جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حضرت عیسی (ع) چگونه متولد شد؟

علاقه
    فیزیک ,کیهان شناسی,فلسفه,تاریخ باستان
    نوشته
    595
    حضور
    41 روز 15 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    892

اشاره حضرت عیسی (ع) چگونه متولد شد؟

سلام
    با توجه به اینکه حضرت عیسی پدر نداشت ولی موقع تولد مانند انسانهای دیگه بدن مادی داشت چگونه از مادرش مریم متولد شد؟

چرا به عیسی روح الله میگویند؟ مگر ایشان جسم مادی نداشتند؟

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ در ساعت ۱۸:۱۷

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

حضرت عیسی (ع) چگونه متولد شد؟

کارشناس بحث: استاد مبشر

5. صلوات

نوشته
    323
    حضور
    4 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

با سلام خدمت دوستان گرامی بویژه دوست پرسشگر گرامی

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.Narges نمایش پست ها
    با توجه به اینکه حضرت عیسی پدر نداشت ولی موقع تولد مانند انسانهای دیگه بدن مادی داشت چگونه از مادرش مریم متولد شد؟

همانگونه که در تاپیک های پیشین خدمتتان عرض کردم تولد حضرت عیسی مسیح علیه السلام بدون نیاز به پدر نوعی معجزه از سوی خداوند متعال بوده است
    توجه دوست گرامی را به آیات مبارک ذیل از سوره مریم جلب می نمایم؛
    وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ مَرْيَمَ إِذِ انتَبَذَتْ مِنْ أَهْلِهَا مَكَانًا شَرْقِيًّا ﴿١٦﴾ فَاتَّخَذَتْ مِن دُونِهِمْ حِجَابًا فَأَرْسَلْنَا إِلَيْهَا رُوحَنَا فَتَمَثَّلَ لَهَا بَشَرًا سَوِيًّا ﴿١٧﴾ قَالَتْ إِنِّي أَعُوذُ بِالرَّحْمَـٰنِ مِنكَ إِن كُنتَ تَقِيًّا ﴿١٨﴾ قَالَ إِنَّمَا أَنَا رَسُولُ رَبِّكِ لِأَهَبَ لَكِ غُلَامًا زَكِيًّا ﴿١٩﴾ قَالَتْ أَنَّىٰ يَكُونُ لِي غُلَامٌ وَلَمْ يَمْسَسْنِي بَشَرٌ وَلَمْ أَكُ بَغِيًّا ﴿٢٠﴾ قَالَ كَذَٰلِكِ قَالَ رَبُّكِ هُوَ عَلَيَّ هَيِّنٌ ۖ وَلِنَجْعَلَهُ آيَةً لِّلنَّاسِ وَرَحْمَةً مِّنَّا ۚ وَكَانَ أَمْرًا مَّقْضِيًّا ﴿٢١﴾

و در این کتاب (آسمانی)، مریم را یاد کن، آن هنگام که از خانواده‌اش جدا شد، و در ناحیه شرقی (بیت المقدس) قرار گرفت؛ (۱۶) و میان خود و آنان حجابی افکند (تا خلوتگاهش از هر نظر برای عبادت آماده باشد). در این هنگام، ما روح خود را بسوی او فرستادیم؛ و او در شکل انسانی بی‌عیب و نقص، بر مریم ظاهر شد! (۱۷) او (سخت ترسید و) گفت: «من از شرّ تو، به خدای رحمان پناه می‌برم اگر پرهیزگاری! (۱۸) گفت: «من فرستاده پروردگار توام؛ (آمده‌ام) تا پسر پاکیزه‌ای به تو ببخشم!» (۱۹) گفت: «چگونه ممکن است فرزندی برای من باشد؟! در حالی که تاکنون انسانی با من تماس نداشته، و زن آلوده‌ای هم نبوده‌ام!» (۲۰) گفت: «مطلب همین است! پروردگارت فرموده: این کار بر من آسان است! (ما او را می‌آفرینیم، تا قدرت خویش را آشکار سازیم؛) و او را برای مردم نشانه‌ای قرار دهیم؛ و رحمتی باشد از سوی ما! و این امری است که انجام گرفت!» (۲۱)

البته آیات فوق و آیات پس از آن به خوبی بیان می نمایند که بارداری حضرت مریم سلام الله علیها بدون نیاز به زوج صورتی معجره امیز داشت اما تولد حضرت عیسی علیه السلام به صورت طبیعی انجام شد و حضرت مریم سلام الله علیها ولادت ایشان را به صورت طبیعی انجام دادند و مراحل زایمان یک بانو را مانند زنان دیگر طی نمودند؛

(۲۱) سرانجام (مریم) به او باردار شد؛ و او را به نقطه دور دستی برد (و خلوت گزید) (۲۲) درد زایمان او را به کنار تنه درخت خرمایی کشاند؛ (آنقدر ناراحت شد که) گفت: «ای کاش پیش از این مرده بودم، و بکلّی فراموش می‌شدم!» (۲۳) ناگهان از طرف پایین پایش او را صدا زد که: «غمگین مباش! پروردگارت زیر پای تو چشمه آبی (گوارا) قرار داده است! (۲۴) و این تنه نخل را به طرف خود تکان ده، رطب تازه‌ای بر تو فرو می‌ریزد! (۲۵)

چرا به عیسی روح الله میگویند؟ مگر ایشان جسم مادی نداشتند؟

حضرت عیسی علیه السلام نیز مانند تمام انسانها و پیامبران دیگر دارای جسم مادی بودند و لقب روح الله از آن جهت به ایشان نسبت داده شده که خداوند متعال در سوره مبارکه نساء آیه 171 در معرفی این پیامبر بزرگوار می فرماید: "إِنَّمَا الْمَسیحُ عیسَى ابْنُ مَرْیَمَ رَسُولُ اللَّهِ وَ کَلِمَتُهُ أَلْقاها إِلى‏ مَرْیَمَ وَ رُوحٌ مِنْه‏" [1] یعنی مسيح، عيسى ابن مريم فقط فرستاده‌ى خدا و كلمه او بود كه آن را به مريم القا نمود و "روحى از طرف او" بود.
    و با استناد به این آیه است که از واژه "روح الله" به عنوان یکی از اسامی عیسی(ع) در متون اسلامی استفاده شده است.

7. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    595
    حضور
    41 روز 15 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    892

سلام بر استاد گرامی
    بله این آیه به طور صریح اشاره کرده که تولد حضرت مسیح معجزه میباشد.و این یعنی حضرت عیسی (ع)بدون پدر متولد می شوند.پس میتوان نتیجه گرفت که خداوند نطفه رو در رحم حضرت مریم (س) خلق کرده و این نطفه مثل هر نطفه ای دیگه بصورت طبیعی در عرض نه ماه به نوزاد تبدیل میشه.این نتیجه گیری من درست است؟

9. صلوات

نوشته
    323
    حضور
    4 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

با سلام خدمت دوست گرامی

پس میتوان نتیجه گرفت که خداوند نطفه رو در رحم حضرت مریم (س) خلق کرده و این نطفه مثل هر نطفه ای دیگه بصورت طبیعی در عرض نه ماه به نوزاد تبدیل میشه.این نتیجه گیری من درست است؟
    بله این نتیجه گیری شما نیز می تواند دارای صحت باشد.

علاقه
    نوشته
    595
    حضور
    41 روز 15 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    892

نقل قول نوشته اصلی توسط مبشر نمایش پست ها
    بله این نتیجه گیری شما نیز می تواند دارای صحت باشد.
    سلام
    مگر بجز این نتیجه گیری بنده فرضیات دیگری هم مطرح هست؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری