جمع بندی افسردگی متأثر از خیانت همسرم

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
افسردگی متأثر از خیانت همسرم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
میخواستم مشکل بزرگی که دارمو با شما درمیون بزارم
من مردی هستم27ساله که حدود 9 ماه قبل با همسرم که 9 سال از من کوچیکتره ازدواج کردم.
6 ماهه اول خیلی باهم خوب بودیم ولی کم کم احساس کردم که رفتارش تغییر کرده هر قدر تلاش کردم که بفهمم چی شده نشد. تا اینکه بعد از 3 ماه فهمیدم بهم خیانت کرده و در اینترنت با کسی دوسته و در فضای مجازی باهم چت می کنند.
الان یه هفته اس که خیلی داغونم به خاطر اینکه ابروم نره به هیشکی چیزی نگفتم خیلی سر در گمم. دچار افسردگی شدم.
نمیدوم چیکار کنم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

مدیر ارجاع سوالات;809164 نوشت:
سلام
من مردی هستم27ساله که حدود 9 ماه قبل با همسرم که 9 سال از من کوچیکتره ازدواج کردم.
6 ماهه اول خیلی باهم خوب بودیم ولی کم کم احساس کردم که رفتارش تغییر کرده هر قدر تلاش کردم که بفهمم چی شده نشد. تا اینکه بعد از 3 ماه فهمیدم بهم خیانت کرده و در اینترنت با کسی دوسته و در فضای مجازی باهم چت می کنند.
الان یه هفته اس که خیلی داغونم به خاطر اینکه ابروم نره به هیشکی چیزی نگفتم خیلی سر در گمم. دچار افسردگی شدم.
نمیدوم چیکار کنم
با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز

از حسن اعتماد شما به این سایت سپاسگذارم و از مسئله ایکه برای شما ایجاد شده بسیار متاسفم

برادر عزیز ابتدا تا مطمئن نشدی تصمیمی نگیر چرا که ممکن است اصلا ارتباطی در کار نبوده است و شما دچار اشتباه شده باشی

در صورتی که ارتباطی بوده هرچند بسیار بسیار ناپسند می باشد ولی یکی از بزرگترین نعمتهای الهی بخشش است لذا در صورتی که توبه کرده و پشمان است سعی کن او را ببخشی چرا که برای شما بهترین راه می باشد و پاداش فراوانی نیز دارد و ضمن آنکه آبروی مومنی را حفظ کردی از معایب جدایی که افسردگی دو طرف یکی از آنها معایب است خود را دور نموده ای.
حالات افرادی که شاهد این خیانت بوده اند مثل افسردگی ،خشم،ناراحتی ،بغض و هزاران سوال چراچراچرا؟؟؟؟کاملا طبیعی است و البته شما در لحظه سرنوشت سازی هستید تصمیم احساسی و غیرمعقولانه یا تصمیم درست و عاقلانه.
دوست عزیز بدانید که فاش کردن قضیه و فهماندن دیگران و دعوا و جدایی و...صدمات جبران ناپذیری را بر شما وارد خواهد نمود لذا مواظب باشید از چاله وارد چاه نشوید.

در فضای آرامش و بصورت غیرمستقیم او را متوجه اشتباهش بکنید
و پس از مدتی در فضای مناسب و به دور از جدل و جر بحث و نارحتی با همسر خود در مورد افکارت صحبت کنید و علت را بررسی نمایید
سعی کن علت این ارتباط را شناسایی نمایی چه بسا مقصر اصلی خود تو باشی چرا که همسر خود را از جهت نیازهای عاطفی و...تامین نکرده ای و یا دلایلی چون :
1- ضعف اعتقادات مذهبي و پايبند نبودن به سنت‌ها
2- سهل انگاري اخلاقي
3- مقابله به مثل با خيانت شوهر
4- ابراز علاقه بيشتر توسط ديگري
5- تغييرات شديد شخصيتي و رفتاري شوهر
و...

سبب این کار شده است
و یا زمینه گناه ارتباط را برای او فراهم آورده ای مثلا با آوردن ماهواره و اینترنت به خانه یا دوستان نامناسب و...

فکر نکنید به مجرد بخشش می توانید با این قضیه کنار بیایید و لذا برای کنار آمدن و کسب آرامش برنامه ریزی نمایید
از مهارتهای کنترل فکر برای کسب آرامش و دوری از افکار آزار دهنده استفاده نمایید.
از تلقین مثبت استفاده نمایید
سعی کنید معنویت و ایمان و تقوا را در خود و خانمتون بالا ببرید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

جمع بندی:

سوال:

سلام
نمیدوم چیکار کنم
با تشکر

پاسخ:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز

از حسن اعتماد شما به این سایت سپاسگذارم و از مسئله ایکه برای شما ایجاد شده بسیار متاسفم

برادر عزیز ابتدا تا مطمئن نشدی تصمیمی نگیر چرا که ممکن است اصلا ارتباطی در کار نبوده است و شما دچار اشتباه شده باشی

در صورتی که ارتباطی بوده هرچند بسیار بسیار ناپسند می باشد ولی یکی از بزرگترین نعمتهای الهی بخشش است لذا در صورتی که توبه کرده و پشمان است سعی کن او را ببخشی چرا که برای شما بهترین راه می باشد و پاداش فراوانی نیز دارد و ضمن آنکه آبروی مومنی را حفظ کردی از معایب جدایی که افسردگی دو طرف یکی از آنها معایب است خود را دور نموده ای.
حالات افرادی که شاهد این خیانت بوده اند مثل افسردگی ،خشم،ناراحتی ،بغض و هزاران سوال چراچراچرا؟؟؟؟کاملا طبیعی است و البته شما در لحظه سرنوشت سازی هستید تصمیم احساسی و غیرمعقولانه یا تصمیم درست و عاقلانه.
دوست عزیز بدانید که فاش کردن قضیه و فهماندن دیگران و دعوا و جدایی و...صدمات جبران ناپذیری را بر شما وارد خواهد نمود لذا مواظب باشید از چاله وارد چاه نشوید.

در فضای آرامش و بصورت غیرمستقیم او را متوجه اشتباهش بکنید
و پس از مدتی در فضای مناسب و به دور از جدل و جر بحث و نارحتی با همسر خود در مورد افکارت صحبت کنید و علت را بررسی نمایید
سعی کن علت این ارتباط را شناسایی نمایی چه بسا مقصر اصلی خود تو باشی چرا که همسر خود را از جهت نیازهای عاطفی و...تامین نکرده ای و یا دلایلی چون :
1- ضعف اعتقادات مذهبي و پايبند نبودن به سنت‌ها
2- سهل انگاري اخلاقي
3- مقابله به مثل با خيانت شوهر
4- ابراز علاقه بيشتر توسط ديگري
5- تغييرات شديد شخصيتي و رفتاري شوهر
و...

سبب این کار شده است
و یا زمینه گناه ارتباط را برای او فراهم آورده ای مثلا با آوردن ماهواره و اینترنت به خانه یا دوستان نامناسب و...

فکر نکنید به مجرد بخشش می توانید با این قضیه کنار بیایید و لذا برای کنار آمدن و کسب آرامش برنامه ریزی نمایید
از مهارتهای کنترل فکر برای کسب آرامش و دوری از افکار آزار دهنده استفاده نمایید.
از تلقین مثبت استفاده نمایید
سعی کنید معنویت و ایمان و تقوا را در خود و خانمتون بالا ببرید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=arial black]1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:21/ 7/ 1396

موضوع قفل شده است