جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لكه نفتي و قدرت خداوند !

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

لكه نفتي و قدرت خداوند !

بسم الله الرحمن الرحيم

چو در قدرت آيد سخن زان دلير ................... كه بي قدرتش نيست بالا و زير

همه بيشي اي پيش او اندكيست .................. بزرگي وخُردي به پيشش يكيست

تواناست بر هر چه او ممكنست ...........................گر آن چيز جنبنده يا ساكنست

[نظامي - خردنامه]

آثار عظمت الهي در زندگي ما ، هويداست فقط كافي است به ياد او باشيم تا قدرتش را ببينيم ، اينكه بسيار ما را به ذكر او ترغيب نموده اند شايد از آن جهت باشد كه آدمي بدون ذكر و توجه ، به شناخت نرسد و بدون معرفت ، سرنوشتي جز تباهي در انتظار او نيست .

چند وقت پيش كه خبر انتشار نفت در اعماق دريا در خليج مكزيك را شنيدم و عدم توانايي آنان را در كنترل آن ديدم به اين فكر افتادم كه خداوند قادر متعال دارد قدرت نمايي مي كند و هر چه مي گذرد اين انديشه در من تقويت مي شود كه ببين هميشه نبايد قدرت الهي را در پس حوادث بزرگ و دهشت بار مانند سيل و زلزله ديد بلكه آن خالق قاهر مي تواند به وسيله حادثه اي به ظاهر كوچك ، دودمان بشر را برچيند . همانطور كه با پشه اي كوچك طومار زندگي كسي (مانند نمرود) را كه ادعاي " أَنَا أُحْيي‏ وَ أُميتُ" - من زنده مي كنم و مي ميرانم- داشت ، پيچيد .

فقط بايد چشم باز كرد تا نمايش قدرتش را در صحنه حيات ، مشاهده نمود .

وقتي ابو بصير معناي آيه"سَنُرِيهِمْ آياتِنا فِي الْآفاقِ وَ فِي أَنْفُسِهِمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقّ" – در آينده اي نزديك نشانه هاي خود در كرانه هاي آسمان و زمين‏ را به آنان مي نمايانيم - را از امام صادق عليه السلام سئوال كرد حضرت فرمود: ...يُرِيهِمْ فِي الْآفَاقِ انْتِقَاضَ الْآفَاقِ عَلَيْهِمْ فَيَرَوْنَ قُدْرَةَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَل‏ - شكست ها و از هم گسيختگي هاي سر زمين هاي دور را به آنان نشان مي دهد تا قدرت الهي را ببينند . [اصول كافي ج8 ص 381]

فرمانروا كسي است كه منشور قدرتش ..... يفعل كما يُريد ويَحْكُمْ كما يشاست

[مولوي - ديوان شمس]

او فعال ما يشاء است هر چه بخواهد انجام مي دهد و كسي را ياراي مقاومت در برابر فرمانروايي او نيست ، سر تسليم به پيشگاه او مي ساييم و عظمتش را مي ستاييم.

ویرایش توسط عاشق : ۱۳۸۹/۰۳/۱۱ در ساعت ۰۷:۱۲
    عاشقم اما ...
    عاشقم اما دلم ويرانه نيست .... در فروغ شمع چون پروانه نيست
    باشم اينجا تا كه پر گيرد دلم ......... عاشقي را هم ز سر گيرد دلم

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

با سلام وتشکر

دقیقا همین طور است ! حوادثی که از نظر ما کوچک وناچیز هستند اما قادرند بساط بشر مغرورو جاهل را بکلی برچینند مانند کمبود آب ، اگر آب پائین رود و آب قحط شود چه باید کرد ؟؟!!!

اگر همین ویروس بغایت ضعیف و حقیر که در خارج بدن مرده است جهشی مرگبار پیدا کند براحتی هرچه تمام قادر است 7 میلیارد جمعیت را نابود کند !!!

اگر گرما وسرما کمی بیشتر و طولانی تر شود .....

اگر نظر ربوبی و لطف خدای رحمان ، لحظه ای از مخلوقاتش گرفته شود ....

اگر امنیت از انسان گرفته شود و ترس عمومی غالب شود و.....

واگرهای بسیار .....

وَآَتَاكُمْ مِنْ كُلِّ مَا سَأَلْتُمُوهُ وَإِنْ تَعُدُّوا نِعْمَةَ اللَّهِ لَا تُحْصُوهَا إِنَّ الْإِنْسَانَ لَظَلُومٌ كَفَّارٌ (34ابراهیم)

5. صلوات ها 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری