ضررهای سیگار

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ضررهای سیگار

با عرض سلام در مورد ضررهای سیگار می خواستم اطلاعات جمع کنم و این که لطفا بیشتر در مورد ضررهای سیگار توضیح دهید .
من خودم چند نکته پیدا کرده ام که می خواستم بدانم آیا صحیح هستند یا خیر ؟

1- افسردگی
2- کم کردن اشتیاق و میل به زندگی و مطالعه
3- میل به خود ارضایی
4- فراموشی های کوتاه مدت
5- عصبانی شدن زود هنگام
6- تاثیر منفی در ژن های فرزندان
7- گناه کار دیدن دیگران در زندگی ( شاید باورش سخت باشه اما یک جایی از مغز تاثیر می گذارد که انسان همچین باوری هم درونش بوجود می آید )
8- انسان حرف هایی رو بر دهان می آورد که ناخوداگاه است ( به زبان آوردن خاطرات ، افکار ، شنیده هایی که شنیده است ، چیزهایی که خوانده است و در همین هین هم شیطان چند تا چیز توی کاسه دایره اطلاعاتی میزاره که به زبان بیاوری )
9- ترس و وحشت از زندگی !!!
10- اجتماع گریزی
و ....

دوست دارم اطلاعاتتون رو در مورد ضررهای سیگار اینجا به اشتراک بگذارید.
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام
دوستان گلم اگر مطالب مهم و مفید و مستندی دارید، می توانیم استفاده کنیم.

با سلام

سیگار یکی از ابزارهایی است که شخص با مصرف آن دچار انواع بیماریها ، سرطانها و در نتیجه مرگ تدریجی میشود در این مقاله با مضرات و عواقب مصرف سیگار آشنا خواهید شد طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در هر ‌٨ ثانیه یک نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهد. نتایج تحقیقات حاکی از آن است چنانچه افراد در سنین نوجوانی شروع به کشیدن سیگار کنند (بیش از ‌٧٠ درصد موارد سیگاری شدن در این مرحله اتفاق می‌افتد) و مدت ‌٢٠ سال یا بیشتر به این عمل ادامه بدهند بین ‌٢٠ تا ‌٢٥ سال زودتر از افرادی که به هیچ‌وجه در زندگی سیگار نکشیده‌اند، خواهند مرد. تنها سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه‌ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که می‌تواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد سیگاری بروز می‌کند، که برخی از آنها عبارتند از:

١- از دست دادن موها
٢ - آب مروارید (کاتاراکت)
٣ - چین و چروک
٤ - ضایعات شنوایی
٥ - سرطان پوست
٦ - فساد دندانها
٧ - پوکی استخوان
٨ - بیماریهای قلبی
٩ - زخم معده
١٠- تغییر رنگ انگشتان
١١ - سرطان رحم و سقط جنین
١٢ - تغییر شکل دادن سلولهای جنسی در مردان
١٣ - سرطان

بیش از ‌٤٠ عنصر سرطانزا در دود سیگار وجود دارد احتمال سرطان ریه ‌٢٢ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری است.
طبق تحقیقات بی شماری که انجام شده است در صورت ادامه استعمال دخانیات توسط افراد سیگاری، احتمال مبتلا شدن آنها به انواع سرطان‌های دیگر از قبیل زبان، دهان، غدد، بزاق و حلق (‌٦ تا ‌٢٧ برابر)، سرطان بینی (‌٢ مرتبه بیشتر)، گلو (‌١٢ مرتبه)، مری (‌٨ تا ‌١٠ برابر)، حنجره (‌١٠ تا ‌١٨ برابر)، معده (‌٢ تا ‌٣ برابر)، کلیه (‌٥ برابر)، آلت تناسلی مرد (‌٢ تا ‌٣ برابر)، لوزالمعده (‌٢ تا ‌٥ برابر) مقعد (‌٥ تا ‌٦ مرتبه) وجود دارد.

خدا رحمت کنه همه ی در گذشتگان رو . اما پدر بزرگ من چند ین سال سیگار کشید و بعدهم سرطان گرفت و از دنیا رفت

میها;807828 نوشت:
خدا رحمت کنه همه ی در گذشتگان رو . اما پدر بزرگ من چند ین سال سیگار کشید و بعدهم سرطان گرفت و از دنیا رفت

فکر نکنی دوری و اینجا نیستی / قلب ما اونجاست تو تنهای نیستی

چیزی جزء این نمیتوان گفت .. روحش شاد و یادش گرامی باد.

گمراه;804264 نوشت:

با عرض سلام در مورد ضررهای سیگار می خواستم اطلاعات جمع کنم و این که لطفا بیشتر در مورد ضررهای سیگار توضیح دهید .
من خودم چند نکته پیدا کرده ام که می خواستم بدانم آیا صحیح هستند یا خیر ؟

1- افسردگی
2- کم کردن اشتیاق و میل به زندگی و مطالعه
3- میل به خود ارضایی
4- فراموشی های کوتاه مدت
5- عصبانی شدن زود هنگام
6- تاثیر منفی در ژن های فرزندان
7- گناه کار دیدن دیگران در زندگی ( شاید باورش سخت باشه اما یک جایی از مغز تاثیر می گذارد که انسان همچین باوری هم درونش بوجود می آید )
8- انسان حرف هایی رو بر دهان می آورد که ناخوداگاه است ( به زبان آوردن خاطرات ، افکار ، شنیده هایی که شنیده است ، چیزهایی که خوانده است و در همین هین هم شیطان چند تا چیز توی کاسه دایره اطلاعاتی میزاره که به زبان بیاوری )
10- اجتماع گریزی
و ....

دوست دارم اطلاعاتتون رو در مورد ضررهای سیگار اینجا به اشتراک بگذارید.
با تشکر

سلام

مقالات رو باید بررسی کنید و دقیق بدنبال چیزی که هستید بگردید مثل این لینک و این لینک اما اونایی که تاالان خوندم و میدونم ایناست ..

وقتی به سلولهای مغز دیکته میکنی که در کنار این میزان نیکوتین ، فعالیت کن .. بعد از مدتی سلولهای مغز عادت میکنه و بدون نیکوتین نمیتونه ادامه بده و هی بیشترشو میخواد .. خب کلا سیستم بدن رو که بهم بزنی میره سمت افسردگی ، افسردگی هم خودش مورد دوم رو میاره که شما اشاره کردید .. دوباره افسردگی باعث عصبانیت زودهنگام میشه ..

تو بحث تاثیر ژنتیکی و انتقال به فرزند ... موقع بسته شدن نطفه ، از همون بدنی که پدرمادر در حال حاضر دارن چند کپی تهیه میشه و نطفه بسته میشه ، پس هر چیزی که مادرپدر هستن صددرصد تو ژن نسل اثرگذاره.. از لحاظ پزشکی هم بیماریهای ژنتیکی ثابت شده ان...

مورد هفت که پارانوئیدی بودن فرد هست .. این در مورد ماری جوانا خیلی رایجه ..

به فوبیا و جامعه گریزی هم اشاره کردید که این مورد هم مثل پارانوئید و اختالالات تمرکزی و اثرگذاریش روی مغز میتونه قابل اثبات باشه!!

در مورد حرف زدن ناخودآگاه .. برای کسی این اتفاق میفته که نعشه باشه مظمین نیستم سیگار اثرش تا این حد باشه البته میدونید که سیگارهایی که به دستور اسرائیل وارد ایران میشن دارای مواد مخدر خطرناکی هستن که اگر از اون دید بهش نگاه کنیم ، مشکلاتی که ایجاد میکنه به مراتب بیشتر از مواردی هست که بیان شد..

...

من واقعا نمیفهمم این سیگار خیلی مزخرفه و مردم چجوری میکشن و تازه کلیم حال میکنن که باهاش..واقعا غیر قابل تحمله

من بقیه ی پست ها رو نخوندم ولی با خوندن همین پست چندتاش برام تبدیل به سوال شد:

گمراه;804264 نوشت:
3- میل به خود ارضایی

اخه چجوری؟؟

گمراه;804264 نوشت:

اینا فک کنم مال مواد صنعتی و روانگردان باشه!

گمراه;804264 نوشت:

یعنی چی؟

بعضیا وقت عصبانیت سیگارو میزارن دم دهنشون .من موندم از عصبانیت اونا کم میشه ؟خیلی مضخرفه اول سیگار بعدم تریاک.......

موضوع قفل شده است