روزه دانشجو در ایام امتحانات

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روزه دانشجو در ایام امتحانات

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض خسته نباشید
دو تا سوال دارم
اولین که من دانشجو هستم و ساکن اطراف تهران و شروع ماه مبارک ماه رمضان مصادف شده با امتحاناتم و مجبورم این مسیرو طی کنم میخواستم بدونم چون فاصلم حدودا یک ساعته شایدم یکم بیشتر روزم قبوله یا نه یا این که باید نیت خاصی کنم ...؟
سوال دوم
چون من زاد گاهم خراسانه هفته اخر ماه رمضانو میخوام برم خراسان پیش خانوادم وبعد باز بعد یک هفته یا ده روز بر گردم تهران میخواستم بدونم تکلیف روزه گرفتنم چی میشه ..؟

ضمنا مرجع تقلیدم حضرت ایت الله العظمی حاج سید علی خامنه ای هستند

ممنونم از اساتید محترم
یا حق گل

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

تولد;810206 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض خسته نباشید
دو تا سوال دارم
اولین که من دانشجو هستم و ساکن اطراف تهران و شروع ماه مبارک ماه رمضان مصادف شده با امتحاناتم و مجبورم این مسیرو طی کنم میخواستم بدونم چون فاصلم حدودا یک ساعته شایدم یکم بیشتر روزم قبوله یا نه یا این که باید نیت خاصی کنم ...؟
سوال دوم
چون من زاد گاهم خراسانه هفته اخر ماه رمضانو میخوام برم خراسان پیش خانوادم وبعد باز بعد یک هفته یا ده روز بر گردم تهران میخواستم بدونم تکلیف روزه گرفتنم چی میشه ..؟

ضمنا مرجع تقلیدم حضرت ایت الله العظمی حاج سید علی خامنه ای هستند

ممنونم از اساتید محترم
یا حق

با سلام و عرض ادب

1. به نظر مقام معظم رهبری نماز و روزه دانشجوی غیربورسیه ای بنابر احتیاط باید جمع بین شکسته و تمام باشد یعنی اگر قصد ده روز نکند باید نمازرا هم شکسته و هم تمام بخواند و در مورد روزه ها هم روزه را بگیرد و بعدا هم قضا نماید البته ایشان در این مسئله اجازه رجوع به مرجع اعلم بعدی را داده اند اگر به مرجع دیگری رجوع کرده اید بفرمایید تا طبق نظر ایشان حکم مسئله را برایتان بگوییم وبرای اطلاع بیشتر هم می توانید از تاپیک زیر از نظر مراجع مطلع شوید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=21280

2. در خراسان اگر بدنیا آمده و بزرگ شده اید و از آنجا اعراض نکرده اید همچنان وطنتان است و درمدتی که در آنجا هستید نمازتان تمام و روزه صحیح است.

اجوبه الاستفتائات،آیه الله خامنه ای،احکام نماز مسافر

خیلی ممنون از پاسخ گویتان التماس دعا

با سلام
منظور از اعراض یعنی چی؟

fatima3360;812478 نوشت:
با سلام
منظور از اعراض یعنی چی؟

با سلام و عرض ادب

اعراض یعنی ترک وطن کرده و قصد برگشت به وطن برای زندگی را ندارد.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات، احکام مسافر

موضوع قفل شده است