سوال درباره خرید گوشی اپل از جنبه شرعی

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال درباره خرید گوشی اپل از جنبه شرعی

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]با سلام و احترام

دوستان بزرگوار طاعات و عباداتتون قبول درگاه احدیت
بنده میخواستم سوال کنم گوشی اپل از لحاظ شرعی خریدش مشکل یا شبهه ای نداره؟
مثلا یه مدت دیدم در اینترنت گوشی های سونی بخشی از در آمدش خرج حمایت از انجنن همجنس گریان میشه ....
خواستم بدونم گوشی اپل این مشکلات رو نداره؟

و چه گوشی هایی از این موضوع که از لحاظ شرعی بدون شبهه هستند و در امدشون خرج موضوع بدی نمیشه رو معرفی فرمایید....

لطفا با سند و مدرک مطالبتون رو عنوان کنید و معتبر[/][/]

برچسب: 

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام
خرید اپل از نظر عقلی مشکل داره
چون اپل همه امکاناتش رو ایران بسته
شرکتی که مردم ایران را تحریم کرده و به ما امکانات نمی ده واقعا خرید ازش ...
[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

ashr;812654 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]با سلام و احترام

دوستان بزرگوار طاعات و عباداتتون قبول درگاه احدیت
مثلا یه مدت دیدم در اینترنت گوشی های سونی بخشی از در آمدش خرج حمایت از انجنن همجنس گریان میشه ....

و چه گوشی هایی از این موضوع که از لحاظ شرعی بدون شبهه هستند و در امدشون خرج موضوع بدی نمیشه رو معرفی فرمایید....

لطفا با سند و مدرک مطالبتون رو عنوان کنید و معتبر

سلام علیکم

طیق نظر رهبری:

اگر خريد و فروش اين توليدات موجب تقويت رژیم حقير و غاصب اسرائيل شده و يا در راه دشمنی با اسلام و مسلمين به کار می روند، خريد و فروش آن ها برای هيچ کس جايز نيست و الا اشکال ندارد.

تذکر :در این زمینه که آیا شرکت خاصی موجب تقویت می شود یا خیر /پاسخگو نیستیم و در این زمینه خودمکلف باید برایش محرز شود.

ashr;812654 نوشت:

لطفا با سند و مدرک مطالبتون رو عنوان کنید و معتبر

الان تقریبا همه شبکه های مجازی وابسته به صهیونیسم هستن مثال وایبر ، تلگرامو و...
در مورد گوشی هم که این یه مسئله کاملا واضحه ؛ باید اول دید اون گوشی ساخت کدم کشوره
اگه ساخت دشمن مملکتمون باشه که باید از خریدنش صرف نظر کرد ...
حالا اگه حمایت از کمپین همجنس گرایانم نباشه ، بلاخره به اقتصاد اون کشور کمک میکنه ، همون اقتصادم باعث تقویت تسلیحات نظامی دشمن میشه ،
تسلیحات نظامی دشمنم میخوره تو سر شیعیان ما تو یمن ، سوریه ، فلسطین ، لبنان و...
پس بهتره اول فکر کنیم و بعد دقت و با عقلانیت هر چه بیشتر تصمیم بگیریم...

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]با سلام
ممنونم از پاسخ کارشناس محترم و دوستان
ممنونم اگر گوشی هایی که خوب باشن و مشکل نداشته باشن از لحاظ شرعی و بدون شبهه باشن رو معرفی کنید
[/]

همین گوشی های هوشمند جی ال ایکس کشور خودمون ؛ چیزی کم ندارند از نمونه خارجی

جی ال ایکس ماد (G6)==الان 400 تومن زیر قیمت دارن میفروشن
مدل هم سطح کیفیت خارجی اینو بخوای بخری ؛ چیزی حدود یه تومن میشه
.
یه سر به سایت glx بزن ، برای اشنایی

[="Tahoma"][="Indigo"]

ashr;813544 نوشت:
مخصوصا در مورد گوشی اپل

سیستم اندروید و ای او اس در ایران کاملا متفاوت هستند
اندروید با تمام قوا از ایران پشتبانی میکنه ولی ای او اس ایران را تحریم کرده

در گوشی های اندروید شما به امکانات زیر دسترسی دارید که تو ای او اس ندارید
پشتبانی کامل از زبان فارسی
دسترسی به مارکت های ایرانی
دسترسی به هزاران برنامه کاربردی ایرانی
دسترسی به هزاران بازی ایرانی

ضمن اینکه شاید با خرید گوشی خارجی به تولید ایرانی کمک نکنید ولی با خرید برنامه های و بازی های فارسی برای گوشی خودتون کمک بزرگی به پشرفت تولیدکنندگان داخلی میکنید

در مورد برند و نوع گوشی میزان بوجه شما تعیین کنند هست بفرمایید تو چه حد قیمت باشه تا معرفی کنیم[/]

مهدی;813588 نوشت:
ضمن اینکه شاید با خرید گوشی خارجی به تولید ایرانی کمک نکنید ولی با خرید برنامه های و بازی های فارسی برای گوشی خودتون کمک بزرگی به پشرفت تولیدکنندگان داخلی میکنید

برادر وقتی ما خودمون بهترین کیفیت گوشی ساخت داخل رو داریم تو بازار ؛ مگه عقلمون کمه بریم مدل خارجیشو بخریم که پولش بره تو جیب دشمنان خونیمون ؟
والا همین گوشی که معرفی کردم ؛ هم اندرویدش آخرین ورژنه؛ هم دوربینش عالیه ؛ هم قیمتش خیلی خوبه ؛ هم کیفیتش و....
مهمترین مزیتشم اینه که ساخت جمهوری اسلامی ایران
.
.
همین چند وقت پیش یه خانوم ژاپنی ، مسلمون شده بود ؛ تمام وسایل زندگیشو اومد از ایران خرید ؛ باورتون میشه ؟ فیلمش اومده ، یه سرچ کنید..
وقتی علتشو ازش پرسیدن ، گفت مثل این میمونه توی جنگ شما اسلحتو بدی به دشمنت ؛ و این بهش میگن بدترین خیانت...
و باید گفت وای برما ؛ وای بر ما ، که یک ژاپنی درک فهم ، بصیرتش از مردم ما بالاتره ؛ از اونور کره زمین پامیشه میاد به دستور رهبری عمل میکنه ، درحالی مردم خودمون ارزشی برای حرفای رهبر قائل نیستن..
بعد اونوق از ظهور حرف میزنیم ...

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]سلام
من گوشی در حد گوشی اپل با اون کیفیت میخوام و قیمت رو کار ندارم....فقط کیفیت سخت افزاری و نرم افزاریش بزام خیلی مهمه

در اون حد عالی و در حد تاچ اپل و خیلی مزیت های دیگش ...
مثلا بازی ایرانی نداشته باشه مهم نیست و زبانش فارسی نشه مهم نیست ولی کیبورد فارسی برنامه اش توی اینترنت پر هست
بنده فقط نگران شبهه دار بودنش هستم و بس

در رابطه با کالای ایرانی تحربه شده و دوباره مجبور به خرید دوباره شدیم و این یعنی اسراف و پولمو هی باید بدم اندازه اپل هر یک سال یه بار عوض کردن اون گوشی[/]

[="Tahoma"][="Indigo"]

ashr;813682 نوشت:
من گوشی در حد گوشی اپل با اون کیفیت میخوام و قیمت رو کار ندارم....فقط کیفیت سخت افزاری و نرم افزاریش بزام خیلی مهمه

اپل رتبه یک دنیاست رتبه دوم سامسونگ هست البته فاصله ها خیلی کم شده ولی اگر اون موارد تحریمی ایناش براتون مهم نیست اپل بگیرید
یه چیز دیگه که تو اپل اذیت میکنه اینکه اپل همه چیز را از کانال خودش قبول میکنه مثلا شما اشتراک گذاری اهنگ و فیلم و این چیزاش به راحتی اندروید نیست

alipazooki;813631 نوشت:
برادر وقتی ما خودمون بهترین کیفیت گوشی ساخت داخل رو داریم تو بازار ؛ مگه عقلمون کمه بریم مدل خارجیشو بخریم که پولش بره تو جیب دشمنان خونیمون ؟

دو تا بحث مختلف اینجا هست اگر کسی میخواد حرف رهبری گوش بده و از تولید داخلی حمایت کنه حرفی توش نیست ما هم میگیم وظفیه است و چه بهتر همه انجام بدیدم ولی گوشی که ایران تولید میکنه بهترین گوشی نیست به نسبت بقیه گوشی ها پایین تر هست و باید یه سری چیزاش را برای حمایت از تولید فعلا تحمل کرد[/]

ashr;813682 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]سلام

در اون حد عالی و در حد تاچ اپل و خیلی مزیت های دیگش ...
مثلا بازی ایرانی نداشته باشه مهم نیست و زبانش فارسی نشه مهم نیست ولی کیبورد فارسی برنامه اش توی اینترنت پر هست
بنده فقط نگران شبهه دار بودنش هستم و بس

در رابطه با کالای ایرانی تحربه شده و دوباره مجبور به خرید دوباره شدیم و این یعنی اسراف و پولمو هی باید بدم اندازه اپل هر یک سال یه بار عوض کردن اون گوشی

کاملا موافقم به عنوان یه تعمیرکار این جی ال ایکس خنده داره

موضوع قفل شده است