تربیت جنسی پسرم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تربیت جنسی پسرم

سلام

مدتی بود کمتر به اسک دین سر می زدم Smile امیدوارم حالتون خوب باشه...

موضوع در مورد فرزندم هست که امسال به کلاس چهارم می رود
وقتی با دوستانش در بیرون از خانه باهم بازی می کردند فرزندم برای خودش داشت اعداد را انگلیسی می شمرد

تا رسید به six ... یه پسری که طبق گفته ی پسرم کلاس هشتم هست به فرزندم گفت این حرفو نزن معنی بدی داره!!!!!!
فرزندم اصرار که نه معنی اش عدد6 هست

اومد خونه و با من در میان گذاشت و تبسمی روی لبانش بود کاملا مشخص بود منظورش عدد سیکس نیست اما خودشم نمی دانست چیه فقط می دونست زشته
من گفتم six زشت نیست و به معنی شش هست

من خودم نگران شدم به شدت ...و با همسرم مطرح کردم که ایشون گویا سر صحبت را با پسرم باز می کنند و پسرم اصل کلمه را می گوید و همسرم می گوید یعنی *زناشویی* یعنی زن و مرد کنار همدیگر زندگی می کنند!
پسرم قانع شد و پذیرفت

البته آگاه هست و میداند تا خانم و آقا ازدواج نکنند بچه ای بوجود نمی آید البته نه تا اون حد که توضیح بدم برایش!!!

من می ترسم از زبان همین بچه ها بفهمد خیلی نگرانم...پسر هست نمی توانم دست و پاشو ببندم و توی خونه نگهش دارم

من چه کار باید بکنم؟

پیشاپیش از راهنمایی شما عزیزان سپاس گذارم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

باسلام و احترام
اینکه نگران فرزند خودتان هستید، شما را درک می کنیم و می دانیم که واقعا تربیت فرزندان سخت و دشوار می باشد.
در این قصه ای که اشاره کرده اید به نظر می رسد:
1. بی جواب دادن و یا جواب اشتباه و یا دقیق جواب دادن در این موارد، صحیح نیست. چون خاصیت اجتماع طوری است که بچه ها بالاخره این مسائل را کشف خواهند کرد، پس اینکه فکر می کنید او را از دوستان و محیط اجتماعی دور نگهداشته تا مصون بماند، تفکر صحیحی نیست، هر چند نظارت و کنترل ( غیر مستقیم) از رفت و آمد با دوستان لازم و ضروری است.
2. پاسخ سر بسته همسرتون برای این سوال، خوب و منطقی است.
3. می توانید با کمک همسرتان بعد از گفتگو و صحبت، توسط ایشان مطالب کلی در این مسائل به طور خصوصی توضیح داده شود، البته در زمانی که انگیزه و شرایط پذیرش مهیا باشد، دادن اطلاعات کلی و صحیح و عدم حساسیت ویژه و عدم پرخاشگری شرایط را برای زمینه سازی درک این موضوع فراهم می سازد. اما در صورت کوتاهی و حساسیت و توبیخ باعث پنهان کاری فرزندان خواهد شد، به مواردی که این قسمت بدن یک حریم خصوصی است و باید مصون نگهداشته شود و از گفتگو کردن در این مسائل با هم سن و سالها یا افراد غریبه دوری کند چون فایده ای ندارد و بهتر است خیلی تفحص نکند در صورت سوال از پدر خود بپرسد و... باید به طور سر بسته به مرور تذکر داده شود. در حقیقت بالا بردن سطح آگاهی و آموزش توسط پدرلازم و ضروری است.
برای پیشگیری و جلوگیری از بروز و علاقه به گرایش در زمینه های در عین حال باید مراقبت های لازم در جهت گفتار، رفتار و پوشش مادر در محیط منزل کاملا رعایت شود، همچنین مساله زناشویی و ارتباط خاص زن و شوهر به طور جدی دقت شود. از دیدن فیلم ها و یا تصاویر خاص ( مستهجن) خودداری شود.

موضوع قفل شده است