جمع بندی درخواست منبع درباره مکتب تفکیک و مکتب وحدت وجود

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست منبع درباره مکتب تفکیک و مکتب وحدت وجود

با سلام و تشکر از سایت خوبتون

تازه عضو انجمن شده ام و میبخشید اگه در جای صحیحی سوالم رو نمیپرسم ولی عنوان مرتبت با سوالم رو در انجمن ندیدم پس در صورتیکه سوال باید در بخش دیگری پرسیده شود و یا زیر مجموعه عنوان دیگری است لطفا به اون قسمت منتقل بفرمایید.

سوال بنده در مورد مکاتب تفکیک و وحدت وجود است و اینکه اگه کسی بخواهد در مورد این موضوع اطلاعات مفیدی کسب کند آیا کتاب , سایت و یا مرجعی وجود دارد که به زبان ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی موضوع را بررسی کرده باشد ؟

خیلی ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

محب روح الله;821666 نوشت:
با سلام و تشکر از سایت خوبتون

تازه عضو انجمن شده ام و میبخشید اگه در جای صحیحی سوالم رو نمیپرسم ولی عنوان مرتبت با سوالم رو در انجمن ندیدم پس در صورتیکه سوال باید در بخش دیگری پرسیده شود و یا زیر مجموعه عنوان دیگری است لطفا به اون قسمت منتقل بفرمایید.

سوال بنده در مورد مکاتب تفکیک و وحدت وجود است و اینکه اگه کسی بخواهد در مورد این موضوع اطلاعات مفیدی کسب کند آیا کتاب , سایت و یا مرجعی وجود دارد که به زبان ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی موضوع را بررسی کرده باشد ؟

خیلی ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

سلام علیکم و رحمة الله
در این نوع مباحث اگر چه چاره ای از به کار بردن اصطلاحات تخصصی نیست ولی می توانید برای بحث مکتب تفکیک به کتاب «تاریخ و نقد مکتب تفکیک» اثر محمد حسن وکیلی مراجعه نمایید.
برای بحث وحدت وجود هم کتاب حکمت عرفانی اثر استاد امینی نژاد برایتان مفید است. کتابهای تایید شده و تایید نشده ی دیگری هم در این زمینه هست ، اما این دو اثر برای جنابعالی مفید و تایید شده است.

این تاپیک هم مطالب مناسبی دارد:
http://www.askdin.com/archive/index.php/t-43416.html

موفق باشید.

استاد;822614 نوشت:
سلام علیکم و رحمة الله
در این نوع مباحث اگر چه چاره ای از به کار بردن اصطلاحات تخصصی نیست ولی می توانید برای بحث مکتب تفکیک به کتاب «تاریخ و نقد مکتب تفکیک» اثر محمد حسن وکیلی مراجعه نمایید.
برای بحث وحدت وجود هم کتاب حکمت عرفانی اثر استاد امینی نژاد برایتان مفید است. کتابهای تایید شده و تایید نشده ی دیگری هم در این زمینه هست ، اما این دو اثر برای جنابعالی مفید و تایید شده است.

این تاپیک هم مطالب مناسبی دارد:

موفق باشید.

سلام

خیلی ممنون از توضیحات خوب و جامعتون
تلاش میکنم هر دو کتاب رو تهیه و مطالعه کنم.

در پناه حق

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

در سایت "نور مگز" هم مقالات فراوانی در رابطه با این موضوع وجود دارد.

سلام و خیلی ممنون از معرفی اون سایت ارزشمند

به کل از وجود چنین سایتی بی خبر بودم ... منبع بزرگی از اطلاعات در هر زمینه ای است.

حقیقتش خیلی خوشحالم که عضو سایتتون هستم پیش از این از وجود سایت اسک دین مطلع بودم ولی فقط اخیرا بود که متوجه شدم در این سایت افراد متخصصی در هر زمینه هستند که میتونند برای سوالات مختلف پاسخ های جامعی ارایه کنند و منابع خیلی خوب و قابل اطمینانی رو برای تحقیق و مطالعه بیشتر در اون زمینه معرفی کنند.

برای مثال در همین تاپیک معرفی کتاب حکمت عرفانی اثر استاد امینی نژاد باعث شد با این استاد عزیز اشنا بشم و جستجویی کوتاه در اینترنت باعث اشناییم با کتب و دروس ارزشمند ایشان شد پیش از این برای یک منبع مطمین برای عرفان اسلامی تنها با کتاب در جستجوی عرفان اسلامی اثر علامه مصباح یزدی ( و کتاب خلاصه ای از این کتاب ) اشنا بودم ( و در گذشته هم مطالبی که شهید مطهری در این موضوع در یکی از کتبشون فرموده بودند ) ولی اشنایی با استاد امینی نژاد و کتب و دروس ایشون که بصورت صوتی هم در اینترنت موجود است برای هر علاقه مند به مطالب عرفانی ( چه نظری و چه عملی ) غنیمت بزرگی است.

بازم ممنون از سایت ارزشمند و راهنمایی های مفید همه شما عزیزان

پرسش:
آیا کتاب، سایت و یا مرجعی در مورد مکاتب تفکیک و وحدت وجود دارد که به زبان ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی موضوع را بررسی کرده باشد.

پاسخ:

در آدرس ذیل هم مطالب مناسبی وجود دارد:

موضوع قفل شده است