جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زخم معده و روزه

نوشته
    349
    حضور
    9 روز 10 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    666

زخم معده و روزه

سلام و درود<br><br>من دچار زخم معده همراه با عفونت شدم و از اون مدت تا امروز که دوشنبه 17 خرداد هست 23 روز می گذره<br>بیشتر داروهام تموم شده فقط یه امپروزل هست که صبح ناشتا و شب قبل از شام می خورم.<br>این دارو رو باید تا 2 ماه مصرف کنم.<br><br>خیلی به حرف دکترم نمی تونم اعتنا کنم.<br>در اینترنت جستجو کردم و دیدم &nbsp;بعضی فوق تخصص های گوارش گفتند که زخم معده مانعی برای روزه گرفتن نیست.<br>یا گفتند باید تقریبا 14 روز از درمان گذشته باشه.<br><br>البته من 23 روز هست که دارو مصرف می کنم. &nbsp;وفقط دارویی(امپروزل) دارم که صبح و شب استفاده میکنم و احساس می کنم می تونم روزه برم.<br><br>آیا با این اطلاعات روزه گرفتن اشکال داره. &nbsp;<br>مقلد رهبری هستم.<br><br>از دوستان هم لطفا اگه کسی نظر داره یا تجربه ای بیان کنه .<br><br>ممنون از لطف همگی شما<br>&nbsp;&nbsp;

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

زخم معده و روزه

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط ابراهیم ا نمایش پست ها
    سلام و درود<br><br>من دچار زخم معده همراه با عفونت شدم و از اون مدت تا امروز که دوشنبه 17 خرداد هست 23 روز می گذره<br>بیشتر داروهام تموم شده فقط یه امپروزل هست که صبح ناشتا و شب قبل از شام می خورم.<br>این دارو رو باید تا 2 ماه مصرف کنم.<br><br>خیلی به حرف دکترم نمی تونم اعتنا کنم.<br>در اینترنت جستجو کردم و دیدم &nbsp;بعضی فوق تخصص های گوارش گفتند که زخم معده مانعی برای روزه گرفتن نیست.<br>یا گفتند باید تقریبا 14 روز از درمان گذشته باشه.<br><br>البته من 23 روز هست که دارو مصرف می کنم. &nbsp;وفقط دارویی(امپروزل) دارم که صبح و شب استفاده میکنم و احساس می کنم می تونم روزه برم.<br><br>آیا با این اطلاعات روزه گرفتن اشکال داره. &nbsp;<br>مقلد رهبری هستم.<br><br>از دوستان هم لطفا اگه کسی نظر داره یا تجربه ای بیان کنه .<br><br>ممنون از لطف همگی شما<br>&nbsp;&nbsp;
    با عرض سلام و احترام و آرزوی سلامتی برای شما

تا زمانی که مطمئن نباشید که روزه برای شما ضرر دارد ، روزه گرفتن واجب است و نمی توانید روزه نگیرید اما اگر از طریق پزشک یا تحقیقات شخصی به این نتیجه برسید که روزه مضر است یا خوف ضرر داشته باشید(که منشأ عقلایی داشته باشد)، روزه گرفتن واجب نخواهد بود و می توانید بعدا قضای آن را بگیرید و کفاره هم ندارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات ، احکام روزه ، استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ در ساعت ۱۱:۵۴

7. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری