ضبط صدا در جلسه خواستگاری

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ضبط صدا در جلسه خواستگاری

سلام به نظرتون عیبی داره که تو جلسه خواستگاری موقعی که با خواستگار داری حرف میزنی صدا رو ضبط کنی؟اگه عیبی نداره به نظرتون باید از خواستگار اجازه گرفت؟خواهشا سریع جواب بدین.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

بنت الهدی;822008 نوشت:
سلام به نظرتون عیبی داره که تو جلسه خواستگاری موقعی که با خواستگار داری حرف میزنی صدا رو ضبط کنی؟اگه عیبی نداره به نظرتون باید از خواستگار اجازه گرفت؟خواهشا سریع جواب بدین.

عرض سلام و احترام

اگر این کار موجب مفسده و گناهی شود مثلا موجب افشاء سر مؤمن یا ایذاء او گردد ، شرعا جایز نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

بنت الهدی;822008 نوشت:

گاهي
دختر و پسر خام هستند يعني در ضمن جلسات با هم گفتگوهايي مي كنند و قول و قرارهايي مي گذارند و جوان كه كم تجربه است قبول مي كند و بعد در متن زندگي زير قولش مي زند
مثلا مورد داشته ايم كه آقا گفته من بايد هفته اي دو بار باشگاه ورزشي بروم دختر كه اون موقع او را پسنديده مي گويد چه اشكالي دارد اصلا من تشويق مي كنم ولي در متن زندگي كه وارد مي شوند قول ها را فراموش مي كنند
به نظر بنده مسائل مهم بايد بعد از گفتگوهاي دو نفره به صورت گزارش در جمع خانواده ها بيان شود
مثلا بگويند ما درباره اين مسائل صحبت كرديم و چنين توافقاتي داشتيم
تا در تصميم گيري فكر بيشتري كنند و با خانواده هم انديشي كنند و
بعدا مشكلي پيش نيايد و فرد خودش را با اين انتظارات اعلام شده مقبول و مشروع تطبيق دهد.[/]

سلام .
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین .

مساله ظبط صدا هم خوبی هایی داره و هم بدیهایی داره . مشگل اینجاست که ما نمیتونیم استفاده ای درست از مفاهیمی که در درون یک مکالمه ظبط شده وجود داره داشته باشیم .

ولی خوب منافعی هم داره .

من چند تا از معایبش رو براتون میگم .
1. فرض بکنین خواسگار حرفی رو همینجوری میزنه . شما این رو ظبط میکنین و بارها گوش میدین وفکر میکنین که این صحبت خصیصه ذاتی این شخص هست در حالی که میتونه اینچنین نباشه .

2. ببینید اگر شما یک ده هزار تو منی داشته باشین . و این ده هزار تومنی گوشه نداشته باشه کسی اون رو ده هزار تومنی نمیدونه . شما اگر سندی داشته باشین که نصفش بریده شده باشه دیگه اون سند ارزشمند نیست . شما ممکن هست صدای شخصی رو صبط کنین و گیر بدین به قسمتی از اون مکالمه در حالیکه کل اون مکالمه در اون زمان و اون شرایط و با در نظر گرفتن هوش هیجانی مذاکره کنندگان در اون لحطه میتونه اهمیت داشته باشه و نه لزوما سند باشه .

راستش اونقدر این کار ضرر و زیان داره که بخوام در موردش صحبت کنم کم گفتم .

ولی خوب خوبی هایی هم داره .

مثلا شما دارین با خواستگارتون صحبت میکنین وقتی ایشون داره صحبت میکنه . از موضوعی تفره میره و مغز انسان به علت ساختاری که داره ممکن هست تمرکزش رویه چیز دیگری بوده باشه و شما این تفره رفتن رو متوجه نشین ولی این موضوع در درون یک مکالمه ظبط شده به شدت خودش رو نشون میده .

یا برعکس ...
ممکن هست خودتون اون لحظه صحبتی رو کردین ... ولی در درون مکالمه ضبط شده متوجه میشین صحبت شما میتونسته سو تفاهم هایی رو بوجود بیاره که میتونین بابتش زنگ بزنین و توضیح بدین ....

بنابراین به طور کلی داشتنش خوب هست ... ولی اینکه میخواین چجوری از اون استفاده کنین خیلی خیلی مهم هست .

موضوع قفل شده است