مشکل من در رابطه با وسواسی که دارم

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل من در رابطه با وسواسی که دارم

سلام کارشناسان بزرگوار . بنده مدتی پیش سوالی مطرح کردم که اقای حامی لطف کردن پاسخ دادن . مشکلم این بود . وسواس داشتم و دلهره داشتم ایا توهین به خدا و مقدسات به به عمد و با اختیار در دل بدون اوردن به زبان گناه است یا خیر . و اقای حامی لطف کردن و جواب دادن که این وسواسه و وسواس فکری غیر اختیاریه و گناه محسوب نمیشه. حالا مشکلم پیچیده شده . هر جا میرم یک چیزی میگن نمیدونم حکم میگه به حرف کی گوش بدم . یه جا بابت این مشکل و سوالم میگن فکر توهین به مقدسات و خداوند گناه نیست و باید اجتناب کنی . جای دیگه میگن . گناه نیست ولی ممکنه به گناه بی انجامه و بهتر دوری کنی . و جای دیگه میگن نه تنها گناه نیست ثواب هم داره شما جلوی نفستو میگیری و عمل داده نمیشه به افکار و ثواب نوشته میشه . حالا من تکلیفم چیه؟ مثل خوره مغزمو داره میخوره . مخصوص تو این ماه ها که روزه دارم و امتحانام نزدیکه بخدا گیج شدم . کمکم کنید ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

mohammad-pik;815755 نوشت:
سلام کارشناسان بزرگوار . بنده مدتی پیش سوالی مطرح کردم که اقای حامی لطف کردن پاسخ دادن . مشکلم این بود . وسواس داشتم و دلهره داشتم ایا توهین به خدا و مقدسات به به عمد و با اختیار در دل بدون اوردن به زبان گناه است یا خیر . و اقای حامی لطف کردن و جواب دادن که این وسواسه و وسواس فکری غیر اختیاریه و گناه محسوب نمیشه. حالا مشکلم پیچیده شده . هر جا میرم یک چیزی میگن نمیدونم حکم میگه به حرف کی گوش بدم . یه جا بابت این مشکل و سوالم میگن فکر توهین به مقدسات و خداوند گناه نیست و باید اجتناب کنی . جای دیگه میگن . گناه نیست ولی ممکنه به گناه بی انجامه و بهتر دوری کنی . و جای دیگه میگن نه تنها گناه نیست ثواب هم داره شما جلوی نفستو میگیری و عمل داده نمیشه به افکار و ثواب نوشته میشه . حالا من تکلیفم چیه؟ مثل خوره مغزمو داره میخوره . مخصوص تو این ماه ها که روزه دارم و امتحانام نزدیکه بخدا گیج شدم . کمکم کنید ممنون

با عرض سلام و احترام

این گونه افکار تا زمانی که در ذهن است و به صورت گفتار یا رفتار بروز نکرده ، حرمت شرعی ندارد بنابراین شما تنها نیاز به توصیه های مشاوران و عمل به آنها دارید تا از این گونه افکار رها شوید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر مراجع عظام تقلید در قم[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

mohammad-pik;815755 نوشت:

سلام بر شما پرسشگر محترم
از بابت افكارخودآيند خودش خيالتون راحت باشه. همان طور كه استاد سجاد گفتند به خاطر اين افكار غيراختياري گناهي مرتكب نمي شويد و نبايد خودتان را هم سرزنش كنيد
اگر كسي خميازه بكشد مي توان او را سرزنش كرد؟
نه خير چون دست خودش نيست.
ولي بايد بدانيد كه منبع و سرچشمه اين افكار اضطراب است اگر اضطراب و دلمشغولي به اين افكار سازمان ذهني شما را به هم ريخته و وقت زيادي از شما مي گيرد و كارايي شما در زندگي را مختل كرده است و نمي توانيد بي خيال شويم لازم است دارو درماني كنيد و از روان پزشك ابتدائا كمك بگيريد[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]با دقت مطالعه كنيد و يادداشت برداري كنيد و در عمل اجرا كنيد

بي خيال باش تا آسوده شوي(مشاوره وسواس1 )

بي خيال باش تا آسوده شوي (مشاوره وسواس 2)
[/]

سوالمو تصحیح میکنم ببخشید
واقعا ممنونم دوست عزیز من از بچگی هم نماز میخونم و روزه میگیرم .با اینکه یک سالم هست فلوکستین مصرف میکنم . من به عمد در دلم بدون اوردن به زبان به خدا و مقدسات توهین میکنم این هم وسواس هستش و غیر اختیاریه؟

موضوع قفل شده است