صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راههای یافتن همسری مناسب .......

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  981
  حضور
  1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8545

  راههای یافتن همسری مناسب .......
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما کاربران خوب و دوست داشتنی

  راههای یافتن همسری مناسب

  این سوالی است که بارها از بنده پرسیده شده ، ظاهرا یکی از مشکلات افراد مجرد این است که نمی دونند چطور باید شریک زندگیشون را انتخاب کنند.

  می خواستم از نظرات شما استفاده کنم تا به نتیجه ای برسم .

  ممنون میشم اگر بنده را از ایده های مفید خودتون بهره مند کنید .

  حالا من شروع کنم ایده هامو بگم یا شما؟

  ویرایش توسط گل نرگس : ۱۳۸۹/۰۳/۱۱ در ساعت ۱۷:۵۳
  از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

 2. صلوات ها 19


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  سلام

  برای آن که معیارهای مناسبی برای انتخاب همسر در دست باشد ، به پاره ای از ویژگی های یک همسر شایسته اشاره می شود:

  خصوصیات شوهر شایسته

  ۱) دیانت و تقوی : شوهری که متدین و با تقوی باشد، حقوق همسرش را حفظ می کند و هیچ گاه در پی هوس های نامشروع نیست، به او احترام می گذارد و از هرگونه ستم احتراز ( دوری ) می کند.
  امام باقر(ع) می فرمایند: ” شایستگی داماد در تقوا و دیانت و امانت او نهفته است؛ هر کس واجد این شرایط باشد درخواست وی را بپذیرید.”
  ۲) حسن خلق: یکی از ویژگی های شوهر شایسته آن است که از نظراخلاقی مهربان، خوشرو و نسبت به همسرش دوستی مخلص باشد.
  حضرت رسول ( ص ) می فرمایند : هرگاه فردی به خواستگاری دخترتان آمد که از نظر دین و اخلاق شما را راضی می کرد دخترتان را به ازدواج او در آورید.
  ۳) فعّال و تلاشگر : شوهر باید برای تأمین نیازمندی های مادی و معنوی خانواده اش کوشش و فعالیت نماید. بدترین شوهر کسی است که در خانه بنشیند و همسرش را برای تهیه مایحتاج خانه به کار وا دارد.
  ۴) عفّت زبان : بیان ، یکی از عوامل تشکیل دهنده شخصیت است. کسی که در گفتار با کلمات توهین آمیز و فحش و ناسزا دیگران را بیازارد، عفت زبان ندارد. چنین فردی قبل از هر کس همسرش را مورد حمله قرار می دهد و در برابر هر چیزی که مطابق میلش نباشد به ناسزاگویی می پردازد. بنابراین ، داشتن عفت زبان یکی از خصوصیات یک شوهر شایسته است.
  ۵) سخاوت : فردی که خِسّت و بخل را بر خود و دیگران روا دارد ، شوهر خوبی نخواهد بود. بخشش و فراهم کردن رفاه و توسعه دادن به زندگی خانواده از طریق مال حلال و دست و دل باز بودن، از خصوصیات یک شوهر خوب است. تهیه هدیه و کادو برای همسر از اعمالی است که یک شوهر شایسته به مناسبت های مختلف انجام می دهد.
  ۶) مهمان نوازی : مردی که نان خانه اش را کسی ندیده و درِ منزلش را به روی دوستان و اقوام ببندد، همسر خوبی نخواهد بود. این مرد باید بداند همسرش که در خانه پدر و مادر بزرگ شده و با خویشاوندانش معاشرت و رفت و آمد داشته ، نمی تواند با آنان قطع رابطه کند. بنابراین مهمان نوازی و معاشرت با خویشاوندان از صفات یک شوهر خوب است.
  ۷) آراستگی : همانطور که شوهر متوقع است همسرش آراسته باشد ، خودش نیز باید به وضع ظاهرش برسد و از نظر لباس و نظافت دقت کافی بنماید. خیلی از مردان به وضع ظاهر خود توجه ندارند و همیشه مورد انتقاد و اعتراض همسر خود قرار می گیرند.
  ۸) امین بودن : مرد باید از هرگونه پنهان کاری یا عدم صداقت با همسرش بری باشد؛ زن ، امین او و او ، امین زن باشد. در این صورت است که زندگی ، سعادت و خوشبختی را به دنبال خواهد داشت.
  ۹) اصالت و نجابت خانوادگی : از ویژگی هایی که در شوهر اهمیت خاص دارد ، یکی وراثت و دیگری محیط است که اصالت خانوادگی هر دو را در بر دارد. بنابراین دختران باید در نظر داشته باشند فردی را به شوهری برگزینند که از یک خانواده نجیب و خوشنام بوده و در یک محیط خانوادگی سالم بزرگ شده باشد.
  ۱۰) عاقل و خردمند : یکی از ویژگی های شوهر شایسته ، داشتن هوش و ذکاوت کافی و تخصص است. چنین شوهری آموزش لازم برای اشتغال به کسب حلال را دیده؛ و هر اندازه علم و کمالش بیشتر، و هوش و درایتش زیادتر باشد ، شایسته تر خواهد بود.
  ▪ خلاصه می توان گفت که زن باید از ازدواج با مردی که دارای ضد ارزش های زیر است، خودداری کند.
  ۱) شرابخوار ؛
  ۲) بد اخلاق ؛
  ۳) بد چشم و بی بند و بار؛
  ۴) بدبین (”سوء ظن” ، نه ”غیرت”) ؛
  ۵) خسیس ؛
  ۶) بدون احساس مسئولیت ؛
  ۷) تنبل؛
  ۸) سفیه و ناهنجار؛
  خصوصیات زن شایسته
  ۱) هماهنگی با شوهر : برای حفظ هر نظامی هماهنگی ضروری است. بنابراین چنانچه زن با شوهر هماهنگی نداشته باشد و از او تبعیت ننماید ، نظام خانواده به هم خواهد خورد. بدیهی است هماهنگی زن با شوهر در اموری است که خارج از منطق و وظیفه نباشد ، و متقابلاً شوهر نیز باید در این هماهنگی، مقابله به مثل نماید.
  ۲) تمکین و تأمین نیاز جنسی : یکی از انگیزه های مهم در ازدواج نیاز جنسی است که ضرورت دارد طرفین در ارضای این نیاز اقدام کنند.
  ۳) زینت و آرایش برای شوهر : زن باید برای جلب توجه شوهر به نظافت و آرایش خود برسد و لباس آراسته بپوشد. انجام این امر به قدری مهم است که در بعضی از موارد به از هم پاشیدگی اساس خانواده می انجامد. در اینجا لازم به یادآوری است که هیچ شوهری از زنی که برای دیگران خودآرایی و خودنمایی کند، خوشش نمی آید.
  ۴) داشتن پوشش مناسب : زنان باید بدن خود را از نامحرم بپوشانند. یکی از عللی که در غرب بنیان خانواده را سست کرده و از هم گسیخته ، خودنمایی زنان با بدن های عریان است. مردان ایرانی ،حتی افراد بی بند و بار و به اصطلاح متجدد، زنی را که با اندام بدون پوشش و لباس های کوتاه و تنگ در برابر نامحرم ظاهر شود، برای همسری نمی پسندند.
  ۵) داشتن جمال و کمال : زن باید از نظر فیزیکی سالم ، و از نظر زیبایی مورد پسند همسرش قرار گیرد. همسر زیبا و سالم با داشتن خصوصیات خلقی مناسب و سایر شایستگی ها، نعمتی است که مافوق آن متصور نیست.
  ۶) اصالت خانوادگی : چون وراثت و تربیت اساس رفتار انسان را تشکیل می دهد ، بنابراین منظور از اصالت خانوادگی آن است که دختر در خانواده ای مؤمن و با فرهنگ تربیت شده و از نظر وراثت نیز زمینه داشته باشد ؛ در این صورت متخلق به اخلاق حسنه خواهد بود.
  ۷) عاقل و خردمند : زنی که یک عمر با مردی مصاحبت دارد، باید باهوش و خردمند باشد. عقل و خرد از ویژگی های زن شایسته است.
  امیرالمومنین علی (ع) فرمود: از ازدواج با زنی که کم خرد است خودداری کنید. زیرا مصاحبت او گرفتاری سختی است و فرزندان او ضایع و مهمل خواهند بود.
  در توضیح این مطلب باید گفت چون وراثت در میزان هوش مؤثر است بنابراین احتمال کم هوشی در کودکان با والدین کودن و کم هوش زیادتر است. وانگهی زن بی سواد یا کم سواد قادر به رفع نیازهای خانوادگی و به ویژه مسائل تربیتی فرزندان نخواهد بود.
  ۸) دیانت و تقوی و حسن خلق : همانطور که دیانت و تقوی و حُسن خلق از معیارهای شوهر شایسته است، برای زن نیز از جمله حسنات و ضوابط شایستگی به شمار می رود.
  ▪ بنابراین از ازدواج با زنی که واجد ضد ارزش های زیر باشد، باید خودداری کرد:
  ۱) بی بند و بار؛
  ۲) بی حجاب؛
  ۳) بد اخلاق و عبوس؛
  ۴) بی عفت؛
  ۵) سفیه و ناهنجار؛
  ۶) خودپسند و از خود راضی؛
  ۷) کینه توز؛
  ۸) لجباز و ناسازگار؛
  ۹) بد زبان و درشت گفتار.
  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۳/۱۱ در ساعت ۱۹:۵۱
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 4. صلوات ها 18


 5. #3

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  چگونه تشخیص میدهیم فردی برای ازدواج مناسب است؟

  انتخاب صحیح در ازدواج سخت است از این جهت كه شما بر خلاف خیلی از مسائل دیگر نیاز دارید بسیاری از نبایدها را بشناسید و درك كنید .
  به این معنی كه شناختن فرد مناسب مستلزم آن است كه تشخیص دهید رابطه زناشوئی شما بسیاری از نكات منفی را نخواهد داشت و به صرف دانستن نكات مثبت معمولا به نتایج كاملی نخواهید رسید .
  در گام نخست باید بدانید آیا اصولاً آمادگی یك رابطه را دارید یا خیر ؟
  اگر این آمادگی در شما حاصل نشده باشد اختلافات آتی بخاطر ضعف خود شما خواهد بود و نه بخاطر عدم تفاهم با همسرتان .
  ● مصادیق این وضعیت :
  ▪ وقتی شما فرد دیگری را دوست دارید
  ▪ از فرد دیگری بخاطر ناكامی خشم و انزجار دارید
  ▪ احساس خلاء درونی شما را به سمت ازدواج هدایت میكند
  ▪ چیزی ندارید كه به همسرتان ارائه كنید
  ▪ خودتان را دوست ندارید
  ▪ اعتیاد دارید
  ▪ احساس تنهائی و استیصال دارید بصورتی كه بدون بوجود آوردن رابطه احساس بدبختی می كنید
  ▪ وقتی احساس میكنید كسی نمیخواهد با شما رابطه برقرار كند
  ▪ وقتی مایل نیستید در مورد احساستان با كسی صحبت كنید .
  ▪ بعد از اینكه مشخص شد آمادگی نسبی برای ازدواج دارید در مرحله بعد باید بدانید از همسر و زندگی چه توقعی دارید .
  ● موارد مختلفی كه میتواند مورد نظر و توجه شما واقع شوند به عبارت زیر میتواند باشد (و یا بیشتر از اینها) :
  ▪ وضعیت جسمانی
  ▪ وضعیت احساسی
  ▪ وضعیت اجتماعی
  ▪ وضعیت فكری
  ▪ وضعیت جنسی
  ▪ وضعیت ارتباطی
  ▪ وضعیت شغلی
  ▪ رشد شخصیتی
  ▪ وضعیت روحی
  ▪ وضعیت مذهبی
  ▪ علایق و سرگرمیها
  در موارد ذكر شده باید بدانید كه طرف مقابل شما مثلا در علایق و سرگرمیها مایل به مسافرت ( موسیقی ، هنر ، سینما و. . . .) است یا خیر چون ممكن است این مورد برای شما مهم باشد و یا در بخش وضعیت اجتماعی معاشرتی و اهل مهمانی و با فرهنگ و . . . .باشد .(تهیه كردن این لیست خصوصیات حتی ممكن است باعث شود ضمیر نا خود آگاه شما فرد مورد نظرتان را بسمت شما بكشاند و جذب كند .)
  درمرحله بعد باید تشخیص دهید با فرد مورد نظر تفاهم دارید یا خیر .این مرحله مستلزم ارتباط و شناخت است، شما بمرور زمان و شناخت طرف مقابل و صحبت كردن با او میتوانید تشخیص دهید كه او نیمه گمشده شماست یا خیر .
  بعضی از مسائل از ابتدا و در مدت خیلی كوتاه مشخص میشود و حتی ممكن است در برخوردهای اول مشخص شود و بعضی از مسائل دیگر زمانبر است و بمرور زمان مشخص میشود .خصوصیاتی مثل امانتداری و صداقت در برخوردهای اولیه به سختی شناخته میشود اما مسائلی مثل وضع ظاهری و نحوه برخورد در ابتدا قابل تشخیص است .
  بعد از تشخیص اینكه ملاكهایی كه سریع تر مشخص میشوند مورد نظر شماست باید دقت كنید این اشتباهات را مرتكب نشده اید (ممكن است مجبور باشید بعضی از اینها را در دوران اشنائی و نامزدی بررسی كنید ):
  ● سوالات كافی در ارتباط با خواسته های خودتان پرسیده اید
  ▪ سازشهای ناپخته و زودهنگام انجام نداده اید
  ▪ تسلیم كوری شهوانی نشده اید
  ▪ گول مادیات را نخورده اید
  ▪ تعهد را مقدم بر تفاهم نكرده اید
  ▪ نشانه های هشدار دهنده در طرف مقابل را نادیده نگرفته اید .
  ● بعد از مشخص شدن این موضوع به مرحله بعد میرسید این مرحله مرحله ارتباط و یا نامزدیست. در این مرحله میتونید تشخیص دهید :
  ▪ فرد مورد نظر اعتیاد ندارد
  ▪ بد اخلاق نیست
  ▪ ناراحتیهای روحی و عقده های روانی ندارد
  ▪ سختگیر و متعصب نیست ،دروغگو و خیانتكار نیست و . . . .
  ● همچنین در این مرحله دقت كنید :
  ▪ احساسات دو طرف متعادل و متناسب است
  همسرتان را میخواهید و نه توانائیهای او را
  ▪ احساس ترحم و دلسوزی شما را به ازدواج وادار نكرده
  ▪ نامزد شما الگو و معلم شما نیست تا به این خاطر او را خواسته باشید
  ▪ صرفاً عاشق ظاهر او نشده اید
  ▪ بخاطر واكنش در مقابل اتفاقات و فشارها، همسرتان را انتخاب نكرده اید
  همچنین باید از نظر جنسی با همسرتان تفاهم داشته باشید و برای هم جذاب باشید .برای شناخت مناسب حداقل شش ماه وقت لازم است باید دقت كنید برای افرادی كه هیچ شناختی ندارند این شش ماه فقط برای شناخت است و ممكن است كه در نهایت به این نتیجه برسید كه این ازدواج عاقبتی نخواهد داشت .پس در مواردی كه شناخت قبلی وجود ندارد این مرحله بسیار حساستر است و چون این احتمال وجود دارد كه فرد مقابل آن چیزی نباشد كه تصور میكرده اید در طی مرحله نامزدی این خطر وجود دارد كه احساسات عمیق شده و طرفین را به ازدواج مجبور كند (در حالی كه صلاح آنها نیست).
  در این مرحله ( با گذشت حدود دو ماه از شروع آشنائی تا شش ماه )در عین رشد احساسات باید این قدرت را داشته باشید كه در صورت مصلحت نبودن و وجود مشكلات و اختلافات جدی اقدام به قطع رابطه بكنید و اصولاً این مدت برای شناخت است نه احساسات .در این رابطه از مشورت با اهل خبره غافل نشوید و در نهایت توكل به خداوند كنید .
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 6. صلوات ها 18


 7. #4

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  راه انتخاب همسر در اسلام

  راه انتخاب همسر در ادیان و مکاتبی که رنگ و بوی وحی را از دست داده اند، یا از ابتدا از ویژگی آسمانی بودن محروم بودند، با راه انتخاب همسر در فضای ملکوتی اسلام فرق می کند.
  اسلام به مرد مسلمان و انسان مؤمن اجازه انتخاب هر زنی را که بخواهد نمی دهد، چنانکه به زن مسلمان و بانوی مؤمنه اجازه اختیار هر شوهری که بخواهد نمی دهد، چرا که در انتخاب و اختیار همسر باید خیر دنیا و آخرت، و سعادت امروز و فردای انسان ملاحظه شود، و پاک ماندن انسان از آلودگیها و پاکیزه ماندن زندگی از برنامه های شیطانی لحاظ گردد، زیرا در بنای ازدواج در اسلام فقط شهوت و تمتع و لذت بدنی و مادی منظور نیست، بلکه هدف اسلام از مسئله ازدواج حفظ دین زنان و مردان، و ساخته شدن خانه ای الهی، و بوجود آمدن فرزندانی شایسته، و تأمین رضایت حق است، به همین خاطر در چنین چهارچوبی اصل ازدواج، آئین همسرداری، عشقورزی به زن شرعی، تأمین نیاز جنسی به هر اندازه ای که مزاج مرد و زن اقتضا کند، رعایت حقوق، فرزنددار شدن، تربیت اولاد، و به عهده داشتن وظایف لازم، و کار و کوشش و کسب برای تأمین مسکن و لباس و تغذیه زن و بچه به عنوان عبادت خدا شناخته شده، و برای هر قدمی که انسان در این زمینه برمی دارد اجر عظیم و ثواب زیاد منظور شده است.
  اینجاست که معجزه اسلام در اصرار به مسئله کفویّت روشن می شود، و انسان در برابر شرایط الهی ازدواج که در اسلام مطرح است با تمام وجود به خضوع وادار می شود، که اگر آن شرایط الهی و معنوی لحاظ نشود، از سر و روی زندگی شرّ و فتنه برخواهد خاست، و فضای خانه به فضائی پر از عذاب و رنج، و درد و محنت، و تأسف و غصّه تبدیل خواهد شد، و کار به طلاق و جدائی یا تلخی همیشگی و یا اگر ظرفیتی در کار نباشد به جنون و دیوانگی و یا خودکشی یکی از طرفین منجرّ
  خواهد گشت.
  از زنی که به رشد عقل و فکر خود با کسب معرفت، و به کمال خود با کسب ایمان و اخلاق و تقوا کمک نکرده باید پرهیز کنید، و از ازدواج با چنین زنی خودداری نمائید، زنی که در خانواده ای به دور از خداپرستی، و اخلاق و تقوا، و توحید و عبادت بار آمده و برای مرد جز فتنه و فساد، و هلاکت و تباهی
  چیزی ندارد.
  روایت بسیار مهم و فوق العاده ای در این زمینه از حضرت باقر (علیه السلام) بدین صورت نقل شده :

  مَرَّ رَسُولُ اللّهِ عَلی نِسْوَة فَوَقَفَ عَلَیْهِنَّ ثُمَّ قالَ: مَا رَأَیْتُ نَواقِصَ عُقُول وَ دین اَذْهَبَ بِعُقُولِ ذَوِی الاَْلْبابِ مِنْکُنَّ، اِنّی قَدْ رَأَیْتُ اَنَّکُنَّ اَکْثَرُ اَهْلِ النّارِ عَذاباً فَتَقَرَّبْنَ اِلَی اللّهِ مَا اسْتَطَعْنَ...
  رسول خدا به عده ای از زنان گذشت، ناگهان ایستاد و به آنان خطاب کرد، چون شما جمعیتی با نقصان عقل و دین ندیدم که عقل خردمندان را از دست آنان بگیرد، من چنین دیدم که عذاب شما از تمام دوزخیان بیشتر است، من به شما سفارش اکید می کنم که به حضرت حق، با تکمیل ایمان و کسب معرفت، و آراسته شدن به حسنات تقرب جوئید.  امام صادق (علیه السلام) فرمود :
  اَغْلَبُ الاَْعْداءِ لِلْمُؤَمِنِ زَوْجَةُ السُّوءِ.
  کوبنده ترین دشمن مؤمن همسر بد است.
  .

  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 8. صلوات ها 14


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  در روایت دیگری آمده :
  اَوَّلُ ما عُصِیَ اللّهُ عَزَّ وَجَلَّ بِسِتِّ خِصال: حُبُّ الدُّنْیا، وَ حُبُّ الرِّئاسَةِ، وَ حُبُّ النَّوْمِ، وَ حُبُّ النِّساءِ وَ حُبُّ الطَّعامِ، وَ حُبُّ الرّاحَةِ.
  نخستین مایه گناه، که نسبت به آن عصیان و معصیت حق صورت گرفت شش چیز است :
  دنیاپرستی، ریاست پرستی، عشق به خواب، زن پرستی، شکم پرستی، راحت طلبی.
  بنابراین خود را در انتخاب همسر، به شرایطی که اسلام اعلام فرموده، و اینجانب آن شرایط را از طریق روایات بیان خواهم کرد، مقید نمائید، و سعی کنید زیبائی تنها، و عشق به زن گرفتن، و چشم دوختن به مال و ثروت زن، برای شما موجب انتخاب همسر نشود.
  رسول حق فرمود :
  زن را برای مال و جمالش انتخاب نکنید، مالش موجب طغیان و جمالش
  مایه تباهی است، در ازدواج دین و ایمان زن را لحاظ کنید.
  رسول خدا در روایتی فرمود :
  اِنْ کانَ الشُّؤْمُ فی شَیْء فَفِی النِّساءِ.
  اگر شومی در چیزی باشد، در زنان است.
  آری زنی که از معرفت و ایمان و اخلاق و خوشرفتاری، و وقار و کرامت برخوردار نباشد، شوم و موجب تباهی زندگی و هلاکت شوهر است.
  و نیز آن حضرت فرمود :
  شَرُّ الاَْشْیاءِ الْمَرْأَةُ السُّوءُ.
  بدترین اشیاء زن بد است.
  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۳/۱۱ در ساعت ۲۰:۱۳
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 10. صلوات ها 12


 11. #6

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  دانستن
  نوشته
  127
  حضور
  1 روز 3 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  689  اینهایی که فرمودید راه های انتخاب همسر مناسب بود نه "یافتن همسر مناسب"
  ویرایش توسط ذوالفقار : ۱۳۸۹/۰۴/۰۹ در ساعت ۲۲:۱۶

 12. صلوات ها 11


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  نقل قول نوشته اصلی توسط ذوالفقار نمایش پست ها
  اینهایی که فرمودید راه های انتخاب همسر مناسب بود نه "یافتن همسر مناسب":cheshmak:

  با سلام
  شما خوب انتخاب کردن را بیاموز ان وقت
  یافتن هم پیش شماست اخوی? !!! !!
  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۴/۱۰ در ساعت ۰۵:۳۳
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 14. صلوات ها 9


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن و مداحی
  نوشته
  76
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  480  سلام به همگی
  نظر شخصی من هم اینه که اگه دختری ایمان داشته باشه و معتقد به دین مبین اسلام باشه مطمئنا برای شوهرش زن خوبی هست
  چون اون زندگی بر اصول اسلام طی میشه
  و الگوی همه مسلمانان حضرت علی (ع) و خانم فاطمه زهرا هست
  یا علی ، با علی

 16. صلوات ها 9


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  80
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  404  در کوجه ها و خیابان ها پرسه می زنید و چند عدد کاغذی که رویش شماره تلفن خود را یادداشت نموده اید را در جیب خود جاساز کنید

  هر خانم خوبی را که دید شماره خود را بدهید


  اما جدا از شوخی

  این مورد رو بسپار به دست خدا...

  عجله نکن و جلوتر از انتخاب خدا و یافتن خدا کاری نکن...

  دوست پنهانی هم نگیر...(قرآن)

  به وقتش همسرتو می بینی...

  واییییییییییییییییییییییی .چه لحظه خفنیییییییییییییی
  از شهید سید مرتضی آوینی
  به دوست عزیز :امیر بهرامی
  هيچ كس را جز ياران امام حسين (ع) راهي به سوي حقيقت نيست

 18. صلوات ها 9


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  43
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  293  از خدا باید جدا خواست وباید با تمام وجود تلاش هم کرد یعنی از گزینه هایی که ممکنه مارا بان برسونه باید بهره ببریم مثل مراکز همسر یابی ویا سایتهای ازدواج معتبرو...چون ما موظفیم زندگی خوب وبا ارامش ونشاطی برای خودمان مهیا کنیم تا بتوانیم بدون مشغولیات فکری ساینده روح به رشد وشکوفایی برسیم

 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود