بکارت و آبرو

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بکارت و آبرو

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام وقتتون بخیر
من دختری 26 ساله ام که با توجه به سنم و اطرافیانم خیلی زرنگ و کاری ام، اگه هم بگم همه هنری ام بلدم دروغ نگفتم، رو این حساب خیلی از آشنایان واسه پسرشون منو انتخاب میکنن و هم اینکه خانواده خودمم اصرار میکنن که ازدواج کنم
حقیقتش خیلی وقت بد افسردگی گرفته بودم و اصلا انگیزه و میلی به ازدواج نداشتم و همه خواستگارامو رد میکردم اما حالا دلم میخواد یه زندگی خوب و آروم داشته باشم
تا الان خدا به واسطه این که باکره نیستم نذاشته کسی از خانوادم بفهمه و آبروم بره، اما ازدواج شوخی نیست، خیلی از مشاوران احکام و فقه بهم گفتند که اظهار به گناه خودش باعث گناهه و نباید به شوهر آیندتون بگید که یه موقعی گناه کردید و این باعث به شک افتادن نسبت به شما میشه
من چند روز دیگه خواستگار برام میاد، یه پسر معمولیه اما خانواده ی خوبی داره
من نه میخوام طرفمو گول بزنم و نه میخوام خودمو کوچیک و تحقیر کنم
نمیدونم واقعا باید چکار کنم؟ بهشون بگم یا نه؟
اگه باید بگم چه موقعی باید بگم؟ چجوری بگم؟
خواهشا کمکم کنید من خیلی از لحاظ فکری نیاز دارم کمکم کنید:Ghamgin:

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
سؤال شما شباهت زيادي به اين مسأله دارد اين تاپيك را به خصوص نظر استاد سجاد را مطالعه بفرماييد

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما
در فرض سؤال ازدواج صحیح است گر چه توبه هم لازم می باشد .
بعد ازدواج هم نیازی نیست از چنین مسئله ای صحبت شود اما اگر مرد متوجه شود و عقد با شرط بکارت یا مبنی بر بکارت باشد ، حق فسخ ازدواج را دارد. بعد نزدیکی، مهریه این زن، مهریه زن غیر باکره است و بسته به منطقه ازدواج متفاوت است ممکن است در منطقه ای مهریه زن غیر باکره ، نصف مهریه زن باکره باشد و ممکن است در منطقه دیگر یک دهم باشد به هر حال هر مقدار که در منطقه ازدواج، حق چنین زنی است به او مهریه می رسد و می تواند به جهت حفظ آبرو ، بقیه مهریه را با توریه نگیرد مثلا بگوید همین مقدار را بدهی ، کافی است یا بگوید من مهریه نمی خواهم و .... .
در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفاتر مراجع تقلید در قم

http://www.askdin.com/showthread.php?t=55080

[="Tahoma"][="DarkGreen"]از نظر اخلاقي دروغ گفتن حرام است و گناه بزرگي است ولي راست گفتن واجب نيست.[/]

تدليس در بکارت

سوال:

1.اگر دختري با پسري دوست شده باشد و در ارتباط با او بکارتش را از دست داده باشد. اگر توبه کند لازم است از رابطه‌اش حرفي با خواستگار بزند؟

2.اگر خواستگار بپرسد مي‌تواند براي دفع مفسده مانند آبرو ريزي، خطر ضرب و شتم خانواده و...به خواستگار دروغ بگويد يا توريه کند؟

3.اگر ازدواج کردند و شوهرش شک کرد مي‌تواند توريه کند و بگويد مراقب باش تهمت نزني بکارت‌ها مختلف است؟

پاسخ:
1.شرح وقايع گذشته لازم نيست.[1]
2.دروغ گفتن جايز نيست، ولي اگر شرط زوج بر باکره بودن باشد و يا عقد مبني بر آن جاري شود و يا زوجه توصيف به آن شود، تدليس بوده و زوج حق فسخ دارد.[2]
3.در صورتي که
الف-زوجه و يا ولي او سکوت اختيار نموده و
ب-زوج اعتقاد به باکره بودن داشت و
ج-شرط بکارت ننموده بود و
د-زوجه توصيف به باکره بودن و يا اخبار به آن نشده وعقد هم مبني بر آن نباشد:
زوج حق فسخ نداشته و توريه مانعي ندارد.[3]
و در صورتي که تدليس هم باشد، توريه اشکال ندارد.[4]

پي نوشت ها:
-------------------------------------------------
1 .استفتاء از دفتر آيت‌الله خامنه‌اي در قم (7746666-0251).
2. امام خميني،تحريرالوسيله ،ج2،کتاب النکاح ،با استفاده از م13و14.
3. امام خميني،تحرير الوسيله ،کتاب النکاح ،با استفاده از م15.
4. استفتاي شفاهي از دفتر امام خميني وآيت الله خامنه اي.

منبع احكام روان شناختي، نرم افزار اندرويد

[=B Mitra]

با توجه به اين كه مشابه اين سؤال اخيرا بيان شده است تاپيك باز نمي شود
اگر پرسشگر محترم سؤالي دارند مي توانند براي جناب طاهر ارسال كنند تا پاسخ دهم

موضوع قفل شده است