جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا روزه ام باطل است؟

نوشته
    3
    حضور
    1 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4

آیا روزه ام باطل است؟

سلام
    من مبتلا به وسواس هستم بهمین خاطر بینی ام را زیر شیر آب گرفته و داخل بینی ام می کنم تا مثلا آب بکشم.برای من در 4 روز متفاوت 4 اتفاق جدا افتاد.
    لطفا بفرمایید که در این 4 روز آیا روزه ام صحیح است یا نه و اگر نه قضا و کفاره اش چگونه است؟

روز اول:احتمال می دادم که اگر بینی ام را زیر آب بگیرم 90 درصد از حلقم پایین می رود اما امکانش هم بود که نرود من این کار را را کردم اما از حلقم پایین نرفت دوباره کردم و پس از چند بار پایین رفت اما باز ول نکردم و این کار را 7-8 باری کردم که 2-3 بارش از حلقم پایین رفت.
    روز دوم:دریافتم که می توان با نفس آب را از بینی بالا بکشم و از دم حلق بدون اینکه پایین برود بیرون بدهم.
    روز سوم:کار روز دوم را کردم اما فهمیدم که مقداری آب در ته حلقم مانده و هر کاری کردم نتوانستم بیرون بدهم و پس از خالی کردن آب (با 3 بار تف کردن)دهان دیگر آب دهانم را قورت دادم.
    روز چهارم:آب در دهانم می چرخاندم که یکهو ذره ای ناخواسته پایین رفت+آب که می چرخاندم مقداری مثل روز سوم در ته حلقم رفت و همان اتفاق روز سوم افتاد.

ضمنا مرجع تقلید بنده مقام معظم رهبری می باشند
    با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ در ساعت ۱۷:۳۹ دلیل: درج نام مرجع تقلید

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

آیا روزه ام باطل است؟

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,121
    حضور
    53 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11230

نقل قول نوشته اصلی توسط karamzade نمایش پست ها
    سلام
    من مبتلا به وسواس هستم بهمین خاطر بینی ام را زیر شیر آب گرفته و داخل بینی ام می کنم تا مثلا آب بکشم.برای من در 4 روز متفاوت 4 اتفاق جدا افتاد.
    لطفا بفرمایید که در این 4 روز آیا روزه ام صحیح است یا نه و اگر نه قضا و کفاره اش چگونه است؟

روز اول:احتمال می دادم که اگر بینی ام را زیر آب بگیرم 90 درصد از حلقم پایین می رود اما امکانش هم بود که نرود من این کار را را کردم اما از حلقم پایین نرفت دوباره کردم و پس از چند بار پایین رفت اما باز ول نکردم و این کار را 7-8 باری کردم که 2-3 بارش از حلقم پایین رفت.
    روز دوم:دریافتم که می توان با نفس آب را از بینی بالا بکشم و از دم حلق بدون اینکه پایین برود بیرون بدهم.
    روز سوم:کار روز دوم را کردم اما فهمیدم که مقداری آب در ته حلقم مانده و هر کاری کردم نتوانستم بیرون بدهم و پس از خالی کردن آب (با 3 بار تف کردن)دهان دیگر آب دهانم را قورت دادم.
    روز چهارم:آب در دهانم می چرخاندم که یکهو ذره ای ناخواسته پایین رفت+آب که می چرخاندم مقداری مثل روز سوم در ته حلقم رفت و همان اتفاق روز سوم افتاد.

ضمنا مرجع تقلید بنده مقام معظم رهبری می باشند
    با تشکر
    سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

روزه اول : روزه با فرو رفتن آب باطل شده است، و اگر می دانستید باعث فرو رفتن آب داخل حلق می شود ، کفاره جمع هم باید پرداخت کنید.

روز دوم : روزه صحیح است چون همانطور که فرمودید چیزی وارد حلق نشده است.

روز سوم: اگر شک دارید چیزی وارد حلق شده یا نه روزه تان صحیح است و اگر مطمئن هستید چیزی فرور فته روزه باطل است در این صورت نیز اگر می دانستید با این کار آب فرو می رود علاوه بر قضا کفاره هم دارد.

روز چهارم:روزه باطل است ولی کفاره ندارد.

آیا روزه ام باطل است؟

آیا روزه ام باطل است؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۴/۰۵, ۱۴:۰۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری