جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای خلوص اعمال چه کنم؟

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3287

برای خلوص اعمال چه کنم؟

سلام
    مدتیه که حس میکنم رفتارهام مثل قبل خالص نیست منظورم از خلوص برای خدا نیست ولی قبلا هرکاری میکردم به خاطر دیگران و جلب رضایتشون نبوده. اما الان کمی دیگران تو رفتارهام مهم شدن و در طرز حرف زدنم یا کارهام توی جمع و خودم و نشون دادن و عواطف و احساسات کاذب از خودم نشون دادن. دوست دارم مثل قبل باشم و رفتارهام از روی سیاست نباشه. در ضمن عقایدم هم کمی سست شده مثلا با خودم گاهی میگم چطور خوندن یک دعا مثلا فلان تاثیر رو میذاره و باید کار عملی انجام داد و خلاصه بخش زیاد تئوری دین برام کمرنگ شده. نمازهام و سنگین میخونم و نماز صبحم قضا میشه. نمیدونم چه چیزی باعث شده شاید لقمه ای از کسی گرفتم که درست نبوده یا شرایط اخیرم باعثش شده.
    اما چه راه حلی پیشنهاد میدین
    (در ضمن کمی تا زیاد تنبل هم شدم)

ممنونم پیشاپیش

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

برای خلوص اعمال چه کنم؟

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,729
    حضور
    48 روز 20 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
    در ضمن عقایدم هم کمی سست شده مثلا با خودم گاهی میگم چطور خوندن یک دعا مثلا فلان تاثیر رو میذاره و باید کار عملی انجام داد و خلاصه بخش زیاد تئوری دین برام کمرنگ شده. نمازهام و سنگین میخونم و نماز صبحم قضا میشه. نمیدونم چه چیزی باعث شده شاید لقمه ای از کسی گرفتم که درست نبوده یا شرایط اخیرم باعثش شده.
    از کی تا به حال این گونه شده اید؟ اتفاق خاصی هم بوده است؟
    قبلا افراط در کارهایتان داشته اید ؟

برای خلوص اعمال چه کنم؟
    ....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

7. صلوات ها 2

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3287

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم رحمت نمایش پست ها
    از کی تا به حال این گونه شده اید؟ اتفاق خاصی هم بوده است؟
    قبلا افراط در کارهایتان داشته اید ؟
    سلام
    حالت تدریجی داره حدود یک سال میشه شاید
    نه اصلا افراط یا تفریطی نداشتم
    اتفاق خاص در رابطه با دین نه نبوده اما یک سری نوسان ها و استرس هایی داشتم

9. صلوات ها 2

نوشته
    1,729
    حضور
    48 روز 20 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
    مدتیه که حس میکنم رفتارهام مثل قبل خالص نیست منظورم از خلوص برای خدا نیست ولی قبلا هرکاری میکردم به خاطر دیگران و جلب رضایتشون نبوده. اما الان کمی دیگران تو رفتارهام مهم شدن و در طرز حرف زدنم یا کارهام توی جمع و خودم و نشون دادن و عواطف و احساسات کاذب از خودم نشون دادن. دوست دارم مثل قبل باشم و رفتارهام از روی سیاست نباشه. در ضمن عقایدم هم کمی سست شده مثلا با خودم گاهی میگم چطور خوندن یک دعا مثلا فلان تاثیر رو میذاره و باید کار عملی انجام داد و خلاصه بخش زیاد تئوری دین برام کمرنگ شده. نمازهام و سنگین میخونم و نماز صبحم قضا میشه. نمیدونم چه چیزی باعث شده شاید لقمه ای از کسی گرفتم که درست نبوده یا شرایط اخیرم باعثش شده.
    اما چه راه حلی پیشنهاد میدین
    (در ضمن کمی تا زیاد تنبل هم شدم)

ببینید این موضوع می تونه علت های متعددی داشته باشه و نیاز به بررسی موضوع دارد.
    جلب نظر دیگران و انجام کارها به خاطر آنها، به مولفه هایی بستگی دارد که خواسته های شما می تواند نقش موثری در این امر داشته باشه. یعنی شما خواسته هایی دارید که برای رسیدن به آن خواسته ها سعی می کنید برای رسیدن به اون خواسته ها ممکن است در رفتارهای خود تغییراتی داشته باشید.
    و نیز برداشت های شما اعم از درست و نادرست، نسبت به دعا و استجابت دعا می تواند موثر در روند تضعیف اعتقادات شما باشد.
    با این اطلاعات اندک نمی توان قضاوتی کرد ولی به نظرم می رسد که این ها حلقه های یک زنجیر به هم پیوسته است که به هم مربوط اند. خصوصا این که این تغییرات به یک سال قبل تا کنون و به جهت اضطراب ها و استراس ها بوده است. اگر تمایل داشتید کم بیشتر توضیح بدین تا بشود راهنمایی کرد.

برای خلوص اعمال چه کنم؟
    ....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

11. صلوات ها 2

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3287

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم رحمت نمایش پست ها

ببینید این موضوع می تونه علت های متعددی داشته باشه و نیاز به بررسی موضوع دارد.
    جلب نظر دیگران و انجام کارها به خاطر آنها، به مولفه هایی بستگی دارد که خواسته های شما می تواند نقش موثری در این امر داشته باشه. یعنی شما خواسته هایی دارید که برای رسیدن به آن خواسته ها سعی می کنید برای رسیدن به اون خواسته ها ممکن است در رفتارهای خود تغییراتی داشته باشید.
    و نیز برداشت های شما اعم از درست و نادرست، نسبت به دعا و استجابت دعا می تواند موثر در روند تضعیف اعتقادات شما باشد.
    با این اطلاعات اندک نمی توان قضاوتی کرد ولی به نظرم می رسد که این ها حلقه های یک زنجیر به هم پیوسته است که به هم مربوط اند. خصوصا این که این تغییرات به یک سال قبل تا کنون و به جهت اضطراب ها و استراس ها بوده است. اگر تمایل داشتید کم بیشتر توضیح بدین تا بشود راهنمایی کرد.
    سلام شاید علتش قرار گرفتن توی محیطی بوده که باید با احتیاط زیاد و سیاست تمتم رفتار میکردم و کل انرژی من و گرفته و الان سیاست های رفتاری رو شاید نزدیک ترین راه برای رسیدن به هدف میدونم با اینکه نیازی به جلب توجه دیگران ندارم اما بدون دلیل و ارزش مادی و ظاهری کاری رو کمتر انجام میدم.
    نماز خوندنم هم با اینکه اعتقاد کاملی دارم اما اکثرا در حالت تکرار سوره هاست بدون توجه به کیفیتش و گاهی میگم به هیچ دردی نمیخوره.

13. صلوات

نوشته
    1,729
    حضور
    48 روز 20 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

این موضوع به جهت این که در خصوصی پاسخ داده شده، جمع بندی ندارد.

برای خلوص اعمال چه کنم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری