زخم معده و روزه

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زخم معده و روزه

سلام و درود

من دچار زخم معده همراه با عفونت شدم و از اون مدت تا امروز که دوشنبه 17 خرداد هست 23 روز می گذره
بیشتر داروهام تموم شده فقط یه امپروزل هست که صبح ناشتا و شب قبل از شام می خورم.
این دارو رو باید تا 2 ماه مصرف کنم.

خیلی به حرف دکترم نمی تونم اعتنا کنم.
در اینترنت جستجو کردم و دیدم  بعضی فوق تخصص های گوارش گفتند که زخم معده مانعی برای روزه گرفتن نیست.
یا گفتند باید تقریبا 14 روز از درمان گذشته باشه.

البته من 23 روز هست که دارو مصرف می کنم.  وفقط دارویی(امپروزل) دارم که صبح و شب استفاده میکنم و احساس می کنم می تونم روزه برم.

آیا با این اطلاعات روزه گرفتن اشکال داره.  
مقلد رهبری هستم.

از دوستان هم لطفا اگه کسی نظر داره یا تجربه ای بیان کنه .

ممنون از لطف همگی شما

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

ابراهیم ا;810237 نوشت:
سلام و درود

من دچار زخم معده همراه با عفونت شدم و از اون مدت تا امروز که دوشنبه 17 خرداد هست 23 روز می گذره
بیشتر داروهام تموم شده فقط یه امپروزل هست که صبح ناشتا و شب قبل از شام می خورم.
این دارو رو باید تا 2 ماه مصرف کنم.

خیلی به حرف دکترم نمی تونم اعتنا کنم.
در اینترنت جستجو کردم و دیدم  بعضی فوق تخصص های گوارش گفتند که زخم معده مانعی برای روزه گرفتن نیست.
یا گفتند باید تقریبا 14 روز از درمان گذشته باشه.

البته من 23 روز هست که دارو مصرف می کنم.  وفقط دارویی(امپروزل) دارم که صبح و شب استفاده میکنم و احساس می کنم می تونم روزه برم.

آیا با این اطلاعات روزه گرفتن اشکال داره.  
مقلد رهبری هستم.

از دوستان هم لطفا اگه کسی نظر داره یا تجربه ای بیان کنه .

ممنون از لطف همگی شما

با عرض سلام و احترام و آرزوی سلامتی برای شما

تا زمانی که مطمئن نباشید که روزه برای شما ضرر دارد ، روزه گرفتن واجب است و نمی توانید روزه نگیرید اما اگر از طریق پزشک یا تحقیقات شخصی به این نتیجه برسید که روزه مضر است یا خوف ضرر داشته باشید(که منشأ عقلایی داشته باشد)، روزه گرفتن واجب نخواهد بود و می توانید بعدا قضای آن را بگیرید و کفاره هم ندارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات ، احکام روزه ، استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

موضوع قفل شده است