جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل من در رابطه با وسواسی که دارم

علاقه
    قران
    نوشته
    4
    حضور
    1 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

مشکل من در رابطه با وسواسی که دارم

سلام کارشناسان بزرگوار . بنده مدتی پیش سوالی مطرح کردم که اقای حامی لطف کردن پاسخ دادن . مشکلم این بود . وسواس داشتم و دلهره داشتم ایا توهین به خدا و مقدسات به به عمد و با اختیار در دل بدون اوردن به زبان گناه است یا خیر . و اقای حامی لطف کردن و جواب دادن که این وسواسه و وسواس فکری غیر اختیاریه و گناه محسوب نمیشه. حالا مشکلم پیچیده شده . هر جا میرم یک چیزی میگن نمیدونم حکم میگه به حرف کی گوش بدم . یه جا بابت این مشکل و سوالم میگن فکر توهین به مقدسات و خداوند گناه نیست و باید اجتناب کنی . جای دیگه میگن . گناه نیست ولی ممکنه به گناه بی انجامه و بهتر دوری کنی . و جای دیگه میگن نه تنها گناه نیست ثواب هم داره شما جلوی نفستو میگیری و عمل داده نمیشه به افکار و ثواب نوشته میشه . حالا من تکلیفم چیه؟ مثل خوره مغزمو داره میخوره . مخصوص تو این ماه ها که روزه دارم و امتحانام نزدیکه بخدا گیج شدم . کمکم کنید ممنون

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

مشکل من در رابطه با وسواسی که دارم

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-pik نمایش پست ها
    سلام کارشناسان بزرگوار . بنده مدتی پیش سوالی مطرح کردم که اقای حامی لطف کردن پاسخ دادن . مشکلم این بود . وسواس داشتم و دلهره داشتم ایا توهین به خدا و مقدسات به به عمد و با اختیار در دل بدون اوردن به زبان گناه است یا خیر . و اقای حامی لطف کردن و جواب دادن که این وسواسه و وسواس فکری غیر اختیاریه و گناه محسوب نمیشه. حالا مشکلم پیچیده شده . هر جا میرم یک چیزی میگن نمیدونم حکم میگه به حرف کی گوش بدم . یه جا بابت این مشکل و سوالم میگن فکر توهین به مقدسات و خداوند گناه نیست و باید اجتناب کنی . جای دیگه میگن . گناه نیست ولی ممکنه به گناه بی انجامه و بهتر دوری کنی . و جای دیگه میگن نه تنها گناه نیست ثواب هم داره شما جلوی نفستو میگیری و عمل داده نمیشه به افکار و ثواب نوشته میشه . حالا من تکلیفم چیه؟ مثل خوره مغزمو داره میخوره . مخصوص تو این ماه ها که روزه دارم و امتحانام نزدیکه بخدا گیج شدم . کمکم کنید ممنون
    با عرض سلام و احترام

این گونه افکار تا زمانی که در ذهن است و به صورت گفتار یا رفتار بروز نکرده ، حرمت شرعی ندارد بنابراین شما تنها نیاز به توصیه های مشاوران و عمل به آنها دارید تا از این گونه افکار رها شوید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    استفتاء از دفتر مراجع عظام تقلید در قم

7. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-pik نمایش پست ها
    سلام بر شما پرسشگر محترم
    از بابت افكارخودآيند خودش خيالتون راحت باشه. همان طور كه استاد سجاد گفتند به خاطر اين افكار غيراختياري گناهي مرتكب نمي شويد و نبايد خودتان را هم سرزنش كنيد
    اگر كسي خميازه بكشد مي توان او را سرزنش كرد؟
    نه خير چون دست خودش نيست.
    ولي بايد بدانيد كه منبع و سرچشمه اين افكار اضطراب است اگر اضطراب و دلمشغولي به اين افكار سازمان ذهني شما را به هم ريخته و وقت زيادي از شما مي گيرد و كارايي شما در زندگي را مختل كرده است و نمي توانيد بي خيال شويم لازم است دارو درماني كنيد و از روان پزشك ابتدائا كمك بگيريد

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

با دقت مطالعه كنيد و يادداشت برداري كنيد و در عمل اجرا كنيد

بي خيال باش تا آسوده شوي(مشاوره وسواس1 )

بي خيال باش تا آسوده شوي (مشاوره وسواس 2)

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

11. صلوات ها 3

علاقه
    قران
    نوشته
    4
    حضور
    1 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

سوالمو تصحیح میکنم ببخشید
    واقعا ممنونم دوست عزیز من از بچگی هم نماز میخونم و روزه میگیرم .با اینکه یک سالم هست فلوکستین مصرف میکنم . من به عمد در دلم بدون اوردن به زبان به خدا و مقدسات توهین میکنم این هم وسواس هستش و غیر اختیاریه؟
    ویرایش توسط mohammad-pik : ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ در ساعت ۰۵:۲۹

13. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۱۳:۲۴ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری