آیا رابطه قبلی من باعث حرمت ابدی می شود؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا رابطه قبلی من باعث حرمت ابدی می شود؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
من حدود6-7سال پیش با پسری دوست بودم ک متاسفانه در این رابطه بکارت خودم رو از دست دادم
اما بعدازاین قضیه به پیشنهاد پسر، خودمان صیغه خاندیم ولی نه مهر تعیین کردیم نه مدت چون من جدی نگرفتم و فکر میکردم اذن پدر لازم است اما به خاطر اصرار پسر راضی شدم وخاندم بعداز مدتی پدرم فهمیذ و ما جداشدیم از هم و رابطه قطع شد
بعد از ان هم سه سال بعد من با مرد دیگری ازدواج کردم . حالا سوالم اینه ایا من در عده اون پسر قبلی بودم؟ یا اصلا شرعی بوده اون صیغه؟
ایا الان به همسرم حرام شدم؟
شما رو به خدا جواب من رو بدهید من توبه کردم و بنده پاکی شدم
مرجع تقلید: آیة الله خامنه ای

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

طاهر;814010 نوشت:
سلام
من حدود6-7سال پیش با پسری دوست بودم ک متاسفانه در این رابطه بکارت خودم رو از دست دادم
اما بعدازاین قضیه به پیشنهاد پسر، خودمان صیغه خاندیم ولی نه مهر تعیین کردیم نه مدت چون من جدی نگرفتم و فکر میکردم اذن پدر لازم است اما به خاطر اصرار پسر راضی شدم وخاندم بعداز مدتی پدرم فهمیذ و ما جداشدیم از هم و رابطه قطع شد
بعد از ان هم سه سال بعد من با مرد دیگری ازدواج کردم . حالا سوالم اینه ایا من در عده اون پسر قبلی بودم؟ یا اصلا شرعی بوده اون صیغه؟
ایا الان به همسرم حرام شدم؟
شما رو به خدا جواب من رو بدهید من توبه کردم و بنده پاکی شدم
مرجع تقلید: آیة الله خامنه ای

با سلام و عرض ادب

در عقدموقتی که بعد از رابطه جنسی نامشروع و از بین رفتن بکارت واقع شده است( یعنی از طریق دخول و رابطه جنسی نامشروع بکارت از بین رفته باشد) اذن پدر شرط نبوده است اگر چه به نظر مقام معظم رهبری احتیاط مستحب است اما به جهت عدم تعیین مهریه در عقد موقت عقد باطل بوده و نیاز به عده نبوده است بنابراین عقد بعد از سه سال ایشان درصورتی که شرایط را داشته است صحیح است.

http://www.pasokhbesoalat.ir/ViewPasokh4.aspx?id=1424

موضوع قفل شده است