جملات صحیح و تاثیر گذار برای امر به معروف و نهی از منکر در مورد بدحجابی

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جملات صحیح و تاثیر گذار برای امر به معروف و نهی از منکر در مورد بدحجابی

با سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم

چیزی که متاسفانه داریم از اوضاع جامعه می بینیم بسیار دردناک است فسادهای گوناگون از اختلاس و حقوق های نجومی تا بی بندباری و فحشا و ... که البته احتمالا همه از منبع بی ایمانی یا نقص در ایمان نشات گرفته

از اونجایی که وظیفه ما و چیزی که واجب هست برای ما در مقابل گناه امر به معروف و نهی از منکر با توجه به شرایط ذکر شده در رساله ها می باشد پس باید برای انجام این امر به معروف و نهی از منکر هم به دنبال بهترین و تاثیرگزارترین راه ها بگردیم ( چون بعضی ها انقدر قدرت کلام دارند که سخت ترین انسان ها رو هم می تونن نرم کنن، خب اونایی که این قدرت رو ندارن اگه بخوان صحیح این کار رو انجام بدن باید در حد توانشون آموزش ببینند )

سوال من منحصرا به امر به معروف و نهی از منکر برای بی بندوباری و بدحجابی خانم ها برمیگرده (چون گناهی هست که هرروز باهاش در ارتباط هستیم برعکس خیلی از گناهای دیگه که حداقل جلو چشم اتفاق نمی افتن )

متاسفانه الان در کوچه و خیابان ها و در بعضی مناطق و خیابان ها خیلی بیشتر شاهد بدحجابی و گاهی بی حجابی خانم ها هستیم که مسلما وظیفه ما امر به معروف و نهی از منکر هست ولی شیوه این امر به معروف و نهی از منکر خیلی مهم هست.

مخصوصا که باید نگاه ما و سخن ما متوجه گناه اون شخص باشه نه خود اون شخص

از دوستانی که این راه رو طی کردند و جملات و شیوه های تاثیر گذار رو بدست آوردند تقاضا دارم تا این تجربه رو در اختیار بقیه هم بزارن و حتی بیان کنن و مثال بزنن که از چه جملاتی استفاده کردند یا باب سخن رو چگونه گشودن در ابتدا؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

[="Tahoma"][="Blue"]

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;819639 نوشت:
از دوستانی که این راه رو طی کردند و جملات و شیوه های تاثیر گذار رو بدست آوردند تقاضا دارم تا این تجربه رو در اختیار بقیه هم بزارن و حتی بیان کنن و مثال بزنن که از چه جملاتی استفاده کردند یا باب سخن رو چگونه گشودن در ابتدا؟

باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
درباره نحوه ی برخورد کردن با گناه بدحجابی، ظرافتهایی هست که باید به آنها دقت نمود تا به جای تاثیر مثبت، دچار ضد هنجار نشویم و اثر عکس نگذاریم.
گاهی با تذکر کار درست نمی شود، و مشکل از جای بالاتری آب می خورد و گاه تقصیر برگردن متولیان و صاحبان حکومت و کوتاهی آنهاست که از علم و قدرت خود استفاده نمی کنند و نمی شود تقصیر را گردن عوام و مردم جامعه انداخت. اصل امر به معروف و نهی از منکر بر عهده ی حکومتها و صاحبان قدرت است که محیط را فراهم کنند و جلوی معاصی را بگیرند و با ظالمین یا عاصیان برخورد کنند البته لازم است که مردم هم همراهی بکنند اما اگر مردم تلاش بکنند ولی حاکمان و دولتمردان همراهی نکنند و اقدامات لازم را به کار نگیرند و تدبیر نکنند، اثری بر عملکرد مردم که پشتوانه ی قدرتی و حکومتی ندارد موثر نخواهد بود بلکه ضعیف خواهند شد و فسق و فجور تقویت خواهد.
خیلی ممنون می شویم که دوستان دیگر هم در این بحث شرکت کنند و نظرات خود را مطرح بفرمایند.[/]

میتوانید مثل انصار حزب الله بین حجاب و دیاثت خلط کنید.

http://www.yalasarat.com/vdchqqnzi23nizd.tft2.html

نماهنگ روی خوش؛ طرز برخورد با افراد بدحجاب

برگرفته از بیانات رهبر عزیز انقلاب اسلامی

آدرس وبگاه http://ansarclip.ir/video/7187

[FLV]http://ansarclip.ir/images/video/1/Hejab/RouyeKhosh.mp4[/FLV]

در نماهنگ "روی خوش" مقام معظم رهبری بر خوشرفتاری فرد دغدغه مندِ بدحجابی تأکید می نمایند.

ایشان بیت شعر ذیل را نیز می خوانند:

ای شیخ! هر آنچه گویی هستم
آیا تو چنان که می نمایی هستی؟

مترصد;822548 نوشت:
خوشرفتاری

سلام بله ممنونم ولی من بیشتر به دنبال تجربیات و بیان مصداقی جملات در شرایط مختلف هستم

حتما دوستان در این سایت تجربه امر ب معروف و نهی از منکر رو دارند ممنون میشم تجربیاتشون رو در اختیار ما هم بزارن

[="Blue"]

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;822582 نوشت:
سلام بله ممنونم ولی من بیشتر به دنبال تجربیات و بیان مصداقی جملات در شرایط مختلف هستم

حتما دوستان در این سایت تجربه امر ب معروف و نهی از منکر رو دارند ممنون میشم تجربیاتشون رو در اختیار ما هم بزارن

عرض سلام و ادب
بنده چندین مورد تجربه موفق در زمینه نهی از منکر خانم های بی حجاب داشته ام اما تقریبا اکثر قریب به اتفاق آنها بنده را که خانوم هستم به عنوان نامحرم در نظر گرفتند و بعد از آن پیش بنده حجاب می گرفتند یا آرایش نمی کردند! و جاهای دیگر همان بودند که هستند!

کار از ریشه خراب است ما می خواهیم شاخ و برگ ها را هرس کنیم! نمیشود! نمیشود اینگونه اصلاح اساسی نمیشود و موقتی است.
وقتی به جای حضرت زهرا سلام الله علیها برخی آمده اند فلان هنرپیشه را الگوی خود گرفته اند که در فلان جشنواره شوی لباس راه انداخته و با بدترین پوشش ها و ارایش ها ظاهر می شوند سخن ما آیا تاثیر زیادی دارد؟[/]

[="Blue"]

مترصد;822517 نوشت:
نماهنگ روی خوش؛ طرز برخورد با افراد بدحجاب

سلام
افراد بد حجاب دو دسته هستند یکی هست که جهل دارد و یکی دیگر عناد دارد
فرق است بین این دو[/]

زینبیون;822606 نوشت:
اما تقریبا اکثر قریب به اتفاق آنها بنده را که خانوم هستم به عنوان نامحرم در نظر گرفتند و بعد از آن پیش بنده حجاب می گرفتند یا آرایش نمی کردند! و جاهای دیگر همان بودند که هستند!

سلام ممنون از راهنماییتون

من اینجوری برداشت کردم که تجربه شما برای اطرافیانتون هست، حالا خانم هایی که تو کوچه و خیابون هستن و یک بارم بیشتر قرار نیست ببینیمشون چی؟

زینبیون;822606 نوشت:
کار از ریشه خراب است ما می خواهیم شاخ و برگ ها را هرس کنیم! نمیشود! نمیشود اینگونه اصلاح اساسی نمیشود و موقتی است.

بله مسلما کنارش باید کارهای ریشه ای انجام بشه ولی حداقل سود این کار موقتی این هست که منکر معروف نمیشه و به هرحال همین کار موقتی به ما واجب شده و نمیشه در این کار سهل انگاری کرد.

این نکته بیشتر برای آقایان کارایی دارد و معمولاً برخی از آقایان "تجربه" کرده اند:

اگر یک آقا در محیطی که خانم ها حضور دارند طبق آیه (قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ)نور/30 رفتار کند در اغلب موارد خانم (های) بدحجاب، پوشش نامناسب خود را مرتب می کند و بعبارتی (موقتاً) حجاب را رعایت می کند.

ضمناً مستند "از لاک جیغ تا خدا" حاوی تجربه هایی افرادی است که می توان از آن بهره مند شد.

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;819639 نوشت:
با سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم

چیزی که متاسفانه داریم از اوضاع جامعه می بینیم بسیار دردناک است فسادهای گوناگون از اختلاس و حقوق های نجومی تا بی بندباری و فحشا و ... که البته احتمالا همه از منبع بی ایمانی یا نقص در ایمان نشات گرفته

از اونجایی که وظیفه ما و چیزی که واجب هست برای ما در مقابل گناه امر به معروف و نهی از منکر با توجه به شرایط ذکر شده در رساله ها می باشد پس باید برای انجام این امر به معروف و نهی از منکر هم به دنبال بهترین و تاثیرگزارترین راه ها بگردیم ( چون بعضی ها انقدر قدرت کلام دارند که سخت ترین انسان ها رو هم می تونن نرم کنن، خب اونایی که این قدرت رو ندارن اگه بخوان صحیح این کار رو انجام بدن باید در حد توانشون آموزش ببینند )

سوال من منحصرا به امر به معروف و نهی از منکر برای بی بندوباری و بدحجابی خانم ها برمیگرده (چون گناهی هست که هرروز باهاش در ارتباط هستیم برعکس خیلی از گناهای دیگه که حداقل جلو چشم اتفاق نمی افتن )

متاسفانه الان در کوچه و خیابان ها و در بعضی مناطق و خیابان ها خیلی بیشتر شاهد بدحجابی و گاهی بی حجابی خانم ها هستیم که مسلما وظیفه ما امر به معروف و نهی از منکر هست ولی شیوه این امر به معروف و نهی از منکر خیلی مهم هست.

مخصوصا که باید نگاه ما و سخن ما متوجه گناه اون شخص باشه نه خود اون شخص

سلام علیکم
درسایت مصاف قسمت کلیپ ها یک کلیپ بسیار زیبا از رهبر انقلاب در این مورد موجود است. پیشنهاد میکنم حتما تماشاکنید.
درپناه خدا

امر به معروف و نهی از منکر در مورد بد حجابی..فکر کنم بیشتر مناسب برای خود خانم ها باشه نه مردها..البته منظورم تذکر مستقیم است

نظر من اینه که باید بر خورد عقلی کرد نه مذهبی
طرف میتونه بگه من مذهبی نیستم اما نمیتونه بگه عاقل و انسان نیستم
لذا از نظر عقلی و اخلاقی اگر این رفتار را محکوم کنیم موفق میشویم

چون هدف ما هم در درجه اول مبارزه با ناهنجاری اجتماعی است نه رسیدگی به دین مردم
که البته این روش بصورت غیر مسقیم همان کاری است که دین میخواهد

جملات میتواند بر حول این سوالات باشد
1-اخلاقا و عقلا چرا باید افرادی که شریک جنسی شما نیستند باید از شما تحریک شوند...آیا اونها حق ندارند با چشمان باز در خیابان قدم بزنند

2-شما که راضی هستید دیگران زیبایی شما را ببینند یعنی که راضی هستید همسر شما و برادر و یا فرزند شما هم از زنان غریبه لذت ببرند
آیا واقعا راضی هستید؟؟؟
3-آیا پوشش بد راهکار مناسبی برای ازدواج است با توجه با آمار بالای طلاق...آیا با بدحجابی میتوان شوهر خوب پیدا کرد؟

4-حیف کرامت و عزت شما نیست که اونو حراج گذاشتید
جز جلوه و عشوه و ناز چیز دیگری هم دارید بفروشید
والا ما خریداریم

البته با این تذکرات فقط میتوان افرادی را که گول خوردند را نجات داد

و در آخر اینکه ما مسولیم و باید جواب گو باشیم اگه بپا نخیزیم

یاحق

ملاali;823426 نوشت:
جملات میتواند بر حول این سوالات باشد
1-اخلاقا و عقلا چرا باید افرادی که شریک جنسی شما نیستند باید از شما تحریک شوند...آیا اونها حق ندارند با چشمان باز در خیابان قدم بزنند

2-شما که راضی هستید دیگران زیبایی شما را ببینند یعنی که راضی هستید همسر شما و برادر و یا فرزند شما هم از زنان غریبه لذت ببرند
آیا واقعا راضی هستید؟؟؟
3-آیا پوشش بد راهکار مناسبی برای ازدواج است با توجه با آمار بالای طلاق...آیا با بدحجابی میتوان شوهر خوب پیدا کرد؟

4-حیف کرامت و عزت شما نیست که اونو حراج گذاشتید
جز جلوه و عشوه و ناز چیز دیگری هم دارید بفروشید
والا ما خریداریم

البته با این تذکرات فقط میتوان افرادی را که گول خوردند را نجات داد

و در آخر اینکه ما مسولیم و باید جواب گو باشیم اگه بپا نخیزیم

یاحق

جمله اولتون جمله جالبی بود ...

{ اخلاقا و عقلا چرا باید افرادی که شریک جنسی شما نیستند باید از شما تحریک شوند...آیا اونها حق ندارند با چشمان باز در خیابان قدم بزنند }

شما یک فرد مذهبی هستید و به خودتون اجازه میدید برید جلو و از یک خانوم در مورد تحریک جنسی و شریک جنسی و ... پرسش کنین و این رو به نوعی امر به معروف میدونین ... و مشگلی هم توش نمیبینین ...

در حالیکه من چند روز پیش به یکی از مذهبیون این سایت که در فرانس زندگی میکنند ... و خیلی از وضعیت اسفناک و حجاب بد اونجا شاکی بودند ... خدمتشون امر به معروف کردم ... که خوب مگه مجبورید اونجا زندگی کنید ... برگردید به ( شعب ابی طالب ) و مقصودم این بود که شما برای طمع مادی رفتین اونجا و اگر واقعا براتون دین مهم بود اونجا نمیرفتین ...

که این امر به معروف من توهین محسوب شد و گفت شما چی کاره این و گفت چرا دخالت میکنین و ...
پستم رو هم پاک کزدن زیرش نوشتن " خارج از موضوع "

اینگار یکی داره میره دانشگاه ... گشت ارشاد میپره جلوش و نمیزاره بره دانشگاه ... داره کاره با مربوطی میکنه ...

مارینر;823859 نوشت:
جمله اولتون جمله جالبی بود ...

{ اخلاقا و عقلا چرا باید افرادی که شریک جنسی شما نیستند باید از شما تحریک شوند...آیا اونها حق ندارند با چشمان باز در خیابان قدم بزنند }

شما یک فرد مذهبی هستید و به خودتون اجازه میدید برید جلو و از یک خانوم در مورد تحریک جنسی و شریک جنسی و ... پرسش کنین و این رو به نوعی امر به معروف میدونین ... و مشگلی هم توش نمیبینین ...

در حالیکه من چند روز پیش به یکی از مذهبیون این سایت که در فرانس زندگی میکنند ... و خیلی از وضعیت اسفناک و حجاب بد اونجا شاکی بودند ... خدمتشون امر به معروف کردم ... که خوب مگه مجبورید اونجا زندگی کنید ... برگردید به ( شعب ابی طالب ) و مقصودم این بود که شما برای طمع مادی رفتین اونجا و اگر واقعا براتون دین مهم بود اونجا نمیرفتین ...

که این امر به معروف من توهین محسوب شد و گفت شما چی کاره این و گفت چرا دخالت میکنین و ...
پستم رو هم پاک کزدن زیرش نوشتن " خارج از موضوع "

اینگار یکی داره میره دانشگاه ... گشت ارشاد میپره جلوش و نمیزاره بره دانشگاه ... داره کاره با مربوطی میکنه ...

سلام

اگر پست قبل از اونو مشاهده بفرمایید..تاکید کردم که گفتن این جملات توسط مرد به خانوم مناسب نیست
در کل روش تذکر باید سعی بشه با کمترین تنش باشه

ملاali;823426 نوشت:
شما که راضی هستید دیگران زیبایی شما را ببینند

ملاali;823426 نوشت:
پوشش بد

آخه مسئله اینجاست که خیلی از این افراد پوششی که دارن رو بد نمیدونن و تا زمانی که اعتقادی به

بد بودن پوشش خودشون نداشته باشن اصلاح هم نمیشن

فریاد سکوت;823938 نوشت:
آخه مسئله اینجاست که خیلی از این افراد پوششی که دارن رو بد نمیدونن و تا زمانی که اعتقادی به

بد بودن پوشش خودشون نداشته باشن اصلاح هم نمیشن

سلام

بعید میدونم که اکثرا ندونند که چه لباسی با چه وجهه ای دارند میپوشن
اتفاقا این جماعت خوب میدونند دارند چیکار میکنند ولی خودشونو به غفلت زدند

سلام
میگن وقتی سپاه اسلام کاخ کسری رو گرفت وقتی سربازان وارد تالار اینه طلا و
پرده ها و فرش های ابریشم طلا و ستون های زبرجد و با اون چلچراغ های اویزون از سقف ها رو که سربازان دیدند و دهناشون وا موند و حیرون که ای خدا اینجا کجائــــــــــــــــه؟!!!... به ناگهان حضرت علی نیزه ای گرفت و بی انکه اصلا اهمیتی بده به زرق و برق کاخهای ساسانیان محکم نیزه رو کوبید پیش پای تخت شاه ساسانی که اری امروز دوره حکومت تو تموم شد و مردی اصلا هیچی خلاص حرف نزن تو دیگه!:))))

و اینگونه حکومت پادشان منقرض شد

می بینین ....برای خفه کردن فرهنگ بی حجابی ، مملکت یک همچین شخصی رو می طلبه که بیاد نسلشون و منقرض!...اینا حضرت علی رو می خوان!

موضوع قفل شده است