تهييج شهوت و خواندن احكام آن

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تهييج شهوت و خواندن احكام آن

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام.
در برخي كتاب فقهي يا نرم افزار احكام شهوت جنسي مسائل جنسی و جماع و غیره بی پرده گفته شده. این وضعیت این تصور را برای من به وجود آورد که مطالعه احکام جماع و ... اگرچه موجب لذت جنسی شود حرام نیست وگرنه در كتاب لمعه هم شهید صراحتا این مطالب رو توی کتابشون نمی گفنتد در صورتی که فکر می کنم غالب مردها با خوندن این احکام یک احساساتی بهشون دست میده.
با این نتیجه که گرفتم شروع کردم این احکام رو کاملا خوندم و احادیثی رو هم که توی اصول کافی در زمینه جماع وجود داشت خوندم و این احکام و احادیث برام خیلی جالب شد و هر جا چیزی از اون ها میدیم می خوندم. به تدریج یه حالت هایی در من به وجود مانند عوارض کسی که استمنا می کند. به این صورت که به این کار اعتیاد پیدا کردم و وقتم رو این کار پر میکرد و ضعف در قوای جسمانی ام احساس کردم. سوال من اینه که بالاخره احکام مسائل جنسی و احادیث اون رو بی پرده خوندن درسته یا نه؟ اگه درسته تکلیف این حالت های شبیه به عوارض استمنا که برام پیش میاد چیه؟
اگر درست نیست چرا ائمه توی احادیثشون مثل کتاب النکاح اصول کافی و باب الجمع سفینه البحار این مسائل رو گفتند؟
چرا قید نکردند این مطالبی رو که ما می گیم مجردها گوش ندهند یا اگه روایتش بهشون رسید نخونن؟
چرا شهید اول و ثانی و فقهای دیگه و خود ائمه تو احادیثشون از این مسائل بی پرده صحبت کردن؟
آيا تهييج شهوت بدون خروج مني گناه دارد؟ مگر مي شود كسي اين احكام را بخواند و تهييج نشود؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

819970 نوشت:
سلام.
در برخي كتاب فقهي يا نرم افزار احكام شهوت جنسي مسائل جنسی و جماع و غیره بی پرده گفته شده. این وضعیت این تصور را برای من به وجود آورد که مطالعه احکام جماع و ... اگرچه موجب لذت جنسی شود حرام نیست وگرنه در كتاب لمعه هم شهید صراحتا این مطالب رو توی کتابشون نمی گفنتد در صورتی که فکر می کنم غالب مردها با خوندن این احکام یک احساساتی بهشون دست میده.
با این نتیجه که گرفتم شروع کردم این احکام رو کاملا خوندم و احادیثی رو هم که توی اصول کافی در زمینه جماع وجود داشت خوندم و این احکام و احادیث برام خیلی جالب شد و هر جا چیزی از اون ها میدیم می خوندم. به تدریج یه حالت هایی در من به وجود مانند عوارض کسی که استمنا می کند. به این صورت که به این کار اعتیاد پیدا کردم و وقتم رو این کار پر میکرد و ضعف در قوای جسمانی ام احساس کردم. سوال من اینه که بالاخره احکام مسائل جنسی و احادیث اون رو بی پرده خوندن درسته یا نه؟ اگه درسته تکلیف این حالت های شبیه به عوارض استمنا که برام پیش میاد چیه؟
اگر درست نیست چرا ائمه توی احادیثشون مثل کتاب النکاح اصول کافی و باب الجمع سفینه البحار این مسائل رو گفتند؟
چرا قید نکردند این مطالبی رو که ما می گیم مجردها گوش ندهند یا اگه روایتش بهشون رسید نخونن؟
چرا شهید اول و ثانی و فقهای دیگه و خود ائمه تو احادیثشون از این مسائل بی پرده صحبت کردن؟
آيا تهييج شهوت بدون خروج مني گناه دارد؟ مگر مي شود كسي اين احكام را بخواند و تهييج نشود؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید تا مطابق نظر ایشان پاسخ داده شود.

در پناه حضرت حق باشید[/]

آیت الله خامنه ای در این زمینه چه می فرمایند؟

[="Tahoma"][="Black"]

سیدمحمدحسین حسینی;821387 نوشت:
آیت الله خامنه ای در این زمینه چه می فرمایند؟

با تشکر از پاسخ شما

جواب همان است که در تاپیک دیگری خدمت شما ارائه دادم .

در پناه حضرت حق باشید[/]

سجاد;821480 نوشت:

با تشکر از پاسخ شما

جواب همان است که در تاپیک دیگری خدمت شما ارائه دادم .

در پناه حضرت حق باشید

سلام نمیشد اینجا هم بفرمایید تا یه بنده خدا که میاد تو این تاپیک مجبور نشه بره تاپیک دیگری که ارایه داده بودین؟

زهراجاان;821548 نوشت:
سلام نمیشد اینجا هم بفرمایید تا یه بنده خدا که میاد تو این تاپیک مجبور نشه بره تاپیک دیگری که ارایه داده بودین؟

عرض سلام و احترام

چشم

بفرمایید:

سجاد;820800 نوشت:
همان طور که دفتر معظم له پاسخ دادند اگر محرک شهوت یا زمینه ساز گناه باشد حرام است یعنی ممکن است برای کسی محرک شهوت و زمینه ساز گناه باشد که حرام است و ممکن است برای دیگری چنین نباشد بنابراین هر خواننده ای باید نسبت به خود حکم شرعی را عمل کند.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=55776&p=820800#post820800

در پناه حضرت حق باشید

موضوع قفل شده است