2.آشامیدنی 3.بوئیدنی 4.پوشیدنی 5.همبستری 6.وسائل سواری 7.شنیدنی

اما بهترین خوردنیهای دنیا عسل است که آن استفراغ دهان زنبور عسل است و لذیذترین نوشیدنیهای دنیا آب است که از قعر خاک و دل زمین بدست می آید و بهترین بوئیدنیهای دنیا مشک است که خون ناف آهوست و بهترین پوشیدنیهای دنیا ابریشم است که لعاب دهان کرم ابریشم است و بهترین لذات دنیا لذت همبستری و زناشوئی است که آنهم عمل داخل نمودن آلت ادراری است در آلت ادرار دیگر و بهترین قسمت خوبی زن دربدترین عضو او قرار گرفته است و عالی ترین وسایل سواری در میان چهارپایان اسب است که آنهم کشنده صاحب خود است.و بهترین شنیدنیهای دنیا هم موسیقی است که آنهم از بزرگترین معاصی خداوند است.پس ای جابر دنیائی که دارای چنین مشخصاتی است شخص عاقل نباید برای آن آه بکشد جابر گوید پس از شنیدن این سخنان از زبان مولا (ع) دیگر دنیا برایم ارزشی نداشت. بحارالانوار جلد 17

19. صلوات ها 6

نوشته
    205
    حضور
    6 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima3360 نمایش پست ها
    به نظر من اگر با چنین شرایط سختگیرانه ای پیش برید بعید میدونم شخص مناسبتون رو پیدا کنید چون به هر حال هر دختری ممکنه از 10 مورد شما رو داشته باشه ولی یکی از مواردی که شما مخالف هستید رو انجام بده و در این صورت باز هم
    شما اون رو رد میکنید . پیشنهاد من به شما این هست که افکار ، اعتقادات و انتظاراتتون رو به زمان حال بروزرسانی کنید چون این طرز فکر مربوط به سالها پیش هست همون زمانی که 98 درصد خانم های ایرانی چادری بودن نه زمان حال که کاملا بر عکس شده
    سلام
    بله متاسفانه حرفتون رو کاملا قبول دارم. خودمم به این رسیدم
    متسفانه اسلام و قرآن و نماز و دینی که مال 1400 سال پیشه برای خیلیا قابل قبول نیست.
    الان ربا و دزدی و بد حجابی و بیغیرتی و... عادی شده. اصلا مد شده.
    اما زن و مرد مث لباس همدیگه می مونن
    من می خوام ازدواج کنم که نقایصم پوشده بشن نه اینکه بدتر پر از نقصان بشم!

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۶, ۰۸:۰۹ : 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری