تحقیق در ازدواج و ملاک اولویت در معیارها

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تحقیق در ازدواج و ملاک اولویت در معیارها

سلام و عرض احترام خدمت کارشناس محترم.

دو تا سوال داشتم.

1- در بین ملاک ها و معیارهای انتخاب همسر کدام در اولویت هستند؟ و چرا؟ و در صورت نبودن کدام یک از ملاک ها و معیار ها باید قید دختر رو زد؟

2- در مراحل تحقیق درباره چه چیزهایی باید سوال کرد؟ و از هرکس چه سوالی باید پرسید ؟ و از کجا بفهمیم راست میگن یا دروغ میگن؟

[SPOILER]
چون برخی میرن دم خونه همسایه ها یا بستگان میگن خواستگار اومده واسه دخترمون میان واسه تحقیق حواستون باشه
[/SPOILER]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Im_Masoud.Freeman;821112 نوشت:
سلام و عرض احترام خدمت کارشناس محترم.

با عرض سلام و ادب خدمت شما و تمامی اسک دینی های عزیز
سوالات بسیار خوبی را پرسیدید که البته پاسخ های طولانی را می طلبند که اینجا محل آن پاسخها نیست لذا بنده سعی می کنم با پاسخ اجمالی جواب مناسبی را به شما بدهم. امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد.

1- در بین ملاک ها و معیارهای انتخاب همسر کدام در اولویت هستند؟ و چرا؟ و در صورت نبودن کدام یک از ملاک ها و معیار ها باید قید دختر رو زد؟

ملاکها و معیارها برای ازدواج دو دسته هستند برخی ملاکهای اصلی و برخی فرعی هستند
ملاکهای اصلی ملاکهایی هستند که ما به آنها توجه و حساسیت بیشتری داریم و بدون وجود آن در طرف مقابل زندگی بسیار سخت و طاقت فرسا می شود
ملاکهای فرعی هم ملاکهای ترجیحی می باشد که وجود آنها مزیت می باشد ولی نبود آنها موجب ایجاد مشکل در زندگی نمی شود.

در صورتی که طرف مقابل هر یک از ملاکهای اصلی را نداشت باید قید این ازدواج را زد .

2- در مراحل تحقیق درباره چه چیزهایی باید سوال کرد؟ و از هرکس چه سوالی باید پرسید ؟ و از کجا بفهمیم راست میگن یا دروغ میگن؟

در تحقیق باید درباره خود طرف مقابل -خانواده - دوستان - همسایگان -محیط کار و زندگی و محل تفریح و گشت و گذار مسجد و.... باید سوال نمود.

برای تشخیص درستی سخن طرف مقابل و یا درستی برداشت ما می توان از راهکارهای زیر استفاده نمود:

۱ . پرسش از افراد متعدد
۲ . پرسش از افرادی که میانه خوبی با طرف مقابل یا خانواده اش ندارند
۳ .استفاده از سوالاتی که بیانگر نظر ما به صورت معکوس است مانند :
با توجه به اینکه استفاده از چادر سبب می شود که خانمها نتوانند عملکرد خوب اجتماعی داشته باشند(البته نظر بنده و پرسشگراین نیست )آیا خانم ؟ از چادر استفاده می کند
با توجه به طبیعی بودن قهر و تنش با برخی از همسایگان (البته نظر بنده و پرسشگراین نیست )آیا ؟ با برخی از همسایگان در حالت قهر قرار دارند.
و...
۴ . استفاده از سوالات باز پاسخ و نه بسته پاسخ در سوال از خود طرف و سایر افراد در تحقیق :
سوالات بسته پاسخ :
مانند:شما به حجاب اعتقاد دارید؟ بله یا خیر

سوالات باز پاسخ :
مانند:نظر شما درباره حجاب چیست؟
چه مواقعی از چادر استفاده می کنید ؟
و....
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[="Times New Roman"][="Black"]

راهنما;821936 نوشت:

ملاکهای اصلی ملاکهایی هستند که ما به آنها توجه و حساسیت بیشتری داریم و بدون وجود آن در طرف مقابل زندگی بسیار سخت و طاقت فرسا می شود
ملاکهای فرعی هم ملاکهای ترجیحی می باشد که وجود آنها مزیت می باشد ولی نبود آنها موجب ایجاد مشکل در زندگی نمی شود.
در صورتی که طرف مقابل هر یک از ملاکهای اصلی را نداشت باید قید این ازدواج را زد .

سلام و عرض احترام.

ممنون از پاسخ شما.

خوب این ملاک های اصلی و فرعی رو هم توضیح می دادید. ( توی گوگل مقاله زیاد هست ولی نمی دونم چقدر اعتبار دارند )[/]

راهنما;821936 نوشت:
البته پاسخ های طولانی را می طلبند که اینجا محل آن پاسخها نیست

سلام
جناب طاهر لطفا به طور کامل بیان بفرمائید
ما منتظریم

راهنما;821936 نوشت:

لطفا محبت کنید تک تک نام ببرید.
خیلی ها معیار دین را مطرح می کنند و خیلی های دیگر ملاک های شخصی خودشان را....
بیان بفرمائید.

راهنما;821936 نوشت:

مثلاً ؟؟؟؟؟

راهنما;821936 نوشت:
در تحقیق باید درباره خود طرف مقابل -خانواده - دوستان - همسایگان -محیط کار و زندگی و محل تفریح و گشت و گذار مسجد و.... باید سوال نمود.

خوب شما اگر می رفتید در مورد کسی تحقیق کنید چه سوالاتی می پرسیدید؟

[="Arial"][="Black"]منم سوال دارم. اگه مهم ترین معیارمون توی طرف مقابل نباشه چیکار کنیم؟؟ یعنی به خاطر فقط یه مورد( البته مهمترین معیار) طرف و رد کنیم؟؟؟
یا اگه طرف قول بده که اون معیارمونو توی زندگی انجام میده ما به حرفش اعتماد کنیم؟؟

*fm*;822101 نوشت:
اگه مهم ترین معیارمون توی طرف مقابل نباشه چیکار کنیم؟؟

سلام
بستگی داره اون معیار چی باشد و از چه درجه اهمیتی برخوردار باشد!

[="Arial"][="Black"]

سلمان 313;822144 نوشت:
سلام
بستگی داره اون معیار چی باشد و از چه درجه اهمیتی برخوردار باشد!

اولین و مهمترییییییییییییییییین معیارمه

*fm*;822217 نوشت:
اولین و مهمترییییییییییییییییین معیارمه

سلام
خوب اون معیار چیه؟
شاید معیار من و یا امثال من و یا شما و امثال شما با هم فرق داشته باشد!
خوب با شجاعت معیارتان را بگوئید!

سلام
دوستان سوالی داشتم و می خواستم همه شرکت کنند.لطفا نظراتتان را اصولی و کاربردی بدهید.
من دوستی دارم که چند سالی بود دنبال یک خانم با ایمان و با تقوا می گشت.چند وقت پیش یک بنده خدائی را در یک جائی می بینند و می پسندند.تقریبا تمام معیار های یک دختر خوب مومن محجوب و متین را دار هستند و حدود یکسالی هم که به آن محل رفت و آمد دارند و با خاطر چندین بار که بحث های طولانی در خصوص یک سری مسائل فرهنگی داشتند متوجه شده اند که تقریبا نود درصد از همه جهات با هم توافق و تفاهم دارند منتها یک مشکل تقریبا بزرگ وجود دارد!
آقا 32 ساله هستند
خانم 37 ساله هستند
به نظر شما پیشنهاد ازدواج بدهند.با خانواده چطور مطرح کنند که خانواده هم موافقت کنند.بنده خدا خیلی پیگیر بود که خانمی متدین نصیبش شود.خانواده ایشان هم پیگیر بودند منتها آنی را که با شرایط اینها جور دربیاید را نتوانستند پیدا کنند.
یک نکته:خانواده آقا پسر با ازدواج با خانم بزرگتر از آقا پسر به شدت مخالف هستند!
اگر مواردی را سراغ دارید جریان آشنائی و خواستگاری و راضی کردن پدر و مادر را بیان بفرمائید.
سپاسگزارم

راستش برادر من هم جریانی مثل جریان شما براش اتفاق افتاده و خانواده من هم بعد از 6 ماه همچنان با برادرم با وجود اصرار های اون و اینکه واقعا نشون داده که با این موضوع مشکلی نداره و از نظر مالی میتونه یه زندگی عادی رو فراهم کنه باز هم خانواده ام مخالفن

[="Times New Roman"][="Black"]کاش کارشناس محترم زودتر بیان پاسخ سوالات منو بدن.

تاپیک داره به بیراهه میره. [/]

[="Arial"][="Black"]

im_masoud.freeman;822407 نوشت:
کاش کارشناس محترم زودتر بیان پاسخ سوالات منو بدن.

تاپیک داره به بیراهه میره.

خب ما هم از تاپیک شما استفاده کردیم داریم سوالامونو میپرسیم. این همه حسود نباشین [-x[-x[/]

سلمان 313;822346 نوشت:
سلام
خوب اون معیار چیه؟
شاید معیار من و یا امثال من و یا شما و امثال شما با هم فرق داشته باشد!
خوب با شجاعت معیارتان را بگوئید!

معیاره من معیاره همه آدمای معمولیه. نماز خوندن. من هیچ معیاره خاص و سخت گیرانه ای ندارم فقط میخوام شوهرم یه آدم مومن باشه Sad
من شوهرم نماز نخونه دق میکنممممممممم ولی این آقا که خواستگارمه نماز نمیخونه تنهاااااا ایرادش اینه. تا الان حتی با یه دخترم دوس نبوده و خیلییییییی ویژگیای خوبه دیگه داره فقط نماز نمیخونه. خونواده م بفهمن نماز نمیخونه عمرنننننننن قبول کنن به خاطر همین بهشون نگفتم. ولی بهم قول داده بخونه. نمیدونم رو حرفشون بهشون اعتماد کنم یانه. همین
یه مورد دیگه هم برام مهمه که حجابمه و خیلیا با چادرم مشکل دارن. حالا این آقایی که بالا گفتم اینطور نیستن ولی اکثرن پسرا با چادرم مشکل دارن. واقعن چرا؟؟ همیشه برام سواله چادر مگه چشه. من که دوس دارم و نمیخوام برش دارم به خاطر همین بیشتره پسرا درمیرن :d:d:d

*fm*;822497 نوشت:
ولی این آقا که خواستگارمه نماز نمیخونه تنهاااااا ایرادش اینه. تا الان حتی با یه دخترم دوس نبوده و خیلییییییی ویژگیای خوبه دیگه داره فقط نماز نمیخونه.

سلام
رک بگویم من بودم جواب منفی می دادم.جوانی که نماز که بالاترین ارزش در بین مسلمانان است را نمی خواهد قطعا در آینده با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم خواهد کرد.احادیث را نگاه کنید.در مورد نماز و انسان های بی نماز!

*fm*;822497 نوشت:
حالا این آقایی که بالا گفتم اینطور نیستن ولی اکثرن پسرا با چادرم مشکل دارن. واقعن چرا؟؟

کسانی مشکل دارند که مومن و مذهبی نیستند!!!!
زن امروزی می خواهند.
داشتن حجاب دقیقا عین به روز بودن است!

[="Arial"][="Black"]

سلمان 313;822542 نوشت:
رک بگویم من بودم جواب منفی می دادم

[=system]بله خودمم به همین نتیجه رسیدم و همین کارو کردم :-

سلام
ممنون که پستها و بحث را دنبال می کنید

جواب کارشناس محترم به استارتر دوباره مطالعه کنید جواب سوالتان را خواهید گرفت در صورت داشتن سئوالات دیگر می توانیدبا ایجاد تاپیک جدید جوابهایتان را بگیرید.

*fm*;822497 نوشت:
معیاره من معیاره همه آدمای معمولیه. نماز خوندن. من هیچ معیاره خاص و سخت گیرانه ای ندارم فقط میخوام شوهرم یه آدم مومن باشه
من شوهرم نماز نخونه دق میکنممممممممم ولی این آقا که خواستگارمه نماز نمیخونه تنهاااااا ایرادش اینه. تا الان حتی با یه دخترم دوس نبوده و خیلییییییی ویژگیای خوبه دیگه داره فقط نماز نمیخونه. خونواده م بفهمن نماز نمیخونه عمرنننننننن قبول کنن به خاطر همین بهشون نگفتم. ولی بهم قول داده بخونه. نمیدونم رو حرفشون بهشون اعتماد کنم یانه. همین
یه مورد دیگه هم برام مهمه که حجابمه و خیلیا با چادرم مشکل دارن. حالا این آقایی که بالا گفتم اینطور نیستن ولی اکثرن پسرا با چادرم مشکل دارن. واقعن چرا؟؟ همیشه برام سواله چادر مگه چشه. من که دوس دارم و نمیخوام برش دارم به خاطر همین بیشتره پسرا درمیرن :d:d:d

به این قسمت جواب کارشناس محترم دقت کنید:

نقل قول:

با عرض سلام و ادب

تاپیک های مناسب جهت خواستگاری و سوالات آن و...

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5193
ٰٰhttp://www.askdin.com/showthread.php?t=41783
http://www.askdin.com/showthread.php?t=14322
http://www.askdin.com/showthread.php?t=10574&page=3

در پناه قرآن وپ عترت موفق باشید
یا علی

Im_Masoud.Freeman;821937 نوشت:
خوب این ملاک های اصلی و فرعی رو هم توضیح می دادید. ( توی گوگل مقاله زیاد هست ولی نمی دونم چقدر اعتبار دارند )

با عرض سلام و ادب
توضیح داده شد اگر مصداقی بخواهید باید عرض کنم که چون ویژگیهای افراد و سلایق آنها با هم تفاوت دارند لذا نمی توانیم برای همه یک نسخه بپیچیم
شما برای راحتتر شدن کار خود می توانید همه ملاکها را برای خود یادداشت نمایید و تاثیر هریک را در زندگی خود بدست آورید و طبق ویژگیها و سلایق خود آنها را تقسیم بندی نمایید.
یا علی

*fm*;822101 نوشت:
منم سوال دارم. اگه مهم ترین معیارمون توی طرف مقابل نباشه چیکار کنیم؟؟ یعنی به خاطر فقط یه مورد( البته مهمترین معیار) طرف و رد کنیم؟؟؟
یا اگه طرف قول بده که اون معیارمونو توی زندگی انجام میده ما به حرفش اعتماد کنیم؟؟

با عرض سلام و ادب
دوست عزیز به هیچ عنوان با شخصی که مهمترین معیار شما را ندارد معیاری که با توجه به توضیحات داده شده اصلی باشد و نشود از آن صرفنظر نمود ازدواج نکنید.
در ضمن به هیچ عنوان با شرط و قول نیز ازدواج ننمایید چرا که بسیاری از این معیارها ایجاد آن نیاز به تلاش فراوان و تغییر در شخصیت و زمان طولانی دارد
لذا تنها با شخصی که همین الان معیارهای اصلی شما را دارد ازدواج نمایید

یا علی

سلمان 313;822353 نوشت:
دوستان سوالی داشتم و می خواستم همه شرکت کنند.لطفا نظراتتان را اصولی و کاربردی بدهید.
من دوستی دارم که چند سالی بود دنبال یک خانم با ایمان و با تقوا می گشت.چند وقت پیش یک بنده خدائی را در یک جائی می بینند و می پسندند.تقریبا تمام معیار های یک دختر خوب مومن محجوب و متین را دار هستند و حدود یکسالی هم که به آن محل رفت و آمد دارند و با خاطر چندین بار که بحث های طولانی در خصوص یک سری مسائل فرهنگی داشتند متوجه شده اند که تقریبا نود درصد از همه جهات با هم توافق و تفاهم دارند منتها یک مشکل تقریبا بزرگ وجود دارد!
آقا 32 ساله هستند
خانم 37 ساله هستند

با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
ابتدا نکاتی را در مورد اصل از دواج با دختر بزرگتر عرض میکنم که خود زمینه است برای مستحکمتر شدن در ادامه و یا صرفنظر از ادامه راه
سپس راهکارهایی را جهت راضی کردن خانواده عرض میکنم

ازدواج با دختران بزرگتر ممکن است مشکلاتی را برای انسان به ارمغان آورد که به سبب رشد جسمی عقلی عاطفی هیجانی زودتر خانمها ایجاد می شود چرا که
چهره خانمها به دلیل مشکلاتی نظیر زایمان زودتر شکسته می شود و از طرفی رشد زودتر عاطفی و الجتماعی خانمها سبب گیر دادن های بیشتر زن و برخورد مادرانه او با شوهرش می شود و...
برای اطلاع بیشتر به تاپیک های زیر مراجعه نمایید
[h=1] آیا ازدواج با دختر بزرگتر بلای جان می‌شود؟
[/h][h=1]ازدواج با دختري كه از خودم بزرگتر است
[/h][h=1] ازدواج با دختری بزرگتر از خودم
[/h][h=1] با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟
[/h][h=1]اگر سن دختر بیشتر از پسر باشد چه مشكلاتی در ازدواج خواهند داشت
[/h]

سلمان 313;822353 نوشت:
به نظر شما پیشنهاد ازدواج بدهند.با خانواده چطور مطرح کنند که خانواده هم موافقت کنند.بنده خدا خیلی پیگیر بود که خانمی متدین نصیبش شود.خانواده ایشان هم پیگیر بودند منتها آنی را که با شرایط اینها جور دربیاید را نتوانستند پیدا کنند.
یک نکته:خانواده آقا پسر با ازدواج با خانم بزرگتر از آقا پسر به شدت مخالف هستند!
اگر مواردی را سراغ دارید جریان آشنائی و خواستگاری و راضی کردن پدر و مادر را بیان بفرمائید.
سپاسگزارم

برای راضی کردن خانواده :
۱ . ابتدا آگاهی و مقبولیت خود را نزد خانواده بالا ببرید تا نسبت به انتخاب شما اطمینان پیدا کنند
۲ . آگاهی خود را نسبت به محاسن و معایب این نوع ازدواج و این ازدواج خود بالا ببرید و با آنها در میان گذارید
۳ . از واسطه ای خوب و مقبول خانواده برای راضی کردن آنها استفاده نمایید

یا علی

*fm*;822497 نوشت:
معیاره من معیاره همه آدمای معمولیه. نماز خوندن. من هیچ معیاره خاص و سخت گیرانه ای ندارم فقط میخوام شوهرم یه آدم مومن باشه Sad

با عرض سلام و ادب
همچنانکه عرض شد اگر ملاکی برای شما بسیار مهم بود به صورتی که در صورتی که اگر طرف مقابل نداشته باشد زندگی با طرف مقابل برای شما بسیار سخت می شود و مشکلات زیادی را برای شمابه همراه دارد ملاک اصلی است و از ازدواج با این شخصی که این ملاک را ندارد باید پرهیز نمود
در مورد نماز نیز بستگی به خود شما دارد از نظر دینی انسانها باید هم کفو هم باشند شاید خانمی در نماز خود سهل انگار یا کاهل نماز و یا حتی بی نماز باشد و یا فردی بسیار مقید باشد تک تک این موارد خیلی با هم تفاوت دارند
و همچنین آقا
اما از نظر دینی برای شناخت افراد و همچنین برای افراد مذهبی نماز خواندن از ملاکهای بسیار مهم می باشند
اما در مورد موافقت ایشان بر حجاب و نماز نخواندن و یا ارتباط با نامحرم نداشتن این آقا: نمی شود روی حرف و یا قول افراد حساب بالایی باز نمود باید تحقیق نمود و همسری را که هم اکنون ویژگیها و ملاکهای اصلی را دارد را انتخاب نمود.

یا علی

راهنما;823154 نوشت:
چهره خانمها به دلیل مشکلاتی نظیر زایمان زودتر شکسته می شود و از طرفی رشد زودتر عاطفی و الجتماعی خانمها سبب گیر دادن های بیشتر زن و برخورد مادرانه او با شوهرش می شود

سلام
تقریبا فکر می کنم به غیر از این دو مورد مشاوران ازدواج چیزی برای گفتن و مخالفت ندارند.من تقریبا 30 سایت رفتم و در موردش تحقیق کردم.وجه اشتراک همه آنها همین بود
1-زن بچه به دنیا بیاورد از قیافه می افتد و زکمی پیر تر دیده می شود و باعث می شود مرد خدای ناکرده هوس زن جوان کند.بهانه های بیهوده بگیرد و نهایتا برود و رابطه پنهانی داشته باشد و یا زن دوم بگیرد و از زن اول طلاق بگیرد!
2-گیر دادن های الکی.حتی من نمونه هم نتوانستم پیدا کنم.لطفا مصداقی صحبت کنید.
برادر راهنما شما باید من را بشناسید.من در اسک قرآن هم حضور دارم و حضورم از اینجا خیلی بیشتر است.اگر می بینید من اینجا این سوال را مطرح کردم به خاطر این بود که کاربران اینجا به مراتب بیشتر از اسک قرآن است و پیش خودم فکر کردم شاید کاربران به سوال توجهی کنند و در بحث شرکت کنند آن هم با ادله و دلایل متقن و محکم و منطقی.ولی متاسفانه نه تنها شرکت نکردند بلکه کارشناسی که بحث را به ایشان ارجاع داده اند کلا کلی گوئی کرده.همان قدر که وقت برای شما دارای اهمیت است برای من هم هست لطفا بحث را باز کنید و بیشتر توضیح دهید.من دلایل بیشتری می خواهم.هم می خواهم به معلومات خودم اضافه شود و هم به دوست و همکارم کمک کنم!!!!
لطفا برادری کنید و پاسخ های بهتری مرقوم بفرمائید.

راهنما;823154 نوشت:
آیا ازدواج با دختر بزرگتر بلای جان می‌شود؟

ازدواج با دختري كه از خودم بزرگتر است

ازدواج با دختری بزرگتر از خودم

با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

اگر سن دختر بیشتر از پسر باشد چه مشكلاتی در ازدواج خواهند داشت

مطالبی که در این تایپیک ها بود را خواندم.مطلب چندانی نداشت که به دردم بخورد.در ضمن من به قدری در زمیسنه ازدواج تحقیق کرده ام و این قدر بحث کرده ام که تقریبا تمام مطالب برایم تکراری شده و همه را می دانم.دنبال کسی هستم که جواب هائی را به من بگوید که به واقعیت جامعه نزدیک باشد و ممکن است هر یک از آنها را در زندگی تجربه کنیم.حقیقت هائی را می خواهم که هر کسی جرات بیان آن را ندارد!مقدمه چینی ممنوع به اصل موضوع بپردازیم.اصل ماجرا را بگوئید!البته ببخشید ها.فردا و فردا ها هر کسی آمد و در این سایت عضوء شد وقتی پاسخ های شما و مطالب من را می خواند جوابش را گرفته باشد!!!

راهنما;823154 نوشت:
برای راضی کردن خانواده :

این موضوع مربوط به همکارم بود ولی ممکن است حتی برای خود من نیز اتفاق بیفتد.چون با این مطالبی که من در صحبت های خصوصی دو نفره در خواستگاری از طرف مقابلم شنیدم بهتر می بینم با شخصی ازدواج کنم که حداقل از خودم چند سال بزرگتر است چون بسیار فهمیده تر و پخته تر به زندگی نگاه می کند و سطح توقعاتش بسیار منطقی تر است!!!!

راهنما;823154 نوشت:
ابتدا آگاهی و مقبولیت خود را نزد خانواده بالا ببرید تا نسبت به انتخاب شما اطمینان پیدا کنند
۲ . آگاهی خود را نسبت به محاسن و معایب این نوع ازدواج و این ازدواج خود بالا ببرید و با آنها در میان گذارید
۳ . از واسطه ای خوب و مقبول خانواده برای راضی کردن آنها استفاده نمایید

من سوالم را در اینجا مطرح کردم که راه کار ارائه دهید!!!
سپاسگزارم

*fm*;822497 نوشت:
[=arial][=system]

خیلیا مثل منم دنبال دخترای چادری هستن
منم کلا از بقیه ی دخترا خوشم نمیاد باهاشون مشکل دارم، حتی اگه حجابشون کامل باشه!!!
سلیقست دیگ!!!

در بین ملاک ها و معیارهای انتخاب همسر کدام در اولویت هستند
به نظر من قطعا 1-اعتقاد و ایمان 2- اخلاق
*fm*;822101 نوشت:
اگه مهم ترین معیارمون توی طرف مقابل نباشه چیکار کنیم؟؟ یعنی به خاطر فقط یه مورد( البته مهمترین معیار) طرف و رد کنیم؟؟؟
به نظر من بله،چون اگر اهمیت نداشت و میشد نادیده گرفتش، مهمترین معیار نمیشد....
سلمان 313;822353 نوشت:
اگر در یه تاپیک جداگانه مطرح کنید که هم کارشناس تاپیک نظر بده و هم کاربران نتیجه و جواب بهتری احتمالا بتونید بگیرید...
*fm*;822497 نوشت:
من شوهرم نماز نخونه دق میکنممممممممم ولی این آقا که خواستگارمه نماز نمیخونه تنهاااااا ایرادش اینه.
به نظر من ایراد مهمی هست،افراد بهتری میتونن سر راهتون قرار بگیرن
*fm*;822497 نوشت:
اکثرن پسرا با چادرم مشکل دارن.
به نظرم این ناشی از ضعف در غیرته....وگره یه مرد باید هرچه همسرش در پوشش و ظاهر و رفتار خودش رو بیشتر از نامحرم حفظ کنه باید بیشتر به دلش بشینه....

mehrant;824149 نوشت:
اگر در یه تاپیک جداگانه مطرح کنید که هم کارشناس تاپیک نظر بده و هم کاربران نتیجه و جواب بهتری احتمالا بتونید بگیرید...

سلام
از پاسختان بسیار ممنونم
من برای زدن تایپیک جدید اقدام کردم منتها با اشکال فنی (برچسب)مواجه شدم
با وجود برچسب زد باز پیام می داد برچسب بزنید!!!
برای همین مجبور شدم در یکی از تایپیک ها سوالم را مطرح کنم!

اگر خانواده ها سنتی هستند ، کار عاقلانه ای نیست ازدواج به نظر بنده در این شرایط

موضوع قفل شده است