صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا خودارضایی نکردن عوارض دارد؟!!

نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

آیا خودارضایی نکردن عوارض دارد؟!!

سلام خدمت دوستان و حضاران گرامی.
    سوالی که بنده داشتم برخلاف سوالات خیلی ها متفاوته.متاسفانه تا الانم واسش جوابی پیدا نکردم.
    کسی که تاحالا خودارضایی نکرده،حتی یه بار، در آینده دچار مشکلی میشه؟
    حتی مشکلات میتونه عقیم شدن باشه یا اینکه چون برای اینکه خودارضایی نمیکنه باید غریزه خوشو سرکوب کنه و این سرکوب کردنه، در آینده بی رقبت و بی میلش نمیکنه؟!
    شاید تعجب کنید که گفتم عقیم چون دوسه نفر از دوستان خودم روی این مسئله صحه گذاشتن و خب آدم به شک میوفته!!!
    و اینکه این سرکوب کردن غریزه هم به همین منوال هست که آدم به شک میوفته!

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58346

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 2

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام بر شما
    از اين كه اعتماد داريد و سؤالتان را با اين مركز در ميان مي گذاريم صميمانه تشكر مي كنم.
    بزرگوار، پاسخ سؤال شما را ضمن نكات زير بيان مي كنم.
    1- دين سه بخش عقايد، اخلاق و احكام داريد. در پاسخ اين گونه سؤالات بايد جامع نگر باشيم تا قانع شويم.
    2-خداوند خالق و رازق و پرورش دهنده استعدادهاي ما با دستورات شرع است و مصالح بندگانش را در دستورات و راهنمايي هايش بيان كرده است و سودي از افعال ما به خداوند نمي رسد.
    3- خودارضايي حرام است و فايده اي بر انجام كارهاي حرام مترتب نيست. و انجام گناه بر خلاف مصالح تربيتي ما است.
    4- خداوند در قرآن به بندگانش دستور داده كه شرايط ازدواج مجردان را فراهم كنيد. و فرموده اگر شرايط ازدواج را نداريد عفاف (شنيداري، ديداري، تخيلي و...) بورزيد تا خداوند به فضلش به شما روزي دهد.
    5- هر غريزه اي كه در وجود ما باشد در بيرون آن منبع ارضا مشروع و خداپسند هم هست مانند تشنگي و آب و گرسنگي و غذا و شهوت و ازدواج (دائم يا موقت) و ميل به بقا و آخرت.
    6- با توجه به روايات و آيات متوجه مي شويم سركوب اميال جنسي بر خلاف دستورات اسلام است. اگر كسي به دليل نداشتن همسر به گناه مي افتد ازدواج براي او واجب مي شود.
    7- احتلام مكانيزم فيزيولوژيكي اي بدن است كه نقش مهمي در تعديل شهوت از نظر رواني و غددي دارد.
    8- اگر خودارضايي نكردن سبب عقيم شدن مي شد خداوند آن را حرام نمي كند از جهتي هم استمرار نسل انسان و فرزندان صالح يكي از اهداف ازدواج است. سخن افرادي كه گفته اند با خودارضايي نكردن عقيم شده اند مورد تأييد علمي نيست.
    مباحث علمي روش تحقيق و آماري خود را دارد يعني ما نمي توانم با سخن چند نفر از دوستان به يك نتيجه علمي و يا نظريه برسيم.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 8

نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

البته خب عقلانی نیست که با سخن بی پایه و اساس به نتیجه علمی برسیم.من فقط شک کرده بودم که الحمدالله شکم برطرف شد!
    ممنون از سایت خوبتون.

9. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

نقل قول نوشته اصلی توسط boufaloo97 نمایش پست ها
    ممنون از سایت خوبتون.
    سلام بر شما
    خوبي سايت ما به حضوران خوبي چون شما رونق دارد
    خدا پشت پناه تون

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

11. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    سلام بر شما
    از اين كه اعتماد داريد و سؤالتان را با اين مركز در ميان مي گذاريم صميمانه تشكر مي كنم.
    بزرگوار، پاسخ سؤال شما را ضمن نكات زير بيان مي كنم.
    1- دين سه بخش عقايد، اخلاق و احكام داريد. در پاسخ اين گونه سؤالات بايد جامع نگر باشيم تا قانع شويم.
    2-خداوند خالق و رازق و پرورش دهنده استعدادهاي ما با دستورات شرع است و مصالح بندگانش را در دستورات و راهنمايي هايش بيان كرده است و سودي از افعال ما به خداوند نمي رسد.
    3- خودارضايي حرام است و فايده اي بر انجام كارهاي حرام مترتب نيست. و انجام گناه بر خلاف مصالح تربيتي ما است.
    4- خداوند در قرآن به بندگانش دستور داده كه شرايط ازدواج مجردان را فراهم كنيد. و فرموده اگر شرايط ازدواج را نداريد عفاف (شنيداري، ديداري، تخيلي و...) بورزيد تا خداوند به فضلش به شما روزي دهد.
    5- هر غريزه اي كه در وجود ما باشد در بيرون آن منبع ارضا مشروع و خداپسند هم هست مانند تشنگي و آب و گرسنگي و غذا و شهوت و ازدواج (دائم يا موقت) و ميل به بقا و آخرت.
    6- با توجه به روايات و آيات متوجه مي شويم سركوب اميال جنسي بر خلاف دستورات اسلام است. اگر كسي به دليل نداشتن همسر به گناه مي افتد ازدواج براي او واجب مي شود.
    7- احتلام مكانيزم فيزيولوژيكي اي بدن است كه نقش مهمي در تعديل شهوت از نظر رواني و غددي دارد.
    8- اگر خودارضايي نكردن سبب عقيم شدن مي شد خداوند آن را حرام نمي كند از جهتي هم استمرار نسل انسان و فرزندان صالح يكي از اهداف ازدواج است. سخن افرادي كه گفته اند با خودارضايي نكردن عقيم شده اند مورد تأييد علمي نيست.
    مباحث علمي روش تحقيق و آماري خود را دارد يعني ما نمي توانم با سخن چند نفر از دوستان به يك نتيجه علمي و يا نظريه برسيم.

متاسفانه در تمام مسایلی که مطرح میشه شما عنوان میکنین اسلام مخالف سرکوب کردن هست ...
    البته من با شما موافق هستم در 1400 سال پیش و به علت فرهنگ خاص عرب ... رابطه جنسی داشتن خیلی راحت بود . و حضرت محمد هم راهکارهایی دادند که برای اون برهه از زمان و اون شرایط خوب مناسب بود ... ولی نکته اشتباه این هستش که شما میخواسن همون قوانین و قواعد و استانداردها رو برای الان تجویز کنین . بدون توجه به شرایط و اتفاقها و ...

در مورد روابط جنسی ... به نظر من مهمترین پارامتر در حل کردن چنین مسائلی دست به دامن فرهنگ و دانش و تمدن هست .

دانش از این جهت که بدونیم خطرات این کار چی هست . نکاتی که همرهاش هست چه چیزهایی هست . و بدونیم که رابطه نداشتن خیلی بدتر از سرکوب کردن این میل هست .

تمدن از این جهت که بدونیم بدون داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح منمدن نمیشیم . تغییر نمیکنیم . از متور تعییرات و بهتر شدن در زندگیمون استفاده نمیکنیم .

فرهنگ هم به این خاطر که باید اینگونه روابط در درون ساختار و شرایط خاصی انجام بشه .

متاسفانه راه حل های دینی به هیچ دردی نمیخورند . من چند وقت پیش شنیدم که روحانی ها تو خیابون هر کی رو میبینن نزدیک میشن و بدون مقدمه درخواست صیغه کردن میکنن . اونم تو شهری مثله قم . که فکر میکنم به مرور زمان هیچ چیزی از فرهنگ و تمدن تو ایران زمین تا چند سال دیگه باقی نمونه .
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

13. صلوات ها 2

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,249
    حضور
    302 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    360
    صلوات
    19674

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    متاسفانه در تمام مسایلی که مطرح میشه شما عنوان میکنین اسلام مخالف سرکوب کردن هست ...
    البته من با شما موافق هستم در 1400 سال پیش و به علت فرهنگ خاص عرب ... رابطه جنسی داشتن خیلی راحت بود . و حضرت محمد هم راهکارهایی دادند که برای اون برهه از زمان و اون شرایط خوب مناسب بود ... ولی نکته اشتباه این هستش که شما میخواسن همون قوانین و قواعد و استانداردها رو برای الان تجویز کنین . بدون توجه به شرایط و اتفاقها و ...

در مورد روابط جنسی ... به نظر من مهمترین پارامتر در حل کردن چنین مسائلی دست به دامن فرهنگ و دانش و تمدن هست .

دانش از این جهت که بدونیم خطرات این کار چی هست . نکاتی که همرهاش هست چه چیزهایی هست . و بدونیم که رابطه نداشتن خیلی بدتر از سرکوب کردن این میل هست .

تمدن از این جهت که بدونیم بدون داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح منمدن نمیشیم . تغییر نمیکنیم . از متور تعییرات و بهتر شدن در زندگیمون استفاده نمیکنیم .

فرهنگ هم به این خاطر که باید اینگونه روابط در درون ساختار و شرایط خاصی انجام بشه .

متاسفانه راه حل های دینی به هیچ دردی نمیخورند . من چند وقت پیش شنیدم که روحانی ها تو خیابون هر کی رو میبینن نزدیک میشن و بدون مقدمه درخواست صیغه کردن میکنن . اونم تو شهری مثله قم . که فکر میکنم به مرور زمان هیچ چیزی از فرهنگ و تمدن تو ایران زمین تا چند سال دیگه باقی نمونه .
    باسلام
    صیغه شد باقی نمونده فرهنگ تمدن !!!!!
    میشه بگید راه حل دینی چیه ؟

ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ در ساعت ۰۷:۳۴
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

15. صلوات ها 2

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها

باسلام
    صیغه شد باقی نمونده فرهنگ متمدن !!!!!
    میشه بگید راه حل دینی چیه ؟
    راه حل دینی خوب خیلی خوب و مناسب هست .

مثلا پسره میره دور پارک که ورزش کنه . دختره هم با چادر و ... میره و این دو هردوشون سراشون پایین هست . بعد این دو همینجوری که سراشون پایین هست یهو به هم میخورن . بعدش پسره همینجور که سرش پایین هست درخواست صیغه میکنه .اونم هم چشاش رو بالا میاره و میگه قبلته .

یه راه دیگش هم سره کار هست .
    مثلا یه دختر و پسری نامحرم که در یک اتاق نیستند و چشم تو چشم نمیشن و به هم سلام هم نمیکنن که به گناه نیوفتن یهو اقا پسره میره بهش میگه میخوام صیغت کنم .

حالا اگر هم دوست داشتی بهم بگو تا راه غیر مذهبیش رو برات بگم

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,249
    حضور
    302 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    360
    صلوات
    19674

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    راه حل دینی خوب خیلی خوب و مناسب هست .

مثلا پسره میره دور پارک که ورزش کنه . دختره هم با چادر و ... میره و این دو هردوشون سراشون پایین هست . بعد این دو همینجوری که سراشون پایین هست یهو به هم میخورن . بعدش پسره همینجور که سرش پایین هست درخواست صیغه میکنه .اونم هم چشاش رو بالا میاره و میگه قبلته .

یه راه دیگش هم سره کار هست .
    مثلا یه دختر و پسری نامحرم که در یک اتاق نیستند و چشم تو چشم نمیشن و به هم سلام هم نمیکنن که به گناه نیوفتن یهو اقا پسره میره بهش میگه میخوام صیغت کنم .

حالا اگر هم دوست داشتی بهم بگو تا راه غیر مذهبیش رو برات بگم
    باسلام
    تو راه حل دینی متوجه شدم که شما تو همون راه حل غیر دینی گیر کردید: ) ؛ )
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

18. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام
    تو راه حل دینی متوجه شدم که شما تو همون راه حل غیر دینی گیر کردید: ) ؛ )

خوب راه حل دینی چی هست ؟

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)