همسرم با مردان نامحرم، عادی رفتار می کند!

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسرم با مردان نامحرم، عادی رفتار می کند!

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
مردی هستم حدودا 30 ساله و متاهل
من و همسرم زندگی خوبی با هم داریم
شغل من آزاده و ایشون هم مدرک کارشناسی دارند

فقط من مشکلی که دارم اینه که همسرم با مردای دیگه خیلی راحته و وقتی مهمون نامحرم میاد خونمون روسری سرش نمی‌کنه و یا مثلا تو عروسی‌هایی که مختلط هست جلو همه می‌رقصه و من خیلی خوشم نمیاد.
چند بار مهربانانه ازش درخواست کردم که ترک کنه ولی جواب نداده.
به نظرتون من باید چکار کنم؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام
این مساله که یک مشکل بزرگی است و باید تدبیری شود، علل مختلفی دارد:
1. ضعف اعتقادی
وقتی فردی از لحاظ اعتقاد و باور دینی نسبت به مسائل دین و احکام الهی جاهل و بی توجه باشد، هر گونه توجیه و دلیل و ناراحتی از سوی همسر در قبال چنین رفتارهایی را نمی پذیرد، و طبیعی است که چنین روندی ادامه خواهد داشت.
درمان: باید هم شما و هم همسرتان نسبت به تحکیم اعتقادات و علاقه به دینداری و رعایت حلال و حرام الهی تلاش کنید.
2.شل گرفتن شما
از همان روزی که ایشان نسبت به این رفتارها، علاقه و انگیزه پیدا کرد، شما باید سفت و سخت جلوی او را می گرفتید و مخالفت خودتان را اعلام می کردید تا کار به اینجا نمی رسید. برای خانم ها نگاه همسرشان خیلی مهم است، گاهی برخی مردها نتنها اعتراض نمی کنند بلکه تشویق هم می کنند و یا شوق و ذوق خاصی در رفتار خودشان نشان می دهند، در این صورت طبیعی است که چنین مشکلاتی به وجود میاد، افراد بهتر است در همان ابتدا چنین ضوابطی را شرط کنند و حساسیتهای اخلاقی و رفتاری خود را اعلام کنند تا فرد در موقع تصمیم گیری بداند با چه کسی و با چه خصوصیات فردی، طرف مقابل را انتخاب می کند، عدم توجه موجب ایجاد مشکل و تنش در زندگی خواهد شد.
3. مجالست با افراد بی حجاب و غیر دیندار
مجالست همسر شما با افراد شل و بی حجاب می تواند انگیزه ایشان را تقویت کند، ضمنا خود رفت و آمد با افراد سست و شل نیز می تواند در رشد چنین رفتارهایی موثر واقع شود.
4. تربیت خانوادگی
وقتی تربیت خانوادگی آنها چنین است، هر چند اشتباه بوده و غلط می باشد، باید از قبل به این مساله توجه می کردید.( البته اگر تلاش کنید و او را توجیه کنید که از چنین رفتارهایی خوشتان نمیاد، و پافشاری کنید می توانید در او ایجاد انگیزه قوی برای ترک چنین رفتارهایی ایجاد کنید)
5. عدم معرفت و نداستن قبح این مساله
شاید واقعا ناراحتی شما را احساس نکرده و یا قباحت و عواقب تلخ آن را نمی داند و همین موضوع باعث چنین رفتارهایی شده است.
6. بی توجه بودن به خواندن نماز
معمولا اگر کسی نسبت به خواندن نماز بی توجه باشد، چنین رفتارهایی برای او طبیعی است و هیچ ترس و شکی در این اقدام نخواهد بود ( ولی باید شما تلاش کنید، خصوصا به خواندن نماز همت داشته باشید تا مشکل حل شود)
حال بهتر است در چنین شرایطی: در کمال آرامش با دلایل منطقی خصوصا از بعد عاطفی به او محبت کنید و بگویید عزیزم من با چنین رفتارهایی موافق نیستم و ناراحت می شوم، امید است اصلاح انجام بگیرد.( به هیچ عنوان تسلیم نشوید)

با سلام

با نظر به این دسته از روایات لزوم پرهیز از اختلاط و گپ و گفتگوهای تفریحی در مجالس میهمانی اقوام و آشنایان روشن میشود این گفتگوهای تفریحی ریشه بسیاری از مشاجرات خانوادگی و عامل تضعیف ایمان است ، بسیاری از نارضایتی ها و افسردگی های تنش زا بین همسران، شروعشان بسته به همین اختلاطهای دوستانه و قوم وخویشی است که چون حجاب اسلامی در آن با دقت اجرا نمی شود، درد سر ساز گشته اند. بدتر از آن، تاثیر بدحجابی در کدورت دل و دوری از خداست. چه بسیاری از اوقات که به دلیل، نگاه و شوخی با نامحرم، توفیق خواندن نماز اول وقت و یا دیگر اعمال نیکی که قبلا انجام می شده، از دست برود. بوجود آمدن حالت بی حوصلگی و بی علاقگی به عبادات، می تواند متاثر از همین بی مبالاتی ها باشد. چنانچه از ابتدای روز توجه و مراقبت داشته باشیم، به طور ناخودآگاه از نماز و انجام تکالیف شرعی لذت بیشتری خواهیم برد. به همین جهت در سفارش به ترک از نگاه می فرمایند: النّظرة سهم مسموم من سهام ابلیس فمن تركها خوفا من اللَّه اعطاه ایمانا یجد حلاوته فی قلبه.(نهج الفصاحه ،ص 790)

بنابر این بهترین راه برای رهایی از این دام خوشرنگ و نشان شیطان، که بسیار هم روی آن حساب کرده، همان دستوری است که قرآن ما را به آن امر کرده است. قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ »؛ به مردان مومن بگو دیده فرو نهند و پاکدامنی خود را حفظ کنند. (سوره نور، آیه 30) «

وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیُوبِهِنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ : به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان اجنبی فرو بندند و فرج (عورت) های خویش را حفظ کنند و زینت خویش را جز آنچه پیداست آشکار نسازند و نیز دستور بده تا اطراف سرپوش های خود را بر گریبان و سینه های خود انداخته، آن را بپوشانند و هنگام راه رفتن پاهای خود را بر زمین نکوبند تا زینت های پنهانی شان معلوم شود

شما از قبل ازدواج میدونستین این شکلیه؟
اگه میدونستین پس چرا ازدواج کردین؟
مشکل اغلب مردای مذهبی اینه که میرن پی خوشگلی طرف و میگن بعد ازدواج خودمون درستش می کنیم!
خوب بفرما درستش کن!
البته اول بپرس از کجاش باید شروع کنی!

در مورد بی حجاب بودنشون و رقصشون در درون عروسی های مختلط اگر امکانش هست کمی توضیح بدین ...

مثلا اینکه ...
1. اگر مثلا جلویه مردهای غریبه ای که میان خونتون روسریش رو برمیداره ... لباسش در اون زمان چجوری هست ؟؟؟
2. اگر در درون عروسی ها جلویه نامحرم میرقصه ... وضعیت رقصیدنش چجوری هست ؟؟؟

قصد فضولی ندارم ....
ولی این مساله ای که شما مطرحش میکنین میتونه رنج خیلی وسیعی از آدمها رو شامل بشه ...
و شما باید به شناخت کاملی از ایشون برسین ...

به نظرم این مساله شما دو تا حالت داره ...
1. یا اصلا چیزه مهمی نیست و الکی داری گیر میدی ....
2. یا اینکه خیلی خیلی چیزه مهمی هست و باید کاملا با اخلاقیات و روحیات خانومت آشنا بشی ....

در نهایت ...
شما نمیتونین همسرتون رو تغییر بدین ...

1. اگر واقعا برات این مساله مهم هست ... بگو به هیچ عنوان نمیتونم این مساله رو قبول کنم ... و اگر بخوای پات رو جلوتر بزاری ... عشق بینمون از بین میره ... و هر اتفاقی که از این به بعد بیوفته ( دیر بیام خونه ... مسافرت نبرمتون و ... ) به نوعی به خاطره این هستش که عشق بینمون از بین رفته و زندگیم در کنار تو از رویه عشق نیست ... بلکه از رویه اجبار هست ...

2. اگر هم خانومت راضی شد ... باهاش یک توافق همه جانبه کن .

3. ولی اگر همسرت راضی نشد ... به نظره من اولش یک دعوای جانانه ... یه داد و بیداد درست و حسابی ... سه روز خونه نیومدن ...

این مساله برای خانواده هایی مهم نیست و برای خانواده هایی مهم هست ... و چون شما براتون مهم هست باید حتما حلش کنین ... حتما بهش بگین که اگر این رفتار رو انجام بدن از چشم شما میوفتند ( چون این حقیقت هست و ایشون باید حقیقت از دست دادن شما رو بدونن ... و اگر ندونن شما در حقشون خیانت کردین )

و یک مطلب هم به خوده شما برمیگرده ...
من تقریبا این جور روابط رو میشناسم ... خیلی زیاد مساله ( حجاب و رقص ) در زندگی آیندتون مشگل ساز نمیشه ... گفتم خیلی زیاد !!!

چیزی که خیلی مهم تر هستش زمانی هست که ایشون جلویه نامحرم بی حجاب هستند یا در درون عروسی ها میرقصند ...

اینکه اگر شما نباشین ... باز هم جلویه نامحرم بدون روسری حاضر میشن ...
اگر حاضر میشن ... آیا لبخند و دلوری کردن و ... هم دارند ... یا ندارند ...
و ...

و اینکه در درون عروسی ها میرقصند ... آیا با هزار اصرار این و اون این کار رو میکنند ... یا ...

به هر حال همونجور که بهتون گفتم این مساله و سطح اون باید دقیقا مشخص یشه ...

سلام

معمولا اینجور خصوصیات اخلاقی یکهو بروز نمیکنه ! پیشینه داره و شما هم صددرصد دیدید و شاهدش بودید منتها خواستید باهاشون راه بیاید حالا بهر دلیلی .. و الان بخودتون اومدید و میبینید که درست نیست این حرکات!

دوتا کار باید انجام بدید .. یکی جذب ایشون و محبت و توجه از هر لحاظ طوری که اشباع بشن و یکی هم تقویت اعتقاداتشون..

محیط خونه رو طوری براشون بسازید که اون حسی که تو اون مجالس برای رقص و بی حجابی بهشون دست میده ، با شما تجربه کنن.. بعد از اینکه احساس کردن که توجهی رو که بهش نیاز دارن از سمت شما دریافت میکنن و محبت شما راضی شون کرد ، اونوقت بهشون با ملایمت بگید که دوست دارید فقط شما ایشون رو تو این وضعیت ببینید .. و در مرد مسائل اعتقادی بحث و گفتگو کنید..

امیدوارم موفق بشید

من هم اضافه کنم
لطفا آقایونی که اصالت ازدواج رو به ظاهرمی دونن یکمی چشم هاشون رو باز بکنن
قبل از ازدواج هزار دلیل براشون هم بیاریم، نظرشون عوض نمیشه! چون عااااااااااااااااااااااااشق شدن! و با این به اصطلاح عاشق شدن ها و اصرار کردن ها خودشون و همسرشون رو به هزار بدبختی کشوندن!
زیباترین دختر خاله ی من یکی از بدترین زندگی هایی رو داره که شاید تصورش رو هم نتونین بکنین...
اما روی صحبتم با این آقاست!
بر خلاف یکی از دوستان نظر من اصلا حرف زدن درباره ی فراموشی عشق و طلاق و... نیست!هرچند این مساله براتون خیلی مهم باشه
توی زندگی خیلی ها مشکل هست! لطفا این مشکل رو لاینحل نکنین
لطفا خانم تون رو همون طوری که هست اول بپذیرید و خرده گیری نکنین
اول فقط بهش محبت کنین
مرحله ی بعد بهش بفهمونین که شما از شدت علاقه ای که بهش دارین نمی تونین نگاه دیگران رو در این موقعیت ها تحمل کنین
بعد فقط عمل کنین
یعنی هر جا از این کار ها کرد فقط اون جا رو ترک کنین
بگین تحمل دیدن این ها رو ندارم، دارم عذاب می کشم ولی تو رو هم خیلی دوست دارم
خیلی از اولیای الهی همسران بدی داشتند ولی طلاق نگرفتند! این نشانه ی چیه؟
البته نظر من این بود و شاید درست نباشد، نظر کارشناسان و دوستان دیگر صد در صد برایم شنیدنی است

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم..
بعضی وقت ها ما دایه ی مهربان تر از مادر میشیم....به جای اینکه راهکار روایی و قرآنی بدیم ،نظر فیلسوفان غربی رو در مشاوره میدیم...
برادر گرامی روایت داریم غیرت مرد است که زن را عفیف میکند.....
یقین کنید در این رفتار همسرتون خود شما مقصر هستید....
بنده اینطور که متوجه شدم خود شما خیلی هم بهت برنمیخوره که خانمتون جلوی مردهای بیگانه اونطوری باشه....
توصیه ی اولم درمان خودتون هست،چون جسارتا در بحث غیرت که یک موضوع اخلاقی است مشکل دارید...اگر خودتان را پیداکردید و غیرتتون جوشید،مراحل زیر را طی کنید:
1.با لطافت و مهربانی از همسرتون بخواید دست از اعمال غیر دینی برداره،بهش کمک کنید خودشو پیدا کنه و در این راه بهش فرصت بدید
2.اگر قبول نکرد با اخم و تشر ملامتش کنید و حتی جوری نشون بدید که اگر لازم باشه اون رو خواهید زد(اما هرگز نزنید)
3.اگر باز هم قبول نکرد طلاقش بدید..
راهکاری که عرض کردم ریشه اش قرانی و روایی بود...

تنهاترین سردار;806152 نوشت:
بعضی وقت ها ما دایه ی مهربان تر از مادر میشیم....به جای اینکه راهکار روایی و قرآنی بدیم ،نظر فیلسوفان غربی رو در مشاوره میدیم...
بنده اینطور که متوجه شدم خود شما خیلی هم بهت برنمیخوره که خانمتون جلوی مردهای بیگانه اونطوری باشه....
توصیه ی اولم درمان خودتون هست،چون جسارتا در بحث غیرت که یک موضوع اخلاقی است مشکل دارید...اگر خودتان را پیداکردید و غیرتتون جوشید،مراحل زیر را طی کنید:
1.با لطافت و مهربانی از همسرتون بخواید دست از اعمال غیر دینی برداره،بهش کمک کنید خودشو پیدا کنه و در این راه بهش فرصت بدید
2.اگر قبول نکرد با اخم و تشر ملامتش کنید و حتی جوری نشون بدید که اگر لازم باشه اون رو خواهید زد(اما هرگز نزنید)

کاش قبل از طلاق چند تا راه حل دیگه میدادین...جدایی شاید برای اقایی اسون باشه برای خانم ها البته بعضیاشون به منزله از دست دادن همه چی هست...

تبسم73;806166 نوشت:
کاش قبل از طلاق چند تا راه حل دیگه میدادین...جدایی شاید برای اقایی اسون باشه برای خانم ها البته بعضیاشون به منزله از دست دادن همه چی هست...

[=arial]توصیه ی اولم درمان خودتون هست،چون جسارتا در بحث غیرت که یک موضوع اخلاقی است مشکل دارید...اگر خودتان را پیداکردید و غیرتتون جوشید،مراحل زیر را طی کنید:

تنهاترین سردار;806168 نوشت:
[=arial]توصیه ی اولم درمان خودتون هست،چون جسارتا در بحث غیرت که یک موضوع اخلاقی است مشکل دارید...اگر خودتان را پیداکردید و غیرتتون جوشید،مراحل زیر را طی کنید:

بله متوجه این راه حل ها بودم...نیازی به تاکید نبود...اما طلاق...

تبسم73;806174 نوشت:
بله متوجه این راه حل ها بودم...نیازی به تاکید نبود...اما طلاق...

ببینید بزرگوار ،این که میگم گاهی دایه ی مهربان تر از مادر میشیم همینه....
شما میفرمایید اون زن اگر طلاق داده بشه همه چیزشو از دست میده...بنده هم عرض کردم در وحله ی اول اون آقا کمکش کنه...
اگر خانم نپذیرفت ،اگر براش رفتار غیر دینی اش مهمتر بود...اگر غیرت شوهرشو نفهمید ،خب باید همه چیزشو از دست بده تا عبرت بشه...ارزشش رو داره عبرت سایرین بشه...
بذارید براتون مثال بزنم:
حضرت اسماعیل علیه السلام همسرش بد اخلاق و بد دهن بود
خبر به حضرت ابراهیم علیه السلام میرسه و حضرت ابراهیم علیه السلام سوار برشترش میشه و به سمت منزل حضرت اسماعیل حرکت میکنه،دم منزل حضرت اسماعیل که میرسه ،همسر حضرت اسماعیل رفتار ناشایستی نسبت به ایشان انجام میده،حضرت ابراهیم حتی از شتر پیاده نمیشن که به منزل برن،فقط میگن وقتی پسرم اومد منزل بهش بگو پدرت گفت:پادری منزلتو عوض کن....
حضرت اسماعیل که به خونه میاد میفرماید که بوی پدرم میاد،پدرم اینجا بوده؟؟خانمش میگه بله اومد،یه پیغامم برات گذاشت،گفت :پادریه منزلتو عوض کن...حضرت اسماعیل مطلب رو میگیره و همون روز میبره زنشو طلاق میده.....
اگر اشتباه نکنم امام صادق علیه السلام میفرمایند:دعای سه نفر مستجاب نمیشه...یکیش فردیه که همسرش اذیتش میکنه و به خدا دعا میکنه که ای خدا نجاتم بده....ندا میرسه نجاتت دست خودته..ما طلاق رو برای این وقت ها قرار دادیم...

[=arial]بذارید از نگاه یه خانوم به قضیه نگاه کنیم
خانم نوعی بین نامحرما حجاب نداره و توی مجالس مختلط میرقصه
این عمل چندتا دلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه:

یا توی خانواده ای بزرگ شده که محرم و نامحرم اولویتی واسشون محسوب نمیشده
پس تربیت ایشون هم به همین شکل بوده
و خودش هم به همچین تفکری ایمان داره

که نمیشه ایمان و باور کسی رو تغییر داد

یا این عمل با عرض معذرت تمرین روزمره خیانت برای یه موقعیت مناسبه
که همچین شخصی لایق زندگی نیست

یا زیبایی های ذاتی این زن انقدر از طرف همسرش مورد تغافل بوده که
بی حجابی و رقصیدنش فقط التماس تحسین از بقیه اس
که در اینصورت مقصر اصلی شما هستین

پس قبل از هرچیزی ببینین دلیل اعمال همسرتون چیه؟

تنهاترین سردار;806152 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم..

برای بخشی که درباره تهدید به زدن بود ، خیلی مطمئن نیستم که کار خوبی باشه و به نظرم به جای اون تهدید به طلاق خیلی بهتره. در نهایت اگه درست نشد میتونید به طلاق هم جدی فکر کنید. زنی که زندگیش رو دوست داشته باشه مطمئنا حاضر نیست به خاطر لدت خوش و بش وبا نامحرم اون رو تباه کنه.

در شهر ما بعد از این که انقلاب شد یکی از جوانان متدین شهر که با دختری ازدواج کرده بود ( در ان زمان خیلی از زنها به خاطر جو فرهنگی حجاب نداشتند، حتی برخی معلمان مدارس هم بادامن کوتاه و بی روسری کار می کردند) و آن دختر حجاب نداشت. بعد از انقلاب به دختر گفت باید حجاب بگذاری و ایشان هم قبول نکرد. اصرار فراوان مرد اثری نداد و در آخر زن را طلاق داد. مدتی بعد هم در جبهه شهید شد. اگر مردان ما قبول کنند که داشتن زن بی حجاب و بد حجاب برایشان یک ننگ است ، آن وقت خیلی از مسائل درست می شود.

به نام خدا
این سرآغاز مشکلات بعدی تان است که در نگرشتان به زندگی بر میگرده .
نگاهی به این دنیای پر کثافت کنید ببینید به چه سمتی میرید ببینید بچه تان چه میشود . آیا مسئله تان به همین بی حجاب «آمدن خانم تان و رقص مختلط ختم میشود یا اینکه روز به روز بد تر خواهد شد ؟
ایا عملکرد همسرتان چند سال پیش هم همینطور بوده یا روز به روز بی حجاب تر میشه ؟
در حالت نرمال این سیر قهقهرایی است ( استثنا هم دارد ) یعنی شما که اینطوری هستی خدای نکرده فردا بچه تان را باید از فلان جا جمع کنید ( خدای نکرده )
بنابراین ابتدا لازم است نگرشتان را به زندگی عوض کنید و ببینید چه چیزی شما را به آن سمت برده و از آن مسیر بر گردید
مطالعه در مستندات دینی علما و همچنین عبرت گرفتن از این دنیای پر از کثافت کمک زیادی به تجدید نظر میکند

موضوع قفل شده است