مخالفت وسخت گیری بی مورد پدر دختر برای ازدواج

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مخالفت وسخت گیری بی مورد پدر دختر برای ازدواج

باسلام، وقت عالي متعالي
خدمت دوستان و خوانندگان گراني عرض كنم كه پسري هستم 36 ساله كه قبلا يكبار ازدواج ناموفق داشتم و جداشده ام. پس از سه سال كه از جداشدن از همسر قبلي، چندي پيش به يكي از همكاران خانم (محجوب، متين و بااخلاق) كه چهارسال از نظر سني كوچكتر هستند و در بسياري از خصوصيات (تحصيل، علايق، سليقه ها و ...) نقطه مشترك داريم، علاقه مند شده و پس از مدتي هم متوجه شدم كه ايشان نيز نسبت به من علاقه مند مي باشند. لذ با نظر مثبت ايشان با خانواده رسما ازايشان خواستگاري نمودم كه با وجود نظر مثبت دختر، متاسفانه با مخالفت شديد پدر ايشان مواجه شده ام. پدر ايشان بيشتر به دليل ازدواج قبلي و سپس وضع مالي من به شدت مخالف مي باشند و اين موضوع براي ايشان قابل هضم نيست. لطفا مرا راهنمايي نماييد كه چگونه ايشان را راضي نمايم.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام
واقعا اگر کسی راضی نباشد، خیلی سخت است، ولی از آنجایی که خود دختر خانم راضی هستند، احتمال بیشتری هست که مشکل حل شود.
1. از خود دختر خانم بخواهید که درمیان خانواده خودشان به همراه مادرشان، پدر را توجیه کنند( همین که بتوانند پدر را به شک بیاندازند که سن دخترشان هم کم نیست و اگر دیر کنند، دخترشان ضرر می بیند، احتمال بیشتری هست که نظرشان مثبت باشد)
2. می توانید پدر و یا افرادی که سرشناس و افراد محترمی( اگر بتوانی از وجود یک عالم و خصوصا روحانی امام جماعت مسجد هم کمک بگیرید، بهتر می شود) هستند برای صحبت خصوصی و توجیه پدر دختر خانم به کار گیرد، وقتی با همدیگر صحبت کنند و در این صحبت ازاخلاق و رفتار و آینده شما، آنها را مطمئن کنند، و از شک و تردید در مورد شخصیت شما را از بین برده و تبدیل به یقین کنند، می توانند رضایت پدر دختر خانم را جلب کنند. باید بدانند که مشکل طلاق شما یک موضوع جدی بود، و اگر پسر خودشان هم بود، همین کار را می کرد.
3. اگر نپذیرفت، دیگر شما وظیفه ای ندارید، و لازم نیست دوباره پیگیری کنید، ولی می توانید شرایط خانواده آنها را رصد کنید، اگر تمایلی ایجاد شد، خواستگاری مشکلی نیست.
در پایان به نظر می رسد: تا حد امکان شما موضوع را به طور مودبانه و محترمانه پیگیری کنید، و از طرف دیگر خود دختر خانم و سایر اعضا اگر موافق هستند، هم پیگیری کنند، امید بشتری است که حل شود. آنچه مانع رضایت پدر دختره است، به خاظر شک و تردید در مورد سابقه ازدواج و وضعیت فعلی شماست، که باید این شبهه از بین برود، تا شما را به عنوان داماد بپذیرد و الا همین طوری بدون تلاش و تدبیر لازم مشکل حل شدنی نیست.

نشاط;811200 نوشت:
اگر بتوانی از وجود یک عالم و خصوصا روحانی امام جماعت مسجد هم کمک بگیرید، بهتر می شود
سلام
مشکل ازدواج من هم دقیقاً از همین راه حل شد

روحانی محل و عموی بنده که واسطهء صحبت شدند و پدرخانم بنده را از مرکب شیطان پایین آوردند :khandeh!:

البته روحای محل را من اطلاعی نداده بودم. پدر خانمم صحبتی از یک روحانی در تلویزیون شنیده بود که اگر پدری بدون دلیل دخترش را از ازدواج منع کند مرتکب گناه شده است. وقتی ایشان این مطلب را شنیدند ، با روحانی محل مطرح کردند که ایشان هم (خدا خیرشان بدهد) تایید کردند. بعد هم عموی بنده با پدرخانمم صحبت کردند و در نهایت ایشان به ازدواج ما رضایت دادند

safamehrgan;809843 نوشت:
با مخالفت شديد پدر ايشان مواجه شده ام
سلام دوست عزیز
فکر میکنم اگر کمی درمورد پدر ایشان بگوئید ، استادِ تاپیک بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند
اینکه چقدر به مسائل دینی اعتقاد دارند
چه خصوصیاتی دارند
چه چیزهایی در وجود داماد آینده شان برای ایشان مهم است
و.....