جمع بندی سر كتاب باز كردن حقيقت داره؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سر كتاب باز كردن حقيقت داره؟

من به خاطر يه سري مشكلات از يه ادم معتمد خواستم برام سركتاب باز كنه ( ايشون روحاني هستن و بسيار مومن و بارها اين كار رو براي افراد مختلف انجام دادن )
ايشون بعد سركتاب گفتن به من براي زندگيت دعا خوندن و طلسم و اين حرفها
يه سري دستور و ذكر مذهبي بهم دادن تا از بين بره
من خودم اصلا به اين مسايل اعتقادي نداشتم ولي يه سري اتفاق ها افتاد كه مجبور شدم سراغ اين كار برم
ميخواستم ببينم اين چيزها تا چه حد معتبره؟
اعتماد كنم به حرف هاي اون اقا ( باز هم ميگم ايشون ادم بسيار مومن و تحصيلكرده اي هستن از اين ادمهاي دغل كار نيستن هيچي هم پول نگرفتن از من فقط مشاوره دادن ) حتي راهكارهايي كه دادن همش ذكر هاي قراني هستش
تو قران هم كه ايه هست براي طلسم و جادو
ممنون ميشم كمك كنيد

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

مرز واقعيت و خرافه؛ فرق دعا و کتاب باز کردن چيست؟
اهميت دعا تا به حدي است که پيامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) نيز فرمودند : اگر دعا نبود پروردگار به شما نگاه نمي کرد.
ناديده گرفتن مرز ميان دعا و سحر و کتابباز کردن از سوي خانواده ها تا جايي پيش مي رود که آنها به فال و طلسم و سحر پناه مي برند. و با پناه بردن به افرادي که خود را مستجاب الدعوه مي خوانند و ادعا مي کنند که واسط ارتباط بين خالق و مخلوق هستند باشيادي از زود باوري و جهل مردم استفاده مي کنند آنان را نسبت به عقايدشان سست و بي ايمان مي کنند .
در حالي که اعتقاد به اين خرافات در شرع مقدس هيچ پايه و اساسي ندارد و حرام شمرده مي شود.از طرفي خرافه زندگي افراد را به تباهي کشانده به طوري که خيلي ازشکاف ها وجدايي ها خانواده ناشي از اين فرهنگ غلط است.
باور انواع و اقسام فال ها و افرادي که ادعاي برقراري ارتباط با عالم ماوراء دارند و يا خود را مستجاب الدعوه مي خوانند و با گرفتن پول هاي گزاف سعي در سوء استفاده از بي اطلاعي و عوام گرايي برخي از افراد جامعه را دارند، همه از مواردي است که موجب مي شود خانواده ها خسران زيادي را درمورد ازدواج جوان هايشان متحمل شوند تا جايي که گاهي يک عمر از کرده خود هم پشيمان مي شوند.
پس در واقع باید انسان مواظب باشد هم به دور و اطراف این مسائل و این نوع افراد نچرخد

موضوع قفل شده است