جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونگی محاسبه خمس حساب بانکی

نوشته
    36
    حضور
    1 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    104

چگونگی محاسبه خمس حساب بانکی

سلام
    وقتی خمس خود را پرداخت می کنم ، پول مخمس خود را که مقدارش کاملا مشخص است در حسابی نگهداری می کنم.
    در طول سال مالی بعد ، مبالغی را به همان حساب بانکی واریز می کنم. همچنین در طول سال ، از همین حساب برداشتهایی هم انجام می دهم. اما معمولا برداشتها کمتر از واریزی هاست. به طوریکه در پایان سال مالی ف مقدار موجودی حساب ، بیش از مقدار مخمس اولیه آن است.

سئوال اولم اینه که در سال بعد ، چگونه باید خمس این حساب بانکی ام را حساب کنم؟ آیا باید خمس کل موجودی حساب ( مقدار مخمس اولیه + افزایشهای طی سال جدید) را بدهم؟ یا فقط خمس مقدار افزایش یافته را ( یعنی مقدار مخمس اولیه را از موجودی حساب در روز سررسی سال مالی بعدی ، کم کنم)؟

سئوال دومم اینه که چون حساب ، هم دارای مبالغ مخمس هست و هم دارای مبالغ غیر مخمس ، برداشتهایی که از حساب در طی سال انجام میشه ، از کدومش باید در نظر گرفته بشه؟
    من نظر ( نیت ) خودم اینه که چون این برداشتها در سال جدید هستند ، لذا از مبالغ سال جدید باید در نظر گرفته بشه ( مشروط به اینکه موجودی کل حساب از مقدار مخمس اولیه کمتر نشه).

نمیدونم منظورم را خوب رساندم یا نه. اگر ابهامی بود لطفا بفرماییدت تا توضیح بدهم.

لطفا نظر آیت الله فاضل لنکرانی و نیز نظر مبارک مقام معظم رهبری را در این خصوص بفرمایید.

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

چگونگی محاسبه خمس حساب بانکی

کارشناس بحث: استاد نور

5. صلوات ها 3

نوشته
    4,858
    حضور
    47 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17984

نقل قول نوشته اصلی توسط عبد الرحمان نمایش پست ها
    سلام
    وقتی خمس خود را پرداخت می کنم ، پول مخمس خود را که مقدارش کاملا مشخص است در حسابی نگهداری می کنم.
    در طول سال مالی بعد ، مبالغی را به همان حساب بانکی واریز می کنم. همچنین در طول سال ، از همین حساب برداشتهایی هم انجام می دهم. اما معمولا برداشتها کمتر از واریزی هاست. به طوریکه در پایان سال مالی ف مقدار موجودی حساب ، بیش از مقدار مخمس اولیه آن است.

سئوال اولم اینه که در سال بعد ، چگونه باید خمس این حساب بانکی ام را حساب کنم؟ آیا باید خمس کل موجودی حساب ( مقدار مخمس اولیه + افزایشهای طی سال جدید) را بدهم؟ یا فقط خمس مقدار افزایش یافته را ( یعنی مقدار مخمس اولیه را از موجودی حساب در روز سررسی سال مالی بعدی ، کم کنم)؟

سئوال دومم اینه که چون حساب ، هم دارای مبالغ مخمس هست و هم دارای مبالغ غیر مخمس ، برداشتهایی که از حساب در طی سال انجام میشه ، از کدومش باید در نظر گرفته بشه؟
    من نظر ( نیت ) خودم اینه که چون این برداشتها در سال جدید هستند ، لذا از مبالغ سال جدید باید در نظر گرفته بشه ( مشروط به اینکه موجودی کل حساب از مقدار مخمس اولیه کمتر نشه).

نمیدونم منظورم را خوب رساندم یا نه. اگر ابهامی بود لطفا بفرماییدت تا توضیح بدهم.

لطفا نظر آیت الله فاضل لنکرانی و نیز نظر مبارک مقام معظم رهبری را در این خصوص بفرمایید.
    با سلام و عرض ادب

1. اگر مقدار مخمس و مازاد مشخص است، همان مقدار اضافه شده را بپردازید کافی است.
    2. به همان صورت که نیت می کنید از حساب جدید برداشت نمایید کافی است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

7. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری