جمع بندی ای انسان! منتظر سیلی محکم من باش!

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ای انسان! منتظر سیلی محکم من باش!

گوش کنید!!
صدای شیطان، این دشمن قسم خورده را می شنوید؟؟

منتظر سیلی محکم من باش!!
ای آدم!!
به خاطر تو از درگاه خدا رانده شدم!!
بیچاره ات می کنم

تو را با انواع گناهان فریب خواهم داد!!
در خلوت هم با توام!!

قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لأغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ.

ابلیس گفت: به عزّت تو سوگند که همه (ی مردم) را گمراه خواهم کرد.

به او حمله کنید قبل از اینکه به شما حمله کند
با نماز
با قران
با قوی کردن عقاید
و ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مسلم

بسم الله الرحمن الرحیم

زینبیون;811227 نوشت:
منتظر سیلی محکم من باش!!
ای آدم!!
به خاطر تو از درگاه خدا رانده شدم!!
بیچاره ات می کنم

تو را با انواع گناهان فریب خواهم داد!!
در خلوت هم با توام!!

قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لأغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ.

ابلیس گفت: به عزّت تو سوگند که همه (ی مردم) را گمراه خواهم کرد.

با سلام

دوستان نظرشون رو بفرمایند اگر نکته ای بود در ادامه عرض خواهم کرد

[=times new roman] شیطان دل پرخونی دارد

از کسانی که

ایمانشان به وسیله اشتباه شان قوی تر شده...

منو از سیلی میترسونی ؟ برو از خدا بترس

خوب وسوسه های شیطان خیلی موثر هستن ولی وسوسه های نفس اماره خود انسان هم خیلی مهمن...
مثلا در ماه مبارک رمضان طبق احادیث شیطان در غل و زنجیر هست....اما بازم برخی افراد روزه دار گناه میکنن یا فکر گناه در ذهن شون میاد، که این اثرات نفس اماره است...

[="Blue"]حمله شیطان به انسان از چهار جهت در قرآن:

ثُمَّ لَآتِيَنَّهُمْ مِنْ بَيْنِ أَيْديهِمْ وَ مِنْ خَلْفِهِمْ وَ عَنْ أَيْمانِهِمْ وَ عَنْ شَمائِلِهِمْ وَ لا تَجِدُ أَکْثَرَهُمْ شاکِرينَ ( 17:اعراف)

آرى بر آن راه کمین مى کنم، آن گاه از پیش روى آنان و از پشت سرشان و از طرف راست و چپشان به سراغ آنان مى روم، در نتیجه بیشترشان را شکرگزار نعمت هاى خود نمى یابى.[/]

با سلام

طبق نظر قرآن شیطان تنها بر بندگان مخلَص خداوند تسلط ندارد. مخلصین کسانی هستند که به این درجه از مقامات رسیده اند که شیطان راه نفوذ به آنها را ندارد. برای مقابله با شیطان ابزارهایی لازم و ضروری است که با وجود این ابزارها می توان به مقابله با او برخاست و پیروز میدان شد. برخی از آنها به عنوان نمونه اشاره می شود.

1. ایمان: قرآن کریم اولین عامل اساسی مانع سلطه شیطان را ایمان می داند.

2. توکل: یکی دیگر از عوامل پیروزی بر شیطان و جنودش توکل به خدا است.

3. استعاذه: استعاذه به معنای درخواست پناه­گاه از خداوند.

4. یاد خدا: یاد خدا به انسان بصیرت داده و او را از وسوسه­ها دور نگه می­دارد و راه نفوذ شیطان را می­بندد.

5. تقوا: تحصیل ملکه تقوا و تحکیم آن، چشمان دل را بر وسوسه­ ابلیس بینا ساخته و از انسان را از دام­ شیطان حفظ می­کند.

[="Blue"]امام محمدباقر(عليه‌السلام) تَحَرَّزْ مِن اِبليس بِالخَوفِ الصّادِق.
برحذر باش و با خوف جدَّي و صادقانه، خودت را از ابليس محافظت کن. (تحف‌العقول، ص ۲۹۳)
[/]

با سلام

شیطان به معنای موجودی موذی، که اعم از انس و جن و میکروب است که در این تحقیق منظور شیطان انسی و جنی است که در برابر حضرت آدم علیه السلام تکبر ورزید و متمرد شد و از خداوند مهلت خواست تا بندگان را گمراه و از اطاعت و عمل خیر بازدارد البته به غیر از افراد مخلص . و خداوند متعال این مهلت را برای آزمایشات انسان‌ها قرار داد .
پس برای اینکه رضایت خداوند را جلب کنیم در درجه اول مجبوریم که کارهای ناشایست او را بدانیم که از این قرار است :
1) وسوسه
2) زینت دادن کارهای زشت
3) بازداشتن از یاد خدا
4) اختلاف و تفرقه
5) تمرد و نافرمانی و ....
بعد از شناخت آن‌ها باید پی به سیاست فریب‌کاری او ببریم که با دانستنش در دام او قرار نگیریم بدانیم سیاست پلید او مرحله به مرحله و گام به گام است که عبارتند از :
1) مرحله اول القای وسوسه
2) مرحله دوم تماس گرفتن
3) مرحله سوم فرو رفتن در قلب
4) مرحله چهارم ماندن در روح
5) مرحله پنجم عضو حزب شیطان شدن
6) مرحله ششم سرپرست انسان شدن
7) مرحله هفتم از شیاطین انسی واقع شدن
البته باید دانست که برخورد شیطان با هر فردی متفاوت و مکرش متناسب با هر فردی می‌باشد یا به صورت پرتاب است یا به صورت تماس است و یا با همنشین شدن، کارش را به سرانجام می‌رساند.
و برای حل این مشکل خداوند و ائمه معصومین علیهم السلام راهکارهایی را در پیش روی هر کسی قرار داده است که با این دستور العمل ، هر انسان خداپرستی می‌تواند در برابر این شخصیت رجیم پیروز و رضایت خداوند متعال را مورد جلب قرار داد . که به طور خلاصه بیان می‌کنیم :
1) شیطان را به دید دشمن دانستن
2) از شرّ او به خدا پناه بردن
3) صدقه دادن
4) استغفار
5) یاد خداوند
6) گریه کردن از ترس خدا
7) روزه گرفتن

شیطان – وسوسه – مکر و حیله – جلوه دادن به گناه از طرف شیطان– استعانت از خدا

خلاصه ای از دیدگاه قرآن کریم در مورد شیطان

باید شیطان را که دشمنی آشکار است جدی گرفت:
«إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبين»؛ به درستی که او برای شما دشمنی آشکار است.‏(بقره-208)

شیطانی که بر گمراه ساختن انسان قسم خورده است:

«فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعينَ»؛ به عزّتت سوگند، همه آنان را گمراه خواهم كرد.(ص:82)

و گام به گام انسان را به سمت پرتگاه های شقاوت می‌برد:

«وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ»؛ از گام های شیطان پیروی نکنید.‏(بقره-208)

او که به اعمال زشت فرمان می‌دهد:
«وَ يَأْمُرُكُمْ بِالْفَحْشاء»؛ شما را به فحشاء امر می‌کند.(بقره-268)

و این اعمال زشت را زببا جلوه می‌دهد:

« فَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطانُ أَعْمالَهُمْ»؛ شيطان اعمالشان را در نظرشان بيار است‏.(نحل:63)

شیطانی که وعده دروغ می‌دهد:

«مَا نهَئكُمَا رَبُّكُمَا عَنْ هَاذِهِ الشَّجَرَةِ إِلَّا أَن تَكُونَا مَلَكَينْ‏ِ أَوْ تَكُونَا مِنَ الخْلِدِينَ»؛ گفت پروردگارتان شما را از اين درخت منع نكرد مگر از بيم اينكه دو فرشته شويد و يا جاويد گرديد.(اعراف:20)

و با وعده هایش انسان را از عاقبت اعمال نیک می‌ترساند:

«الشَّيْطانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ»؛ شیطان به شما وعده فقر (در صورت انفاق) می‌دهد.(بقره-268)
«إِنَّمَا ذَالِكُمُ الشَّيْطَانُ يخُوِّفُ أَوْلِيَاءَه‏»؛ شیطان است که پیروانش را می‌ترساند.(آل عمران:175)

و حتی بر این وعده‌های دروغین خویش سوگند یاد می‌کند:

«وَ قَاسَمَهُمَا إِنىّ‏ِ لَكُمَا لَمِنَ النَّاصِحِينَ»؛ و براى ايشان سوگند خورد كه من خيرخواه شمايم.(اعراف:21)

وعده هایی که جز آرزوی های واهی و فریب نیست:

«يَعِدُهُمْ وَ يُمَنِّيهِمْ وَ مَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَنُ إِلَّا غُرُورًا»؛ وعده‏شان مى‏دهد، آرزومندشان مى‏كند، و جز فريب به ايشان وعده نمى‏دهد.(نساء:120)

و هدفش این است که بین انسان ها دشمنی بیندازد:

«إِنَّما يُريدُ الشَّيْطانُ أَنْ يُوقِعَ بَيْنَكُمُ الْعَداوَةَ وَ الْبَغْضاءَ»؛ و جز اين نيست كه شيطان ميخواهد بين شما عداوت و خشم بيندازد.(مائده:91)
«إِنَّ الشَّيْطَنَ يَنزَغُ بَيْنهَم‏»؛ شيطان مى‏خواهد ميان آنان كدورت بيفكند(اسراء:53)

و آنها را از یاد خدا و نماز بازدارد:

«وَ يَصُدَّكُمْ عَن ذِكْرِ اللَّهِ وَ عَنِ الصَّلَوة»؛ و شما را از ذكر خدا و از نماز باز دارد.(مائده:91)

و سرانجام در روز قیامت به این وعده های دروغش اعتراف کرده و پیروانش را ملامت می‌کند:

«وَ قالَ الشَّيْطانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَ وَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَ ما كانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطانٍ إِلاَّ أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لي‏ فَلا تَلُومُوني‏ وَ لُومُوا أَنْفُسَكُمْ»؛ شيطان مى‏گويد: خدا به شما وعده حق داد. و من نيز به شما وعده (باطل و نادرست) دادم و تخلف كردم، من بر شما تسلطى نداشتم جز اينكه دعوتتان كردم و شما اجابتم كرديد، مرا ملامت نكنيد، خودتان را ملامت كنيد.(ابراهیم-22)

و حتی از پیروانش بیزاری می‌جوید:

«الشَّيْطانِ إِذْ قالَ لِلْإِنْسانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قالَ إِنِّي بَري‏ءٌ مِنْكَ إِنِّي أَخافُ اللَّهَ رَبَّ الْعالَمينَ»؛ شيطان كه به انسان گفت كافر شو و چون كافر شد گفت من از تو بيزارم من از خدا مى‏ترسم كه رب العالمين است‏.(حشر-16)

کِی بخاطر ما از درگاه خدا رانده شد؟
بخاطر تکبر خودش بود
به ما چه ربطی داره؟؟؟؟
تازه من خودم قبلش یه فیلیپینی بهش میزنم
کی میخواد سیلی بزنه؟؟؟؟

همه در عرصه ی "جهاد اکبر" هستیم...
چرا به میدان جنگ، جهاد اصفر ولی به عرصه ی مبارزه با نفس و شیطان، جهاد اکبر؟!

1- در جهاد اصغر، محدودیت زمانی و مکانی وجود دارد. اما درجهاد اکبر، همیشه و همه جا درگیر هستیم.
2- شرکت در جهاد اصغر برهمگان، واجب نیست...اما شرکت در جهاد اکبر، هیچ استثنایی ندارد و همه باید درگیرش باشیم.
3-در جهاد اصغر، آسیب ها به صورت جسمی بوده و حداکثرش کشته شدن است. اما درجهاد اکبر، آسیب ها بسیار بالاتر و جدی تر از آسیب های جسمی است و انتهایش شقاوت و دوزخ است.

به این نکته هم باید توجه شود که در عرصه ی ترک گناه از واژه ی "جهاد" استفاده شده....جهاد به معنی تلاش سخت و فراوان است..... پس با تساهل و تسامح نمی توان به مقصد رسید...

التماس دعا

پرسش
شیطان به خاطر سجده نکردن بر آدم از درگاه الهی رانده شد، لذا تصمیم بر گمراه ساختن انسان‌ها گرفت، و بر این تصمیم قسم خورد: «قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لأغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ»؛ حال برای نجات و رهای از چنگال او چه باید کرد؟

پاسخ
بله کاملا درست است، باید شیطان را که دشمنی آشکار است جدی گرفت:«إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبين»؛ به درستی که او برای شما دشمنی آشکار است.‏(1)؛ شیطانی که بر گمراه ساختن انسان قسم خورده است:
«فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعينَ»؛ به عزّتت سوگند، همه آنان را گمراه خواهم كرد.(2) باید دانست که او گام به گام انسان را به سمت پرتگاه های شقاوت می‌برد: «وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ»؛ از گام های شیطان پیروی نکنید.‏(3) چرا که او به اعمال زشت فرمان می‌دهد: «وَ يَأْمُرُكُمْ بِالْفَحْشاء»؛ شما را به فحشاء امر می‌کند.(4) و این اعمال زشت را زببا جلوه می‌دهد: «فَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطانُ أَعْمالَهُمْ»؛ شيطان اعمالشان را در نظرشان بيار است‏.(5)

او که از همه جهات به بشر رو می‌آورد: « ثُمَّ لَآتِيَنَّهُمْ مِنْ بَيْنِ أَيْديهِمْ وَ مِنْ خَلْفِهِمْ وَ عَنْ أَيْمانِهِمْ وَ عَنْ شَمائِلِهِمْ»؛ سپس از پيش رو و از پشت سر، و از طرف راست و از طرف چپ آنها، به سراغشان مى‏روم و بيشتر آنها را شكرگزار نخواهى يافت‏.(6)

وعده های دروغ می‌دهد:
«مَا نهَئكُمَا رَبُّكُمَا عَنْ هَاذِهِ الشَّجَرَةِ إِلَّا أَن تَكُونَا مَلَكَينْ‏ِ أَوْ تَكُونَا مِنَ الخْلِدِينَ»؛ گفت پروردگارتان شما را از اين درخت منع نكرد مگر از بيم اينكه دو فرشته شويد و يا جاويد گرديد.(7)
و حتی بر این وعده‌های دروغین خویش سوگند یاد می‌کند:
«وَ قَاسَمَهُمَا إِنىّ‏ِ لَكُمَا لَمِنَ النَّاصِحِينَ»؛ و براى ايشان سوگند خورد كه من خيرخواه شمايم.(8)

با این وعده های پوشالی را از عاقبت اعمال نیک می‌ترساند:
«الشَّيْطانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ»؛ شیطان به شما وعده فقر (در صورت انفاق) می‌دهد.(9) و «إِنَّمَا ذَالِكُمُ الشَّيْطَانُ يخُوِّفُ أَوْلِيَاءَه‏»؛ شیطان است که پیروانش را می‌ترساند.(10)

وعده هایی که جز آرزوی های واهی و فریب نیست:
«يَعِدُهُمْ وَ يُمَنِّيهِمْ وَ مَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَنُ إِلَّا غُرُورًا»؛ وعده‏شان مى‏دهد، آرزومندشان مى‏كند، و جز فريب به ايشان وعده نمى‏دهد.(11)
هدفش این است که بین انسان ها دشمنی بیندازد:
«إِنَّما يُريدُ الشَّيْطانُ أَنْ يُوقِعَ بَيْنَكُمُ الْعَداوَةَ وَ الْبَغْضاءَ»؛ و جز اين نيست كه شيطان ميخواهد بين شما عداوت و خشم بيندازد.(12)؛ و «إِنَّ الشَّيْطَنَ يَنزَغُ بَيْنهَم‏»؛ شيطان مى‏خواهد ميان آنان كدورت بيفكند(13)
و آنها را از یاد خدا و نماز بازدارد:
«وَ يَصُدَّكُمْ عَن ذِكْرِ اللَّهِ وَ عَنِ الصَّلَوة»؛ و شما را از ذكر خدا و از نماز باز دارد.(14)

و سرانجام در روز قیامت به این وعده های دروغش اعتراف کرده و پیروانش را ملامت می‌کند:
«وَ قالَ الشَّيْطانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَ وَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَ ما كانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطانٍ إِلاَّ أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لي‏ فَلا تَلُومُوني‏ وَ لُومُوا أَنْفُسَكُمْ»؛ شيطان مى‏گويد: خدا به شما وعده حق داد. و من نيز به شما وعده (باطل و نادرست) دادم و تخلف كردم، من بر شما تسلطى نداشتم جز اينكه دعوتتان كردم و شما اجابتم كرديد، مرا ملامت نكنيد، خودتان را ملامت كنيد.(15)

و حتی از پیروانش بیزاری می‌جوید:
«الشَّيْطانِ إِذْ قالَ لِلْإِنْسانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قالَ إِنِّي بَري‏ءٌ مِنْكَ إِنِّي أَخافُ اللَّهَ رَبَّ الْعالَمينَ»؛ شيطان كه به انسان گفت كافر شو و چون كافر شد گفت من از تو بيزارم من از خدا مى‏ترسم كه رب العالمين است‏.(16)

پس راه نجات از شیطان همان طور که از آیات فوق هم فهمیده می شود در یک کلام پناه بردن همه جانبه به خداوند است، باور کردن به اینکه خداوند دوست و خیرخواه انسان، و شیطان دشمن آشکار اوست، انسان را به این سمت می‌برد که با پیرویاز دشمن خویش، خداوند را از خود مغضوب نسازد، براستی پرهیز از خشم وغضب خداوند، اگر صادقانه باشد، انسان را از تبعیت از شیطان باز می دارد، همان‌طور که امام محمدباقر(عليه‌السلام) می‌فرمایند: «تَحَرَّزْ مِن اِبليس بِالخَوفِ الصّادِق»؛ با خوف جدَّي و صادقانه، خودت را از ابليس محافظت کن.(17)
یاد خدا در حالات و افعال مختلف و به زبان آوردن اسم خداوند در آغاز امور، انسان را از شر شیطان در آن امور حفظ می‌کند، همان طور که در روایات مختلف به این امر اشاره شده است.(18)
4. بقره:2/268.
5. نحل:16/63.
6. اعراف:7/17.
7. اعراف:7/20.
8. اعراف:7/21.
9. بقره:2/268.
10. آل عمران:3/175.
11. نساء:4/120.
12. مائده:5/91.
13. اسراء:17/53.
14. مائده:5/91.
15. ابراهیم:14/22.
16. حشر:59/16.
17. مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار ج75، ص164.
18. همان، ج60، ص201 الی 204.

موضوع قفل شده است