صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نوجوان و ازدواج !

علاقه
    هنر
    نوشته
    34
    حضور
    2 روز 11 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    55

نوجوان و ازدواج !

سلام؛خداقوت
    من در مقطع دوم دبیرستان {هنرستان}مشغول تحصیلم...
    1)نمیدونم چرا ولی چند وقتیه ذهنم درگیر ا-ز-د-و-ا-ج شده.....البته این فقط من نیستم که اینطوریم تقریبا که چ عرض کنم اکثر دوستا و هم سن وسالای من اینطوری شدن...
    وخیلیامونم واسمون سواله که چرا اینطوریه؟
    منتها فرق من وخیلی از دوستای مقیدم اینه که ما چون اهل دوست پسر بازی و این مضخرفات نیسیم،ذهنمون سمت ازدواج میره
    بعضی موقعا با خودم فک میکنم...چرا من که خیر سرم یه دختر چادریم باید این فکر بیاد تو ذهنم مگه من چن سالمه...غیراز اینه که یه دختر بچه ام...
    راستش با خیلیا دردودل کنم...اما دوستامم که مثل خودمم...واقعن واقعنیم روم نمیشه با پدرومادرم مشورت کنم....
    درسته که خدا بهترین دوست و راهنماست،ولی تو بعضی مسائل ک نمیشه بشینی و دس رو دست بزاری و بگی خدا خودش درست میکنه،خدا گفته از تو حرکت از من برکت
    اگه آدم سوالی داره باید بره دنبال سوالش و از خداهم بخواد که کمکش کنه بتونه جواب سوالشو پیدا کنه...غیر اینه؟؟؟
    اگ این تفکر و درگیری ذهن بده واس سن من....راهنماییم کنین یه جوری ازش رد شم....خداشاهده دلم نمیخواد گناه کنم...
    اصلاهم نمیزارم {البته با کمک خدا} فکر دوستی بیاد توذهنم اصلا چون میدونم چ نتایجی که نداره...اینکه به غیر از گناهش دراین رابطه ها اولین ضربه به دخترای ساده میخوره...همه اینارو میدونم واصلا از این کارا بدم میاد...به نظرم اگه دونفر همو دوست دارن مخصوصا درباره پسرا باید به زندگی باهم فک کنن...نه به دوستی دوروزه ...
    پسریکه با یه دنیا قربونت بشم وفدات بشم وتوهمه دنیای منو این چرت وپرتا میخواد به دختره ثابت کنه ه تا آخرش هستم...مطمئنا فقط به فکر هوسبازی چندروزه خودشه و تازه اگه خیلی لطف کنه و بلایی سر دختره ساده نیاره ...بعد یه مدت سوءاستفاده از احساسات اون دختر میگه شرمنده ما نمیتونیم دیگه باهم باشیم وکات...
    همه اینا رو حفظم ومیدونم...خوشحالم که میلی به این رابطه ها ندارم وخداروشکر میکنم.
    حالا میشه راهنماییم کنین؟
    خیلی خودمو کنترل کردموسعی کردم خودم یه جور رفع ورجوش کنم اما از این فکرا دیگه داشتم کم کم میترکیدم..دلم میخواس به یکی بگم...
    به همکلاسیاهم ک نمیشه حرف زد به خیلیاشونم اگه بگی هیچی گناه عالمو کردی ....چرا ؟چون من که یه دختر درسخون و "مثلا"باحجابم وقتی این مساله واسم پیش امده...پس هیچی واس ماهمه آزاده وگناهی نداره....
    به قول پدرم آدم نباید سفره دلشو واس همه باز کنه....درست وی اخه هرچیزیو ک نمیشه
    از کجا معلوم اگه خیلی موقعا با به وجوداومدن ی چنین فکرایی از کسی راهنمایی نخواییم بدترم نشه...
    2)یک چیز دیگه....اینکه نمیدونم شاید اینم به خاطر سنمه اما درهرحال خیلی به ظاهر فرد مقابلم توجه میکنم...ومیدونم اصلا خوب نیست... فک کنم پیامبر (ص)بودن که گفته بودن{منبع دقیق یادم نیست} که اگه درمسئله ازدواج فقط
    ظاهر طرف براتون مهم باشه بقیه اصلا رو از دست میدین مثل ایمان و اخلاق ...
    وهیچکس چنین چیزیو نمیخواداما خوب بعضی وقتا دست خودآدم نیس
    به قول یه کارشناس مذهبی که میگفت اگه زیبایی مهم باشه توزندگی هم اگه یکیو زیباتر ببینین حسرت میخورین که ای وای اینکه از همسر منم زیباتره و..دیگه چ اتفاقا که نمیفته!
    چکارمیتونم بکنم زیبایی برام ارزششو از دست بده؟
    ممنون ازتوجهتون....

**اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم**
    علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدارا
    که به ماسوا فکندی همه سایه همارا

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    174 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

نوجوان و ازدواج !

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6865

با سلام و احترام
    از اینکه ما را امین خود دانستید، و با ما درد و دل کردید، خوشحالیم.
    از گفته های شما معلوم است که شما یک دختر خانم فهمیده و با تقوایی هستید، معلوم است که فردی زیرک و با هوش بوده و در جستجوی راه حل منطقی برای مشکل خودتان می باشید.
    ببینید؛ بزرگوار:
    اینکه علاقه و گرایش ازدواج در این مقطع سنی پیش آمده یک حالت طبیعی است، و برای همه پیش میاد و اتفاقا از دیدگاه روایات اهل بیت علیهم السلام می توان استخراج کرد که تاخیر در ازدواج مناسب نیست، و تشویق به ازدواج خصوصا در دختران بعد از بلوغ سفارش شده است. در حقیقت بهترین راه برای پاسخ به این نیاز ازدواج می باشد.
    منتها می توانید برای این اولویت خودتان و سایر برنامه ها و اهدافتان الگو یا اهدافی مشخص را تبین و طبق ان پیش بروید.

1. می توانید با خودتان بگویید، که سریع دیپلم را بگیرید، بعد از آن با خیال راحت برای ازدواج تصمیم بگیرید.

2. مادرتان بهترین فردی است که می توانید در فضای صمیمی و یا به طور غیر مستقیم اشاره کنید.( البته اگر مختصری صبر کنید که با شرایط بهتر و معرفت بیشتر ازدواج کنید، به نفعتون خواهد بود)

3. در کنار ازدواج که یک امر مقدسی است، به سایر برنامه ها و اهدافتان حتما فکر کنید، ازدواج با اینکه یک هدف بزرگ زندگی است، ولی قسمتی از زندگی است، شما باید برای اهداف خودتان، برنامه ای در زندگی در نظر بگیرید.( و اتفاقا اگر به این اهدافتان فکر کنید، صبوری شما برای ازدواج در شرایط مناسب بهتر خواهد بود)

4. یک قلم و کاغذ بردارید و در آن تمام خواسته و اهدافتان را مشخص کنید و ببینید که شما در زندگی دنبال کدام هدف معقول و منطقی هستید.

5
    . به نظر می رسد که فعلا برای اینکه این مقطع تحصیلی را به خوبی تمام کنید، فایل ازدواج را با توجیه منطقی( خوب ازدواج خوبه، و بهتره با یک شخص خوب ازدواج کنم، و مشکلی در این نیست، ولی الان باید این مقطع تحصیلی را تمام کنم و بهتر است با موفقیت بالا به اتمام برسانم، بعد از آن تصمیم حتمی را می گیرم) برای مدتی کوتاه در حالت خاموشی قرار بدهید.( تا ذهنتان اولا خیلی درگیر نشود، ثانیا: تصمیم شما با شناخت بیشتر انجام بگیرد، ثالثا: در این مدت در صورت امکان مطالعاتی در مورد ملاکهای همسر شایسته، مهارتهای زندگی و مسائلی که برای زندگی لازم است را شما در کنار مطالعات خودتان انجام دهید، تا فردا بدانید که با چه مبنا و رویکردی می خواهید وارد زندگی شوید، و در این زندگی چه مهارت هایی را شما دارا هستید)

در این مورد می توانید مقالاتی که در سایتهای معتبر وجود دارد هم استفاده کنید

6. معنویت خودتان را زیاد کنید، و از هر گونه پیشنهاد پسران مبنی بر شناخت بیشتر و نیت ازدواج را اصلا نپذیرید.( روابط پنهانی جز ضرر و مشکل نتیجه ای ندارد)

7. روی اخلاق و رفع معایب خودتان تلاش کنید.( خصوصا روی صفت صبر و اصلاح اخلاق خودتان بیشتر زحمت بکشید، چون این دو مورد در زندگی خیلی مهم هستند)

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۲:۵۱
    نوجوان و ازدواج !

7. صلوات ها 13

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

بسم الله الرحمن الرحیم
    اگر با بنده بود میگفتم پسرها حداکثر تا 18 و دخترها حداکثر تا 16 سالگی ازدواج کنند...
    توی کشور عراق این اتفاق مبارک انجام میشه و شما اگر به شهرهای عراق سفر کنید خواهید دید که یک دهم فساد ایران در اون شهرها وجود ندارد و آمار طلاقشون بسسسسسیار کمتر از ماست(با علم عرض کردم)
    شما یک دختر بچه نیستید،یک خانم هستید که الان سن ازدواجتون هست....خیلی هم خوبه که اماده گی ازدواج دارید و این نشون از عقل سالم شماست..
    به نظرم شروع کنید مهارت های زندگی رو کسب کردن،آشپزی،خیاطی،علم شوهر داری و در کنار به توسل به اهلبیت علیهم السلام منتظر باشید تا خواستگار بیاد..
    هیچ تلاشی غیر از این نیاز نیست انجام بدید...هر تلاشی کنید یک قدم شما رو از ازدواج دورتر خواهد کرد....
    فقط دوکار انجام بدید،بنده تضمین میکنم زود ازدواج کنید:
    1.شرم رو کنار بگذارید و به مادرتون بگید من قصد ازدواج دارم،اگر موردی اومد لطفا نگید قصد تحصیل داره....هیچ خیری در تحصیل نیست،خیالتون راحت..جامعه پره از فوق لیسانس های سی سال به بالا که در حسرت یک همسر موندن،در عوض اونکه 16 ساله ازدواج کرده الان دوتا بچه ی دسته گل داره و دیگران حسرت زندگیشو میخورن..
    2.غروب ها که بیکارید نماز مغرب و عشا رو توی مسجدمحلتون بخونید...اونجا خانم های مسجدی نخواید هم میان سمتتون...فقط این رفت و امد مداوم باشه..هیات های مذهبی برید...جمع های زنانه ی مذهبی...(بهترین روشی که خانم میتونه ازدواج کنه همینه،چون توی اون جمع ها پره از مادرهایی که برای پسرانشون دنبال همسر میگردن...)
    در مورد این که ظاهر زیبا میخواید،توی منابع دینی نگفته خوشکل نخواید،بلکه گفته فقط دنبال زیبایی نباشید،یعنی زیبای با ایمان بخواید..
    اشتباه نکنید یه وقتی ،تا چهره طرف به دلتون ننشسته بله نگید،چون دادگاه پره از ادمایی که اول فکر میکردن ظاهر براشون مهم نیست،بعد به این نتیجه رسیدن که مهمه....
    نماز استغاثه به حضرت زهرا سلام الله علیها رو هم از قلم نندازید...همچنین زیارت عاشورا(چهل روزه)

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۵:۱۵

9. صلوات ها 15

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

دوستمون جواب عالی دادن
    دمشون گرم

11. صلوات ها 2

نوشته
    170
    حضور
    3 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

ای کاش یکی پیدا می شد برای ما پسرا راهکار می داد.

13. صلوات ها 2

علاقه
    هنر
    نوشته
    34
    حضور
    2 روز 11 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    55

سلام...ممنون از پاسخ های خوبتون..واز راهنماییتون...ولی میخواستم بدونم واسه اینکه ظاهر واسم کمتر اهمیت داشته باشه چیکارکنم...ممنون
    علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدارا
    که به ماسوا فکندی همه سایه همارا

15. صلوات ها 2

نوشته
    638
    حضور
    30 روز 15 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    709

اصلا من با این مساله ازدواجه ناآگاهانه مشکل دارم .

آدم اگه کسی رو نشناسه، اخلاقش رو ندونه چطور میتونه برای همسری انتخابش کنه ؟ همه چیز که ظاهر نیست که با یه نگاه آمارش دست آدم بیاد، از طرفی هم در دوستی ها معمولا سوء استفاده و انحراف دیده میشه، چیکار میشه کرد ؟ اشکال این نظر کجاست که آدم با چند نفر دوست بشه البته بدون انحراف و رابطه جنسی، بعد اگه اخلاق همو پسندیدن اقدام به خاستگاری بکنه تا اینکه با اولین نفری که رسید ندیده و نشناخته بره زیره سقف ، نظر کارشناس محترم چیه ؟
    دمتون گرم که با حوصله به سوالات ما جواب میدین ، ارادتمندیم

17. صلوات ها 3

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6865

نقل قول نوشته اصلی توسط من یک نوجوانم... نمایش پست ها
    سلام...ممنون از پاسخ های خوبتون..واز راهنماییتون...ولی میخواستم بدونم واسه اینکه ظاهر واسم کمتر اهمیت داشته باشه چیکارکنم...ممنون
    سلام بزرگوار
    اگر مختصری خوب فکر کنید و با عقل و منطق بسنجید و در بیرون موارد مشابه و تجربه شده آن را ببینید، میتوانید در ذهن و فکرتان این موضوع را حل کنید.
    ضمنا اگر یک مطالعه و تحقیق درست و حسابی در مورد شرایط و ملاکهای ازدواج داشته باشید، به راحتی خودتان آگاه خواهید شد.

نوجوان و ازدواج !

19. صلوات ها 4

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط من یک نوجوانم... نمایش پست ها

بسم الله الرحمن الرحیم..
    عرض کردم خدمتتون،این بد نیست که شما ملاک ظاهر دارید،اما مراقب باشید همه چیز رو فدای ظاهر نکنید...
    از اون طرف مراقب باشید تصمیمی نگیرید که بعد پشیمون بشید،یعنی بیخیال ظاهر نشید...
    دادگاه پره از اون دو گروه:
    1.افرادی که اولش فکر میکردند ظاهر براشون مهم نیست،اما بعد از ازدواج ،دخترخاله و دختر عمه بهشون گفتن وااااای فلانی حیف تو نبود ؟؟؟
    ویا اینکه یکباره میبینه که ای داد و بیداد من با این ظاهرم به خیلی بهتر از این اقا میتونستم ازدواج کنم،این چه اشتباهی بود کردم و...
    2.افرادی که بخاطر ظاهر طرفشون قید همه چیز رو زدن و بعد ازدواج متوجه شدند که همه چیز ظاهر نیست
    پس نه گیر بدید به ظاهر که بگید حتما نک دماغش باید فلان طور باشه و نه بیخیال ظاهر بشید...
    شما وقتی میدونید بدتون میاد از مرد چاق ،نباید قبول کنید با چاق ازدواج کنید،چون بعد ازدواج همیشه حسرت پسر لاغر در دلتون خواهد بود،از یکسری ملاک های ظاهری که براتون مهمه و معقوله صرفنظر نکنید که قطعا پشیمان خواهید شد..
    اونچه از ظاهر مهمتره به دل نشستنه،این که تا دیدید طرفتون رو به دلتون بنشینه...چندشتون نشه ازش...چهره اش براتون دلنشین باشه...
    برای اینکه یکی به دل ادم بنشینه حتما لازم نیست زیبا باشه....گاهی اخلاق زیبا یک چهره ی معمولی رو در نظر انسان زیباترین میکنه،وگاهی یک چهره ی بسیار زیبا ،با اخلاق بد در نظرتون زشت ترین به نظر میرسه...
    اینا رو پس تفکیک کنید....
    و نکته ی آخر اینکه با واقعیات ملاک هاتون رو بسازید،اگر ظاهرتون معمولی به پایینه،دنبال خیلی زیبا نباشید..
    اگر ظاهرتون خیلی زیباست،به معمولی به پایین فکر نکنید..
    طوری باشه که اگر دیگران دیدند بگن این دو بهم میخورند و اختلاف ظاهرتون توی چشم نباشه..

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۶/۱۹, ۰۸:۵۴ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری