صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لغزشگاه گناهان در بستر بيماري همسرم (ظرائف روان شناختي در اجراي احكام شرعي)

نوشته
    18
    حضور
    11 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    31

لغزشگاه گناهان در بستر بيماري همسرم (ظرائف روان شناختي در اجراي احكام شرعي)

سلام
    خسته نباشید.
    این اولین تاپیک هست که دارم توی این سایت مینویسم و مهمترین مشکل زندگی منم هست. من تقریباً 30 سال سن دارم و حدود 4 سال هست که ازدواج کردم. هنوز بچه نداریم یعنی تا اومدیم به بچه فکر کنیم دچار یه مشکل بزرگ شدیم. مشکل من از اونجایی شروع شد که همسرم به یه بیماری دچار شد که الان دو سال از بیماریش میگذره. توی این مدت من تمام تلاشم رو کردم که کنارش باشم و اون هم تلاش میکرد که زندگی ما دچار اختلال نشه
    اما الان حدود یک سال هست که بخاطر بیماری نمیتونه رابطه جنسی و من هم هیچ وقت بهش اصرار نمیکنم چون شرایطش رو درک میکنم. ولی خب دیگه واقعاً داره بهم فشار میاد. البته بیماری همسرم خیلی حاد نیست ولی شرایطی داره که نمیتونه رابطه زناشويي داشته باشه. اوایلش زیاد برام سخت نبود. بعد از چند ماه یواش یواش تحمل شهوت برام سخت شد. الان که یک ساله رابطه ای نداریم دیگه واقعاً شرایط داره از کنترلم خارج میشه. توی یکی دو ماه گذشته زنهایی سر راهم پیدا میشدن و چند بار نزدیک بود باب رابطه باز بشه که ممکن بود مرتکب زنا بشم ولی باز جلوی خودم رو گرفتم. واقعاً حاضر نیستم یک تار موی همسرم رو با هزارتا از اینا عوض کنم اما
    موندم چکار کنم. از طرفی بیماری همسرم رو می بینم و میخوام کنارش باشم و همراهش باشم و از طرفی هم واقعاً دیگه بیشتر از این نمیتونم خودم رو کنترل کنم و دکتر هم گفته لااقل تا یک سال آینده هم امکان ایجاد رابطه برای همسرم وجود نداره
    شما قضاوت کنید یک سال بدون هیچ رابطه ای چقدر برای یه مرد سخته و تازه باید لااقل یک سال دیگه هم تحمل کنم. از کسایی که مطلبم رو میخونن عذرخواهی میکنم اما بعضی از شب ها از درد نمیتونم بخوابم (امیدوارم منظورم رو متوجه بشید).
    اگه من رو راهنمایی کنید و راهی جلوی پام بذارید واقعاً ممنون میشم

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۱:۴۸

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

لغزشگاه گناهان در بستر بيماري همسرم (ظرائف روان شناختي در اجراي احكام شرعي)

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام عليكم
    خب اميدوارم كه ماندگاري شما در اين سايت و بين جمع دوستان معنوي و خوب بيشتر باشد
    خب شرايط سختي داريد و طبيعتا مديريت شهوت كار بسيار دشواري است. خيلي خيلي مراقب باشيد با توجه به تحريكات بيروني و سايبري بلور ايمانتان نشكند كه معلوم نيست فرصتي براي توبه داشته باشيم. پيامبر مي فرموند من كه پيامبر شما هستم نمي دانم اجل به من مهلت مي دهد پايم را كه برداشته ام هنگام راه رفتن روي زمين بگذارم يا نه.
    و پيوسته دعا مي كردند خداياي لحظه اي من را به حال خود رها نكن.
    براي ترميم عشق خود با همسرتان تلاش كنيد. براي ارتباط و تقويت اضلاع مثلث عشق ( صميميت + تعهد+شور و شهوت) از متخصص كمك بگيريد تا همسرتان ان شاالله به زودي بهبودي كامل يابند. به سلامت و بهداشت جسم و ذهن و روح خود و همسرتان توجه كنيد.
    مراقب باشيد كه سردي زناشويي و بيماري همسرتان روي عشق شما اثري نگذارد و گرفتار بي انصافي در حق او نشود چرا كه يكي از اضلاع مثلث عشق اين جا ضعيف شده است. اين بيماري به او تحميل شده است.

راهكارهايي براي تعديل و مديريت شهوت
    عفاف چشمي، شنيداري، تخيلي و... بورزيد
    محرك هاي دنياي واقعي و سايبري را مهار كنيد. تدبيري بينديشيد تا مواجهه نشويد و اگر بي اختيار مواجه شديد گريز بهترين هنر است.
    ورزش و فعاليت هاي بدني و ذهني نقش زيادي در تقويت قدرت اراده و بدن، و تعديل و تنظيم غدد درون ريز دارد.
    معاشرات بد را غربال كنيد تا حد امكان و در برابر ارتباط خود را با اقوام دوستان و همكاران معنوي زيادتر كنيد.
    تفريحات و سرگرمي و لذت هاي حلال عاطفي، رفتاري، شناختي، اجتماعي، جسمي و خوراكي و تجسمي بخش مهمي از سبك زندگي شما است كه شما را براي رويارويي با مشكلات، انجام عبادت بهتر، معاشرت و ارتباط سالم با ديگران به خصوص همسر، كسب حلال نيرومند و بانشاط مي كند.
    روزه و كم خوري نقش مهمي در كاهش شهوت و تقويت نيروي اراده دارد.
    اگر چه طبق نظر متخصص رابطه زناشويي ممنوع است ولي با هشيار كردن همسرتان به شرايط بحراني شهوتتان زمينه تمتعات مشروع ديگر را ايجاد كنيد تا شهوتتان مديريت شود اين راه مشروع براي بسياري از جوانان كه از همسر بي بهره هستند نيست بنابراين مديريت شهوت از اين جهت براي شما بيشتر است ولي از جهتي كه منبع تهييج شهوت در دسترس شما است ممكن است كارتان را سخت تر كند تلاش كنيد تا زمان بهبودي حال همسر از شيوه هاي ياد شده براي مديريت شهوت و ارضاي حلال كمك بگيريد.
    ولي
    اگر در عمل نتوانستيد به دليل طولاني شدن بيماري همسر، ضعف اراده يا شدت شهوت، اين غريزه را مهار كنيد هرگز گرد گناهان جنسي نگرديد. براي بهداشت معنوي خود و جامعه راه هاي شرعي ديگر بر شما واجب مي شود، ولي حتما براي اين كار زير نظر مشاور ديني باشيد. براي حفظ امنيت رواني همسرتان هرگز درباره اين راهكار شرعي به ايشان چيزي نگوييد، و دقت كنيد راهكار شرعي جديد در مجموع اضطراب هايش بيشتر از آرامشش نباشد بنابراين با تدبير عمل كنيد و از آسيب ها و سوءاستفاده ها پيشگيري كنيد.
    مراقب باشيد كه اين راه ها شما را از زندگي زناشويي دور نكند و گرفتار تنوع طلبي و بي انصافي نسبت به همسر و برخورد سرد با او نشويم.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۲:۱۷
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    اگر در عمل نتوانستيد به دليل طولاني شدن بيماري همسر، ضعف اراده يا شدت شهوت، اين غريزه را مهار كنيد هرگز گرد گناهان جنسي نگرديد. براي بهداشت معنوي خود و جامعه راه هاي شرعي ديگر بر شما واجب مي شود، ولي حتما براي اين كار زير نظر مشاور ديني باشيد. براي حفظ امنيت رواني همسرتان هرگز درباره اين راهكار شرعي به ايشان چيزي نگوييد، و دقت كنيد راهكار شرعي جديد در مجموع اضطراب هايش بيشتر از آرامشش نباشد بنابراين با تدبير عمل كنيد و از آسيب ها و سوءاستفاده ها پيشگيري كنيد.
    مراقب باشيد كه اين راه ها شما را از زندگي زناشويي دور نكند و گرفتار تنوع طلبي و بي انصافي نسبت به همسر و برخورد سرد با او نشويم.

سلام وعرض ادب
    استادسوالی داشتم:
    مثلا فرض کنیم این اتفاق برعکس شده باشه.
    یعنی اقامریض شده باشنو....
    همه راه حلهایی که گفتیدبرای خانم هم قابل اجراست
    بغیراز
    این مورداخر
    خب خانم مثلاهمه راهحلهایی که گفتیدبغیرازاخری روانجام میده امابازم شهوت کنترل نمیشه وازبین نمیره و...
    پیشنهادتون به این خانم چیه؟

9. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا73 نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب
    استادسوالی داشتم:
    مثلا فرض کنیم این اتفاق برعکس شده باشه.
    یعنی اقامریض شده باشنو....
    همه راه حلهایی که گفتیدبرای خانم هم قابل اجراست
    بغیراز
    این مورداخر
    خب خانم مثلاهمه راهحلهایی که گفتیدبغیرازاخری روانجام میده امابازم شهوت کنترل نمیشه وازبین نمیره و...
    پیشنهادتون به این خانم چیه؟
    خب يا ما قبول داريم اسلام دين جامعي است يا نه
    اگر با تحقيق و عقل اسلام را پذيرفتيم و وارد دايره دين شديم بايد بينيم شرع براي اين جا چه راه كاري داده است
    هر چند براي ما پذيرشش سخت باشد
    بايد متشرع باشيم
    اگر اسلام را قبول نداشته باشيم كه نه مرد برايش اين مشكل مطرح است نه زن
    ولي فقط بايد براي قيامت مان پاسخ هايي قانع كننده داشته باشيم
    برخي از مردان مانند بيماران قطع نخاعي هستند كه مسائل زناشويي ندارند بايد هشيار باشند همسر خود را اسير نكنند
    زن هم اگر به گناه مي افتد لازم نيست اين ارتباط عاطفي با همسر را داشته باشد ولي رابطه معنوي با خدا را به هم بزند و آخرتش را تباه كند
    بنابراين زن مخير است اينجا كه در خواست طلاق بدهد و جدا شوند و هرگز دور گناه نچرخد و به خود و شوهر و خدايش خيانت نكند. جدا شود و رابطه مشروع ديگري را شروع كند
    بهتر است اين درخواست طلاق را خود مرد به زن بدهد و او را مأخوذ به حيا نكند و زن هم اين جا حيا نكند چون ايمانش در خطر است. اگر مرد متوجه نيست نزديكان به مرد را هشيار كنند

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۳:۱۳
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

11. صلوات ها 10

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

سلام
    آقا شما وضعیتت خیلی سخته
    به هیچ وجه خیانت نکن گناه زنا و اینجور داستانا ی چیزه گناه شکستن دل خانومت و خیانت بهش ی چیز خیلی بدی تریه
    حق ناس آدم رو نابود میکنه
    من اگر جای شما بودم قطعا تو ی سال کم میوردم شما که تا اینجا رو تونستی بقیشم دوام بیار

13. صلوات ها 6

علاقه
    علوم دینی
    نوشته
    50
    حضور
    2 روز 12 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    215

من به عنوان یک زن اگه ببینم با حضورم تو زندگی شوهرم نمیتونم نیازش رو رفع کنم خودم جدا میشم
    حتی اگه اون هم مانع بشه هرطور شده جدا میشم.

بس که اینجا خونده بودم مردها نمیتونن تحمل کنن و میرن سراغ کسی دیگه
    و نمیتونم با این سایه شوم رو زندگیم کنار بیام که غیر از من کسی هم تو زندگی همسرم هست.
    سختی های عنوان بیوه رو آسونتر تحمل میکنم تا این نگرانی رو.

دعامیکنم خیلی دعامیکنم خیلی خیلی دعا میکنم براتون
    که بتونین تحمل کنین
    اونقد که هیچوقت پشیمون نشین که ای کاش چندماه دیگه صبر میکردم
    و هرگز به اعتماد همسرم لطمه نمیزدم حتی تو ذهن خودم .

آدم های صبوری مث شما آدم رو به مثبت اندیشی نزدیک میکنن.

رب زدنی علماً و عملاً و الحقنی بالصالحین

15. صلوات ها 3

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

سلام

خدا ان شا الله اجر خیرتون بده ودر این راه ثابت قدم نگه دارتون باشه تا بهبودی کامل همسرتون

ولی همون طور که استاد فرمودند شما خیلی راه های دیگه دارید تا بتونید از همسرتون ارضا بشید کافیه خودتون و همسرتون اون راه ها رو که حلال هم هستند یاد بگیرید، احتمالا استاد حامی در خصوصی می تونن در این راه کمکتون کنن
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

17. صلوات ها 6

نوشته
    186
    حضور
    6 روز 3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani30 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید.
    این اولین تاپیک هست که دارم توی این سایت مینویسم و مهمترین مشکل زندگی منم هست. من تقریباً 30 سال سن دارم و حدود 4 سال هست که ازدواج کردم. هنوز بچه نداریم یعنی تا اومدیم به بچه فکر کنیم دچار یه مشکل بزرگ شدیم. مشکل من از اونجایی شروع شد که همسرم به یه بیماری دچار شد که الان دو سال از بیماریش میگذره. توی این مدت من تمام تلاشم رو کردم که کنارش باشم و اون هم تلاش میکرد که زندگی ما دچار اختلال نشه
    اما الان حدود یک سال هست که بخاطر بیماری نمیتونه رابطه جنسی و من هم هیچ وقت بهش اصرار نمیکنم چون شرایطش رو درک میکنم. ولی خب دیگه واقعاً داره بهم فشار میاد. البته بیماری همسرم خیلی حاد نیست ولی شرایطی داره که نمیتونه رابطه زناشويي داشته باشه. اوایلش زیاد برام سخت نبود. بعد از چند ماه یواش یواش تحمل شهوت برام سخت شد. الان که یک ساله رابطه ای نداریم دیگه واقعاً شرایط داره از کنترلم خارج میشه. توی یکی دو ماه گذشته زنهایی سر راهم پیدا میشدن و چند بار نزدیک بود باب رابطه باز بشه که ممکن بود مرتکب زنا بشم ولی باز جلوی خودم رو گرفتم. واقعاً حاضر نیستم یک تار موی همسرم رو با هزارتا از اینا عوض کنم اما
    موندم چکار کنم. از طرفی بیماری همسرم رو می بینم و میخوام کنارش باشم و همراهش باشم و از طرفی هم واقعاً دیگه بیشتر از این نمیتونم خودم رو کنترل کنم و دکتر هم گفته لااقل تا یک سال آینده هم امکان ایجاد رابطه برای همسرم وجود نداره
    شما قضاوت کنید یک سال بدون هیچ رابطه ای چقدر برای یه مرد سخته و تازه باید لااقل یک سال دیگه هم تحمل کنم. از کسایی که مطلبم رو میخونن عذرخواهی میکنم اما بعضی از شب ها از درد نمیتونم بخوابم (امیدوارم منظورم رو متوجه بشید).

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
    با اوصافی و شرایطی که شما ذکر کردید . درحال حاضر بهترین راه حل متعه است. با مشورت با کارشناسان امور دینی و تحقیق و بررسی سعی کنید خانمی با ایمان و آبرو را که بنا به دلایلی حاضر به ازدواج موقت است را پیدا کرده و به ایشان پیشنهاد ازدواح موقت بدهید . یقینا چنین افرادی کم نیستند. فقط مراقب باشید در تور زنان تن فروش و خیابانی نیفتید و سعی کنید خانمتان متوجه این قضیه نشود تا به روحیه و عواطفش لطمه ای وارد نشود. فقط قبلش حتما احکام مربوط به ازدواج موقت را فرابگیرید. اگر هم خانمتان متوجه شد خیلی موقر و متین و معقول شرایط خود را برایش توضیح داده و قانعش کنید که این کار شما هم به صلاح خودتان بوده و هم به صلاح او و این کار نه قانونا و نه شرعا مشکلی ندارد و شما مجبور به این کاربودید.
    درپناه خداوند موفق و پیروز باشید

19. صلوات ها 3

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2727

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani30 نمایش پست ها
    سلام
    اسلام در مدت معلوم (فی المدة المعلومة) راهکار هایی دارد که دوستان مطرح کردند
    اللهم انا نعوذ بك ‌من‌ نزغات الشيطان الرجيم ‌و‌ كيده ‌و‌ مكائده ، ‌و‌ ‌من‌ الثقة بأمانيه ‌و‌ مواعيده ‌و‌ غروره ‌و‌ مصائده ؛و أن يطمع نفسه ‌فى‌ اضلالنا عن طاعتك ، ‌و‌ امتهاننا بمعصيتك ، أو أن يحسن عندنا ‌ما‌ حسن لنا ، أو أن يثقل علينا ‌ما‌ كره الينا ؛
    خدايا ! ‌از‌ وسوسه هاى شيطان رانده شده ‌و‌ حيله ‌و‌ مكرهاى ‌او‌ ‌و‌ ‌از‌ ‌آن‌ ‌كه‌ ‌به‌ دروغ ‌ها‌ ‌و‌ وعده ‌ها‌ ‌و‌ فريب ‌ها‌ ‌و‌ دام هاى ‌او‌ اعتماد كنيم ، ‌به‌ ‌تو‌ پناه ‌مى‌ بريم. خدايا ! ‌به‌ ‌تو‌ پناه ‌مى‌ بريم ‌از‌ اين ‌كه‌ ‌شیطان در‌ گمراه ساختن ‌ما‌ ‌از‌ طريق بندگى ‌تو‌ طمع ورزد ‌و‌ ‌ما‌ ‌را‌ ‌از‌ رهگذر مخالفت ‌با‌ ‌تو‌ خوار كند ‌و‌ ‌يا‌ اين ‌كه‌ ‌هر‌ ‌چه‌ ‌را‌ ‌در‌ نظر ‌ما‌ زيبا جلوه دهد ، نيكو ببينيم ، ‌يا‌ ‌آن‌ ‌چه‌ ‌را‌ منفور جلوه دهد ، ‌بر‌ ‌ما‌ دشوار آيد.

فقط یک نکته را به عرض برسانم که انسان باید حواسش جمع باشد که شیطان در کمین است تا عمل حلال را در نزد انسان قبیح جلوه دهد تا از طریق بستن راه های حلال انسان را به سمت اعمال حرام بکشاند و البته انسان ابتدا چه بسا خودش را هم مصون از گناه و اشتباهات بداند که من یکسال تحمل کردم و می توانم یا من علاقه ای به گناه ندارم و یا حتی اینکه مثلا اگر من کار شرعی که مورد تایید خداوند به نحو وجوب و یا استحباب است را انجام دهم خیانت به همسر است و ... اما خود همین هم یکی از دام های شیطان است لذا عموم فقها می فرمایند اگر انسان خوف وقوع در حرام دارد واجب است که ازدواج (در این شرایط موقت) داشته باشد.

ویرایش توسط علــی : ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ در ساعت ۲۲:۳۶

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۵/۰۴, ۰۱:۵۸ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری