جمع بندی جوان ، صبر ، گناه ، ازدواج دائم ، ازدواج موقت

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جوان ، صبر ، گناه ، ازدواج دائم ، ازدواج موقت

سلام من یک پسر ۱۵ ساله ام
اصلی ترین مشکلاتم میل جنسی و نیاز عاطفی است
چیزی که کار من رو سخت می کنه درک نشدن مشکلاتم از طرف دیگران هست وقتی من می گویم ۱۵ ساله ام داشتن این نیاز ها برام یک بیماری محسوب میشه
جامعه از من انتظار صبر کردن داره که خیلی عذاب آور هست قطعا توانایی تشکیل زندگی روهم ندارم که ازدواج دائم کنم دو تا گزینه می مونه یکی گناه دومی صیغه موقت از اون جایی که نمی‌خوام گناه کنم میرم سراغ صیغه اما یک مشکلی هست اذن پدر !پدر ها صیغه موقت رو کار اشتباهی می دونن در حالی که خدا گفته اگه می ترسید که به گناه بیافتید ازدواج واجبه وگرنه مستحب. نیاز های جنسی وعاطفی دختر وپسر رو هم بر طرف می کنه
ازدواج برای من واجبه چون واقعا هم عذاب آور هم احتمال به گناه افتادن رو دارم
سوال من اینه که آیا اذن پدری که ازدواج رو برای دخترش حرام کرده واجب هست یا نه ؟ منظورم اینه که به پسر مقابل ایراد نمیگیره بلکه به اصل صیغه موقت ایراد میگیره.
یک راهی بگین بجز صبر چون هر چقدر هم که درست انجام بدم باز هم توش نگاه به نا محرم داره توی بعضی موارد هم ممکنه به گناه های بزرگتر بیافتم.
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

amirmahdiani;814094 نوشت:
سلام من یک پسر ۱۵ ساله ام
اصلی ترین مشکلاتم میل جنسی و نیاز عاطفی است
چیزی که کار من رو سخت می کنه درک نشدن مشکلاتم از طرف دیگران هست وقتی من می گویم ۱۵ ساله ام داشتن این نیاز ها برام یک بیماری محسوب میشه
جامعه از من انتظار صبر کردن داره که خیلی عذاب آور هست قطعا توانایی تشکیل زندگی روهم ندارم که ازدواج دائم کنم دو تا گزینه می مونه یکی گناه دومی صیغه موقت از اون جایی که نمی‌خوام گناه کنم میرم سراغ صیغه اما یک مشکلی هست اذن پدر !پدر ها صیغه موقت رو کار اشتباهی می دونن در حالی که خدا گفته اگه می ترسید که به گناه بیافتید ازدواج واجبه وگرنه مستحب. نیاز های جنسی وعاطفی دختر وپسر رو هم بر طرف می کنه
ازدواج برای من واجبه چون واقعا هم عذاب آور هم احتمال به گناه افتادن رو دارم
سوال من اینه که آیا اذن پدری که ازدواج رو برای دخترش حرام کرده واجب هست یا نه ؟ منظورم اینه که به پسر مقابل ایراد نمیگیره بلکه به اصل صیغه موقت ایراد میگیره.
یک راهی بگین بجز صبر چون هر چقدر هم که درست انجام بدم باز هم توش نگاه به نا محرم داره توی بعضی موارد هم ممکنه به گناه های بزرگتر بیافتم.
ممنون

سلام عليكم
از اين كه سؤالتان را با اين مركز در ميان گذاشتيد و اعتماد داريد صميمانه تشكر مي كنم.
1- اين كه مي فرماييد شهوت تان زياد است و تحمل براي شما دشوار است با پايين آمدن سن بلوغ‌(بلوغ زودرس) و تحريكات بيروني و فضاي سايبري فهمش براي مشاوري كه از جنس خودتان است دشوار نيست.
2- همه افراد از نظر فشار شهوت يك اندازه نيستند. مسائل ارثي، ژني، مزاج ها، جنسيت، سن، غذاها و نوشيدني ها، اختلالات رواني (مانند نيمفومانيا، باي پلار، و..) اقليم و آب و هوا، رسانه ها، تربيت خانوادگي و محيط زندگي، نوع همسالان، باورها و ارزش ها و..در شدت و ضعف شهوت مؤثر است.
3- با توجه به فرهنگ ايراني و عرف، اگر دختري سابقه ازدواج موقت داشته باشد رغبت ازدواج به او بسيار كم مي شود.
4- با توجه به تجارب مشاوره اي و پرونده هاي دادگاهي اغفال دختران و تصميمات هيجاني دختران آنها را مي تواند به سمت روابط بكشاند يا غالبا به ازدواج ختم نمي شود و اگر به ازدواج هم متصل شود شانس زندگي زناشويي موفق پايين است.
5- با توجه به بنده 3و 4 پدر حق دارد نگران ازدواج دخترش باشد و براي موفق بودن ازدواج دائم او هم نگران باشد.
6- با توجه به تجارب مشاوره اي ازدواج موقت غالبا براي جوانان مجرد خطر تنوع طلبي را به همراه دارد و اين امر مي تواند بمب خوشبخي زندگي زناشويي شود. بنابراين پيشنهاد مي شود با توصيه هاي مديريت شهوت به خصوص توجه به قدرت اراده، ورزش، فعاليت ذهني، كار و عفاف ( شنيداري، ديداري، تخيلي، لمسي ) شهوتتان را تا زمان ازدواج دائم تعديل كنيد. اگر شهوتتان به صورت نامتعارف زياد است پيشنهاد مي كنم با روان پزشك يا متخصص غدد مشورت كنيد.
7- اگر از نظر پزشكي مشكلي نبود لازم است از واسطه ها كمك بگيريد و زمينه ازدواج زود هنگام آسان را فراهم كنيد. براي بلوغ هيجاني و اجتماعي و اقتصادي نيز زير نظر مشاور باشيد و با آموزش نظري و عملي به سن بالندگي براي ازدواج برسيد.
8- بعد از مشورت با متخصص اگر به هيچ وجه براي تان كنترل شهوت مقدور نيست و گناه شما به خاطر همسر نداشتن حتمي است ازدواج موقت بر شما واجب مي شود كه بايد همسري متناسب با سن خود (هر چند تا ده سال بزرگتر ) بيابيد. براي مهار آسيب هاي ازدواج موقت حتما زير نظر مشاور متدين باشيد و تاپيك چگونه ازدواج موقت موفقي داشته باشيم را بخوانيد.
همچنين با جستجو از همين سايت يا كانال زندگي آرام داستان «شيب شهوت و چسب احساس» و داستان «الاغ لاغر مردني» را با دقت بخوانيد.
https://telegram.me/zendegiearam110/146

به دليل تكراري بودن مباحث از باز گذاشتن تاپيك معذوريم براي مطالعه بيشتر به بخش مديريت شهوت در انجمن مشاوره رجوع كنيد
نيز اگر پرسشگر محترم سؤالي دارند برايم پيام خصوصي بفرمايند
موفق باشيد

گناه كنم يا ازدواج موقت
پرسش:
سلام من یک پسر ۱۵ ساله ام اصلی ترین مشکلاتم میل جنسی و نیاز عاطفی است. چیزی که کار من رو سخت می کنه درک نشدن مشکلاتم از طرف دیگران هست وقتی من می گویم ۱۵ ساله ام داشتن این نیاز ها برام یک بیماری محسوب میشه. جامعه از من انتظار صبر کردن داره که خیلی عذاب آور هست قطعا توانایی تشکیل زندگی رو هم ندارم که ازدواج دائم کنم دو تا گزینه می مونه یکی گناه دومي ازدواج موقت از اون جایی که نمی‌خوام گناه کنم میرم سراغ دومي. اما یک مشکلی هست اذن پدر! پدرها ازدواج موقت رو کار اشتباهی می دونن در حالی که خدا گفته اگه می ترسید که به گناه بیافتید ازدواج واجبه وگرنه مستحب. نیاز های جنسی و عاطفی دختر و پسر رو هم بر طرف می کنه. ازدواج برای من واجبه چون واقعا هم عذاب آور هم احتمال به گناه افتادن رو دارم.
سوال من اینه که آیا اذن پدری که ازدواج رو برای دخترش حرام کرده واجب هست یا نه؟ منظورم اینه که به پسر مقابل ایراد نمیگیره بلکه به اصل ازدواج موقت ایراد میگیره.
یک راهی بگین بجز صبر چون هر چقدر هم که درست انجام بدم باز هم توش نگاه به نا محرم داره توی بعضی موارد هم ممکنه به گناه های بزرگتر بیافتم.ممنون

پاسخ
سلام عليكم
از اين كه سؤالتان را با اين مركز در ميان گذاشتيد و اعتماد داريد صميمانه تشكر مي كنم. پاسخ شما را ضمن نكات زير بيان مي كنيم:
1- اين كه مي فرماييد شهوت تان زياد است و تحمل براي شما دشوار است با پايين آمدن سن بلوغ‌ (بلوغ زودرس) و تحريكات بيروني و فضاي سايبري فهمش براي مشاوري كه با جوانان زيادي ارتباط دارد و از همجنس خودتان است دشوار نيست.
2- همه افراد از نظر فشار شهوت يك اندازه نيستند. مسائل ارثي، ژني، مزاج ها، جنسيت، سن، غذاها و نوشيدني ها، اختلالات رواني (مانند نيمفومانيا، باي پلار، و..) اقليم و آب و هوا، رسانه ها، تربيت خانوادگي و محيط زندگي، نوع همسالان، باورها و ارزش ها و..در شدت و ضعف شهوت مؤثر است.
3- با توجه به فرهنگ ايراني و عرف، اگر دختري سابقه ازدواج موقت داشته باشد رغبت ازدواج به او بسيار كم مي شود و در شرايط فعلي كه دختران بيشتر هستند اين مشكل براي دختران تبديل به معضل خواهد شد.
4- با توجه به تجارب مشاوره اي و پرونده هاي دادگاهي، اغفال دختران و تصميمات هيجاني دختران مي تواند
آنها را به سمت روابط با نامحرم بكشاند كه غالبا به ازدواج ختم نمي شود و اگر به ازدواج هم متصل شود شانس زندگي زناشويي موفق پايين است.
5- با توجه به بنده 3و 4 پدر حق دارد نگران ازدواج دخترش باشد و براي موفق بودن ازدواج دائم او هم نگران باشد.اگر خودتان پدر بوديد راحت تر اين سخن را متوجه مي شديد.
6- با توجه به تجارب مشاوره اي ازدواج موقت غالبا براي جوانان مجرد خطر «تنوع طلبي» را به همراه دارد و اين امر مي تواند بمب خوشبخي زندگي زناشويي شود. بنابراين پيشنهاد مي شود با توصيه هاي مديريت شهوت به خصوص توجه به قدرت اراده، ورزش، فعاليت ذهني، كار و عفاف (شنيداري، ديداري، تخيلي، لمسي) شهوتتان را تا زمان ازدواج دائم تعديل كنيد. اگر شهوتتان به صورت نامتعارف زياد است پيشنهاد مي كنم با روان پزشك يا متخصص غدد مشورت كنيد.
7- اگر از نظر پزشكي مشكلي نبود لازم است
براي رسيدن بلوغ هيجاني و اجتماعي و اقتصادي نيز زير نظر مشاور باشيد و با آموزش نظري و عملي به سن بالندگي براي ازدواج برسيد. بعد با تأييد مشاور از واسطه ها كمك بگيريد و زمينه ازدواج زود هنگام با مراسم آسان را فراهم كنيد.
8- بعد از مشورت با متخصص اگر به هيچ وجه براي تان كنترل شهوت مقدور نيست و گناه شما به خاطر همسر نداشتن حتمي است ازدواج موقت بر شما واجب مي شود كه بايد با توجه به شرايط شرعي همسري متناسب با سن خود (هر چند ده پانزده سال بزرگتر ) بيابيد. براي مهار آسيب هاي ازدواج موقت حتما زير نظر مشاور متدين باشيد و از سايت اسك دين تاپيك چگونه ازدواج موقت موفقي داشته باشيم را بخوانيد.
همچنين با جستجو از همين سايت يا كانال زندگي آرام داستان «
شيب شهوت و چسب احساس» و داستان «الاغ لاغر مردني» را با دقت بخوانيد.
https://telegram.me/zendegiearam110/146

موفق باشيد

منبع:
انجمن گفتگوي ديني، بخش مشاوره، كارشناس حامي: 1396/3/14

موضوع قفل شده است