جمع بندی نوجوان و ازدواج !

تب‌های اولیه

62 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نوجوان و ازدواج !

[="DarkOrchid"]سلام؛خداقوت
من در مقطع دوم دبیرستان {هنرستان}مشغول تحصیلم...
1)نمیدونم چرا ولی چند وقتیه ذهنم درگیر ا-ز-د-و-ا-ج شده.....البته این فقط من نیستم که اینطوریم تقریبا که چ عرض کنم اکثر دوستا و هم سن وسالای من اینطوری شدن...
وخیلیامونم واسمون سواله که چرا اینطوریه؟
منتها فرق من وخیلی از دوستای مقیدم اینه که ما چون اهل دوست پسر بازی و این مضخرفات نیسیم،ذهنمون سمت ازدواج میره
بعضی موقعا با خودم فک میکنم...چرا من که خیر سرم یه دختر چادریم باید این فکر بیاد تو ذهنم مگه من چن سالمه...غیراز اینه که یه دختر بچه ام...
راستش با خیلیا دردودل کنم...اما دوستامم که مثل خودمم...واقعن واقعنیم روم نمیشه با پدرومادرم مشورت کنم....
درسته که خدا بهترین دوست و راهنماست،ولی تو بعضی مسائل ک نمیشه بشینی و دس رو دست بزاری و بگی خدا خودش درست میکنه،خدا گفته از تو حرکت از من برکت
اگه آدم سوالی داره باید بره دنبال سوالش و از خداهم بخواد که کمکش کنه بتونه جواب سوالشو پیدا کنه...غیر اینه؟؟؟
اگ این تفکر و درگیری ذهن بده واس سن من....راهنماییم کنین یه جوری ازش رد شم....خداشاهده دلم نمیخواد گناه کنم...
اصلاهم نمیزارم {البته با کمک خدا} فکر دوستی بیاد توذهنم اصلا چون میدونم چ نتایجی که نداره...اینکه به غیر از گناهش دراین رابطه ها اولین ضربه به دخترای ساده میخوره...همه اینارو میدونم واصلا از این کارا بدم میاد...به نظرم اگه دونفر همو دوست دارن مخصوصا درباره پسرا باید به زندگی باهم فک کنن...نه به دوستی دوروزه ...
پسریکه با یه دنیا قربونت بشم وفدات بشم وتوهمه دنیای منو این چرت وپرتا میخواد به دختره ثابت کنه ه تا آخرش هستم...مطمئنا فقط به فکر هوسبازی چندروزه خودشه و تازه اگه خیلی لطف کنه و بلایی سر دختره ساده نیاره ...بعد یه مدت سوءاستفاده از احساسات اون دختر میگه شرمنده ما نمیتونیم دیگه باهم باشیم وکات...
همه اینا رو حفظم ومیدونم...خوشحالم که میلی به این رابطه ها ندارم وخداروشکر میکنم.
حالا میشه راهنماییم کنین؟
خیلی خودمو کنترل کردموسعی کردم خودم یه جور رفع ورجوش کنم اما از این فکرا دیگه داشتم کم کم میترکیدم..دلم میخواس به یکی بگم...
به همکلاسیاهم ک نمیشه حرف زد به خیلیاشونم اگه بگی هیچی گناه عالمو کردی ....چرا ؟چون من که یه دختر درسخون و "مثلا"باحجابم وقتی این مساله واسم پیش امده...پس هیچی واس ماهمه آزاده وگناهی نداره....
به قول پدرم آدم نباید سفره دلشو واس همه باز کنه....درست وی اخه هرچیزیو ک نمیشه
از کجا معلوم اگه خیلی موقعا با به وجوداومدن ی چنین فکرایی از کسی راهنمایی نخواییم بدترم نشه...
2)یک چیز دیگه....اینکه نمیدونم شاید اینم به خاطر سنمه اما درهرحال خیلی به ظاهر فرد مقابلم توجه میکنم...ومیدونم اصلا خوب نیست... فک کنم پیامبر (ص)بودن که گفته بودن{منبع دقیق یادم نیست} که اگه درمسئله ازدواج فقط
ظاهر طرف براتون مهم باشه بقیه اصلا رو از دست میدین مثل ایمان و اخلاق ...
وهیچکس چنین چیزیو نمیخواداما خوب بعضی وقتا دست خودآدم نیس
به قول یه کارشناس مذهبی که میگفت اگه زیبایی مهم باشه توزندگی هم اگه یکیو زیباتر ببینین حسرت میخورین که ای وای اینکه از همسر منم زیباتره و..دیگه چ اتفاقا که نمیفته!
چکارمیتونم بکنم زیبایی برام ارزششو از دست بده؟
ممنون ازتوجهتون....[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
از اینکه ما را امین خود دانستید، و با ما درد و دل کردید، خوشحالیم.
از گفته های شما معلوم است که شما یک دختر خانم فهمیده و با تقوایی هستید، معلوم است که فردی زیرک و با هوش بوده و در جستجوی راه حل منطقی برای مشکل خودتان می باشید.
ببینید؛ بزرگوار:
اینکه علاقه و گرایش ازدواج در این مقطع سنی پیش آمده یک حالت طبیعی است، و برای همه پیش میاد و اتفاقا از دیدگاه روایات اهل بیت علیهم السلام می توان استخراج کرد که تاخیر در ازدواج مناسب نیست، و تشویق به ازدواج خصوصا در دختران بعد از بلوغ سفارش شده است. در حقیقت بهترین راه برای پاسخ به این نیاز ازدواج می باشد.
منتها می توانید برای این اولویت خودتان و سایر برنامه ها و اهدافتان الگو یا اهدافی مشخص را تبین و طبق ان پیش بروید.

1. می توانید با خودتان بگویید، که سریع دیپلم را بگیرید، بعد از آن با خیال راحت برای ازدواج تصمیم بگیرید.

2. مادرتان بهترین فردی است که می توانید در فضای صمیمی و یا به طور غیر مستقیم اشاره کنید.( البته اگر مختصری صبر کنید که با شرایط بهتر و معرفت بیشتر ازدواج کنید، به نفعتون خواهد بود)

3. در کنار ازدواج که یک امر مقدسی است، به سایر برنامه ها و اهدافتان حتما فکر کنید، ازدواج با اینکه یک هدف بزرگ زندگی است، ولی قسمتی از زندگی است، شما باید برای اهداف خودتان، برنامه ای در زندگی در نظر بگیرید.( و اتفاقا اگر به این اهدافتان فکر کنید، صبوری شما برای ازدواج در شرایط مناسب بهتر خواهد بود)

4. یک قلم و کاغذ بردارید و در آن تمام خواسته و اهدافتان را مشخص کنید و ببینید که شما در زندگی دنبال کدام هدف معقول و منطقی هستید.

5. به نظر می رسد که فعلا برای اینکه این مقطع تحصیلی را به خوبی تمام کنید، فایل ازدواج را با توجیه منطقی( خوب ازدواج خوبه، و بهتره با یک شخص خوب ازدواج کنم، و مشکلی در این نیست، ولی الان باید این مقطع تحصیلی را تمام کنم و بهتر است با موفقیت بالا به اتمام برسانم، بعد از آن تصمیم حتمی را می گیرم) برای مدتی کوتاه در حالت خاموشی قرار بدهید.( تا ذهنتان اولا خیلی درگیر نشود، ثانیا: تصمیم شما با شناخت بیشتر انجام بگیرد، ثالثا: در این مدت در صورت امکان مطالعاتی در مورد ملاکهای همسر شایسته، مهارتهای زندگی و مسائلی که برای زندگی لازم است را شما در کنار مطالعات خودتان انجام دهید، تا فردا بدانید که با چه مبنا و رویکردی می خواهید وارد زندگی شوید، و در این زندگی چه مهارت هایی را شما دارا هستید)

در این مورد می توانید مقالاتی که در سایتهای معتبر وجود دارد هم استفاده کنید

6. معنویت خودتان را زیاد کنید، و از هر گونه پیشنهاد پسران مبنی بر شناخت بیشتر و نیت ازدواج را اصلا نپذیرید.( روابط پنهانی جز ضرر و مشکل نتیجه ای ندارد)

7. روی اخلاق و رفع معایب خودتان تلاش کنید.( خصوصا روی صفت صبر و اصلاح اخلاق خودتان بیشتر زحمت بکشید، چون این دو مورد در زندگی خیلی مهم هستند)

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
اگر با بنده بود میگفتم پسرها حداکثر تا 18 و دخترها حداکثر تا 16 سالگی ازدواج کنند...
توی کشور عراق این اتفاق مبارک انجام میشه و شما اگر به شهرهای عراق سفر کنید خواهید دید که یک دهم فساد ایران در اون شهرها وجود ندارد و آمار طلاقشون بسسسسسیار کمتر از ماست(با علم عرض کردم)
شما یک دختر بچه نیستید،یک خانم هستید که الان سن ازدواجتون هست....خیلی هم خوبه که اماده گی ازدواج دارید و این نشون از عقل سالم شماست..
به نظرم شروع کنید مهارت های زندگی رو کسب کردن،آشپزی،خیاطی،علم شوهر داری و در کنار به توسل به اهلبیت علیهم السلام منتظر باشید تا خواستگار بیاد..
هیچ تلاشی غیر از این نیاز نیست انجام بدید...هر تلاشی کنید یک قدم شما رو از ازدواج دورتر خواهد کرد....
فقط دوکار انجام بدید،بنده تضمین میکنم زود ازدواج کنید:
1.شرم رو کنار بگذارید و به مادرتون بگید من قصد ازدواج دارم،اگر موردی اومد لطفا نگید قصد تحصیل داره....هیچ خیری در تحصیل نیست،خیالتون راحت..جامعه پره از فوق لیسانس های سی سال به بالا که در حسرت یک همسر موندن،در عوض اونکه 16 ساله ازدواج کرده الان دوتا بچه ی دسته گل داره و دیگران حسرت زندگیشو میخورن..
2.غروب ها که بیکارید نماز مغرب و عشا رو توی مسجدمحلتون بخونید...اونجا خانم های مسجدی نخواید هم میان سمتتون...فقط این رفت و امد مداوم باشه..هیات های مذهبی برید...جمع های زنانه ی مذهبی...(بهترین روشی که خانم میتونه ازدواج کنه همینه،چون توی اون جمع ها پره از مادرهایی که برای پسرانشون دنبال همسر میگردن...)
در مورد این که ظاهر زیبا میخواید،توی منابع دینی نگفته خوشکل نخواید،بلکه گفته فقط دنبال زیبایی نباشید،یعنی زیبای با ایمان بخواید..
اشتباه نکنید یه وقتی ،تا چهره طرف به دلتون ننشسته بله نگید،چون دادگاه پره از ادمایی که اول فکر میکردن ظاهر براشون مهم نیست،بعد به این نتیجه رسیدن که مهمه....
نماز استغاثه به حضرت زهرا سلام الله علیها رو هم از قلم نندازید...همچنین زیارت عاشورا(چهل روزه)

دوستمون جواب عالی دادن
دمشون گرم

ای کاش یکی پیدا می شد برای ما پسرا راهکار می داد.

[="DarkOrchid"]سلام...ممنون از پاسخ های خوبتون..واز راهنماییتون...ولی میخواستم بدونم واسه اینکه ظاهر واسم کمتر اهمیت داشته باشه چیکارکنم...ممنون[/]

اصلا من با این مساله ازدواجه ناآگاهانه مشکل دارم .

آدم اگه کسی رو نشناسه، اخلاقش رو ندونه چطور میتونه برای همسری انتخابش کنه ؟ همه چیز که ظاهر نیست که با یه نگاه آمارش دست آدم بیاد، از طرفی هم در دوستی ها معمولا سوء استفاده و انحراف دیده میشه، چیکار میشه کرد ؟ اشکال این نظر کجاست که آدم با چند نفر دوست بشه البته بدون انحراف و رابطه جنسی، بعد اگه اخلاق همو پسندیدن اقدام به خاستگاری بکنه تا اینکه با اولین نفری که رسید ندیده و نشناخته بره زیره سقف ، نظر کارشناس محترم چیه ؟

من یک نوجوانم...;813414 نوشت:
سلام...ممنون از پاسخ های خوبتون..واز راهنماییتون...ولی میخواستم بدونم واسه اینکه ظاهر واسم کمتر اهمیت داشته باشه چیکارکنم...ممنون

سلام بزرگوار
اگر مختصری خوب فکر کنید و با عقل و منطق بسنجید و در بیرون موارد مشابه و تجربه شده آن را ببینید، میتوانید در ذهن و فکرتان این موضوع را حل کنید.
ضمنا اگر یک مطالعه و تحقیق درست و حسابی در مورد شرایط و ملاکهای ازدواج داشته باشید، به راحتی خودتان آگاه خواهید شد.

من یک نوجوانم...;813414 نوشت:
سلام...ممنون از پاسخ های خوبتون..واز راهنماییتون...ولی میخواستم بدونم واسه اینکه ظاهر واسم کمتر اهمیت داشته باشه چیکارکنم...ممنون

[=arial]
بسم الله الرحمن الرحیم..
عرض کردم خدمتتون،این بد نیست که شما ملاک ظاهر دارید،اما مراقب باشید همه چیز رو فدای ظاهر نکنید...
از اون طرف مراقب باشید تصمیمی نگیرید که بعد پشیمون بشید،یعنی بیخیال ظاهر نشید...
دادگاه پره از اون دو گروه:
1.افرادی که اولش فکر میکردند ظاهر براشون مهم نیست،اما بعد از ازدواج ،دخترخاله و دختر عمه بهشون گفتن وااااای فلانی حیف تو نبود ؟؟؟
ویا اینکه یکباره میبینه که ای داد و بیداد من با این ظاهرم به خیلی بهتر از این اقا میتونستم ازدواج کنم،این چه اشتباهی بود کردم و...
2.افرادی که بخاطر ظاهر طرفشون قید همه چیز رو زدن و بعد ازدواج متوجه شدند که همه چیز ظاهر نیست
پس نه گیر بدید به ظاهر که بگید حتما نک دماغش باید فلان طور باشه و نه بیخیال ظاهر بشید...
شما وقتی میدونید بدتون میاد از مرد چاق ،نباید قبول کنید با چاق ازدواج کنید،چون بعد ازدواج همیشه حسرت پسر لاغر در دلتون خواهد بود،از یکسری ملاک های ظاهری که براتون مهمه و معقوله صرفنظر نکنید که قطعا پشیمان خواهید شد..
اونچه از ظاهر مهمتره به دل نشستنه،این که تا دیدید طرفتون رو به دلتون بنشینه...چندشتون نشه ازش...چهره اش براتون دلنشین باشه...
برای اینکه یکی به دل ادم بنشینه حتما لازم نیست زیبا باشه....گاهی اخلاق زیبا یک چهره ی معمولی رو در نظر انسان زیباترین میکنه،وگاهی یک چهره ی بسیار زیبا ،با اخلاق بد در نظرتون زشت ترین به نظر میرسه...
اینا رو پس تفکیک کنید....
و نکته ی آخر اینکه با واقعیات ملاک هاتون رو بسازید،اگر ظاهرتون معمولی به پایینه،دنبال خیلی زیبا نباشید..
اگر ظاهرتون خیلی زیباست،به معمولی به پایین فکر نکنید..
طوری باشه که اگر دیگران دیدند بگن این دو بهم میخورند و اختلاف ظاهرتون توی چشم نباشه..

[=arial]یک نکته ی کلی هم برای اینکه انسان خیلی بنده ی ظاهر نباشه عرض میکنم:
اگر میتونید کاری کنید که به هیچ نامحرمی نگاه نکنید،چه در تلوزیون و فیلم و سریال،چه در مسابقات ورزشی و چه در خیابان و فامیل و ...
اگر شما دارای زیباترین همسر باشید و چشمتون رو نگه ندارید،هیچ لذتی از زیباییش نخواهید برد و همیشه طمع به دیگری خواهید داشت...
چند روز پیش یکی از دوستان میگفت،فلان شخصیت تلوزیونی پیش خانم ها خیلی محبوب شده،بخصوص بین دختران جوان ،این خیلی بده که...چشم چرونی در تلوزیون و خیابون و فامیل نداره،همه اش چشم چرونیه..
اگر کسی رعایت نکنه این مسایل رو هیچ لذتی از زندگی نخواهد برد....
و ضمنا اینکه،بنا رو بر این بگذارید که اگر خواستید ادامه تحصیل بدید،دانشگاه مختلط نرید،کلا خط قرمزتون ورود به اختلاط و جمع های مختلط باشه...
همیشه بین محرم و نامحرم جاذبه هست،ولو شما بهترین حجاب رو داشته باشید،یکسری آقا عاشق همین حجابتون خواهند شد...به حرف دیگران هم گوش ندید که افراط و...هرکسی میگه این مراقبت افراطه قطعا کم عقله....

سلام من از نظر جناب تنهاترین سردار یکی از اون کسایی هستم که قائل به اینم که جامعه هم زن داره و هم مرد!
تا کجا رو میخواین جدا کنین
راهش همینه که سن ازدواج رو بیارین پایین، با این راه حل که هم درس و هم کار باهم، ما تونستیم
کسایی که درس حوزه خوندن هم تونستن بچه دار بشن و هم به جایی که میخوان برسن، البته اگر علاقه دارین
بعدش هم شما کاملا سالمین، این نشانه ی تکمیل بلوغ و رسیدن به سن ازدواجه
به صحبت جناب مشاور گوش کنین، و حتما کاری کنین که بلوغ فکری هم داشته باشین و چون شما باهوشین میدونم که میتونین
موفق باشین

نميدونم چرا تا صحبت از خانه داري و دوري از اختلاط ميشه بعضي ها بهشون فشار مياد..
شما شب تا صبح بريد سركار و ميان اختلاط..من نظرمو گفتم

[="DarkOrchid"]جناب سردار،باعرض سلام احترام...
.اقعا از راهنماییتون از صمیم قلب ممنونم...خیلی کمکم کرد...
راستش من خودم دختری ام که با کار در محیط بیرون ومخصوصا"مختلط" مخالفم...راستش درسته که 16/17 سالم ..اما به اطف خدا و حرفا ونصیحتای مادرم،به این نتیجه رسیدم...که کار یه دختر یا زن در محیطی ک توش نامحرم وجود داره حتی اگه اون خانوم محجبه هم باشه و برترین حجاب یعنی "چادر"رو داشته باشه،بازم عواقب داره،اصلا بحث توانایی زن نیست "ابدا"!اتفاقا ما خیلی موردارو داریم ک خانومی بعد از فوت شوهرش برای تامین هزینه های خانواده مجبور به کار درمحیط جامعه شده،اما با وجود سختی موفقم بوده،درحالیکه ممکنه یه مرد با همین شرایط بعد از فوت همسرش برای اداره امور خانواده و مخصوصا فرزندان ازدوج کنه{البته ک در دومورد استثنا هم هست}پس بحث این نیست ک دختر یا زن نمیتونه...بحث اینکه که خداوندیک زن یا دخترو با شرایطی خلق کرده که درواقع بسیار لطیفه وبهترین محیط براش خانه است..همونطور که پیامبرمون،حضرت محمد(صلی الله علیه وآله)به دخترشون خانوم فاطمه زهرا(سلام الله علیها)فرمودند کارهای مربوط به منزل برای ایشون و کار بیرون برای حضرت علی(علیه السلام) باشه.
یه دختر میتونه تا هرجا ک تونس وخواست درس بخونه و البته "باید"بخونه چون کار درخونه به معنی بیسواد یا عقب موندن از زمان نیست..میتونه فعالیت های هنری رو فرا بگیره ک با روحیاتشم سازگاره..مگه اینا کم کارین؟؟[/]

[="DarkOrchid"]بعد کسایی ک معتقدن خانه داری در این دوره زمونه"عقب موندگیه"باید بدونن اگ این نشونه رو داشت خداون وپیامبرمون هیچ وقت این کار شریفو به خانوم فاطمه زهرا نمیسپردند..چرا جامعه ب زنهایی ک در شغل هایی مثل ..مثل پزشک زنان و زایمان و..باشن نیاز داره...اما یه نکته دیگه هم هست...خانومی که بدون نیاز مالی درحالیکه پدر یا همسرش وظیفه تامین نیازهای مالی اورو دارن میره و مشغول کار درچمیدونم مثلا منشی و حسابدار یا هرچی ،میشه باید بدونه که جای یه جونی رو توی اون کار گرفته که اون جوون به وجود تحصیلات عالی وسرپرستی یه خونواده به اون کار و درامدش نیاز داره...بازم میگم بعضیا به اون کار نیاز دارن پس سوءتفاهم نشه من همه خانوم ها مدنظرم نیس...[/]

سلام

به نظر من الان شما تو سنی هستین که این چیزا عادی هست

کلا یه چیز عقلانی نیست که آدم بخواد تو سن 16 سالگی ازدواج کنه

چند سال دیگه هم وقت دارین

دوستانی که گفتن تو عربستان از سن 16 سالگی دخترا ازدواج میکنن آمار

فساد هم کمه نمیدونم به خوبی و خوشی هم زندگی میکنن

باید اینم در کنارش بهتون یاد آوری کنن که مردان عرب هیچ کدومشون یه زن ندارن

یا این که در عربستانم ارزشی برای زن قائل نمیشن

اگه شما رو با زنای عرب مقایسه کردن که کاملا مقایسه اشتباهی بوده چون مطمئنا

شما مثل خانمای عرب نمیتونین تحمل کنین که همسرتون چند تا زن دیگه هم داشته باشه

پس این که بخوایم یه فرهنگ دیگه رو روی جونای مملکت خودمون پیاده کنیم کار خیلی اشتباهیه

سعی کنین اول به بلوغ فکری برسین و بعد خودتون رو درگیر یه زندگی کنین

و بلوغ فکری هم نیاز به تجارب زیادی داره که باید و باید با گذشت زمان و ظاهر شدن تو جامعه به دست بیارین

توصیم اینه که خودتون رو سرگرم کنین .. با کلاس های ورزشی ...

هنری بلاخره هر چیزی که وقت شما رو پر کنه و باعث شه انرژی بدنتون خالی بشه

من یک نوجوانم...;814216 نوشت:
جناب سردار،باعرض سلام احترام...
.اقعا از راهنماییتون از صمیم قلب ممنونم...خیلی کمکم کرد...
راستش من خودم دختری ام که با کار در محیط بیرون ومخصوصا"مختلط" مخالفم...راستش درسته که 16/17 سالم ..اما به اطف خدا و حرفا ونصیحتای مادرم،به این نتیجه رسیدم...که کار یه دختر یا زن در محیطی ک توش نامحرم وجود داره حتی اگه اون خانوم محجبه هم باشه و برترین حجاب یعنی "چادر"رو داشته باشه،بازم عواقب داره،اصلا بحث توانایی زن نیست "ابدا"!اتفاقا ما خیلی موردارو داریم ک خانومی بعد از فوت شوهرش برای تامین هزینه های خانواده مجبور به کار درمحیط جامعه شده،اما با وجود سختی موفقم بوده،درحالیکه ممکنه یه مرد با همین شرایط بعد از فوت همسرش برای اداره امور خانواده و مخصوصا فرزندان ازدوج کنه{البته ک در دومورد استثنا هم هست}پس بحث این نیست ک دختر یا زن نمیتونه...بحث اینکه که خداوندیک زن یا دخترو با شرایطی خلق کرده که درواقع بسیار لطیفه وبهترین محیط براش خانه است..همونطور که پیامبرمون،حضرت محمد(صلی الله علیه وآله)به دخترشون خانوم فاطمه زهرا(سلام الله علیها)فرمودند کارهای مربوط به منزل برای ایشون و کار بیرون برای حضرت علی(علیه السلام) باشه.
یه دختر میتونه تا هرجا ک تونس وخواست درس بخونه و البته "باید"بخونه چون کار درخونه به معنی بیسواد یا عقب موندن از زمان نیست..میتونه فعالیت های هنری رو فرا بگیره ک با روحیاتشم سازگاره..مگه اینا کم کارین؟؟

[=arial]
بسم الله الرحمن الرحیم

تبریک عرض میکنم به مادرتون که انقدر زیبا معارف ناب اهلبیت علیهم السلام را به شما یاد داره و تبریکی دیگر به خودتون که به چنین معرفت عمیقی رسیدید...
بنده در بحث تحصیل هم با شما موافقم،اعتقادم این است که زن بیسواد ،زن دوست داشتنی ای نیست...
امیدوارم در بحث تحصیل هم به این نتیجه برسید که باید در محیطی درس بخوانید که اختلاط نباشد...و کجا بهتر از حوزه خواهران...
چراکه شما علمی را میخوانید که هم به درد دنیا و هم اخرتتان میخورد...
به این های و هوی ها توجه نکنید که دختر حتما باید رشته ی مهندسی یا پزشکی بخواند،جهل تا استخوان بعضی ها نفوذ کرده...
شما باید علمی بخوانید که ارزش هایتان حفظ شود و با ان به خدا برسید...با همین تفکر عمیق شکی ندارم اگر تحقیق کنید به گزینه ی حوزه خواهران خواهید رسید..

فریاد سکوت;814287 نوشت:
به نظر من الان شما تو سنی هستین که این چیزا عادی هست

کلا یه چیز عقلانی نیست که آدم بخواد تو سن 16 سالگی ازدواج کنه

چند سال دیگه هم وقت دارین

بسم الله الرحمن الرحیم
بنده نمیدونم شما چند سالتونه،اما از روی نوشته ها حدس میزنم سن این خانم که 16 ساله هستند چند سال بزرگتر از شماست...چرا که بسیار پخته و فهمیده صحبت کردند.
بزرگوار در شرایطی که امارها حکایت از این دارد که سن بلوغ جنسی در بعضی نقاط کشور به 12 سال رسیده،سن فساد به 12 سال رسیده،16 ساله برای ازدواج دیر هم هست..
سن فساد زود نیست و سن ازدواج زود است؟
احسنت و صد رحمت بر این خانم فهمیده که انقدر عاقل هستند و به جای فکر کردن به هزار مساله به ازدواج فکر کردند،خدا این عقل سالم را به هرکسی نمیده...

فریاد سکوت;814287 نوشت:
دوستانی که گفتن تو عربستان از سن 16 سالگی دخترا ازدواج میکنن آمار

فساد هم کمه نمیدونم به خوبی و خوشی هم زندگی میکنن

باید اینم در کنارش بهتون یاد آوری کنن که مردان عرب هیچ کدومشون یه زن ندارن

یا این که در عربستانم ارزشی برای زن قائل نمیشن

بنده نگفتم عربستان و عرض کردم عراق...
ببخشید این امار رو از کجا در اوردید که هیچکدام یک زن ندارند!!!!؟؟؟؟؟؟
بنده نه عربم و نه عرب زبان،اما حداقلش این است که چندین سفر به عراق و شهرهایش داشته ام،میتونم ادعا کنم بیشتر شهرهای شیعه نشین عراق را رفته ام،اما آماری که میفرمایید را ندیدم..
بنده ده ها دوست عراقی دارم که با سن 25 سال صاحب 2 و یا سه فرزند هستند و آنقدر به همسرشون علاقه دارند که حتی فکر همسر دوم هم نیستند..
بنده طرفدار دو همسری نیستم،اما چون دین ردش نکرده ردش هم نمیکنم و عرض میکنم فساد را نگاه کنید،از هر صد مرد ایرانی چند نفر مبتلا به فساد است و از هر صد مرد عراقی چند نفر دو همسر دارند؟؟
پس استدلال شما در این قضیه اشتباه و هیچ استنادی نداشت..

فریاد سکوت;814287 نوشت:
سعی کنین اول به بلوغ فکری برسین و بعد خودتون رو درگیر یه زندگی کنین

و بلوغ فکری هم نیاز به تجارب زیادی داره که باید و باید با گذشت زمان و ظاهر شدن تو جامعه به دست بیارین

شما صحبت های این بزرگوار رو بخونید،بلوغ فکری بالاتر از این؟؟؟؟

فریاد سکوت;814287 نوشت:
توصیم اینه که خودتون رو سرگرم کنین .. با کلاس های ورزشی ...

هنری بلاخره هر چیزی که وقت شما رو پر کنه و باعث شه انرژی بدنتون خالی بشه

اینطور که شما میفرمایید باشگاه های ورزشی باید محل پرورش بهترین انسان ها باشد..و یکسری عابد باید از باشگاه های ورزشی خارج شوند..
اما ما این قضیه را ندیدم...

بنده به یقین عرض میکنم،اگر این خانم خدمت امام زمان علیه السلام هم برسند و از ایشان راهنمایی بخواهند،قطعا امام خواهند فرمود :ازدواج کن..
چرا که سیره ی همه ی امامان یکی است و با دقت در روایات میبینیم که در شرایط مشابه امام دستور به ازدواج میدهند..
و اما جواب اخر:
شرعا بر کسی که میداند به گناه می افتد واجب است ازدواج کند...
هرکسی تلاشی و حرفی خلاف این را در جامعه رواج دهد مقابا دین خدا ایستاده..

سلام به خواهر گرامی و کاربران محترم

اصل مطلب این هست چون واقعیت ها نشان داده سن نوجوانی شروع هیجانات خاصی هست و امکان داره دوامی نداشته باشه.بزرگتر ها یا مشاورها می آیند واقعیت ها را بازگو میکنند تا طرف با دید بازتری به مسایل نگاه کندو انتخاب بهتری داشته باشند.اما در کنار این واقعیت ها باید همیشه اصل اعتقادات طرف را هم بازگو کرد برایش.

ماکه دین اسلام را قبول داریم باید جوان و نوجوان مستعد را حمایت کنیم.

شما اگر همه ی مطالعات و راه های افزایش بلوغ فکری که کارشناس مشاوره پیشنهاد دارند را انجام بدهید و دوباره مصمم باشید به ازدواج با همین تفکرات و عقاید و با همین سن، بی معطلی ازدواج کنید.
چون در خیلی موارد همیشه کیفیت (بلوغ )برتر از کمیت (سن) است.
داریم که علمای بزرگ در ازدواج به بلوغ و رشد عقلی دختر دقت داشتند و صرف داشتن بلوغ جنسی کافی نیست.

معرفت شما که افزایش پیدا کند در راه بندگی ، قطعا انتخاب ظاهر وچهره طرف مقابل هم برایتان حل میشود.
اما سعی کنید واقعا ببینید میلتان در کل به کدام طرف هست در چهره و ظاهر.که بعدها در زندگی سبب حسرت و دغدغه نشود برایتان.

[="DarkOrchid"]بازم از الطاف شما ممنونم...اما خودمم میدونم ک انقدرها هم بزرگ نشدم..هنوز خیلی از رفتارهایم بچه گانه است توروخدا دیگه انقد نگید...خداقوت...طاعات و عباداتتون قبول...انشاءالله موفق وموید باشد..[/]

وقتی دختر 16 ساله میگه نیاز به ازدواج دارم، همه میگن طبیعیه خیلی خوبه اصلا نگران نباش خودت رو آماده کن با خانوادت هم صحبت کن تا خواستگار هارو رد نکنن
ولی وقتی یه پسر 20 ساله میگه؛ مردم با 2 تا دست که نه 2 تا دست دیگ هم قرض میگیرن میکوبن تو سرش میگن خجالت بکش تو هنوز بچه ای، تو رو چه به این حرفا
واقعا تا کی تبعیض؟ :d

تنهاترین سردار;814289 نوشت:
بزرگوار در شرایطی که امارها حکایت از این دارد که سن بلوغ جنسی در بعضی نقاط کشور به 12 سال رسیده،سن فساد به 12 سال رسیده،16 ساله برای ازدواج دیر هم هست..
سن فساد زود نیست و سن ازدواج زود است؟
احسنت و صد رحمت بر این خانم فهمیده که انقدر عاقل هستند و به جای فکر کردن به هزار مساله به ازدواج فکر کردند،خدا این عقل سالم را به هرکسی نمیده...

همین میشه که وقتی بلوغ جنسی 12 سال میشه آدمای امثال شما هم همین افراد رو

تشویق میکنن برای ازدواج و در نهایت طلاق طلاق طلاق

آخه من نمیدونم یه بچه چطور میتونه یه زندگی رو اداره کنه؟ ظاهرا شما همه چی رو تو بلوغ جنسی میبینین

و عقلتون اینقدر قد میده که فکر کنین اگه یکی نیازهای جنسیش برطرف بشه

و حس کنه به ازدواج نیاز داره حتما باید ازدواج کنه

فکر نمیکنم جایی گفته باشم این خانم به مسائل دیگه ای فکر کنه

بله ظاهرا شما هم از این عقل نصیبی نبردین

شما صحبت های این بزرگوار رو بخونید،بلوغ فکری بالاتر از این؟؟؟؟

جالبه که ادای عقل و شعور میکنین ولی هنوز درکی از این مسئله ندارین

که ایشون تو این سن دارن از روی احساسات تصمیم میگیرن

بلوغ فکری به اونی نمیگن که آدم حرفای قلنبه سلنبه بزنه باید دید تو زندگی و تو شرایط خاص چه میشه کرد

اینطور که شما میفرمایید باشگاه های ورزشی باید محل پرورش بهترین انسان ها باشد..و یکسری عابد باید از باشگاه های ورزشی خارج شوند..
اما ما این قضیه را ندیدم...

بنده به یقین عرض میکنم،اگر این خانم خدمت امام زمان علیه السلام هم برسند و از ایشان راهنمایی بخواهند،قطعا امام خواهند فرمود :ازدواج کن..
چرا که سیره ی همه ی امامان یکی است و با دقت در روایات میبینیم که در شرایط مشابه امام دستور به ازدواج میدهند..
و اما جواب اخر:
شرعا بر کسی که میداند به گناه می افتد واجب است ازدواج کند...
هرکسی تلاشی و حرفی خلاف این را در جامعه رواج دهد مقابا دین خدا ایستاده..

چقدر افکار بچگانه ای دارین

چه ربطی داره ؟ من اصلا منظورم از کلاسای ورزشی رفتن این نیست که بره بشه یه عابد

شما لطف کن از طرف امام زمان حرف نزن هنوز در حدی نیستین که فکر کنین امام زمان چه تصمیمی در مورد این مسائل میگیرن

فکر کنم اینجا یه اشتباهی از طرف هردو بزرگوار صورت گرفته.
اول اونکه آدم عاقل میدونه که بلوغ جنسی برای ازدواج شرط لازمه و نه شرط کافی، بالاتر از بلوغ جنسی بلوغ عقلیه که تو افراد مختلف از نظر سنی متفاوته.
اما این که سرکار خانم عرض کردید که پرسش کننده محترم از روی احساسات داره تصمیم میگیره رو متوجه نشدم از روی چه حسابی عرض کردید؟آیا با ایشون آشنایی نزدیک دارید یا اینکه فکر میکنید هیچ انسانی ممکن نیست تو سن ایشون به بلوغ عقلی برسه؟
اصولا همین که ایشون مبنا رو بر این گذاشتن که تو این سایت مشورت بگیرن خودش نشون میده که مسئله فقط احساسات نیست و عوامل دیگری رو هم ایشون مد نظر دارن. مگر نه اینگه از نشونه های افراد عاقل و بالغ مشورت کردنه؟
در ضمن عرض شود دیگه تو قرن 21 با تمام پیچ و خم و معیار های جدیدی که پا به عرصه زندگی گذاشتن نمیشه مثل گذشته آدما تو سن پایین ازدواج کنن و از مهم ترین عوامل خوشبختی یه زوج تجربه و داشتن امکانات مناسب برای شروع زندگیه.

بنده عادت ندارم توی بحث به این شکل طرفم رو اذیت کنم،اما چون مقابل حکم قطعی دین خدا ایستادید بنده ناچارم بی محتوا بودن فرمایشاتتون رو عرض کنم...
بنده به چندین دلیل اثبات میکنم که نه این خانم 16 ساله،بلکه این شمایید که از روی احساس و بدون عقل صحبت میفرمایید:

فریاد سکوت;814353 نوشت:
تشویق میکنن برای ازدواج و در نهایت طلاق طلاق طلاق

[=arial]این رو از روی کدوم منبع اماری گفتید که ازدواج در سنین پایین یعنی طلاق!!!
شما نه از عقل و بلکه از روی احساس اینو گفتید،وگرنه میرفتید و امار را نگاه میکردید که موفقترین ازدواج ها ازدواج های در همون سنین هستند...
اصلا تا به حال دادگاه رفتید؟کار میدانی کردید؟

فریاد سکوت;814353 نوشت:
آخه من نمیدونم یه بچه چطور میتونه یه زندگی رو اداره کنه؟

[=arial]باز هم فضای احساسی و نه عقلی،بزرگی و کوچکی به سن نیست..به عقله...گاهی یک پیرمرد بی عقله و یک طفل عاقل...استدلال سقیفه ای محکومه...
به امیرالمومنین علیه السلام هم همینو گفتن،گفتن علی جوان است ،چطور میخواد جامعه رو اداره کنه..

فریاد سکوت;814353 نوشت:
حس کنه به ازدواج نیاز داره حتما باید ازدواج کنه

[=arial]این حکم دینه که اگر کسی نیاز داشت باییییییییییید ازدواج کنه،دین عقل مطلقه...پس باز هم عقلانی حرف نزدید

فریاد سکوت;814353 نوشت:
جالبه که ادای عقل و شعور میکنین ولی هنوز درکی از این مسئله ندارین

که ایشون تو این سن دارن از روی احساسات تصمیم میگیرن

[=arial]یک مبنای عقلانی بر این ادعاتون بیارید بنده سکوت میکنم دیگه و در هیچ بحثی شرکت نمیکنم ..
یک دلیل عقلی از این کشفتون که این خانم احساسی تصمیم گرفته؟
منتظریم...

فریاد سکوت;814353 نوشت:
بلوغ فکری به اونی نمیگن که آدم حرفای قلنبه سلنبه بزنه باید دید تو زندگی و تو شرایط خاص چه میشه کرد

[=arial]و باز هم دلیل عقلی بر اینکه شما فکر میکنید ایشون فقط حرفای قلنبه سلنبه زدند و امادگی ازدواج ندارند..
منتظریم

فریاد سکوت;814353 نوشت:
شما لطف کن از طرف امام زمان حرف نزن هنوز در حدی نیستین که فکر کنین امام زمان چه تصمیمی در مورد این مسائل میگیرن

[=arial]بنده سیره معصومین علیهم السلام را مطالعه کردم ،ضمن اینکه حکم مراجع در زمان غیبت حکم امام زمان علیه السلام است..
شما از مرجعتون بپرسید،من 16 سالمه،آمادگی ازدواجم دارم،احساس نیاز به ازدواج دارم و ممکنه عدم ازدواج به گناهم بندازه،تکلیفم چیه؟؟؟
خواهید شنید که ایشون میگن بر شما ازدواج واجبه!!!
شما از این استدلال های احساسی زیاد داشتید،از جمله اینکه عرب ها همه دو تا زن دارندو..

لبخندِ نگاه;814304 نوشت:
باید جوان و نوجوان مستعد را حمایت کنیم.

[=arial]استاد ما میفرمایند،ما دخترهامون رو 13 ساله و پسرهامون رو 16 ساله به خونه ی بخت میفرستیم..
منظور استاد از ما فامیل و اطرافیانشان هستند..
حتی یک مورد هم نارضایتی و طلاق نداشتند...
استاد همیشه با خنده و شوخی میگن ما پسرمون رو 16 ساله داماد کردیم،الان چند فرزند داره و میگه بابا برای چی زودتر دامادم نکردی و ما جوابی نداریم بهش بدیم...
کسی که حمایت کنه از نوجوان مستعد ضرر نخواهد کرد..
بنده 13 سال از این خانم بزرگوار که سوال کردند سنم بیشتره،سرد و گرم روزگار رو تا حدی چشیدم،با علم و تجربه عرض میکنم،شک نکنید در ازدواجتون...

[="DarkOrchid"]سلام...ای وای توروخدا دعوا نکنین...ممنون از رهنمایی های همتون...من اصلا قصد ازدواج در این سنو نداشتم فقط یه سوال کردم چراک خودمم میدونم الان توانایی اداره یه زندگی رون ندارم...اگه میدونستم سوالم باعث درگیری بین هم وطنانم میشه خوب نمیپرسیدم...بازم ممنون ولی لطفا بحث نکنین هرکس عقیده ای داره و نظرشم محترمه..[/]

[="DarkOrchid"]طاعات وعباداتتون قبول...حرفای همتون کمک بسیاری کرد "اجرکم عندالله"..اگرم خدای نکرده باعث دلخوری کسی شدم..حلالم کنین..سوال ذهنم اذیتم میکرد خوب من "یه نوجوونم" لطفا حلالم کنین ...خدا نگهدارتون باشه انشاالله وحاجت روا بشین.[/]

جناب سردار این چه فرمایشیه که شما دارید؟
پسر و دختر 16 و13ساله باید بشینن سر درس و مشقشون باید بتونن از نوجونیشون لذت ببرن نه اینکه منتظر وام مسکن و مهریه و پوشک بچه باشن!
الان دیگه مثل 200 سال پیش نیست که زندگی از روی کشاورزی و دوشیدن گاو و گوسفند بگذره و بشه تو یه کلبه چوبی یا خونه سنگی امورات زندگی رو گذروند.

6- حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: آداب و رسوم زمان خودتان را با زور و فشار به فرزندان خویش تحمیل نکنید زیرا آنان برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند.
حالا سوال من اینه که حضرت علی(ع) میفرمایند رسوم زمان خودتون رو به فرزندانتون تحمیل نکنید اونوقت شما چطور میتونید رسوم چند صدسال پیش رو تحمیل کنید؟؟

[="DarkOrchid"]کسی قصد تحمیل عقیده شو نداشته ونداره ...شما هم درست میگید من "باید"مشغول به تحصیل باشم...من ازجناب سردارم ممنونم ک بسیار راهنمایی کردن..[/]

افشین1375;814612 نوشت:
پسر و دختر 16 و13ساله باید بشینن سر درس و مشقشون باید بتونن از نوجونیشون لذت ببرن نه اینکه منتظر وام مسکن و مهریه و پوشک بچه باشن!
الان دیگه مثل 200 سال پیش نیست که زندگی از روی کشاورزی و دوشیدن گاو و گوسفند بگذره و بشه تو یه کلبه چوبی یا خونه سنگی امورات زندگی رو گذروند.
6- حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: آداب و رسوم زمان خودتان را با زور و فشار به فرزندان خویش تحمیل نکنید زیرا آنان برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند.
حالا سوال من اینه که حضرت علی(ع) میفرمایند رسوم زمان خودتون رو به فرزندانتون تحمیل نکنید اونوقت شما چطور میتونید رسوم چند صدسال پیش رو تحمیل کنید؟؟

نگین آقا نگین

الان بهتون برچسب بی عقلی رو میزنن

حرف منم دقیقا حرف شماست منتهی برچسب بی عقلی رو خوردیم رفت Lol

تنهاترین سردار;814544 نوشت:
یک مبنای عقلانی بر این ادعاتون بیارید بنده سکوت میکنم دیگه و در هیچ بحثی شرکت نمیکنم ..
یک دلیل عقلی از این کشفتون که این خانم احساسی تصمیم گرفته؟
منتظریم...

دوس ندارم باهاتون بحث کنم چون از اون دسته ادمایی هستین که اگه تو ذهنتون بره که ماست سیاهه

عالمو ادم جمع هم شن نمیتونن شما رو قانع کنن که بابا ماست سفیده

همین که شما میفهمی و علامه هستی برا ما کافیه

در مورد این نقل قول هم نیازی نمیبینم اسرار دوستمون رو اینجا مطرح کنم من بر

اساس دلایلی ازدواج رو برای این دختر خانم تو این سن مناسب نمیبینم

علاوه بر این یه سر تشریف ببرین مدارس دخترونه که تو این رنج سنی هستن یه هفته

باهاشون نشست و برخواست کنین به حرف من خواهید رسید آقای علامه

در پناه حق

جناب سردار همون بهتر که سن بلوغ برسه به 12 سالگی سن ازدواجم به 30 سالگی، بعد اینکه توی فساد غرق شدیم و جامعه پر شد از افراد بیمار و افسرده، متوجه حرف های شما هم میشیم. (البته امیدوارم که هنوز این اتفاق نیفتاده باشه!!!)

فریاد سکوت;814747 نوشت:

اونی که شرایط ازدواج نداره و به بلوغ کافی نرسیده خودش بهتر از همه میدونه که نداره، اونی هم که به این بلوغ رسیده باز خودش بهتر از همه میدونه که رسیده، نه اجباری در کاره نه عشق و عشق بازی ای پس نگران این موضوع نباشید.

یه نفر این قضیه رو برای من ثابت کنه Fool

"ازدواج" = "ترک تحصیل"

"ازدواج" = "افت تحصیلی"

"ازدواج" = "بچه"

خانم محترم احساس میکنم کمی زیادی خجالتی هستید شما!
یه سواله و طبیعیه که پیرامونش بحث و جدل پیش بیاد شما هم بهتره بدون واهمه احساستون رو نسبت به این مسئله بیان کنید و راهنمایی بخواید.
اینجا هم افرادش مطمئنن اونقدری درک و فهم دارن که بحث رو از ارتباطات دوستانه که بین تمام متدینین هست سوا کنن.

سوال اول:کسی که ازدواج کرده بیشتر ذهنش دنبال تامین مسکن و خوراک و پوشاک و ... یا کسی که ازدواج نکرده؟
سوال دوم:کسی که وقت آزاد بیشتری داره راحت تر میتونه به درس و مشقش برسه یا کسی که جسم و ذهنش درگیره؟
سوال سوم:کسی که ازدواج کرده میتونه بچه دار بشه یا کسی که ازدواج نکرده؟؟
سوال چهارم:اگه هدف از ازدواج موارد بالا نیست پس اصلا ازدواج چه معنی میتونه داشته باشه؟

افشین1375;814765 نوشت:
سوال اول:کسی که ازدواج کرده بیشتر ذهنش دنبال تامین مسکن و خوراک و پوشاک و ... یا کسی که ازدواج نکرده؟
سوال دوم:کسی که وقت آزاد بیشتری داره راحت تر میتونه به درس و مشقش برسه یا کسی که جسم و ذهنش درگیره؟
سوال سوم:کسی که ازدواج کرده میتونه بچه دار بشه یا کسی که ازدواج نکرده؟؟
سوال چهارم:اگه هدف از ازدواج موارد بالا نیست پس اصلا ازدواج چه معنی میتونه داشته باشه؟

1- کسی که ازدواج نکرده ذهن و فکرش دگیر مسائل دیگست! مطمئنن همه میدونیم بلوغ جنسی یعنی چی! همه میدونیم نیاز عاطفی یعنی چی! به نظز شما کدوم بهتره؟!
2- ازدواج درگیری جسم و ذهن نیست! برعکس ازدواج یعنی آزاد کردن جسم و ذهن! جسم و ذهنی که برای ارضای نامشروع نیازهایی که با ازدواج میتونه به صورت مشروع ارضا بشه، درگیره. با ازدواج این ذهن و جسم آزاد میشه و میتونه صرف کارهای مفید بشه. درحالی که این جسم و ذهن فعلا در اختیار تهاجم فرهنگی قرار گرفته.
3- هیچ اجباری برای بچه دار شدن وجود نداره و با توجه به سطح معلومات مردم، حاملگی ناخواسته به صفر رسیده.
4- آرامش آرامش آرامش

بالاتر هم گفتم کسی که این نیازهارو داره و احساس میکنه به بلوغ لازم رسیده، باید ازدواج کنه، مطمئنن بچه 5 ساله شامل صحبت های من نمیشه.

shsina;814756 نوشت:
یه نفر این قضیه رو برای من ثابت کنه

"ازدواج" = "ترک تحصیل"

"ازدواج" = "افت تحصیلی"

"ازدواج" = "بچه"

سلام علیکم

بنده این مطلب را توضیحی مینویسم برایش ،با توجه به واقعیت های جامعه.

اینکه ازدواج مساوی هست با ترک تحصیل ؛ اتفاقا ازدواج کردن باعث شده هم آقا و هم خانوم به فکر این بیفتند

من به درسم علاقه دارم یا ندارم اگر علاقه ندارم همان بهتر که درسم را نخوانم و بجاش یکسری کلاس ها و فعالیت های اجتماعی که مورد علاقه ام هست و استعداد دارم در آن را، ادامه میدهم در زندگی مشترک.پول را الکی صرف چیزی نکنم که

دوستش ندارم.

ولی اگر جدیّت دارند در ادامه تحصیل، چون میدانند ادامه تحصیل هزینه میخواهد قطعا وارد رشته ی مورد علاقه میشوند تا که این هزینه ای که میکنند هدر نرود چون بالاخره شوهر زحمت میکشد برای حقوق و درآمد. و زندگی خرج های دیگر هم دارد.
(پس ازدواج باعث میشود با حساب و کتاب به ادامه تحصیل یا ترک تحصیل نگاه کنیم وگزینه بهتر را انتخاب کنیم)

ازدواج مساوی افت تحصیلی ، این مورد یک ، شاید در اوایل ازدواج صورت بگیرد بخاطر اینکه بالاخره زندگی یک فرد دچار تغییر شده و تا به زمان بندی وشرایط جدید عادت کند وقلق دستش بیاید شاید دچار افت تحصیلی بشود.

دو ،اما درمورد کسی که با علاقه به تحصیلش ادامه میدهد امکان افت تحصیلی تا آخر عمر معنا ندارد و قابل قبول نیست.مگر در همان اوایل ازدواج.
اغلب ازدواج باعث موفقیت در تحصیل هم هست چون فضای فکری اش هم سالم تر هست مگر:

سه، این مطلب در مورد کسی صادق هست که تعهدی به درس و علم ندارد یعنی علاقه ندارد.پس طبیعی هست هراتفاقی در زندگیش باعث افت تحصیلی اش میشود ،یکیش ازدواج.

ازدواج مساویه بچه، بالاخره بچه داری بخشی از نتایج ازدواج و زندگی مشترک هست وطبیعیست و مسئولیت پذیری های خودش را دارد.

(با همه این توضیحات همیشه استثناء وجود دارد) « یعنی دارا یا ندار بودن فرد،طرز تفکر خوده فرد،ممکن است باعث بشود مثله موارد بالا فکر وعمل نکند»

هرکسی در گرو عمل خودش هست.

در کل
ازدواج چه در سن پایین چه در سن بالا وقتی که محبت نباشد به هیچ دردی نمیخورد و تولید فساد هم میکند.( و محبت داشتن به شریک زندگی هم یکی از نتایج بلوغ فکری ست)

کسی هم بلوغ جنسی اش زودتر اتفاق افتاده وارد زندگی مشترک بشود اما در پی تکامل سریع تربلوغ فکری اش باشد. (بزرگترها هم موظف اند هدایتش کنند)

shsina;814306 نوشت:
.......

فریاد سکوت;814353 نوشت:
ی.........

................

من یک نوجوانم...;814572 نوشت:
...................

با سلام

با تشکر از استارتر محترم که در بحث حضور دارند و از راهنمایی کارشناس و کاربران استفاده می کنند .

از دوستانی که در این بحث شرکت می کنند خواهش می کنم که آداب گفتگو و شیوه برخورد با نظرات مخالف با نظر خود را نیز رعایت کنند .

با سپاس از حضور مفید شما عزیزان

@};-

1-بله،درست میفرمایید فکر و ذهنش درگیر مسائل دیگس ولی چه مسائلی؟ درسش بهره گیری از دوره طلایی نوجوونیش،ارتباط با دوستاش به اقتضای سنش و.... نه دغدغه های یه آدم بزرگسال که خودشونم زیر مشکلاتش کمر خم کردن.
2-ازدواج یعنی آزاد کردن ذهن و جسم؟!!!!درسته که تو یه دوره از بلوغ جنسی،میل و خواسته های جنسی فرد تشدید پیدا میکنه ولی این امر تا حدودی موقتیه و بعد از یه دوره خاص فروکش پیدا میکنه.
من متوجه نمیشم چرا از این شبه نیاز آدم یه غول ساخته شده که در صورت عدم بهره وری از اون در اسرع وقت همه به گناه کشیده میشن؟
3-بارها و بار ها در زندگی نه چندان طولانی خودم شاهد زوج هایی بودم که از روی عدم آگاهی کامل در رابطه با فرزند داری(و صرفا از روی احساس) یا حتی ناخواسته دارای فرزند شدند و بچه دار نشدن به همین راحتیا هم نیست به خصوص برای نوجونی که ممکنه حتی برای ارضای حس کنجکاوی خودش بخواد بچه دار شه که خیلی خطرناکه.
4-وقتی زندگی دچار اون 3 تا مشکل بالا شد هیچ تضمینی هم برای رسیدن به آرامش نیست.

افشین1375;814800 نوشت:
1-بله،درست میفرمایید فکر و ذهنش درگیر مسائل دیگس ولی چه مسائلی؟ درسش بهره گیری از دوره طلایی نوجوونیش،ارتباط با دوستاش به اقتضای سنش و.... نه دغدغه های یه آدم بزرگسال که خودشونم زیر مشکلاتش کمر خم کردن.
2-ازدواج یعنی آزاد کردن ذهن و جسم؟!!!!درسته که تو یه دوره از بلوغ جنسی،میل و خواسته های جنسی فرد تشدید پیدا میکنه ولی این امر تا حدودی موقتیه و بعد از یه دوره خاص فروکش پیدا میکنه.
من متوجه نمیشم چرا از این شبه نیاز آدم یه غول ساخته شده که در صورت عدم بهره وری از اون در اسرع وقت همه به گناه کشیده میشن؟
3-بارها و بار ها در زندگی نه چندان طولانی خودم شاهد زوج هایی بودم که از روی عدم آگاهی کامل در رابطه با فرزند داری(و صرفا از روی احساس) یا حتی ناخواسته دارای فرزند شدند و بچه دار نشدن به همین راحتیا هم نیست به خصوص برای نوجونی که ممکنه حتی برای ارضای حس کنجکاوی خودش بخواد بچه دار شه که خیلی خطرناکه.
4-وقتی زندگی دچار اون 3 تا مشکل بالا شد هیچ تضمینی هم برای رسیدن به آرامش نیست.

من نظرات خودم رو گفتم شمام بهتره دست از گرفتن ایرادات بنی اسرائیلی بر دارید.

"شاهد بودم"
"از روی احساسات"
"چرا این نیاز رو بزرگ میکنید"
"توی یک دوره"

موفق باشید.

بنده ایراد بنی اسرائیلی نگرفتم دوست عزیز،به هرحال هرشخصی بر اساس پاره ای از تجربیات و مشاهدات درباره ازدواج و شرایط اون عقیده خاصی داره که براساس اون اظهار نظر میکنه. کما اینکه مشکلاتی که بهش اشاره کردم آنچنان هم کوچیک و کم اهمیت نیست.

افشین1375;814612 نوشت:

خدایا به همه ی مومنین و مومنات عقل دینی عطا بفرما...تا با عقل دنیایی خودشان را بیچاره نکنند..
تفکر شما محکوم به فساد است ..
اثباتش قراین موجود و نمونه های موجود است..
با عقل حرف بزنید نه احساس و از بخار معده..
نمونه ی عراقی نمیگم که دوستان بگن عرب ها همه دو زن دارند
شهر کاشمر در استان خراسان،دختر اگر سنش به 18 برسه خانواده نگران میشه که دخترمون دیگه داره میترشه...
پسرهاش هم تا 20 غالبا دامادند..
شما یک سفر به این شهر بکنید،آمار طلاقش و فسادش رو بررسی کنید..

افشین1375;814612 نوشت:

بنده از رسم و رسوم صحبت نکردم....از یک حکم دینی حرف زدم..
مسلمانید؟مرجع تقلید چی دارید؟
حکم مرجع حکم امام زمان علیه السلام است در زمان غیبت....
مراقب باشید .....
ازدواج بر کسی که میداند به واسطه ی عدم ازدواج به گناه می افتند واجب شرعی است
جوری از رسم و رسوم و سنت جدید حرف میزنید انگار گل کاشتید!!
هر دو سال یک بار سن بلوغ جنسی داره کمتر میشه..
بنده با نوجوان کار میکنم گاهی،مسایلی میدونم و میشنوم از دهانشون که اگر بشنوید هرگز از سنت و یا بدعت جدید دفاع نمیکنید..
محیط این سایت اجازه نمیده عرض کنم...وگرنه میگفتم و اونوقت باید جواب میدادید..
تضعیف ازدواج و عدم حمایت از نوجوان مستعد ترویج فساد است و شک نکنید.

فریاد سکوت;814747 نوشت:
دوس ندارم باهاتون بحث کنم چون از اون دسته ادمایی هستین که اگه تو ذهنتون بره که ماست سیاهه

فریاد سکوت;814747 نوشت:
همین که شما میفهمی و علامه هستی برا ما کافیه

فریاد سکوت;814747 نوشت:
در مورد این نقل قول هم نیازی نمیبینم اسرار دوستمون رو اینجا مطرح کنم من بر

فریاد سکوت;814747 نوشت:
علاوه بر این یه سر تشریف ببرین مدارس دخترونه که تو این رنج سنی هستن یه هفته
باهاشون نشست و برخواست کنین به حرف من خواهید رسید آقای علامه

بنده از شما یک استدلال عقلی خواستم،توقع زیادی هست؟
یک استدلال عقلی مسند و محکمه پسند بیارید...
دستتون خالیه از استدلال و مدام قضیه رو به حاشیه میبرید..
بنده حقیر و بیسواد،شما راهنماییم کنید با یک استدلال عقلی..
نمیخواد ثابت کنید ماست سفیده..

[="DarkOrchid"]من واقعا خداروشکر سوالم حل وفصل شد چرا به هم توهین میکنید؟
من یک سوال دیگه برام پیش اومده ک از جناب ریحانه النبی وکارشناسان دیگر تقاضای پاسخگویی دارم.. اینکه برای علاقه مندی های این دوره {صرفا علاقه-نه دوستی!}چکار باید کرد؟اینکه یه نوجوان وجوان دلبسته کسی نشه یا اگر شد فراموش کنه،این سوال دوستان بنده هم هست پس لطفا صریح وآسان جواب بدید...باتشکر...بازم میگم لطفا به نظات هم احترام بزارید.[/]

من یک نوجوانم...;814880 نوشت:
من واقعا خداروشکر سوالم حل وفصل شد چرا به هم توهین میکنید؟

[=arial]سلام علیکم
الان بحث سر شما نیست...قضیه شما که تمام شد و رفت
الان یک بحث داغ هست که داره بحث ازدواج در سنین پایین و بالا بررسی میشه..
هر نظریه طرفدارانی داره و هرکسی استدلال خودشو میاره..
کسی هم به کسی توهین نمیکنه..
بنده خاک پای همه ی محبین و شیعیان امیرالمومنین علیه السلام هستم و بیرون این بحث ما هیچ مشکلی با هم نداریم...

زیبایی این بحث ها به حرارتشه...

تنهاترین سردار;814876 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
بنده از شما یک استدلال عقلی خواستم،توقع زیادی هست؟
یک استدلال عقلی مسند و محکمه پسند بیارید...
دستتون خالیه از استدلال و مدام قضیه رو به حاشیه میبرید..
بنده حقیر و بیسواد،شما راهنماییم کنید با یک استدلال عقلی..
نمیخواد ثابت کنید ماست سفیده..

دلم میخواست استارتر محترم راحت حرفاشونو بگه تا دلیلی که دنبالش هستین رو به دست میاوردین

منتهی چون نمیگه شما فکر میکنی من بدون دلیل این حرفا رو میگم

هرچند مهم هم نیست

هر طور دوس دارین فکر کنین

به نظر بنده اهالی کاشمر دارن اشتباه میکنن که اینقدر زود فرزندشون رو به ازدواج ترغیب میکنند،هرچند این گفته من ابدا به این معنی نیست که هرکسی زود ازدواج کنه لزوما ازدواج کرده.ولی ازدواج تو سنین پایین اونم تو این زمونه چیزی نیست که به راحتی بشه باهاش زندگی کرد به خصوص با مشکلات متعددی که حتی افراد بزرگسال تر هم درخصوص ازدواج ممکنه دچار اون بشن.
در جواب قسمت دوم عرایض شما این نکته مد نظر قرار بگیره که ازدواج امر مستحب موکده اما چه بهتر که زمانی صورت بگیره که تمام شرایط اون به خوبی محیا بشه نه اینکه لزوما تو سنین کم نوجونا رو وادار به ازدواج کنیم.
این که میفرمایید یه عده ممکنه به گناه کشیده بشن و راه حل فقط ازدواجه که میشه پاک کردن صورت مسئله. بنده مطمئنم راه کار های بهتری هم برای مقابله با این موضوع هست.
در آخر فکر میکنم هر فردی خودش بهتر میتونه تصمیم بگیره چه زمانی قراره که ازدواج کنه و صد البته برای انتخاب بهتر(چه از نظر زمانی و چه انتخاب شخص مناسب) مشورت با دیگران ضروریه.

من یک نوجوانم...;814572 نوشت:
سلام...ای وای توروخدا دعوا نکنین...ممنون از رهنمایی های همتون...من اصلا قصد ازدواج در این سنو نداشتم فقط یه سوال کردم چراک خودمم میدونم الان توانایی اداره یه زندگی رون ندارم...اگه میدونستم سوالم باعث درگیری بین هم وطنانم میشه خوب نمیپرسیدم...بازم ممنون ولی لطفا بحث نکنین هرکس عقیده ای داره و نظرشم محترمه..

خودتو ناراحت نکن خواهر کوچیکه. ببین توی این سایت سر یه موضوعی که شما مطرح کردین و افرادی اظهار نظر کردن چه درگیری هایی پیش امده. حالا اینجا یک سایت دینی هست که بر محتوای اون هر لحظه هم نظارت میشه. شما این اختلاف نظرها رو به زندگی متاهلی تعمیم بده. درسته که ازدواج یک امر فطری هست و انسان از هر لحاظ بهش نیاز داره اما مشکلات و مسائل فراوانی رو هم در پیش داره که انسان باید اونها رو تدبیر کنه. شما اگر از دعواهای بین افراد این سایت ناراحت شدین و شوک شدین ، باید بدونین که در زندگی متاهلی بین شما و همسر و خانواده اش و نیز اون با خانواده شما قطعا اصطکاک و اختلاف نظر و مسائل فراوانی پیش خواهد آمد که شما باید قبل از ازدواج مهارت برخورد با اونها و حل اونها رو یادگرفته باشید. دیگه در زندگی متاهلی نمیتونی بگی هرکس عقیده ایی داره و نظرشم محترمه. در بسیاری از موارد باید به حرف های همسرت تمکین کنی و از خواسته ات چشم پوشی کنی و اشتباهات او را بپذیری و اگر دعوا شد شما اولین کسی باشی که ببخشی و در خودت بریزی و دم نزنی. وظایفی که بر دوش یک زن در خانواده است ، از نظر احساسی و تربیتی و استحکام خانواده بسیار بیشتر از وظایف مرده و اگر دختری توان تحمل مشکلات و چاره جویی را نددشته باشه خیلی زود خرد و افسرده و شکست خورده میشه.

به قول معروف: "قبل از ازدواج آدم خود درگیری داره ولی بعد از ازدواج دیگر درگیری هم پیدا میکنه" . ناگفته نماند که اگر این شناخت عقلی در سنین پایین (20الی 24) برای انسان حاصل شود و توانایی مدیریت زندگی را پیدا کند ، ازدواج به مراتب بهتر از سن بالا خواهد بود چون میزان گذشت و انعطاف شخص در تمام مسائل در جوانب بیشتر است. خلاصه باید بدونی که ازدواج بعد از تولد ، مهمترین اتفاق زندگی یک فرد هست و باید دوتا چشمتون رو بازکنید و 4 تا چشم دیگه هم قرض کنید تا اشتباه نکنید.
صحبت در این زمینه بسیار زیاد است اما به نظرم راهنماای کارشناس محترم کافیست. در ضمن شما از رفتن به کلاسهای هنری و ورزشی به هیچ وجه غافل نباشید.

تنهاترین سردار;814882 نوشت:
ی این بحث ها به حرارتشه...

من یک نوجوانم...;814880 نوشت:
من یک سوال دیگه برام پیش اومده ک از جناب ریحانه النبی وکارشناسان دیگر تقاضای پاسخگویی دارم.

خوشم میاد خودت متوجه شدی که فقط و فقط باید به حرفهای کارشناسان سایت توجه کنی. بسیاری از کاربران میان اینجا که بحثهای پرشور و حرارت بکنن و در آخر یا کافری را مسلمان میکنند و یا حداقل هیجانات درونی خودشون رو تخلیه میکنن .

متاسفانه برخی افراد در ایران، فکر میکنن که هدف اصلی ازدواج رفع نیاز حنسی است. برای همین میگن دختر در 16 سالگی ازدواج کنه وگرنه میترشه. دختری باید در 16 سالگی ازدواج کنه که توان مدیریت و حل مسئله پیدا کرده.
استارتر محترم، خودتون با خوندن پست ها قضاوت کنید. در قرآن بیان شده که : جادلهم بالتی هی احسن" . یعنی پیامبر با کفار به حو احسن مجاله کن (تفسیرش رو ببینید). اونوقت برادران و خواهران ما در این سایت به گونه ایی به هم حمله میکنند که انگار رودر روی اسرائیل ایستاده اند و بسیاری هم ادعا دارند که به فهم و شعور کافی رسیده اند و مرید و سینه چاک اهل بیت هستند. باید بدونی که زندگی واقعی متاسفانه اینگونه است. فکر نکن که حالا در یک جامعه اسلامی زندگی میکنی و یا با یک کسی که علیه السلام است ازدواج کردی و همه چیز تمام است. خیر . تازه میبینی که افراد در مشکلات و برخوردها چگونه روی حقیقی خود را نشان داده و شما را آزار میدهند.

nobelist;816094 نوشت:
خوشم میاد خودت متوجه شدی که فقط و فقط باید به حرفهای کارشناسان سایت توجه کنی. بسیاری از کاربران میان اینجا که بحثهای پرشور و حرارت بکنن و در آخر یا کافری را مسلمان میکنند و یا حداقل هیجانات درونی خودشون رو تخلیه میکنن

بنده از شما خواهش کردم نقل قول از بنده نکنید
بنده در هیچ تاپیکی با شما بحثی ندارم..
البته این قضیه رو از طریق مدیریت پیگیری خواهم کرد..
اما مجددا در محیط عمومی ازتون خواهش میکنم.
شما نظرات خودتون رو بدید نه با نقل قول از بنده..
موضوع قفل شده است