صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: افسردگی برادرم

نوشته
    10
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

ممنون از راهنمایی و خصوصا دعای خیرتون

2. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

لطف کردین. متشکرم

4. صلوات

علاقه
    درک زیبایی به گونه ای که به آموختن وادارم کند
    نوشته
    1,029
    حضور
    83 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    3
    گالری
    8
    صلوات
    3774

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    این خصوصیاتی که بیان کردید، برادر شما دچار اختلال شدیدی شده
    سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی و همگی دوستان
    یک سوال برایم ایجاد شده.اینجور علایم حاد ممکنه یک مرتبه بروز کند؟ یعنی شخصی قبلا مشکل خاصی نداشته باشد ولی یک مرتبه این علائم را نشان دهد؟
    کلا خندیدن های عجیب و طولانی میتواند به افسردگی مرتبط باشد؟
    سوال دیگری دارم و امیدوارم صحبت بنده باعث نگرانی بیشتر استارتر محترم نشود.فقط یک کنجکاوی است:
    با توجه به اینکه علائم خاص ایشان بعد از سربازی شروع شده است و یا اینکه اشاره به آن دوست برادرشان میکنند،و اینکه نسبت به خواهرشان شاید نوعی حس بدبینی پیدا کرده اند و میگویند هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره و ...،ممکن است پای مواد روانگردان وسط باشد؟
    لذت خوردن یک توت حلال
    که از آوار نگاهت به زمین افتاده است

نوشته
    10
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

ممنون که اشاره کردین ولی برادرم کاملا و میتونم بگم 100% تحت کنترل هستش اونم بطور غیر مستقیم. از پول تو جیبی و کیف، جیب لباس، کمد، حتی زیر فرش اتاق هم کاملا تحت نطارت من و ... هست فک نکنم با توجه به اینکه ایشون اصلا بهشون بطور مستقیم پول نمیدیم و نیازهای مادیشو از طریق ما برطرف می کنه و اینکه کلا ما در جای دیگری این چند ماه بطور موقت ساکن شدیم و اینجا هیج اشنایی ندارن بتونن رایگان چیزی گیر بیارن.حتی قرص های تجویزی کنونیشون هم رو خودمون باید هر شب بهش بدیم و دست خودشون نباید باشه. دکتر هم بطور خصوصی ازشون سوال کرده بودن که چیزی مصرف کردن یا میکنن ولی حتی خود مشاور و روانپزشکشون هم تاکید کردن که ایشون با توجه به تجارب ما سابقه مصرف چیزی رو نداشتن و هیچگونه جای نگرانی نیس در این خصوص و گفتن این مشکل فقط جنبه ژنتیکی و یا اینکه تاثیر شدید دوستشون می تونه باشه.که ما در خونوادمون همچین مشکلی نبوده و فقط میمون دوستشون.در سوالات دکترشون همچین چیزی مطرح شد که آیا از افراد خونواده ترس داره یا عدم اعتماد و .... و من در جواب گفتم آره ولی بعد از گذشت 2 ماه و مصرف دارو کاملا خوب شد این حالت ترسشون نسبت به اعضا خونواده ولی بدبینی نسبت به رفتار دیگرون هنوز باقی مونده.در آخر فقط دعا دعا دعا......

7. صلوات ها 2

نوشته
    10
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

من اینجا تازه واردم ولی جاهای دیگه قدیمی هستم و کاملا با قوانین آشنا. فک کنم شما با با کلمه امید و دلگرمی و ... آشنا نیستین که گفتین کار از مشاور گدشته و ...

9. صلوات

علاقه
    تفکر،مطالعه و قرّة عینی فی الصلوة
    نوشته
    5,436
    حضور
    143 روز 23 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    22631

بسمه الرئوف

نقل قول نوشته اصلی توسط کوه نمایش پست ها
    لطف کردین. متشکرم
    عرض سلام و خیر مقدم

خواهرم می توانید با دگمه نقل قول سمت چپ صفحتون،سخنان کاربران گرامی

را نقل قول کنید و پاسخ بدهید،یک راه دیگه هم این هست که قسمتی را که می خواهید

پاسخ بدهید سلکت کنید،کنار متن یک کادر نقل قول باز می شود،روی اون کلیک کنید،متن

انتخابی نقل قول می شود،به این شکل راحت تر هستید.امیدوارم برادرتان هم به زودی

سلامتیشون را به دست بیاورند.

ویرایش توسط حبیبه : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ در ساعت ۱۸:۵۸

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

11. صلوات

نوشته
    10
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

من که گفتم مشاوره و قرص و ... یعنی تحت درمان هستن. لطفا بیشتر از این به من پیام ندین.کسی نگفته وضعیت فعلی من تقصیر شماست
    ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ در ساعت ۰۷:۳۴

نوشته
    10
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

ممنونم لطف کردین

نوشته
    36
    حضور
    1 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    94

سلام
    پیگیری عرضی (مشاوره ، روان شناس ، دارو و ...) مفید و ضروری است. اما در کنار آن و به موازات آن ، پیگیری طولی هم بکنید.
    منظورم دعا کردن برای ایشون است احتمالاً برای رفع این حالت ها ، ادعیه و اذکاری در دین ما توصیه شده است. آنها را با شرایطش ( وضو ، رو به قبله ، حضور قلب و ... ) بخوانید.
    همچنین احتمالا قربانی کردن برای دفع یا رفع « هر بلایی » اثر داشته باشد.
    لا حول و لا قوة الا بالله.

نوشته
    164
    حضور
    5 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    623

سلام
    خیلی متاسف شدم از خوندن این صحبتها.
    کارشناس گرامی به صورت کلی پاسخ شما رو دادن ولی من هم لازم میبینم که در راستای صحبت های ایشون نظر خودم رو بگم.
    ببینید این موارد در طول یک ماه و دو ماه و چند ماه خوب نمیشه حتی خیلی وقتها بیشتر از دوسال یا چه بسا خیلی بیشتر هم طول میکشه پس شما نباید انتظار داشته باشید در این مدت کوتاه نتیجه ی محسوسی ببینید.
    اولین کار و مهم ترین کار در اینجا پیدا کردن یک مشاور دانا با سابقه ی خیلی خوب هست چون نمیشه روانپزشک یا مشاور مدام عوض بشن باید ثابت باشه تا سابقه و شناخت از بیمار به طور کامل در دسترس پزشک باشه.
    پس حالا که قراره از وقت و پول خودتون هزینه کنید و سلامتی برادر شما و حتی شما در میان هست باید به دنبال فرد دانا باشید.سابقه ی اونو چک کنید که چقدر در درمان بیماران خودش موفق بوده چون دیگه اون فقط یک پزشک نیست بلکه مثل دوست برادر شما هست پس خیلی مهمه که اون کی باشه. توجه داشته باشید که چون شما خودتون رو درگیر بیماری برادر کردید پس احتمال ابتلای شما هم وجود داره پس باید حواستون باشه خیلی خیلی بیشتر از قبل مراقب خودتون باشی.حس امیدواری رو در خودتون بیشتر کنید.خودتون رو وقف برادر نکنید بلکه همینطور که مراقب اون هستید به سلامت جسم و روح خودتون هم اهمیت بدید با پیاده روی کوهنوردی انجام فعالیت های هنری که مورد علاقتون هست و ...
    توصیه ای که در رابطه با برادرتون دارم اینه که اصلاً سعی نکنید بهش ترحم کنید.نباید به صورت محسوس کنترلش کنید این ممکنه ناراحتش کنه.ببینید به انجام چه کارهایی همیشه علاقه داشته.انجام دادن چه کاری از طرف شما اونو قبلاً خوشحال میکرده؟
    سعی کنید فضای خانه پر از طراوت باشه مثلاً با گلدون های زیاد و مرغ عشق و قناری این چیزها و استفاده کردن از رنگ های شاد مخصوصاً زرد و نارنجی خیلی روی روحیه خودتون و برادرتون تاثیر بسزایی داره.
    درست کردن غذای مورد علاقه ی اون و سفره آرایی.ببینید اینها کارهای کوچیکی به نظر میرسه ولی تاثیر زیادی داره از روی تجربه ی شخصی دارم میگم.سعی کنید به صورت هفتگی رفتن به طبیعت جز برنا مه هاتون باشه.اینها فقط برای برادر نیست بلکه برای خود شما که مستقیماً درگیر بیماری ایشون شدید و برای دیگر اعضای خانواده خیلی مهم و ضروریه.
    فقط دقت کنید همه ی این کارهایی که گفتم با مشورت پزشک ایشون باشه.چه بسا خدای نکرده بیماری ایشون از نوع اسکیزوفرنی باشه چون گفتید توهم شنیداری داره یا هر چیز دیگه که پزشک ایشون صلاح ندونه به این شکل که من گفتم عمل کنید.پس باز هم برمیگردیم به همون انتخاب درست پزشک که بتونه بیماری رو دقیق و درست تشخیص بده و راهکارها و داروی درست هم تجویز کنه.
    در آخر چیزی به جز محبت کردن در کنار درمان نمیتونه حال برادر شما و حتی خود شما رو عوض کنه.
    امیدوارم روزی در همین سایت بگید که نتیجه گرفتید و دیگه مشکلی ندارید.
    در ضمن یادتون باشه خندیدن همیشه خوبه حتی اگر بی دلیل باشه.همیشه با چهره ی خندان و لبخند با دیگران برخورد داشته باشید.

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۳/۰۸, ۱۸:۱۰ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری