همجنسگرایی یک بیماری و اختلال روانی ؟

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همجنسگرایی یک بیماری و اختلال روانی ؟

سلام. امیدوارم روز خوبیو شروع کرده باشید. من یه سوالی برام پیش اومده. قبلا خیلی بهش فکر میکردم و ذهنمو ازار میداد ولی الآن نه دیگه. فقط میخواستم از خودم مطمئن تر شم. در رابطه با همجنسگرایی. این موضوع یه انحراف جنسی و بیماری روانیه دیگه؟ درمان هم داره. درسته؟ من بخاطر این به فکر این موضوع افتادم چون خیلی دوستامو دوست دارم و همش هر شوخی و رفتاری که باهاشون میکردم تو ذهنم میگفتم نکنه این همجنسگراییه! اصلا نسبت به این موضوعفوبیا پیدا کرده بودم. میخواستم ببینم این دوست داشتن نشونه ای از این موضوع هست؟ بعد اینکه این انحراف کاملا تو دین اسلام حرامه و ذاتی نیست دیگه؟

متشکرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام واحترام
بزرگوار
هم جنس گرایی یک اختلال است و عوامل مختلف زیستی ورشدی و محیطی می تواند منشا این مشکل باشد، در هم جنس گرایی علاقه عاطفی خاص به هم جنس بیشتر می شود و حتی علاقه به برقراری رابطه جنسی تشدید می یابد، به طوری که فرد هم جنس گرا چنین انگیزه ای به جنس مخالف را ندارد، و هم جنس خود را ترجیح می دهد. در این صورت شخص دچار اختلال شده، هر چند در دنیا بنا به دلایل سیاسی سعی بر توجیه و قانع کردن این موضوع( هم جنس گرایی) به عنوان یک میل طبیعی و عدم اختلال آن تلاش هایی شده، ولی واقعیت امراین است که طبق نظریه پردازان بی طرف و واقع بین، چنین گرایشی اختلال محسوب می شود، و در دین اسلام هم حرام می باشد و یک کار بسیار زشت معرفی شده، به طوری که حتی در زمینه ممنوعیت و مجازات آن حدودا 15 آیه قرآن وارد شده و علامه مجلسی در بحار الانوار جلد 76، ضمن 29 حدیث، ضررها و زیانهای آن را بر شمرده است.[1] این رفتار می تواند عوارض جسمی و روحی را هم ایجاد کند، و در عین حال عذاب اخروی هم برای این گناه ذکر شده است، چنین رفتاری حتی در سایر ادیان الهی قبیح بوده و دستور به ترک آن شده است.
امام صادق علیه السلام: هما یوارثان صاحبهما اثنین و سبعین داء فی الدنیا و الاخره؛ هم جنس گرایی و اعمال منافی اخلاق و عفت، موجب هفتاد و دو نوع بیماری و گرفتاری در دنیا و آخرت می گردد![2]
اما در رفتارهای شما با توجه به مواردی که بیان کردید، رفتار و اختلال هموسکشوالیتی( هم جنس گرایی) نیست، ولی سعی کنید رفتارهای معتدلی داشته و از افراط و تفریط های عاطفی دوری کنید.

[1]. اخلاق زن وشوهر و تنظیم خانواده، صادقی اردستانی،احمد، انتشارات حافظ نوین ، ص110
[2].بحار،76، ص71

نشاط;808729 نوشت:
با سلام واحترام
ولی واقعیت امراین است که طبق نظریه پردازان بی طرف و واقع بین، چنین گرایشی اختلال محسوب می شود
[2].بحار،76، ص71
[/]

سلام و عرض ادب
میشه این جملتون رو منبع موثقی در موردش بدید در واقع میخوام بدونم چه نظریه پردازانی (چه کسانی) و طبق چه تحقیقاتی
یه سوال هم دارم
اگر کسی همجنس گرا باشه و درمانش کنیم و فایده نداشته باشه باید چیکار کنیم؟

درصد کسانی که زنای ذهنی میکنند خود ارضایی جنسی میکنند و به عکس.پدیده همجنس بازی حاصل زنای ذهنی است. اگر زنای ذهنی درمان شد مشکل همجنس بازی و خود ارضایی جنسی هم حل میشود.تنها راه درمان زنای ذهنی عمل کردن به دستورات قرآن است. با کمی فکر کردن مشخص میشه ربط خود ارضایی و همجنس بازی. اون فرد تصویر ذهنی که ارضای جنسی داره یه مرد یا یه خانم بوده که خودش بوده.

M3hrdad;808891 نوشت:
درصد کسانی که زنای ذهنی میکنند خود ارضایی جنسی میکنند و به عکس.پدیده همجنس بازی حاصل زنای ذهنی است. اگر زنای ذهنی درمان شد مشکل همجنس بازی و خود ارضایی جنسی هم حل میشود.تنها راه درمان زنای ذهنی عمل کردن به دستورات قرآن است. با کمی فکر کردن مشخص میشه ربط خود ارضایی و همجنس بازی. اون فرد تصویر ذهنی که ارضای جنسی داره یه مرد یا یه خانم بوده که خودش بوده.

اینطور که به نظر میاد حق با شماست
ولی از کجا مطمئنید "تصویر ذهنی که ارضای جنسی داره یه مرد یا یه خانم بوده که خودش بوده"؟

پروفسور برت کاهر کتابی با عنوان «چه کسی در ذهن شما خوابیده است؟» تالیف کرده است. در این کتاب نتایج تحقیقاتی بر روی ۲۲۰۰۰ نفر(زن و مرد) که مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، آورده شده است. این افراد از لحاظ میزان سلامت ذهنی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. در فصل نخست این کتاب که با عنوان “سینمای مخفی در ذهن‌های ما” نام بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها و بازیگران و خواننده‌های مرد و زن نام برده شده است که در ذهن افراد مورد آزمایش(به اذعان خودشان) نقش بسته است و با یاد آنها و با تصویرسازی از آنها در ذهنشان با شریک جنسی خود مقاربت یا شخصاً استمناء و استشهاء می‌کرده‌اند. با این زمینه ذهنی، دلیل این که چرا یهودیت صهیونیزم به دنبال انتساب بازیگران و خوانندگان مطرح جهان به خود است، تا حدودی مشخص می‌شود.

خیلی ازتون ممنونم بابت جواب و مهر تاییدی که به تحقیقاتم زدید.
خدا به همراهتون

aproudmuslimandshia;809008 نوشت:
خیلی ازتون ممنونم بابت جواب و مهر تاییدی که به تحقیقاتم زدید.
خدا به همراهتون

داداش زیاد به این مسائل فکر نکن
تو سالمی هیچیت نیست :ok:

muiacir;808793 نوشت:
سلام و عرض ادب
میشه این جملتون رو منبع موثقی در موردش بدید در واقع میخوام بدونم چه نظریه پردازانی (چه کسانی) و طبق چه تحقیقاتی
یه سوال هم دارم
اگر کسی همجنس گرا باشه و درمانش کنیم و فایده نداشته باشه باید چیکار کنیم؟

سلام
اگه خواستید این مقاله ها در مورد هم جنس گرایی ببینید.
و همچنین مقاله ترکاشوند

ریشه هر چی گرفتاری ، گناه ، معصیت بر میگرده به فکر تفکر
کنترلش کنی ، همه چی حله مشتی
امیرالمونین .....مواظب افکارت باش که گفتارت میشود ..... مراقب گفتارت باش که رفتارت میشود

موضوع قفل شده است