بخشش ملک بدون هزینه

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بخشش ملک بدون هزینه

با سلام و خسته نباشید

پدرم قصد دارد مغازه ای را که به نام خودش است را به من ببخشد و سندش را به نام من بزند

ولی سند بصورت رسمی هزینه های زیاد دارد که برای ما سخت است.

می خواستم بدانم چه راهی وجود دارد که بدون سند رسمی پدرم مغازه را به من واگذار کند

و من از نظر دخل و تصرف در آینده دچار مشکل نشوم.

ممنون و سپاس

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

dina20;814541 نوشت:
با سلام و خسته نباشید

پدرم قصد دارد مغازه ای را که به نام خودش است را به من ببخشد و سندش را به نام من بزند

ولی سند بصورت رسمی هزینه های زیاد دارد که برای ما سخت است.

می خواستم بدانم چه راهی وجود دارد که بدون سند رسمی پدرم مغازه را به من واگذار کند

و من از نظر دخل و تصرف در آینده دچار مشکل نشوم.

ممنون و سپاس

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

از نظر فقهی انتقال ملکیت نیاز به سند ندارد و هبه کردن یا مصالحه می تواند ملکیت را از یکی به دیگری منتقل کرده و شرعا مشکلی برای دخل و تصرف های آینده ایجاد نگردد.

اما توصیه می کنم تا به صورت رسمی انتقال سند صورت گیرد تا بعدها مشکلی از نظر قانونی پیش نیاید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع ، احکام معاملات[/]

سجاد;815082 نوشت:
از نظر فقهی انتقال ملکیت نیاز به سند ندارد و هبه کردن یا مصالحه می تواند ملکیت را از یکی به دیگری منتقل کرده و شرعا مشکلی برای دخل و تصرف های آینده ایجاد نگردد.

با تشکر از پاسختون

هبه کردن یا مصالحه چطور انجام میشود ؟ بصورت شفاهی ؟ آیا نوشتن دست نوشته و امثال آن کافی است .

در واقع می خواستم طوری باشد که از نظر قانونی هم معتبر باشد. بدون سند رسمی

[="Tahoma"][="Black"]

dina20;815157 نوشت:
با تشکر از پاسختون

هبه کردن یا مصالحه چطور انجام میشود ؟ بصورت شفاهی ؟ آیا نوشتن دست نوشته و امثال آن کافی است .

در واقع می خواستم طوری باشد که از نظر قانونی هم معتبر باشد. بدون سند رسمی

در خدمتتون هستم

بله از نظر شرعی به صورت شفاهی مانعی ندارد اما توصیه این است که به صورت کتبی همراه با تعدادی شاهد باشد و برای اعتبار قانونی آن اگر حداقل به بنگاه ها مراجعه کرده قولنامه تنظیم کنید هم خوب است.

در پناه حضرت حق باشید.[/]

موضوع قفل شده است