صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه از ایجاد رابطه دوستانه با خانم ها در محل کارم جلوگیری کنم؟

علاقه
    emglish conversation
    نوشته
    41
    صلوات
    133
    حضور
    15 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چگونه از ایجاد رابطه دوستانه با خانم ها در محل کارم جلوگیری کنم؟

سلام . از اینکه این سوال رو توی تاپیک بانوان ارسال کردم جون بیشتر نظر خانم ها رو لازم داشتم ولی اگه آقایون هم می تونند راهنمایی کنند ممنون می شم .

اگر یک آقای مجرد در محل کار ناگریز باشه برای انجام کارها با خانم های مجرد و متاهل ارتباط نزدیک و کلامی برای ساعت ها داشته باشه باید چگونه با خانم ها برخورد کنه تا ارتباطش در محل کار فقط در حد همکار باشه و وارد روابط گسترده تر نشه یا به عبارتی رابطه دوستانه ایجاد نشه و روابط در حد روابط محترمانه و رسمی حفظ بشه و نه فراتر ؟!

چطور یک آقا می تونه از بسط پیدا کردن ارتباط کاری به صورتی که در بالا ذکر شد به محل خارج از محل کار جلوگیری کرد به صورتی که این گونه رفتار کردن معقولانه به نظر برسه ؟

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    18,771
    صلوات
    50633
    حضور
    133 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    35

با نام و یاد دوست

چگونه از ایجاد رابطه دوستانه  با خانم ها در محل کارم جلوگیری کنم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

نوشته
    521
    صلوات
    2755
    حضور
    17 روز 8 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman69 نمایش پست ها
    سلام . از اینکه این سوال رو توی تاپیک بانوان ارسال کردم جون بیشتر نظر خانم ها رو لازم داشتم ولی اگه آقایون هم می تونند راهنمایی کنند ممنون می شم .

اگر یک آقای مجرد در محل کار ناگریز باشه برای انجام کارها با خانم های مجرد و متاهل ارتباط نزدیک و کلامی برای ساعت ها داشته باشه باید چگونه با خانم ها برخورد کنه تا ارتباطش در محل کار فقط در حد همکار باشه و وارد روابط گسترده تر نشه یا به عبارتی رابطه دوستانه ایجاد نشه و روابط در حد روابط محترمانه و رسمی حفظ بشه و نه فراتر ؟!

چطور یک آقا می تونه از بسط پیدا کردن ارتباط کاری به صورتی که در بالا ذکر شد به محل خارج از محل کار جلوگیری کرد به صورتی که این گونه رفتار کردن معقولانه به نظر برسه ؟
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
    طبیعا هرچه تعامل و صحبت با افراد بالاتر رود احساس صمیمیت بیشتر می شود و البته این رویه در میان دو جنس مخالف بخاطر جذابیت هایی که برای همدیگر دارند بیشتر می باشد لذا
    سعی نمایید از کار کردن در چنین محیطهایی خودداری نمایید.
    در صورتی که به هر دلیلی مجبور به ادامه کار در آن فضا هستید به نکات زیر توجه نماییدو رعایت کنید:
    ۱ . که باید سعی کنید ارتباطات شما با خانم ها حداقل باشد
    ۲ . صحبت تنها در امور مربوط به کار باشد و صحبت های دیگر به هر بهانه ای خودداری نمایید
    ۳ . از بگو بخند به شدت پرهیز نمایید
    ۴ . حس ترحم و دلسوزی خود را برای خود نگه دارید و سعی نکنید به خانمهای همکار به هر بهانه ای کمک نمایید.
    ۵ . هرچه سریعتر در صدد ازدواج باشید (البته این به این معنا نیست که ازدواج به شما مصونیت می دهد و آن موقع می توانید راحت باشید خیر بلکه ازدواج خطرات را کاهش می دهد)
    ۶ . از هر گونه صحبتهای صمیمی بیان راز و...خودداری نمایید
    ۷ . از هرگونه رفتاری که سبب تمایل خانمها به شما می شود خودداری نمایید
    ۸ .از افرادی که به هر بهانه ای خود رابه شما نزدیک می کنند دوری گزینید
    ۹ . ارتباطات خود را با توجه به محدودیتهای بالا تنها در محیط کار داشته باشید
    ۱۰ . سعی نمایید که اگر در اتاق شما خانمهایی هم می باشند همواره اتاق شما محل مراجعات و دیدن سایرین باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : 1395/03/28 در ساعت 10:43
    چگونه از ایجاد رابطه دوستانه  با خانم ها در محل کارم جلوگیری کنم؟

نوشته
    558
    صلوات
    2036
    حضور
    13 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

هو العالم

با سلام و عرض ادب

به نظر من خلاصش این هست که خیلی سرد و جدی رفتار کنید و موقع صحبت کردن سعی کنید کمتر ارتباط چشمی برقرار کنید

با هیچ خانمی به هیچ وجه اختصاصی صحبت یا کار نکنید منظورم این هست که در شرایطی هم قرار نگیرید که کسی ظن بد به شما ببره

واقعا مواظب خودتون باشید .....و خودتون راحت و ارزون نفروشید .

در پناه حضرت حق

له الكبرياء في السموات و الارض

هیچ اگر سایه پذیرد من همان سایه ی هیچم

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,102
    صلوات
    3134
    حضور
    33 روز 13 ساعت 56 دقیقه
    وبلاگ
    50
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10

با سلام

به طور کلی می ­توان گفت که بر اساس احکام و آموزه­های دینی، روابط زن و مرد نامحرم در محیط اداری و آموزشی تنها باید در چارچوب اسلامی و با حفظ موازین شرعی و رعایت حدود الهی صورت گیرد که در این چارچوب زنان و مردان می ­توانند ساعت ها با یکدیگر صحبت کرده و مدتها با هم ارتباط کاری داشته باشند. البته باید متذکر شد که رفتار سبک و شوخی­ های بیجا خارج از چارچوب اسلامی و دینی است و رابطه خارج از چارچوب اسلامی حتی به اندازه یک کلمه حرام است و باالتبع درآمد حاصله از آن کار هم شبهه ناک بوده و مصداق ورود مال شبهه ناک و رزق شبهه ناک است چرا که کسب این مال همراه با فعل حرام بوده است.و اگر در رابطه با نامحرم ترس ارتکاب گناه یا فساد در فرد ایجاد شود، باید از این رابطه اجتناب نماید. علاوه بر احکام نگاه و صحبت کردن، زن و مرد نامحرم باید در محیط کار توجه داشته باشند که هر یک از حجاب اسلامی برخوردار باشند، نباید در محیطی خلوت با یکدیگر به صحبت و بگو بخند بپردازند به گونه ای که دیگران نتوانند به آنجا رفت و آمد نمایند. پرهیز از شوخی و خنده بیجا از دیگر نکاتی است که باید در رابطه با نامحرم رعایت شود و اسلام به شدت آن را نهی کرده است و اگر این شوخی و خنده باعث گناه و فساد شود حرام است که این مورد شامل محیط کاری هم می شود و نباید عادت حضور در کنارهم در محیط کاری قبح این رفتارها را به واسطه صمیمیت بشکند.

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

نوشته
    602
    صلوات
    4144
    حضور
    3 روز 12 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    14

سلام
    در تکمیل فرمایشات دوستان عرض میکنم
    به نظر بنده همه چیز به شما بستگی داره، وقتی شما در نگاهت در برخوردت هیچ تمایلی به ادامه رابطه با افراد نباشه ، چه زن و چه مرد این رابطه را ادامه نمیدهند و این یک قاعده کلیه.پس وقتی شما همین حالت را در مورد یک خانم اجرا میکنید و عدم تمایل قلبیتون در رفتارتون هم نمایان میشه و خانم ها خیلی خوب متوجه این مسئله میشوند.
    میمونند افرادی که خودشون مشکل دارن و این هم در نگاه اول هر مردی میفهمه، که باید اونها را با چند تا برخورد جدی از اینکه از حریمتون عبور نکنند بر هزر کنید.

نوشته
    881
    صلوات
    2365
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    وبلاگ
    3
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17

سلام علیکم. به نظر من همین مطلب شماره 2 که جناب کارشناس گفتند، برای حل مسئله کفایت می کنه.

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    718
    صلوات
    2940
    حضور
    34 روز 7 ساعت 28 دقیقه
    وبلاگ
    7
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

مطالب استاد راهنما خیلی عالی و کاربردی هستن، حتما به تک تکشون توجه کنید غیر از جنبه دینی خیلی جنبه روانشناسی داره خیلیش مواردی هست که می تونه یک خانم رو به سمت شما بکشونه حتی اگه شما نخواید و بعدا در مردابی خدایی نکرده می افتید که نمی دونید چجوری از اون خارج بشید

کاری معقول هست که خدا راضی باشه، پس از این نترسید که اگر مثلا رابطه بیرون از محل کار نداشته باشید یا در محل کار مثلا احوالپرسی گرم نکنید یا سعی کنید صحبتهاتون رو به حداقل برسونید یا نگاهتون رو کم کنید ممکنه غیر معقول بنظر برسه و مثلا پشت سرتون ممکنه چی بگن

بزارید یه چیزی بهتون بگم ، همونطور که تو آقایون این مورد هست که ممکنه در ظاهر به دنبال خانم های بی حجاب و ... باشن ولی در باطن اون خانم محجبه رو تحسین می کنن و بعضی هاشون آرزوی ازدواج با اون خانم محجبه رو دارند در خانم ها هم دقیقا همین موضوع هست

شاید در ظاهر اون آقایی که مقید هست رو مسخره کنن ولی به ازدواج که می رسه آرزشون اینکه شوهرشون به خیلی چیزا پایبند و معتقد باشه، اینکه با خانم های دیگه مراوده نداشته باشه، گرم نگیره، دل و نگاه همسرش فقط مال خودش باشه و ... حتی اگه به روی خودش نیاره

پس توکل کنید به خدا و بدونید راهی که خدا راضی باشه بهترین راه هست و تفکر و حرفای بقیه در مواردی که خلاف رضایت خدا باشه هیچ ارزشی نداره
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

علاقه
    emglish conversation
    نوشته
    41
    صلوات
    133
    حضور
    15 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از راهنمایی دوستان سپاسگذارم .
    سعی می کنم تمام نکاتی که بهش اشاره کردید را در عمل به کار ببندم .
    اگر خدا کمک کنه ان شاالله محل کارم رو بزودی عوض می کنم تا با خانم ها کمتر در ارتباط باشم ...
    فکر می کنم با آقایون همکار باشم خیلی بهتره تا اینکه همش بخوام مواظب رفتارهام باشم ...

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,162
    صلوات
    6300
    حضور
    58 روز 12 ساعت 6 دقیقه
    وبلاگ
    81
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    ۷ . از هرگونه رفتاری که سبب تمایل خانمها به شما می شود خودداری نمایید
    سلام استاد

چه رفتار هایی سبب تمایل خانمها می شود؟! (جهت امر خیر)
    بی زحمت از نکات مبتدی تا پیشرفته بفرمایید یا منبع مناسب برای مطالعه معرفی نمایید.

یه سوال دیگه: یعنی می فرمایید در محیط کار اخمو، عصبانی و به تعبیری از دماغ فیل افتاده باشیم؟؟؟

دو تا سوال شد، یکی برای خودم... اون یکی هم برای خودم هم برای پرسشگر تاپیک :)

با تشکر
    .
    .
    و اما در مورد موضوعی که پرسش گر محترم مطرح کردن، بنده که در حدی نیستم بخوام راهنمایی کنم و خودم از یه بعد دیگه نیاز به راهنمایی دارم

فقط یه مسئله می گم و اگر صحیح بود تایید یا اصلاح بفرمایید:
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    خب در نهایت تصمیم گرفتم حرفی که مطمئن نیستم رو، نگم..

یا علی

سرباز سربار

ما ریزه خوار سفره احسان زینبیم
    مدیون لطف و فضل فراوان
    زینبیم

12. صلوات ها 2

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 84

کلمات کلیدی این موضوع