احادیثی درباره ی «لا اله الا الله»

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احادیثی درباره ی «لا اله الا الله»

بسم الله الرحمن الرحیم
میشه منبع این احادیث رو پیدا کنید برای نشر احادیث باید منبع رو هم ذکر کنم.

از امام صادق (ع ) فرمود: چیزى نیست مگر آنکه براى آن حدى است که بدان پایان پذیرد جز ذکر خدا که پایانى ندارد، خداى عزوجل فریضه هایى واجب کرده است و هر که آنها را انجام دهد، همان حد و پایان آنها است ، و ماه رمضان است و هر که آن را روزه دارد همان حد و پایان آن است ، و حج را واجب کرده است و هر که حج کرد به پایان آن رسیده جز همان ذکر خدا، به راستى که خداى عزوجل به اندک از آن راضى نشده و براى آن پایانى مقرر نکرده است ، سپس این آیه را خواند (42 سوره احزاب ): اى کسانى که گرویدید! یاد کنید خدا را بسیار و تسبیح گوییدش در بامداد و پسین

فرمود: خدا براى آن حدى مقرر نکرده که در آن به پایان رسد. فرمود: پدرم بسیار ذکر خدا مى کرد، من به همراه او مى رفتم و او ذکر خدا مى گفت ، با او غذا مى خوردم و او ذکر خدا مى گفت ، و هر آینه که با مردم در گفتگو بود زبانش را از ذکر خدا بازنمى داشت و من مى دیدم زبانش به کامش ‍ چسبیده بود و مى فرمود: لا اله الا الله . و شیوه اش بود که ماها را انجمن مى کرد و دستور مى داد به ذکر خدا تا آفتاب مى زد و هر کدام که ما قرائت (قرآن ) مى دانستیم ، دستور به قرائت مى داد و هر کدام که قرائت نمى دانستیم ، او را دستور به ذکر مى داد.

.بهترین عبادت
رسول خدا (ص ) فرمود: بهترین عبادت ، گفتن لا اله الا الله است .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد پیام

رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) : استغفار و گفتن كلمه لا اله الا الله بهترین عبادت است.
( كافى ج6 ، ص 119)
پيامبر اكرم (ص ) فرمودند: در ميان سخنان هيچ سخنى نزد خداى عزوجل دوست داشتنى تر از گفتن لا اله الا الله نيست .
ثواب الاعمال ، ص 17

انشا الله مابقی درخواست شما نیز در پست های بعدی خواهد آمد.

پیام;812492 نوشت:
رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) : استغفار و گفتن كلمه لا اله الا الله بهترین عبادت است.
( كافى ج6 ، ص 119)
پيامبر اكرم (ص ) فرمودند: در ميان سخنان هيچ سخنى نزد خداى عزوجل دوست داشتنى تر از گفتن لا اله الا الله نيست .
ثواب الاعمال ، ص 17

خیلی ممنون اجرتون با خدا یه ذحمت دیگه برا تون داشتم ، برای این روایت منبع نمی خوام فقط می خوام بدونم معتبره یا نه ،

ولين روزي كه امام حسين (ع) روزه گرفتند همه اهل بيت در كنار سفره جمع شدند؛ پيامبر اكرم (ص) رو به امام حسين فرمودند:
حسين جان عزيزم روزه ات را باز كن. امام حسين فرمودند:
جايزه من چه خواهدبود؟
پيامبر فرمودند: نصف محبتم را به كساني كه تو را دوست دارند مي بخشم.
حضرت علي(ع) فرمودند:
پسرم حسين جان بفرما. باز امام فرمودند: جايزه من چه خواهدبود؟
حضرت علي فرمودند: نصف عبادت هايم براي كساني كه عاشق تو هستند.
حضرت فاطمه(س) فرمودند:
عزيز دلم افطار كن.امام حسين پرسيدند:
جايزه شمابه من چيست؟
حضرت فرمودند: نصف عبادت هايم را به كساني که بر تو گريه مي كنند مي بخشم.
امام حسن(ع) فرمودند:
برادر جان روزه ات را بازكن و امام همان سوال را پرسيدند.
حضرت پاسخ دادند: من تا همه گنهكاران را بر تو نبخشم به بهشت نخواهم رفت.
و درهمين حال جبرئيل بر پيامبر نازل شد فرمود خدا مي فرمايد:
من از شماها مهربانتر هستم و آنقدر آن كساني كه عاشق تو هستند را به بهشت ميبرم تا تو راضي شوي یا حسین

پیام;812492 نوشت:

منتظریم . این حدیث امام صادق (ع) واقعا زیباست.

مقسومی;812810 نوشت:
خیلی ممنون اجرتون با خدا یه ذحمت دیگه برا تون داشتم ، برای این روایت منبع نمی خوام فقط می خوام بدونم معتبره یا نه ،

باسلام وآرزوی قبولی طاعات بر اساس خبر صحیحه هشام بن سالم از امام صادق(ع) با عنوان قاعده من بلغ انجام این روایت برای کسب ثواب مأجور و دارای پاداش می باشد.
رجوع شود به:
تسامح در ادله سنن بحثی در اخبار من بلغ،

مقسومی;812810 نوشت:

ولين روزي كه امام حسين (ع) روزه گرفتند همه اهل بيت در كنار سفره جمع شدند؛ پيامبر اكرم (ص) رو به امام حسين فرمودند:
حسين جان عزيزم روزه ات را باز كن. امام حسين فرمودند:
جايزه من چه خواهدبود؟
پيامبر فرمودند: نصف محبتم را به كساني كه تو را دوست دارند مي بخشم.
حضرت علي(ع) فرمودند:
پسرم حسين جان بفرما. باز امام فرمودند: جايزه من چه خواهدبود؟
حضرت علي فرمودند: نصف عبادت هايم براي كساني كه عاشق تو هستند.
حضرت فاطمه(س) فرمودند:
عزيز دلم افطار كن.امام حسين پرسيدند:
جايزه شمابه من چيست؟
حضرت فرمودند: نصف عبادت هايم را به كساني که بر تو گريه مي كنند مي بخشم.
امام حسن(ع) فرمودند:
برادر جان روزه ات را بازكن و امام همان سوال را پرسيدند.
حضرت پاسخ دادند: من تا همه گنهكاران را بر تو نبخشم به بهشت نخواهم رفت.
و درهمين حال جبرئيل بر پيامبر نازل شد فرمود خدا مي فرمايد:
من از شماها مهربانتر هستم و آنقدر آن كساني كه عاشق تو هستند را به بهشت ميبرم تا تو راضي شوي یا حسین

سلام این روایت در منبع معتبری یافت نشد گرجه این به معنی نفی مقام شفاعت نیست واین مقام در روایات دیگر مورد تأیید قرار گرفته است.

از امام صادق (ع ) فرمود: چيزى نيست مگر آنكه براى آن حدى است كه بدان پايان پذيرد جز ذكر خدا كه پايانى ندارد، خداى عزوجل فريضه هايى واجب كرده است و هر كه آنها را انجام دهد، همان حد و پايان آنها است ، و ماه رمضان است و هر كه آن را روزه دارد همان حد و پايان آن است ، و حج را واجب كرده است و هر كه حج كرد به پايان آن رسيده جز همان ذكر خدا، به راستى كه خداى عزوجل به اندك از آن راضى نشده و براى آن پايانى مقرر نكرده است ، سپس اين آيه را خواند (42 سوره احزاب ): اى كسانى كه گرويديد! ياد كنيد خدا را بسيار و تسبيح گوييدش در بامداد و پسين .
پس فرمود: خدا براى آن حدى مقرر نكرده كه در آن به پايان رسد. فرمود: پدرم بسيار ذكر خدا مى كرد، من به همراه او مى رفتم و او ذكر خدا مى گفت ، با او غذا مى خوردم و او ذكر خدا مى گفت ، و هر آينه كه با مردم در گفتگو بود زبانش را از ذكر خدا بازنمى داشت و من مى ديدم زبانش به كامش ‍ چسبيده بود و مى فرمود: لا اله الا الله . و شيوه اش بود كه ماها را انجمن مى كرد و دستور مى داد به ذكر خدا تا آفتاب مى زد و هر كدام كه ما قرائت (قرآن ) مى دانستيم ، دستور به قرائت مى داد و هر كدام كه قرائت نمى دانستيم ، او را دستور به ذكر مى داد.
در هر خانه اى قرآن خوانده شود و ذكر خداوند عزوجل گفته شود، بركتش ‍ افزون شود و فرشته ها در آن درآيند و شياطين از آن دورى گزينند و براى اهل آسمان بدرخشد، چنان كه ستاره هاى فروزان براى اهل زمين مى درخشند و هر خانه كه در آن قرآن نخوانند و ذكر خدا نگويند، بركتش كم شود و فرشته ها از آن دورى گزينند و شياطين در آن حاضر شوند.

كافى ، جلد6، ص 99

موضوع قفل شده است