آیا خودارضایی نکردن عوارض دارد؟!!

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام خدمت دوستان و حضاران گرامی.
سوالی که بنده داشتم برخلاف سوالات خیلی ها متفاوته.متاسفانه تا الانم واسش جوابی پیدا نکردم.
کسی که تاحالا خودارضایی نکرده،حتی یه بار، در آینده دچار مشکلی میشه؟
حتی مشکلات میتونه عقیم شدن باشه یا اینکه چون برای اینکه خودارضایی نمیکنه باید غریزه خوشو سرکوب کنه و این سرکوب کردنه، در آینده بی رقبت و بی میلش نمیکنه؟!
شاید تعجب کنید که گفتم عقیم چون دوسه نفر از دوستان خودم روی این مسئله صحه گذاشتن و خب آدم به شک میوفته!!!
و اینکه این سرکوب کردن غریزه هم به همین منوال هست که آدم به شک میوفته!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بر شما
از اين كه اعتماد داريد و سؤالتان را با اين مركز در ميان مي گذاريم صميمانه تشكر مي كنم.
بزرگوار، پاسخ سؤال شما را ضمن نكات زير بيان مي كنم.
1- دين سه بخش عقايد، اخلاق و احكام داريد. در پاسخ اين گونه سؤالات بايد جامع نگر باشيم تا قانع شويم.
2-خداوند خالق و رازق و پرورش دهنده استعدادهاي ما با دستورات شرع است و مصالح بندگانش را در دستورات و راهنمايي هايش بيان كرده است و سودي از افعال ما به خداوند نمي رسد.
3- خودارضايي حرام است و فايده اي بر انجام كارهاي حرام مترتب نيست. و انجام گناه بر خلاف مصالح تربيتي ما است.
4- خداوند در قرآن به بندگانش دستور داده كه شرايط ازدواج مجردان را فراهم كنيد. و فرموده اگر شرايط ازدواج را نداريد عفاف (شنيداري، ديداري، تخيلي و...) بورزيد تا خداوند به فضلش به شما روزي دهد.
5- هر غريزه اي كه در وجود ما باشد در بيرون آن منبع ارضا مشروع و خداپسند هم هست مانند تشنگي و آب و گرسنگي و غذا و شهوت و ازدواج (دائم يا موقت) و ميل به بقا و آخرت.
6- با توجه به روايات و آيات متوجه مي شويم سركوب اميال جنسي بر خلاف دستورات اسلام است. اگر كسي به دليل نداشتن همسر به گناه مي افتد ازدواج براي او واجب مي شود.
7- احتلام مكانيزم فيزيولوژيكي اي بدن است كه نقش مهمي در تعديل شهوت از نظر رواني و غددي دارد.
8- اگر خودارضايي نكردن سبب عقيم شدن مي شد خداوند آن را حرام نمي كند از جهتي هم استمرار نسل انسان و فرزندان صالح يكي از اهداف ازدواج است. سخن افرادي كه گفته اند با خودارضايي نكردن عقيم شده اند مورد تأييد علمي نيست.
مباحث علمي روش تحقيق و آماري خود را دارد يعني ما نمي توانم با سخن چند نفر از دوستان به يك نتيجه علمي و يا نظريه برسيم.
[/]

البته خب عقلانی نیست که با سخن بی پایه و اساس به نتیجه علمی برسیم.من فقط شک کرده بودم که الحمدالله شکم برطرف شد!
ممنون از سایت خوبتون.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

boufaloo97;819259 نوشت:
ممنون از سایت خوبتون.

سلام بر شما
خوبي سايت ما به حضوران خوبي چون شما رونق دارد
خدا پشت پناه تون[/]

حامی;819075 نوشت:
سلام بر شما
از اين كه اعتماد داريد و سؤالتان را با اين مركز در ميان مي گذاريم صميمانه تشكر مي كنم.
بزرگوار، پاسخ سؤال شما را ضمن نكات زير بيان مي كنم.
1- دين سه بخش عقايد، اخلاق و احكام داريد. در پاسخ اين گونه سؤالات بايد جامع نگر باشيم تا قانع شويم.
2-خداوند خالق و رازق و پرورش دهنده استعدادهاي ما با دستورات شرع است و مصالح بندگانش را در دستورات و راهنمايي هايش بيان كرده است و سودي از افعال ما به خداوند نمي رسد.
3- خودارضايي حرام است و فايده اي بر انجام كارهاي حرام مترتب نيست. و انجام گناه بر خلاف مصالح تربيتي ما است.
4- خداوند در قرآن به بندگانش دستور داده كه شرايط ازدواج مجردان را فراهم كنيد. و فرموده اگر شرايط ازدواج را نداريد عفاف (شنيداري، ديداري، تخيلي و...) بورزيد تا خداوند به فضلش به شما روزي دهد.
5- هر غريزه اي كه در وجود ما باشد در بيرون آن منبع ارضا مشروع و خداپسند هم هست مانند تشنگي و آب و گرسنگي و غذا و شهوت و ازدواج (دائم يا موقت) و ميل به بقا و آخرت.
6- با توجه به روايات و آيات متوجه مي شويم سركوب اميال جنسي بر خلاف دستورات اسلام است. اگر كسي به دليل نداشتن همسر به گناه مي افتد ازدواج براي او واجب مي شود.
7- احتلام مكانيزم فيزيولوژيكي اي بدن است كه نقش مهمي در تعديل شهوت از نظر رواني و غددي دارد.
8- اگر خودارضايي نكردن سبب عقيم شدن مي شد خداوند آن را حرام نمي كند از جهتي هم استمرار نسل انسان و فرزندان صالح يكي از اهداف ازدواج است. سخن افرادي كه گفته اند با خودارضايي نكردن عقيم شده اند مورد تأييد علمي نيست.
مباحث علمي روش تحقيق و آماري خود را دارد يعني ما نمي توانم با سخن چند نفر از دوستان به يك نتيجه علمي و يا نظريه برسيم.

متاسفانه در تمام مسایلی که مطرح میشه شما عنوان میکنین اسلام مخالف سرکوب کردن هست ...
البته من با شما موافق هستم در 1400 سال پیش و به علت فرهنگ خاص عرب ... رابطه جنسی داشتن خیلی راحت بود . و حضرت محمد هم راهکارهایی دادند که برای اون برهه از زمان و اون شرایط خوب مناسب بود ... ولی نکته اشتباه این هستش که شما میخواسن همون قوانین و قواعد و استانداردها رو برای الان تجویز کنین . بدون توجه به شرایط و اتفاقها و ...

در مورد روابط جنسی ... به نظر من مهمترین پارامتر در حل کردن چنین مسائلی دست به دامن فرهنگ و دانش و تمدن هست .

دانش از این جهت که بدونیم خطرات این کار چی هست . نکاتی که همرهاش هست چه چیزهایی هست . و بدونیم که رابطه نداشتن خیلی بدتر از سرکوب کردن این میل هست .

تمدن از این جهت که بدونیم بدون داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح منمدن نمیشیم . تغییر نمیکنیم . از متور تعییرات و بهتر شدن در زندگیمون استفاده نمیکنیم .

فرهنگ هم به این خاطر که باید اینگونه روابط در درون ساختار و شرایط خاصی انجام بشه .

متاسفانه راه حل های دینی به هیچ دردی نمیخورند . من چند وقت پیش شنیدم که روحانی ها تو خیابون هر کی رو میبینن نزدیک میشن و بدون مقدمه درخواست صیغه کردن میکنن . اونم تو شهری مثله قم . که فکر میکنم به مرور زمان هیچ چیزی از فرهنگ و تمدن تو ایران زمین تا چند سال دیگه باقی نمونه .

مارینر;821562 نوشت:
متاسفانه در تمام مسایلی که مطرح میشه شما عنوان میکنین اسلام مخالف سرکوب کردن هست ...
البته من با شما موافق هستم در 1400 سال پیش و به علت فرهنگ خاص عرب ... رابطه جنسی داشتن خیلی راحت بود . و حضرت محمد هم راهکارهایی دادند که برای اون برهه از زمان و اون شرایط خوب مناسب بود ... ولی نکته اشتباه این هستش که شما میخواسن همون قوانین و قواعد و استانداردها رو برای الان تجویز کنین . بدون توجه به شرایط و اتفاقها و ...

در مورد روابط جنسی ... به نظر من مهمترین پارامتر در حل کردن چنین مسائلی دست به دامن فرهنگ و دانش و تمدن هست .

دانش از این جهت که بدونیم خطرات این کار چی هست . نکاتی که همرهاش هست چه چیزهایی هست . و بدونیم که رابطه نداشتن خیلی بدتر از سرکوب کردن این میل هست .

تمدن از این جهت که بدونیم بدون داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح منمدن نمیشیم . تغییر نمیکنیم . از متور تعییرات و بهتر شدن در زندگیمون استفاده نمیکنیم .

فرهنگ هم به این خاطر که باید اینگونه روابط در درون ساختار و شرایط خاصی انجام بشه .

متاسفانه راه حل های دینی به هیچ دردی نمیخورند . من چند وقت پیش شنیدم که روحانی ها تو خیابون هر کی رو میبینن نزدیک میشن و بدون مقدمه درخواست صیغه کردن میکنن . اونم تو شهری مثله قم . که فکر میکنم به مرور زمان هیچ چیزی از فرهنگ و تمدن تو ایران زمین تا چند سال دیگه باقی نمونه .

باسلام
صیغه شد باقی نمونده فرهنگ تمدن !!!!!
میشه بگید راه حل دینی چیه ؟

اللیل والنهار;821563 نوشت:

باسلام
صیغه شد باقی نمونده فرهنگ متمدن !!!!!
میشه بگید راه حل دینی چیه ؟

راه حل دینی خوب خیلی خوب و مناسب هست .

مثلا پسره میره دور پارک که ورزش کنه . دختره هم با چادر و ... میره و این دو هردوشون سراشون پایین هست . بعد این دو همینجوری که سراشون پایین هست یهو به هم میخورن . بعدش پسره همینجور که سرش پایین هست درخواست صیغه میکنه .اونم هم چشاش رو بالا میاره و میگه قبلته .

یه راه دیگش هم سره کار هست .
مثلا یه دختر و پسری نامحرم که در یک اتاق نیستند و چشم تو چشم نمیشن و به هم سلام هم نمیکنن که به گناه نیوفتن یهو اقا پسره میره بهش میگه میخوام صیغت کنم .

حالا اگر هم دوست داشتی بهم بگو تا راه غیر مذهبیش رو برات بگم

مارینر;821564 نوشت:
راه حل دینی خوب خیلی خوب و مناسب هست .

مثلا پسره میره دور پارک که ورزش کنه . دختره هم با چادر و ... میره و این دو هردوشون سراشون پایین هست . بعد این دو همینجوری که سراشون پایین هست یهو به هم میخورن . بعدش پسره همینجور که سرش پایین هست درخواست صیغه میکنه .اونم هم چشاش رو بالا میاره و میگه قبلته .

یه راه دیگش هم سره کار هست .
مثلا یه دختر و پسری نامحرم که در یک اتاق نیستند و چشم تو چشم نمیشن و به هم سلام هم نمیکنن که به گناه نیوفتن یهو اقا پسره میره بهش میگه میخوام صیغت کنم .

حالا اگر هم دوست داشتی بهم بگو تا راه غیر مذهبیش رو برات بگم

باسلام
تو راه حل دینی متوجه شدم که شما تو همون راه حل غیر دینی گیر کردید: ) ؛ )

اللیل والنهار;821565 نوشت:
باسلام
تو راه حل دینی متوجه شدم که شما تو همون راه حل غیر دینی گیر کردید: ) ؛ )

خوب راه حل دینی چی هست ؟

راه حل غیر دینی که خیلی خیلی چیزه بدیه و برادران امرین به معروف و ناهیان از منکر هم به شدت با این پدیده کثیف و زننده برخورد میکنند به این صورت هست که ...

مثلا یه پسر و یه دختر در درون محیط کار یا پارک یا ... همدیگه رو میبینند . در نگاه اولیه از فیزیک بدن همدیگه و شرایط فیزیکی هم دیگه خوششون میاد .

این دو نفر به نوعی این حالت رو با زبان بدنشون به طرف مقابلشون میگن ... در این شرایط دختر یا پسری که طرف مقابل رابطه هست . نزدیک میشه و خودش رو معرفی میکنه ... درخواست ملاقاتی در شرایط دیگر و یا مکانی دیگر رو میکنه و شماره تلفنش رو در اختیار اون شخص قرار میده ... که البته ممکن هست در همون معرفی کردن این دو نفر از هم خوششون نیاد و رابطه همینجا تموم میشه .

در جلسه ای که در بیرون با هم میزارن هر یک در مورد خودش میگه . در مورد خصوصیات اخلاقیش میگه . اینکه مجرد هست یا متاهل هستش . اینکه مهربان هست یا جدی هست و .... ( البته این کار ها رو به دور از برادران امرین به معروف میکنن که یهو جفت پا نرن تو شخصیتشون )

بعد از این جلسه خیلی چیزها مشخص میشه ...
روحیات افرادی که در درون این رابطه میخوان باشن یا نباشن و هزاران چیز دیگه ...

به مرور زمان جلساتشون با هم بیشتر و بیشتر میشه ... صحبت ها از احترام شروع میشه و به مرور زمان و با استانداردهای علمی به هم نزدیک میشن که خدایی نکرده به هم اسیب روحی نزنند و در هر کدوم از اون جلسات احتمال از بین رفتن این رابطه بدلیل عدم همریختی وجود داره

بعد از 10 تا 20 یا شاید هم 100 جلسه ای که با هم بودند تصمیم میگیرند که روابطشون وارد مرحله جدید تر بشه یا نه ... تصمیم میگیرند در چه حد و چه انداره رابطه جنسی رو با هم تجربه کنند ... نه اینکه جواز همه چیز رو به هم بدن ...

بعد از مدت زمانی که با هم بودند تصمیم میگیرند که میخواهند برای همیشه کنار هم باشند به هم تعهد بدند یا اینکه نمیتونن ...

و در هر لحظه و هر قدم عقل و منطق و فرهنگ و تمدن رو در نظر میگیرند .

مارینر;821562 نوشت:
من چند وقت پیش شنیدم که روحانی ها تو خیابون هر کی رو میبینن نزدیک میشن و بدون مقدمه درخواست صیغه کردن میکنن .

سلام بر شما
نه به بحث سخن از تمدن و اينها و نه اين قدر عوامانه فكر كردن
يعني شما خوشبختانه اهل علم هستيد نمي دونم طبق كدام روش تحقيق و آماري مي توانيد اين نتيجه علمي را بگيريد
لااقل روشش را بفرماييد؟
آيا شنيده ها مي تواند علمي باشد؟

..
شما پيشنهادتان براي ارضاي نياز جنسي افرادي كه شرايط ازدواج را ندارند چيست؟ ميشه بفرماييد؟[/]

مارینر;821569 نوشت:
در جلسه ای که در بیرون با هم میزارن هر یک در مورد خودش میگه . در مورد خصوصیات اخلاقیش میگه . اینکه مجرد هست یا متاهل هستش . اینکه مهربان هست یا جدی هست و ..

بله درسته
اتفاقا در مشاوره ها زياد داريم از اين افراد
به عنوان نمونه يك نفر بود تو دانشگاه با بيست نفر از اين جلسات داشت و همه را به ويلاي خود برده بود و به هم هم قول ازدواج داده بود 3-4 نفرشان زن شوهر دار بودند
البته الان هم خداييش راضي بود
مي گفت فقط از يك چيز ناراضي هستم: زنم يكي دو هفته است ازدواج كرده ام تكراري شده كي ميره اين همه راهو تا اخر عمر[/]

مارینر;821569 نوشت:

اي كاش همين طور بود كه مي فرماييد
و شهوت در اين روابط مي تونست به تعداداين جلسات خودشو كنترل كند
اگر اين طور بود آمار نشان مي داد افرادي كه حدود شرعي را رعايت نمي كنند در كل طلاق و اختلافاتشان كمتر است[/]

كو عدالت؟
جواني گفت: اگر دختر و پسري ساعتي با هم بودند و رابطه داشتند عادلانه نيست در قيامت مدت زيادي عذاب شوند؟ بين گناه و زمان عذاب تناسب بايد باشد؟
حكيم پاسخ داد: در اين دنيا هم گاهي با يك اشتباه عمري درگير مي شويم. زن و مردي يك لحظه زنا مي كند. بعد مرد عين خيالش نيست زن نه ماه بارداري دارد يك عمر آن فرزند زنازاده را بايد بزرگ كند. يا من يك اشتباه مي كنم و در راديات جوش را باز مي كنم آب جوش مي پاشد به صورتم يك عمر از قيافه و بينايي بي نصيب مي شوم.
بين گناه و جريمه اش تناسب است.
اينجا

مارینر;821569 نوشت:
راه حل غیر دینی که خیلی خیلی چیزه بدیه و برادران امرین به معروف و ناهیان از منکر هم به شدت با این پدیده کثیف و زننده برخورد میکنند به این صورت هست که ...
مثلا یه پسر و یه دختر در درون محیط کار یا پارک یا ... همدیگه رو میبینند . در نگاه اولیه از فیزیک بدن همدیگه و شرایط فیزیکی هم دیگه خوششون میاد .
این دو نفر به نوعی این حالت رو با زبان بدنشون به طرف مقابلشون میگن ... در این شرایط دختر یا پسری که طرف مقابل رابطه هست . نزدیک میشه و خودش رو معرفی میکنه ... درخواست ملاقاتی در شرایط دیگر و یا مکانی دیگر رو میکنه و شماره تلفنش رو در اختیار اون شخص قرار میده ... که البته ممکن هست در همون معرفی کردن این دو نفر از هم خوششون نیاد و رابطه همینجا تموم میشه .
در جلسه ای که در بیرون با هم میزارن هر یک در مورد خودش میگه . در مورد خصوصیات اخلاقیش میگه . اینکه مجرد هست یا متاهل هستش . اینکه مهربان هست یا جدی هست و .... ( البته این کار ها رو به دور از برادران امرین به معروف میکنن که یهو جفت پا نرن تو شخصیتشون )
به مرور زمان جلساتشون با هم بیشتر و بیشتر میشه ... صحبت ها از احترام شروع میشه و به مرور زمان و با استانداردهای علمی به هم نزدیک میشن که خدایی نکرده به هم اسیب روحی نزنند و در هر کدوم از اون جلسات احتمال از بین رفتن این رابطه بدلیل عدم همریختی وجود داره
بعد از 10 تا 20 یا شاید هم 100 جلسه ای که با هم بودند تصمیم میگیرند که روابطشون وارد مرحله جدید تر بشه یا نه ... تصمیم میگیرند در چه حد و چه انداره رابطه جنسی رو با هم تجربه کنند ... نه اینکه جواز همه چیز رو به هم بدن ...
بعد از مدت زمانی که با هم بودند تصمیم میگیرند که میخواهند برای همیشه کنار هم باشند به هم تعهد بدند یا اینکه نمیتونن ...

طوري صحبت مي فرماييد كه افراد ديندار شير و خطي ازدواج مي كنند؟
خانم ها و آقايان زيادي در اين مدتي كه من در سايت بوده ام با من مشورت كرده اند
گاهي مرحله به مرحله خواستگاري و مراحل شناخت را با بنده در ميان مي گذارند و با تشويق بنده براي شناخت بيشتر از عجله اجتناب مي كنند
به غير از زبان بدن و جلسات دو نفره كه شما فرموديد
از كانال هاي مختلف تحقيق و بررسي مي كنند
كتاب هاي متعددي را كه معرفي مي كنم مطالعه مي كنند سخنراني هاي مشاوراني را كه معرفي مي كنم مي شنوند
و در اخر زير نظر مشاور هم به صورت حضوري مي روند
..
به نظر شما دو جوان كه از نظر هيجاني پرشور و از نظر شهوت به خصوص آقا داغ هستند مي توانند به تنهايي همديگر را با اين جلساتي كه فرموديد بشناسند؟
گاهي حضور پدر تنها خيلي به فرايند شناخت تسريع مي بخشد
خانمي مي گفت همكارم از من خواستگاري كرد و قرار شد براي شناخت بيشتر با هم باشيم دو سال با هم گفتگو مي كرديم و وابسته به هم شديم پدرم كه وارد ميدان شد براي تحقيق سريع كشف كرد كه ايشان به مواد مخدر صنعتي اعتياد شديد دارد
چيزي كه من دو سال نفهميدم
الان بنده هستم يك وابستگي.
.....

من خودم معرف دوستم بودم براي ازدواج
حداقل در سه جلسه خانوادگي انها براي آشنايي بنده حضور داشتم
جلسات متعددي هم با هم گفتگو كردند تا با روحيات و اخلاق هم آشنا شوند در منزل، در پارك در حرم ....

فكر نمي كنيد چيزي كه از اسلام برداشت كرده ايد تصورات ذهني است؟
شما در رشته خودتان سراغ منابع معتبر اساتيد رشته خودتان مي رويد يا هر جزوه اي را قبول مي كنيد
چيزي كه شما به اسلام نسبت مي دهيد با اسلام واقعي خيلي فاصله دارد
اين گشت ارشاد و اينهايي كه شما مي فرماييد كجا هستند كه ما نمي بينيم؟ مثل برخي فيلم هاي كلوپي سخن مي گويد دو نفر با هم هستند پليس هميشه از گرد راه مي رسد
شما مي دانيد كافي شاپ ها چه خبر است؟
مي دانيد جون ما با دوستش ي قليون سفارش ميده؟ 50 هزار پياده ميشه كه بگه من اينم؟
موقعي كه دانشگاه بودم يكي از بچه هاي رشته ما شمرد با 110 دختر تجربه دوستي و ارتباط داشت (حدود شرعي تعهد اور است نه استدادگر)[/]

مارینر;821569 نوشت:

تذكر
به هيچ وجه نمي گويم هر كسي دين دار نيست الزاما دنبال روابط آزاد است ولي دقيقا مي گويم افرادي كه تعهدات ديني و الزامات شرعي ندارند سرشان در خطر است

دختر عفيف و كم رو
يادش به خير قديما مي‌گفتن تره به تخمش مي‌ره حسني به باباش. ولي الان شايد تره به تخمش بره ولي خيلي ها رنگ و بويي از بابا و مامان نبرده اند:

شعر طنزی گفته‌ام خیلی قشنگ ** نقد کن اما بدون فحـش و جنـگ
دختری با مادرش در رختخـــواب** درد و دل می‌کرد با چشمی پر آب

گفت مادر! حالم اصلا خوب نیست** زندگی از بهر من مطلوب نیست
گو چه خاکی را بریزم بر سرم** روی دستت باد کــردم مادرم‼

سن من از 26 افزون شده** قلب من آتش گرفته خون شده
هیچ کس مجنون این لیلا نشد** شوهری از بهر من پیدا نشد

غم میان سینه شد انباشته*** بوی ترشی خانه را برداشته
مادرش چون حرف دختر را شنفت** خنده بر لب آمدش آهسته گفت:

دختـرم بخت تو هم وا می‌شود** غنچه ی عشقت شکوفا می شود
غصه ها را از وجودت دور کن** این همه شوهـر یکی را تور کن

گفت دختر: مادر محبوب من‼ ** ای رفیق مهـربان و خوب من
گفتـه ام با دوستـانم بارهـا ** من بدم می آید از این کار ها

در خیابان یا میان کــوچه ها ** سر به زیرم با وقارم هر کجا
کی نگاهی می‌کنم بر یک پسر ** مغز یابو خورده ام یا مغز خر؟؟

غیر از آن روزی که گشتم همسفر ** با سعید و یاسر و داود خطـر
با سه تاشون رفته بودیم سینما ** بگـذریم از باقی این ماجـرا

یک سری هم صحبت یاسر شدم** او خرم کرد آخرش عاشق شدم
یک دو ماهی یار من بود و پرید** قلب من از عشق او خیری ندید

مصطفای حاج قلی اصغر شله ** یه زمانی عاشق من شد بله
بعد
هومن یار من فرهــاد بود ** البته وسواسی و حساس بود‼

بعداز این وسواسی پر ادعا ** شد رفیقم خان داداش المیرا
بعد اون من عاشق
مانی شدم ** بعد مانی عاشق هانی شدم

بعد هانی عاشق نادر شـــدم ** بعد نادر عاشق ناصــر شدم
مادرش آمــــد میان حــرف او ** گفت: ساکت شو دیگه بی چشم و رو!

گرچه من هم در زمان دختری ** روز و شب بودم به فکر شوهری
لیک جز آنکه تو را باشــد پدر ** دل نمی‌دادم به هر کس این قدر

خاک عالم برسرت خیلی بدی ** واقعا که پوز مادر را زدی

اخبار حاكي از اين است كه اين گروه از دختران در آخر به كوه پناه مي برند و به پژواك كوه دلخوش مي كنند جلوی کوه داد مي زنند: با من ازدواج می‌کنی؟
کوه هم پژواك مي كند: با من ازدواج می‌کنی؟
بعد آنها هم پاسخ مي دهند: البته كه ازدواج مي كنم.

تذكر روان شناختي:‌
براساس تجارب مشاوره اي و دادگاهي پسران تمايل ندارند با دختراني كه اهل دوستي هستند ازدواج كنند و اگر هم ازدواج كنند در متن زندگي به هم بدبين هستند و معمولا زندگي آنها به شكشت منجر مي شود. در مشاوره ها زياد مي شنويم كه دختران مي‌گويند بعد از دو سال دوستي، پسر به من مي‌گويد ما به درد هم نمي‌خوريم يا خانواده من تو را نخواهند پذيرفت يا بهانه مي آورند كه من معتادم و يا سرطان دارم تا او را از سر خورد باز كنند.در يكي از تحقيقات گسترده امسال پسران الويت اولشان براي شريك زندگي، حيا و عفافش بوده است.

...........................
كتاب لبخندها و دلخندها،ص 35.

حامی;821619 نوشت:

بله درسته
اتفاقا در مشاوره ها زياد داريم از اين افراد
به عنوان نمونه يك نفر بود تو دانشگاه با بيست نفر از اين جلسات داشت و همه را به ويلاي خود برده بود و به هم هم قول ازدواج داده بود 3-4 نفرشان زن شوهر دار بودند
البته الان هم خداييش راضي بود
مي گفت فقط از يك چيز ناراضي هستم: زنم يكي دو هفته است ازدواج كرده ام تكراري شده كي ميره اين همه راهو تا اخر عمر

سلام ...
چند تا مسلله در اینجا هستش که من احساس میکنم شما ناخواسته از کنارش عبور کردین .

1. به هر حال ما الان داریم در یک جامعه با استانداردهای اسلامی زندگی میکنیم . بعضی از مسایل هستند که شما به نوعی عنوانش میکنین که در واقع اونجوری نییست و شما به نوعی و تلویحا از من سند میخواین در حالیکه اون مسایل به قدری برای من بدیهی شده که حتی بازگو کردنشون رو هم در سطح خودم نمیدونم .

یه چیزی براتون بگم شاید براتون جالب باشه . رویه اتوبان باکری تهران چندین پل عابر پیاده زدن . یک بار که داشتم از پل عابر پیاده استفاده میکردم ناخوداگاه نگاهم به داخل خودرویی افتاد و دیدم دست خانومی که کنار راننده نشسته درون شلوار راننده قرار داره . منم تندی نگاهم رو برگردوندم .

چند وقت بعد چون مسیرم همون مسیر بود ... از رویه دقیقا همون پل رد شدم . و ناخوداگاه باز نگاهم به ماشینها بود که باز اون صحنه برام تکرار شد .

من همینجوری هاج و واج مونده بودم و با خودم گفتم بزار یه بار ماشینها رو بشمارم و ببینم هر چند تا ماشین براش چنین اتفاقی تکرار میشه . تقریبا از هر 20 تا ماشینی که رد میشدن من چنین چیزی رو دیدم . ساعت هم تقریبا 5 بعد از ظهر بود .

جناب حامی مشگلی که وجود داره این هستش که اسلام قوانینی برای سالم بودن جامعه ارایه کرده . بعد کسانی مانند من ادعا میکنند که این راهها و روشها برای جامعه کنونی جواب نمیدن . چون به هر حال در درون جامعه هستیم و داریم میبینیم . ولی کسانی مانند شما هستندکه میگن خداوندی که ما رو خلق کردهخودش این قوانین رو گذاشته و اون بهتر میدونه که چه قوانینی بزاره .

امار دروغ میدین
اجازه امار گرفتن در خیلی از زمینه ها رو نمیدین
خیلی از امارها رو سیاسیش میکنین

و حقیقت رو میپوشونین ...

الان برای من واضح و بدیهی هست همه دختر و پسرهای بالای 24 سالبا خود ارضایی درگیر هستند ( ادم های عادی ) هیچ استثنایی هم نداره . البته شاید بتونیم یه جمعیت 2 درصدی رو عنوان کنیم که عقاید فوق العاده سرسخت مذهبی دارند یا فیزیولوژی خاصی دارند . ولی ادمهای عادی همشون دارن این کار رو میکنن.

و بعد شما عنوان میکنین که اسلام دین سرکوب غرایز نیست . به قولی صد رحمت به سامری ...

من با اسلام 1400 سال پیشکاری ندارم اسلام اون زمان برای اون شرایط مناسب بود . اسلام کنونی دین سرکوب غرایز هست . میتونیم دروغگو رو نفرین کنیم تا دروغ نگه و افکار رو تهییج نکنه و مسیر عقلانیت رو تغییر نده .

شما یه سناریوی اسلامی که یه پسر و زن صیغه بشن رو نمیتونین تعریف کنین . چون امکان پذیر نیست . چون صیغه شدن و صیغه کردن دارای مبانی و ادابی هست که مذهبیون نمیتونند به صورت منطقی بهش وارد بشن . حتی اگر فیلم فی المدت المعلوم رو نگاه کرده باشین این مطلب رو میتونین دقیقا درک کنین من صیغه و روش مذهبی صیغه شدن رو روش درستی نمیدونم . به هر حال اگر واقعا این دستور رو همچنان منطقی میدونین ازتون خواهش میکنم یک داستان یا سناریویی رو تعریف کنین که مثلا دختر و پسری با هم صیغه میکنند و کارشون هم عقلانی و مبتنی بر حقیقت باشه . ( مثلا نگین پسری میره به پدر دختری بگه میخوام دخترت رو یک هفته صیعه کنم ... اون هم این مساله رو قبول میکنه )

این مسایلی هم که مطرح کردین خوب بله پیش میاد ...
دختر و پسری ممکن هست به نحوی به هم آسیب بزنند ولی فرهنگ و تمدن خیلی عمیق تر از این مفاهیم هست و فکر هم میکنم شما بدانید که در مسایلی مانند تمدن و فرهنگ لغتی با عنوان شکست وجود نداره . بلکه تجربه ناخوش ایند و سعی در برگشت مفهوم پیدا میکنه .

حتی اگر من دختر یا پسری داشته باشم ... اطلاعات زیادی در این زمینه در اختیارشون قرار میدم . ولی به هر حال ایشان مسلما اشتباه میکنند ... و خوب بر میگردند و من این رو بهتر از این میدونم که دختر یا پسرم 20 سال خودارضایی بکنه .

سلام .
جناب حامی ... فکر میکنم که یک بار در مورد حواس انسان و مسایل جنسی با شما صحبت کردمو من مهمترین عاملی که باعث بوجود امدن شهوت جنسی در مردان و زنان میشه رو حس بویایی عنوان کردم .

به نوعی مطلبی رو در جایی دیگر خوندم که در درونش عنوان میشه تمامی حواس توسط تالاموس کنترل میشن . یعنی شما میتونین با کنترل نفس و مراقبه جلویه تمامی حواس رو بگیرین .

شما میتونین به جایی نگاه کنین ولی حواستون جایه دیگه باشه .
شما میتونین یه صدایی رو بشنوین ولی تمرکزتون رو از اون صوا توسط مراقبه به چیزی دیگر بدین ...

ولی حواس بویایی اینجوری نیستند . چون تالاموس مغزکنترلی بر رویه اونها نداره ... یعنی شما نمیتونین کنار یک جنس مخالف بنشینیدو توسط مراقبه مواطب این باشین که مسایل جنسیکه از طریق بوی بدن القا میشن روتون تاثیر نذاره ... چون حواس بویایی یک مسیری غیر از تالاموس به کورتکس دارن .

یعنی شما نمیتونین در اتاقی باشین که در درون اون اتاق خانومی باشه که از عطر بخصوصی استفاده کرده باشه و شما بگین من در مورد مسایل جنسی با ایشون فکر نمیکنم . اگر این صحبت رو بکنین یعنی دارین دروغ میگین .

بارها من در اتاقی بودم که دارای چنین شرایطی بوده و بالجبار به اون شخص گفنم نمیتونم عطرتون ر تحمل کنم .لطفااز عطر در محل کاراینچنینی استفاده نکنین.

خوب این علم هست. برایکسی که طالبش باشه.

همینجور ما به قدری مفاهیمی در ارتباطبا تمدن و فرهنگ داریم که باعث میشن رابطه ای حقیقی و درست ایجاد کنیم که شاید برای خودش مجالی دیگر روطلب کنه .

شاید گفتنی نباشه ... ولی من اگرزمانی دختر و پسری داشته باشم . بهشون یاد میدم که همیشه هنگام نهار خوردنیاشام خوردن پسرم میبایست قبل ازصرف شام صندلی خواهرش رو عقب بکشه و در نشستن به ایشان کمک کنه .

هزاران بار میبرمشون رستوران و مجبورشون میکنم که پشت صندلی صاف بنشینند و قوز نکنند .
هزاران بار بهشون یاد میدم که اگر کسی ازشون تقاضای مساله جنسی رو کرد ( مثلا از دخترم ) ایشان تندی در نرن ... با کمال ارامش بپرسن که چرا میخواهند چنین کاری رو انجام بدن و از فرم پاسخ دادن ایشون میتونندخیلی چیزها رو متوجه بشن .
و ...

تمدن و فرهنگ وعلم و ادابی که همراشون میاد به قدری اطمینان پذیر هستند که جای هیچ شک و شبهه ای رو در داشتن زندگی شاد برای انسان باقی ،نمیزارن.

بله عوارض داره.اگر به مدت طولانی سرکوب میل جنسی صورت بگیره فرد دچار افسردگی و تا حدی حواس پرتی میشه.البته انجام دادنش هم عوارضداره

به نظر من نه پیشنهاد متمدن بودن شما مورد قبول و قابلیت اجرایی در ایران را دارد نه کار هایی که حاج آقا ها انجام میدهند.بنده دوستی دارم که خواهری مطلقه دارد یکبار که با ایشون گفت و گویی میکردم میگفت که دو آخوند به او پیشنهاد صیغه داده اند و گفته اند که خونه و ماشینی در اختیار او در قبال صیغه موقت قرار میدهند و گفته اند که به صورت یک ماه در میان با هر یک از این دو صیغه کند و این در حالی است که قانون اسلامی که اینها درسش را خوانده اند به شدت تاکید کرده است که زن وقتی از شوهرش(دائم یا موقت) جدا میشود باید سه ماه کامل تنها باشه بعد به فکر ازدواج مجدد باشه و این کار آقایون حاج آقا مصداق بارز دور زدن اسلام اخوندی است.در اینباره توضیح میدهید؟

بنده در مبحثی جداگانه درباره حضور زن و مرد پلیس گشت ارشاد در ون های شیشه دودی هم سوالی کرده ام و اینکه چرا اینها به پسر و دختری که درون ماشین شیشه دودی نشسته اند گیر داده و به اصطلاح خودشون آنها را ارشاد میکنن ولی خود همین کار را انجام میدهند.ماشین با ماشین فرق میکنه یا آدم با آدم؟ منتظر بازخورد سوال خود هستم

fatima3360;821646 نوشت:
به نظر من نه پیشنهاد متمدن بودن شما مورد قبول و قابلیت اجرایی در ایران را دارد نه کار هایی که حاج آقا ها انجام میدهند.بنده دوستی دارم که خواهری مطلقه دارد یکبار که با ایشون گفت و گویی میکردم میگفت که دو آخوند به او پیشنهاد صیغه داده اند و گفته اند که خونه و ماشینی در اختیار او در قبال صیغه موقت قرار میدهند و گفته اند که به صورت یک ماه در میان با هر یک از این دو صیغه کند و این در حالی است که قانون اسلامی که اینها درسش را خوانده اند به شدت تاکید کرده است که زن وقتی از شوهرش(دائم یا موقت) جدا میشود باید سه ماه کامل تنها باشه بعد به فکر ازدواج مجدد باشه و این کار آقایون حاج آقا مصداق بارز دور زدن اسلام اخوندی است.در اینباره توضیح میدهید؟

بنده در مبحثی جداگانه درباره حضور زن و مرد پلیس گشت ارشاد در ون های شیشه دودی هم سوالی کرده ام و اینکه چرا اینها به پسر و دختری که درون ماشین شیشه دودی نشسته اند گیر داده و به اصطلاح خودشون آنها را ارشاد میکنن ولی خود همین کار را انجام میدهند.ماشین با ماشین فرق میکنه یا آدم با آدم؟ منتظر بازخورد سوال خود هستم

سلام .
پستتون رو خوندم .
ببینید دین اسلام اینقدر مسایلی رو داره که من و شما ازش بی اطلاع هستیم . و روحانیها به علت اطلاعی که ازش دارند استدلال باقی های خودشون رو میکنند .

وقتی پاپوش مذهبی داریم . وقتی به راحتی میان در تلویزیون غیبت کسی دیگر رو میکنند و میگن صلاح در این است ... این مساله که چیزی نیست .

در میز گردهایی که از شبکه های خارجی پخش میشه همیشه یکی از افرادی که در پشت میز قرار داره دارای نظری متفاوت هست . ولی در ایران هیچ مصاحبه ای از کسی که حتی نظر مخالف داره پخش نمیکنن .

روحانیه احتمالا پیش خودش فرض کرده کسی که مثلا حجابش مشگل داره ... مومن نیست و کسی که مومن نیست دیگه حلال هست و ...

صد هزار نفر هم بیان و حرفهای من و شما رو بزنن ... باز هم روحانیون دنبال صلاح اسلام هستند و چه چیزی مهمتر از کنترل قوای جنسی روحانیون که پرچم اسلام هستند .

fatima3360;821646 نوشت:

باسلام سوال شما مثل اینه یه بچه بگه مامان چرا چاقو دست شما هست ولی من برداشتنی خطر داره؟
جواب شما برای این بچه چیه؟
نیازی نیست تو تایپک جواب بدید چون موضوع تایپک چیز دیگه هست

باسلام
عنوان تایپک

لطفا در ارسال پست دقت فرمایید
باتشکر
یاحق

boufaloo97;817236 نوشت:
کسی که تاحالا خودارضایی نکرده،حتی یه بار، در آینده دچار مشکلی میشه؟

سلام

برادر عزیز

تجربه به من ثابت کرده، هر چیزی که خدا گفته انجام نده، به نفعت هست که انجام ندی!

مثلا در مورد الکل و مصرفش، بعضی می گفتند که مقدار کمش برای بعضی بیماری ها مفید هست و حتی به قانون بوعلی سینا هم استناد می کردند

اما الان (همین چند روز اخیر) ثابت شده که حتی مصرف مقدار کم الکل هم مضر هست و باعث سرطان میشه

"
[=BBCNassim]محققان با بررسی شواهد و یافته‌های علمی به این نتیجه رسیده‌اند که بین نوشیدن الکل و ابتلا به سرطان رابطه علت و معلولی مستقیم وجود دارد.[=BBCNassim]آنها معتقدند دلایل محکمی وجود دارد که نوشیدن الکل احتمال حداقل هفت نوع سرطان را افزایش می‌دهد.[=BBCNassim]در این میان سرطان‌های دهان و گلو، حنجره، مری، کبد و روده کوچک و بزرگ و پستان بیشترین ارتباط را با نوشیدن الکل دارند. "

منبع خبر هم بی بی سی میگذارم واست! که یکی نگه اینا از خودشون دراوردن!!!

این قسمت از اون خبر برای من جالبه

"[=BBCNassim] دکتر کانر می‌گوید دلایل محکم و کافی آنقدر هست که بدون دانستن علت دقیق، نتیجه بگیریم الکل باعث سرطان می‌شود"

خود دانشمندها نمی دونن چرا الکل سرطان رو زیاد می کنه. اما میدونن که این خطر رو برای انسان داره.

در مورد خود ارضایی هم همینطوره

خیلی وقت ها دلیل خیلی چیزها رو نمیدونیم. اما عقل حکم می کنه که پیرو چیزی باشیم که تا حالا هرچی گفته به نفعمون بوده

یه بنده خدایی می گفت آخوندها نمی میرن ولی به جاشون هر چی ورزشکار و خواننده هست همه جوون مرگ میشن!

بهش گفتم عزیز من

این ها به یک سری چیزها عمل می کنند که کارخونه!!! سازنده بهشون توصیه کرده

این میشه که عمر قطعاتشون میره بالا!

اما در مورد مضرات خودارضایی

مقالات علمی بسیار معتبر در مورد مضرات خودارضایی رو من قبلا در این سایت گذاشته بودم، الان مجددا میگذارم

اولیش نتایج تحقیق داتشمندان دانشگاه ناتینگهام انگلستان هست که نشون میده استمناء میتونه سرطان پروستات رو در مردها افزایش بده

مقاله اون هم در مجله the British Journal of Urology به چاپ رسیده، ایمپکت فاکتور مجله هم حدودا 3 هست که نشون میده مجله از نظر علمی معتبر هست

http://www.livescience.com/7658-mast...te-cancer.html

http://esciencenews.com/articles/200...te.cancer.risk

مقاله زیر میگه هرچند آمیزش جنسی باعث افزایش سلامت روانی مردان و زنان میشه، ولی روش هایی مثل خود ارضایی تاثیر معکوس داره

In contrast, masturbation was inversely associated with mental health satisfaction...

لینک مقاله

این مقاله در مجله The Journal of Sexual Medicine به چاپ رسیده که ایمپکت فاکتور 3.5 داره و از نظر علمی معتبره

----------------------
مقاله زیر هم نشون میده که استمناء در مردان دارای اختلال در نعوظ به هنگام رابطه جنسی(erectile dysfunction) بسیار شایع هست

لینک مقاله

این مقاله در مجله The Journal of Sexual Medicine به چاپ رسیده که ایمپکت فاکتور 3.5 داره و از نظر علمی معتبره

خلاصه اینکه خدا رو شکر کن که تا حالا آلوده نشدی

سعی کن که در آینده هم آلوده نشی

مشکلی پیش نمیاد

مارینر;821562 نوشت:
من چند وقت پیش شنیدم که روحانی ها تو خیابون هر کی رو میبینن نزدیک میشن و بدون مقدمه درخواست صیغه کردن میکنن . اونم تو شهری مثله قم . که فکر میکنم به مرور زمان هیچ چیزی از فرهنگ و تمدن تو ایران زمین تا چند سال دیگه باقی نمونه .

خانم محترم!
مادامیکه بر اساس شنیده ها و افکارتان می خواهید حرکت کنید هرگز به حقیقت نخواهید رسید ، از یک انسان دانشگاهی انتظار می رود برای حرف های خود سند محکم داشته باشد نه اینکه بر اساس ظن و گمان و فکر و خیال و شنیده دیگران را نقد کند و به زعمش به چالش بکشد!

وَإِن تُطِع أَكثَرَ مَن فِي الأَرضِ يُضِلّوكَ عَن سَبيلِ اللَّهِ ۚ إِن يَتَّبِعونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِن هُم إِلّا يَخرُصونَ
116/ انعام

بیشتر کسانى که در زمین اند شایسته پیروى نیستند پس اگر از آنان پیروى کنى تو را از راه خدا گمراه مى کنند، زیرا آنان جز از گمان پیروى نمى کنند و در شناخت معارف الهى تنها به حدس و تخمین اکتفا مى کنند.
**

موضوع قفل شده است