صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سخن جوانان مجرد با مراجع تقليد حفطهم الله تعالی (انتقاد آيت الله مكارم از حقوق نجومي )

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

سخن جوانان مجرد با مراجع تقليد حفطهم الله تعالی (انتقاد آيت الله مكارم از حقوق نجومي )

بسم الله الرحمن الرحيم
    سخن جوانان به مراجع تقليد حفظهم الله تعالي
    سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
    ما مشاور و كارشناساني هستيم كه سال هاست با جوانان خوب كشور ارتباط داريم و از درد دلشان با خبر هستيم سخن جوانان به شما بزرگواران بازگو مي كنيم.
    نامه برخي از جوانان سايت انجمن گفتگوي ديني و انجمن گفتگوي قرآني و خواهش و التماس ايشان از ما براي رساندن اين پيام به شما بزرگوران.

سلام عليكم و رحمه الله و بركاته
    شما بزرگوران عمر عزيزتان را براي استنباط احكام شرع صرف كرده ايد و الگوهاي ما جوانان هستيد. شما حاميان مرز تشيع هستيد كه بي ترديد پاسباني اين مرز بسيار سنگين است ولي شما را هم چون پدري دلسوز مي دانيم و زبان گوياي خودمان براي دفاع از حقمان.
    سياست هاي دولت در هر دو جناح براي تسهيل امر ازدواج چيزي در حد شعار است. بيشتر از اين كه نگران فشار رواني تأخير ازدواج بر ما باشند معمولا نگران بحث هاي سياسي هستند كه امثال ما به فراموشي سپرده مي شويم
    امروزه بوي تزور از بسياري از كانديداهاي رياست جمهوري و مجلس و شوراي شهر استشمام مي شود. افرادي كه براي خود كيسه دوخته اند. با شعار كمك به جوانان ما را نردبان ترقي خود كرده اند. از سوي ما بازرش و محققاني بگمارييد كه واقعا دولت فعلي و قبلي عملا كه كاري براي ازدواج و جوانان كرده اند. چه طرح هايي دارند و داشته اند و چه قدر مانند مقام معظم رهبري نگران جوانان هستند. كتاب «مطلع عشق» كه حاصل بيانات مقام معظم رهبري براي تسهيل ازدواج است فقط توصيه به جوانان نيست بلكه به والدين و روحانيون و اساتيد دانشگاه و رسانه ملي و دولتمران هم هست.
    آيا به قول پدر مهرباني چون آيت الله اميني اين همايش ها كه بازدهي ندارد اگر صرف ازدواج جوانان مي شد لااقل گروهي به سامان نمي رسيدند.
    نمايندگان مجلس وكلاي ما هستند ولي معمولا وكلايي كه بعد از رفتن به مجلس يادشان از موكلان خود مي رود.
    مسلما مي دانيم كه انتقاد شما از دولت مانند انتقاد در يك خانواده بايد باشد و نبايد همسايه ها با خبر شوند. ولي طوري هم نباشد كه اين ما از دلسوزي شما بي خبر باشيم. تا بتوانيم پاسخ گوي افرادي باشيم كه مي گويند اگر بسياري از اتفاقاتي كه در دولت ها مي افتد در زمان شاه بود حضرات وا اسلاما سر مي دادند.
    مگر شما بزرگواران در كتب خود نفرموده ايدكه جوانان براي مديريت شهوت خود بدون شرم از ائمه كمك فكر مي گرفتند و يا حضرت علي از بيت المال به ازدواج جواني كه مرتكب خودارضايي شده بود كمك كردند؟ مگر نه اين است كه فرموديد نيم يا دو سوم ايمان با ازدواج حفظ مي شود و ازدواج سنت پيامبر مهرباني است.
    بله يك دست صدا ندارد و مسلما وقتي مراجع تقليد مجموعا با يك فكر از ما حمايت كنند صدايشان شنيدني خواهد بود طوري كه تاريخ فراموش نكند. اميدواريم كه اساتيد دانشگاه و ائمه جمعه و جماعت و مردم والدين مان هم گوش به فرمان و مواعظ پدرانه شما باشند.

در آخر براي طول عمر شما و
    امنيت كشور و اسلام عزيز
    دعا مي كنيم
    ارادتمندان شما
    جوانان مجرد كه در دنياي مجازي و حقيقي
    ايمانشان را در خطر مي بينند
    والسلام عليكم

.........................
    رونوشت به دفتر مراجع تقليد و علما

دفتر
    مقام معظم رهبري آيت الله خامنه اي
    دفتر آيت الله مكارم شيرازي
    دفتر آيت الله مظاهري
    دفتر آيت الله سبحاني
    دفتر آيت الله صافي گلپايگاني
    دفتر آيت الله وحيدخراساني
    دفتر آيت الله زنجاني
    دفتر آيت الله جوادي آملي
    دفتر آيت الله نوري همداني
    دفتر آيت الله ابراهيم اميني
    دفتر استاد قرائتي

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۸:۰۱
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 31

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

انتقاد از مراجع
    بزرگواري مي گفت آيا نوشتن اين نامه به مراجع اشكال ندارد
    بنده مي گويم كه مخفي كردن سخن جوانان حقيقت را نمي پوشاند و به نظرم رابطه جوانان با مراجع نزديك تر هم مي شود
    چرا كه در اين درخواست ها حرمت مراجع محفوظ است. مراجع پدران دلسوز لقب داده شده اند

5. صلوات ها 22

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

در بحث سيگار گروهي از پزشكان متخصصان محضر آيت الله مكارم شيرازي نامه نوشتند و ضررهاي سيگار را بر شمردند و ايشان با توجه به اين نامه متخصصان نظر فقهي خود را اعلام كردند

7. صلوات ها 17

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

برخي اين قدر كه دغدغه دارند صداي ربناي شجريان را بشنوند دغدغه به سامان رسيدن جوانان مجرد را ندارند
    همه جا حرف و حديثشان اين است كه بايد ربنا برگردد
    اي كاش در همه چيز اين طور دغدغه داشتيم به خصوص مسائل جوانان و خانواده ها

9. صلوات ها 22

نوشته
    901
    حضور
    57 روز 15 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1155

جناب حامی عذر میخوام به خاطر پست بی ربط، ولی ممنون میشم یه پاسخ خلاصه بدید
    چرا ارتباط با مراجع اینقدر مشکله که ما به واسطه نیاز داریم؟! آیا امکان ملاقات حضوری وجود داره؟ چرا امروزه مراجع اکثرا در شهر هایی مثل قم حضور دارند؟ و یک جا جمع شده اند؟
    تا جایی که من اطلاع دارم در زمان امامان بزرگوارمان مردم آزادانه میتوانشتند با امامشان ملاقات کنند (البته باید هم اینطور میبود) و حتی شبهات خود را حضوری مطرح کنند.

11. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

نقل قول نوشته اصلی توسط shsina نمایش پست ها
    جناب حامی عذر میخوام به خاطر پست بی ربط، ولی ممنون میشم یه پاسخ خلاصه بدید
    چرا ارتباط با مراجع اینقدر مشکله که ما به واسطه نیاز داریم؟! آیا امکان ملاقات حضوری وجود داره؟ چرا امروزه مراجع اکثرا در شهر هایی مثل قم حضور دارند؟ و یک جا جمع شده اند؟
    تا جایی که من اطلاع دارم در زمان امامان بزرگوارمان مردم آزادانه میتوانشتند با امامشان ملاقات کنند (البته باید هم اینطور میبود) و حتی شبهات خود را حضوری مطرح کنند.
    سلام عليكم
    خب شما واقعا رئيس يك دانشگاه كوچك را به سختي مي توانيد ملاقات كنيد به خاطر كثرت گرفتاري هايش
    زماني براي كاري دفتر آيت الله مكارم مي رفتم كه با ايشان ملاقات كنم. خب ايشان تدريس دارند زمان مطالعه جداگانه دارند و زماني هم براي تأليف و ملاقات ها و جلسات استفتاء و طبيعتا وقت كمي براي استراحت و همراهي با خانواده.
    گروه هاي مختلف مانند خبرنگاران، ورزشكاران، نمايندگان مجلس، شوراي شهر و دانشمندان اهل تسنن و دانشمنداني كه درباره شيعه تحقيق مي كنند و.... با ايشان ملاقات داشتند و همگي مباحث كلان بود
    بنابراين ترجيح دادم سخن خودم را به يكي از اعضا دفتر بگويم و نامه را به ايشان بدهم
    با اين همه گرفتاري و نامه هاي مختلف مشاوران، پزشكان، مردم، دانشگاهيان و....سايت و دفتر ايشان نسبتا به روز هستند و خدآيت الله مكارم با سنتي كه دارند براي كار با رايانه مهارت دارند

13. صلوات ها 17

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    220 روز 21 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

جناب حامی به نظر شما حتی در صورت توجه مراجع عظام، آیا ایشان برش دارند که این نامه به تاثیری در این وضعیت منجر بشه؟

نمونه ای رو خودتون فرمودید در مورد سیگار. آیا تاثیری هم داشت؟

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

15. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    به نام خدا.

جناب حامی به نظر شما حتی در صورت توجه مراجع عظام، آیا ایشان برش دارند که این نامه به تاثیری در این وضعیت منجر بشه؟

نمونه ای رو خودتون فرمودید در مورد سیگار. آیا تاثیری هم داشت؟

ستایشگر
    سلام
    خب ايشان حكم فقهي خودشان را دادند و مقلدان ايشان كه زياد هم هستند اين را بايد رعايت كنند
    ولي ما بايد پشيبان آنها باشيم تا دولتمردان ما نظر مراجع را جدي بگيرند

17. صلوات ها 12

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    220 روز 21 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها

سلام
    خب ايشان حكم فقهي خودشان را دادند و مقلدان ايشان كه زياد هم هستند اين را بايد رعايت كنند
    ولي ما بايد پشيبان آنها باشيم تا دولتمردان ما نظر مراجع را جدي بگيرند
    سلام از بنده هست. ( اما تو پست قبلی فراموش کردم شرمنده)

مقلدان ایشان زیاد هستند، رعایت کردند؟ والا به نظر نمیرسه آمار سیگاری ها تغییری کرده باشه! یا سیگاریهای زیادی مقلد ایشون نبودن، یا اینکه باید به نتیجه ی دردناک و تلخ نهایی برسیم: مراجع عظام تقلید در جامعه برش ندارند.

بنده مرجع تقلیدم ایشان هستند و اینها که میگم از سر درده نه از سر خوشحالی، اما چقدر مراجع ما مقبولیت دارند در میان عموم مردم؟ امروز متدین هاش یه خط در میون به حرف مراجع عمل میکنن! ( من افرادی رو دیدم از اینهایی که هی عکس رهبری میذارن، هی عکس های مذهبی میذارن و هی هوای کربلا دارم میگن و اینا؛ ولی به مراجع عظام که میرسن، به موقعش چنان حرف های زشت و رکیکی میزنن که آدم شرمش میاد! )

دولت هم که با رای عموم مردم سر و کار داره! خوب معلومه که به نتیجه ای نمیرسه! من خودم هم بدم میاد از اینکه "رفیق گالیور" بازی در بیارم ( من میدونم! ما میمیریم! :) ) اما فکر میکنم کار از دست مراجع خارجه!

ستایشگر
    ویرایش توسط ستايشگر : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ در ساعت ۲۳:۲۶
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

19. صلوات ها 6

نوشته
    465
    حضور
    11 روز 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1513

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض ادب و سلام خدمت همگی دوستان؛

بنده ضمن تشکر و تقدیر از دغدغه و توجه دوستان ؛

اقدام انجام شده را بسیار موثر و مفید می دانم. چرا که اگر بخشی از هزینه هایی که از سوی مراجع به امور خیر تعلق می گیرد در صندوق قرض الحسنه ازدواج جوانان باشد بسیار موثر تر به حال مردم و جذب کننده قلوب مردم به دین است.

سخن جوانان مجرد با مراجع تقليد حفطهم الله تعالی (انتقاد آيت الله مكارم از حقوق نجومي )

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۵/۰۴, ۰۷:۰۶ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری