جمع بندی راز دوستي نصاری با يهود چيست؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راز دوستي نصاری با يهود چيست؟

[="Navy"]با عرض سلام و ارادت و آرزوي قبولي طاعات به محضر دوستان عزيز

اين مسأله را مقداري در اينترنت جستجو کردم ولي مطلب چندان مفيدي نيافتم لذا در اينجا مطرح کردم تا از دوستان و اساتيد استفاده کنيم:

بنده ديروز با يک کاتوليک بحثي داشتم، ايشان بر موضوع مصلوب شدن حضرت عيسی(ع) پا فشاري داشت و در ادامه، بنده به او گفتم:

بر فرض که ادّعاي شما صحيح باشد، آن حضرت را چه کسي به صليب کشيد؟ مگر يهوديان نبودند؟ پس چرا شما از يهود و اسرائيل اين همه حمايت مي​کنيد؟

وي در جواب اظهار نمود: «ما دشمني با يهوديان نداريم، عيسی خود، يهودي و إسرائيلي بود. مرگ او بر روي صليب در عهد عتيق نيز پيش‌بيني شده بود»

حال سؤال اينجاست که علّت و رمز و راز اين دوستي نصاری با يهود در عين اينکه يهود پيامبرشان را -به باور خود- مصلوب کرده، چيست؟!

سپاس فراوان.[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

سوال:
علّت و رمز و راز اين دوستي نصاری با يهود در عين اينکه يهود پيامبرشان را -به باور خود- مصلوب کرده، چيست؟!

پاسخ:
با سلام خدمت دوست پرسشگر گرامی
امیدوارم طاعات و عبادات تمام دوستان در شبهای مبارک قدر مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد و از دوستان خواهشمندیم ما را از دعای خیر خود فراموش ننمایند.
برادر پرسشگر گرامی
در طول تاریخ یهودیان و مسیحیان دارای کینه عمیق نسبت به یکدیگر و همچنین دشمنی فراوان بوده اند و مسیحیان بویژه کاتولیک ها هر گاه فرصتی به دست می آوردند از کشتار یهودیان ابا نمی نمودند و مسیحیان علت این دشمنی را به مصلوب شدن حضرت عیسی مسیح (علیه السلام) به دست یهودیان عنوان می کردند. این حالت کینه آنچنان شدید بود که در نهایت شورای کلیسای واتیکان در سال 1965 طی سندی تحت عنوان Nastra Aetate و پاپ ژان پل دوم در سال 1966 طی سخنرانی خود یهودیان را از خون مسیح تبرئه کرد تا به این دشمنی دیرینه پایان دهد.
دلیل عمده این رویکرد واتیکان را تحلیلگران در چند چیز خلاصه نموده اند :
1. راندن یهودیان از اروپا از طریق حمایت از رژیم صهیونیستی ( مسیحیان اروپا قرنهاست در پی این هدف هستند تا اروپایی عاری از یهودی داشته باشند.
2. مشغول کردن مسلمانان به دشمنی در درون منطقه مسلمان نشین جهان و تضعیف آنها تا جریانات تبلیغات اسلامی مسلمانان از اروپا غافل شوند.
3. عمل کردن کلیسای کاتولیک در چهارچوب سیاست کشورهای غربی و بویژه اروپا مبنی بر حمایت از رژیم صهیونیستی.
برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید به سایت دانشنامه یهود و صهیونیزم

http://zien.maarefefelestin.com/index.php/%D9%88%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%86_-_%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84_%D8%8C_%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7مراجعه نمائید.

Hadi99g;813984 نوشت:
با عرض سلام و ارادت و آرزوي قبولي طاعات به محضر دوستان عزيز

اين مسأله را مقداري در اينترنت جستجو کردم ولي مطلب چندان مفيدي نيافتم لذا در اينجا مطرح کردم تا از دوستان و اساتيد استفاده کنيم:

بنده ديروز با يک کاتوليک بحثي داشتم، ايشان بر موضوع مصلوب شدن حضرت عيسی(ع) پا فشاري داشت و در ادامه، بنده به او گفتم:

بر فرض که ادّعاي شما صحيح باشد، آن حضرت را چه کسي به صليب کشيد؟ مگر يهوديان نبودند؟ پس چرا شما از يهود و اسرائيل اين همه حمايت مي​کنيد؟

وي در جواب اظهار نمود: «ما دشمني با يهوديان نداريم، عيسی خود، يهودي و إسرائيلي بود. مرگ او بر روي صليب در عهد عتيق نيز پيش‌بيني شده بود»

حال سؤال اينجاست که علّت و رمز و راز اين دوستي نصاری با يهود در عين اينکه يهود پيامبرشان را -به باور خود- مصلوب کرده، چيست؟!

سپاس فراوان.

با سلام
کافی کمی در مورد اوانجلیست(صهیونیزم مسیحی)تحقیق کنید تا بدانید این دوستی در چه جهاتی شکل گرفته در صورتی که قبلا در همین اروپا یهود را دشمن و قاتل مسیح ع میدانستند
یهودیان با تقویت و هدایت جنبش پروتستانتیزم(که خواهان بازگشت به تعالیم تورات بود) توانستند تحت لوای نام مسیحیت بسیاری از اهداف خود را برای سلطۀ یهود بر یك گسترۀ جغرافیایی وسیع شامل انگلستان، آمریكا،كانادا و استرالیا، محقق سازند.
این روند تدریجی و رو به رشد، از دوران كرامولِ انگلیسی شروع شده و تا عصر نئومحافظه‌كاران آمریكا(صهیونیستهای مسیحی) ادامه یافته است. لازم به ذکر است که پاپ ژان پل دوم، تحت فشار شدید، رسماً از اعتقاد مسیحیان مبنی بر قتل مسیح به دست بزرگان یهود عقب نشست تا زمینۀ اتحاد یهود و مسیحیت فراهم گردد.
بنيانگذاري و اشاعۀ صهيونيزم مسيحي، گامي مؤثر و موفق در طرح «تبديل مسيحيت به يهوديت» است كه در پروتكلهاي صهيونيزم بدان اشاره شده است.

اصول این جریان در آمریکا و انگلیس، حمایت همه جانبه از صهیونیزم می باشد.
پیروان این مكتب اعتقاد دارند که آنان «مسیحیان دوباره تولد یافته» می باشند كه اهل نجاتند و دیگران هلاك خواهند شد. آنان اعتقاد دارند که برای ظهور مجدد مسیح باید وقایعی رخ دهد که «خواسته های مسیح» نام دارد و ایشان وظیفه دارند در جهت تسریع این وقایع بکوشند

موضوع قفل شده است