صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترک خود ارضایی برای من آسان است؛ اما (ازدواج موقت الاغ لاغر مردني است براي جوان))

شروع کننده موضوع

نوشته
    170
    حضور
    3 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

ترک خود ارضایی برای من آسان است؛ اما (ازدواج موقت الاغ لاغر مردني است براي جوان))

با سلام
    من از نوجوانی تا کنون به خودارضایی مبتلا شده ام .
    در تاپیک های قبلم توضیح داده ام که چه بلاهایی سر من آمده است . اما در چند ماه گذشته احساس کردم ترک این کار برای من خیلی هم سخت نیست. یعنی با وجود این که قبلا فکر می کردم کار سختی است ترک این عمل اما الان متوجه شده ام که به هیچ عنوان سخت نیست ترک آن. حتی به مدت 3 ماه به راحتی گذاشتمش کنار.

ولی الان یک چیزی در وجود من به وجود آمده که به خاطر اون می رم سراغ این کار و اون لجبازی با خداست. تنها انگیزه ام برای انجام این کار کسب نارضایتی خداست. همه برای رضای خدا کار می کنند ولی من برای ناراضی شدن خدا.
    دلیلش هم این است که خداوند مرا در کودکی به حال خودم واگذاشت تا به این قضیه معتاد شوم. تا عقده ای شوم . تا تحقیر شوم. تا بدبخت شوم. الان انگیزه ام فقط لجبازی با اوست. او مرا ول کرد. او هوای پسر همسایه مان را بیشتر از من دارد. او مرا تحقیر کرد. من فرصت زندگی دور از حقارت را نداشتم. من فرصت این که آدم حساب شوم را نداشتم. من تحقیر شدم. پدر و مادر مرا تحقیر کردند. خدا هم مرا تحقیر کرد.

مدت هاست نماز را کنار گذاشته ام. برای خدایی که برای من پشیزی ارزش قائل نیست نماز نخواهم خواند. خودارضایی مرا افسرده کرد. نتوانستم درست درس بخوانم . همش تقصیر اون خدا بود. اون نمی بایست روز اول ، زمانی که طفل معصومی بودم فیلم های مستهجن جلوی چشمام رژه می رفتند. مادرم مرا تحقیر می کرد. پدرم هم به همچنین. ای کاش خدایی داشتیم که ما را عذاب می کرد ولی تحقیر نمی کرد. ای کاش خدایی داشتیم که ما را کتک می زد ولی ما را دوست داشت. خدای من به من پشت کرد. بنابراین من هم به او پشت می کنم.

می دانید بزرگترین چیزی که گناهکار را به گناه می اندازد چیست؟ بزرگترین چیز نه شهوت است نه غضب و نه حب نفس و نه حب مقام و نه چیز دیگر. بزرگترین و مهمترین چیزی که انسان را به گناه می اندازد همانا احساس طرد شدگی از طرف خداست. گناهکار حس می کند که خدا او را دور انداخته و به همین دلیل گناه می کند. خدا به خاطر گناه او دورش ننداخته است بلکه در دوران معصومیتش هم او را دور انداخته است. این را از من که گناهکار حرفه ای هستم بپرسید. من از هیچ گناهی نمی ترسم زیرا در دلم کینه اون ذات واجب الوجود را دارم. برای من جهنم و بهشت مهم نیست.
    اگر دستم به خدا برسد دیگر بهش نمی گم چرا مرا به این وضع انداختی؟ بلکه شمشیر می کشم و بهش می گم بیا با من مبارزه کن. بیا تا بهت بگم کی قوی تره. من دیگه اون طفل خرد بی دست و پا و بدبخت نیستم که هر بلایی که خواستی سرم بیاری. چرا منو تحقیر کردی؟چرا منو تحقیر کردی؟ چرا؟ اگر بدترین گناهان را کرده بودم حق نداشتی تحقیرم کنی. توقع عبودیت از کی داری. از بنده هایی که به ذلت و خواری آن ها را کشاندی. این بلاهایی که سرت آمده حقته. این که امروز مردم خدا را فراموش کرده اند حقته.

خدایی که خدای حسین است ولی خدای یزید نیست، چه فائده ای دارد؟ خدایی که امید بندگانش را نا امید می کند. خدایی که پارتی باز است ، خدایی که مرا دوست ندارد...............

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ در ساعت ۱۵:۴۶

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

ترک خود ارضایی برای من آسان است؛ اما (ازدواج موقت الاغ لاغر مردني است براي جوان))

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام خدمت شما برادر خوب و بزرگوارم
    نمونه داستان شما براي امثال بنده كه مشاورم بارها و بارها از زبان افراد مختلفي براي مشكلات متفاوتي بيان مي شود. داستان دبه هاي دخترانه را در سايت خوانديد؟ جواد از نگاه مردانه خود طوري از خداوند شاكي است و رعنا كه سن ازدواجش به تأخير افتاده است طور ديگري.
    فشارهاي زندگي سبب مي شود كه ما گاهي احساس تنهايي و درماندگي شديد كنيم و از خداوند انتظار داريم كه مشكلات را آن طور كه ما مي خواهيم رفع كند.
    مشاوران مهارت هاي زندگي در دنيا مي گويند:« life is difficult زندگي مشكل است.» آنهامي گويند به جاي اين كه زمين و زمان را محكوم كنيم بايد قدرت سازگاري خود را افزايش دهيم و در مشكلات با همفكري با مشاوران كارآزموده در شوؤن مختلف زندگي آنها را حل كنيم. مهارت هاي زندگي ظرفيت ذهني و معنوي و اجتماعي و جسمي ما را بالا مي برند.
    شما فرموديد «خدايي كه خداي حسين است و خداي يزيد نيست» آيا يزيد در قماربازي و ميگساري و ميمون بازي و فسق و فجور مجبور بود؟ پسرش معاويه بعد از شهادت امام حسين از داشتن چنين پدري ابراز تأسف و تأثر و بيزاري كرد. اگر يزيد مجبور بود كه اهل تسنن هم او را به خاطر ظلم به اهل بيت پيامبر و فسق و فجورش لعن نمي كردند. آيا محبوبيت امام حسين نزد خداوند به خاطر خوشكلي و چشم و ابروي زيباي امام حسين است و يا به خاطر صداقت در دينداري او است؟ اين كه دين لق لقه زبانش نبوده و در مصاف عشقش با خداوند همه دار و ندار و حتي فرزند شيرخوارش را در طبق اخلاص به خداوند تقديم كرد؟
    بسياري از افراد در امتحانات الهي و مصيبت ها از خدا فاصله مي گيرند ولي امام حسين از كودكي زندگي اش با مصائب عجين بوده است. او بارها زخمي شدن پدرش را در جنگ ديدند، شاهد لعن و نفرين پدرش روي منابر بود، بر بالين مادر شهيده اش حاضر شد. از روزي كه پدرش در محراب شمشير زهرآلود به فرقشان خود تا شهادت در كنار پدر بود و شاهد اشك هاي برادر و خواهرانش بود. او ناظر بود كه چگونه برادرش بر اثر سم شهيد شود و شاهد بود كه به تابوت و بدن برادرش شهيدش تير زدند و....امام حسين مي فرمايد مردم بندگان دنيا هستند و دين لق لقه زبان آنها است چرا كه تا وقتي دين را دوست دارند كه به نفعشان باشد و برايشان زحمتي نداشته باشد.
    زندگي ائمه و انبيا را بيشتر مطالعه كنيد مي بينيد كه زندگي ايشان آميخته بوده با رنج ها و مصيبت هاي بسيار شديد. خوشي از ديد ايشان به چيزي است كه خداوند مي پسندد:
    ندانم خوش يا كه ناخوش كدام است
    خوش آن است بر من كه او مي پسند

مكر شيطان
    در مسير دينداري بايد رند بود اگر رند و قالتاق نباشيم خيلي راحت شيطان و نفس ما كلاهي سرمان مي گذارند كه تا قوزك پايمان مي آيد. افرادي كه بي قيد هستند و خدا و دين در زندگي آنها جايي ندارد به راحتي سراغ گناهان مختلف در دنياي سايبري و بيروني مي روند ولي شيطان نمي تواند راحت افراد مذهبي را به گناهان تشويق كند. بنابراين براي اين كه انها را به گناه تشويق كند از ابزارهاي مختلفي همچون توجيه و انكار و ابطال سازي و ... كمك مي گيرد. مثلا با انكار خداوند و صفات او يا اراده خود شاهراه گناه را براي خود باز مي كنيم. كمتر كسي است كه در خلوت خود متوجه نشود كه توجيه مي كند خداوند در قرآن مي فرمايد انسان بر نفس خودش آگاه است هرچند عذرها و بهانه هايي بتراشد.
    بنابراين دينداري جسارت و همت بالايي مي خواهد. ناخدايي كه جسارت در افتادن با امواج را ندارد ورزيده نمي شود.
    كسي كه جسارت رنج كشيدن و زحمت را ندارد به گنجي دست نمي يابد.

تذكر:
    - اگر قرار بود خداوند همه جا دست كاري كند و زندگي را بر وفق ميل ما اداره كند اراده و اختيار انسان و عذاب و پاداش الهي معنا نداشت. حال اين كه نظام عالم مادي طوري است كه انسان براساس اراده و اختيارشان به مدارج عالي برسند يا سقوط كنند. خداوند براي هدايت بشر از وحي مدد گرفت و انبيا و اوليا خود را فرستاد و آنها حتي با شهادت خود ما را از رهنمون هاي خود بي نصيب نكردند تا عذري نداشته باشيم.
    - وقتي از زندگي و مشكلاتش به ستوه مي آيم به خداوند شكايت كنيم نه از خداوند. به مناجات شاكين امام سجاد رجوع كنيد.
    - ما انسان ها در قبال همديگر مسؤول هستيم. پدري كه مشروب خورده و نطفه اش مشكل پيدا كرده است سهمي در مشكلات فرزندش خواهد داشت. يا معلمي كه خودارضايي را تشويق كرده است و سبب معتاد شدن جوانان شده سهمي در انحراف و گناهان آنها دارد. بنابراين دقت كنيم كه خداوند عادلانه به مسائل نگاه مي كند و سهم افراد را در نظر مي گيرد. بنابراين فرق است بين كسي كه در محيط و خانواده اي سالم بوده و به سراغ گناه رفته است با فردي كه در محيط و خانواده اي ناسالم بوده.
    - كتاب عدل الهي شهيد مطهري را بخوانيد.

-

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ در ساعت ۰۹:۴۴
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 6

علاقه
    درس خواندن،گوش کردن، و یه عالمه چیز دیگه!
    نوشته
    520
    حضور
    4 روز 7 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2477

می دونی نقطه ی مقابل عشق نفرت نیست، بی تفاوتیه
    اما شما نسبت به خدا بی تفاوت نیستی! یعنی هنوز هم دوست داری معصوم و پاک به سوی آغوش خدا برگردی
    اما از این وضع ناراحتی، حق هم داری! راه گناه برای شما بازتر از بقیه بوده
    مطمئن باش راه توبه الآن هم برات باز هست
    تا اون جایی که می دونم با یکم مراقبت و درمان میتونید آسیب هاتون رو جبران کنید
    قرآن بخونین، تا دلتون به صحبت های خدا گرم بشه
    سعی کنین یواش یواش فرم عادی زندگی تون رو دست بگیرین
    گذشته هم ان شاءالله قابل جبرانه
    ورزش کنین و به جسم و روح تون وبه خودتون علاقه داشته باشید و براتون ارزشمند باشه
    چیری که من فهمیدم اینه که شما از خودتون هم مقداری نا امید شدید
    بدونید خدایی که نا امیدی از خودش رو بزرگترین گناه قرار داده، یعنی همواره دوستدار بندگانش بوده و هست
    خدا شما رو خیلی زودتر از کسی می بخشه که خودش رفته و شرایط گناه رو برای خودش فراهم کرده

آتش بگیر تا بدانی چه می کشم
    احساس سوختن به تماشا نمی شود
    آقا بیا...

9. صلوات ها 5

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,116
    حضور
    136 روز 3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19190

نقل قول نوشته اصلی توسط صاعقه نمایش پست ها
    خدایی که خدای حسین است ولی خدای یزید نیست
    امام حسين(ع) را در كربلا اكثر مردم تنها گذاشتند ، برادران و فرزندانش جلوی چشمش كشته شدند ، علی اصغر 6 ماهه اش جلوی چشمش پرپر زد ، خودش نيز سر از تنش جدا شد ، بدنش زير سم اسب رفت ، خانواده اش به اسيری برده شدند

اين ها كه همه اش بلا بود ، پس شما برادر گرامي از كجا فهميديد كه خدا با امام حسين(ع) بوده ، نه با يزيد؟

برای خدایی که برای من پشیزی ارزش قائل نیست نماز نخواهم خواند. خودارضایی مرا افسرده کرد. نتوانستم درست درس بخوانم . همش تقصیر اون خدا بود. اون نمی بایست روز اول ، زمانی که طفل معصومی بودم فیلم های مستهجن جلوی چشمام رژه می رفتند. مادرم مرا تحقیر می کرد. پدرم هم به همچنین. ای کاش خدایی داشتیم که ما را عذاب می کرد ولی تحقیر نمی کرد. ای کاش خدایی داشتیم که ما را کتک می زد ولی ما را دوست داشت. خدای من به من پشت کرد. بنابراین من هم به او پشت می کنم
    اگر با من نبودش هيچ ميلی
    چرا ظرف مرا بشكست ليلی؟

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

11. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

وقتي ما در خودمان احساس بي ارزشي كنيم مانند اين است كه اجاق گاز آشپزخانه دود كند و شيشه ها سياه و دودي شود آن وقت ما تصاوير و مناظر را هم را تار مي بينيم
    اگر خدا را تار مي بينيم به خاطر اين نيست كه خدا تار است گناهان سبب موج دار كردن آينه فطرت ما مي شوند
    بي ارزشي خودمان، آينده و ديگران و خدا را هم تار نشان مي دهد و پله پله جلو مي رود
    لازم است سريع با آه توبه و آب استغفار جلا بدهيم به آينه فطرتمان.

13. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

15. صلوات ها 3

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

17. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,116
    حضور
    136 روز 3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19190

به مدت 3 ماه به راحتی گذاشتمش کنار
    الان یک چیزی در وجود من به وجود آمده که به خاطر اون می رم سراغ این کار و اون لجبازی با خداست
    اگر اشتباه مي كنم استاد "حامي" اصلاح بفرمايند

من دوباره صحبت شما را خواندم و به نظر من مشكل شما اين است كه هنوز خودتان را نبخشيده ايد
    يعني آن چيزي كه در وجود شما به وجود آمده ، غصهء گذشته است كه به واسطهء نفرت شما از خودتان پيش آمده
    لذا مي دانيد كه از كسي نفرت داريد اما نمي دانيد كيست! پس دنبال مقصر مي گرديد و اين وسط خدا را پيدا كرده ايد

برادر عزيز ما بايد توانايي بخشش خودمان را داشته باشيم
    درست است كه نبايد مغرور باشيم و بايد براي گناهي كه كرده ايم شرمنده باشيم
    اما استمرار بيش از حد اين حالت ، ميتواند نتيجه عكس بدهد

زماني كه حرّ راه را بر امام حسين(ع) بست ، امام او را نفرين كردند
    اما وقتي آمد و گفت پشيمانم ، اما حسين(ع) به او نگفتند كه: نخير! مگر به اين راحتي است! تا تلافي نكنم تو را نمي بخشم! يك پدري ازت در بياورم كه كيف كني!!
    خير امام هيچكدام از اينها را نگفتند ، بلكه خيلي راحت او را بخشيدند. خب به نظر شما خدايي كه حسين بندهء اوست چقدر مي تواند بخشنده باشد؟
    و وقتي خدا مي بخشد ، چرا ما خودمان را نبخشيم؟

معتاد شوم. تا عقده ای شوم . تا تحقیر شوم. تا بدبخت شوم
    مي بينيد؟
    به ياد داشته باشيد آنچه كه بد است عملِ بد است ، نه خود انسان
    آنچه كه بد است ، زشت است ، حقير است ، بدبخت كننده است و..... گناه شماست نه خود شما
    درست مثل لباس كثيفي كه بر تن كسي باشد. آن شخص كثيف نيست بلكه لباسش كثيف است
    وقتي لباس را خارج كنيد ديگر پاك هستيد ، پاكِ پاك

بلکه حرفی است که با

19. صلوات ها 7

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,116
    حضور
    136 روز 3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19190

گناهکار حس می کند که خدا او را دور انداخته و به همین دلیل گناه می کند
    امام علي(ع):
    گنهكاري كه از گناهش پشيمان شود ، از عابدي كه به عبادتش مغرور شده باشد نزد خدا محبوب تر است

بلکه حرفی است که با

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)