خواب دیدن انسان های دیگر به شکل نامتعارف

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواب دیدن انسان های دیگر به شکل نامتعارف

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام وقت بخیر
دختر خانمی هستم که مدتی است که در خواب آدم های برهنه میبینم ، هم زن برهنه و هم مرد برهنه،
میخواستم بدونم آیا باید بعد از بیداری غسل انجام بدهم یا خیر؟
البته تو این مدت که این خواب ها رو میدیدم کلا غسل کردم.

و سوال دیگر اینکه آیا با هر بار غسل کردن باید لباس هام رو عوض کنیم یا خیر؟
ضمنا مرجع تقلید من آیت الله مکارم شیرازی هست
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور و استاد نشاط

با سلام و عرض ادب

اگر خانم یقین کند رطوبت و ترشحی در اوج لذت جنسی خارج شده است غسل جنابت واجب است و ترشحات نجس است ولی درصورت شک در اوج لذت جنسی و با تحریکات اولیه غسل جنابت واجب نمی شود حتی اگر ترشحی هم خارج شود پاک است و لباس ها هم پاک هستند حتی اگر غسل جنابت واجب شده باشد مگر همان لباسی که رطوبت نجس با آن برخورد کرده باشد.

آیه الله مکارم،توضیح المسائل،احکام جنابت

با سلام و احترام
ضمن تشکر از همکار گرامی

اما پاسخ این سوال از نگاه مشاوره:
دیدن برخی از خوابها بازتاب فکری و انعکاس رویدادهای روزانه ما در زندگی است، مثلا اگر فردی صحنه های نا مناسب را، به صورت فیلم یا تصویر مشاهده کند، این موارد می توانند در عالم رویا با شکل های مختلف بروز پیدا کنند، غیر از این اگر در خیال فرد چنین اندیشه های بروز و ادامه داشته باشد، باز در عالم خواب مشاهده چنین تصاویر محتمل است، دلایل دیگری غیر از این موارد هم شاید داشته باشد، ولی عمده علت اصلی وجود دغدغه و یا خیال و یا مشاهده تصاویر چنینی است، برای اینکه چنین صحنه هایی در روحیه شما تاثیر منفی نگذارد:
1. قبل از خوابیدن یک وضو بگیرید، مختصری تامل کنید و با خود بگویید: ای کاش بتوانم وجود ذوات مقدسه اهل بیت علیهم السلام را در خواب زیارت کنم، سعی کنید موقع خواب به افراد و صحنه های خوب و معنوی فکر کنید.
2. موقع خواب با گفتن ذکر صلوات و یا هر ذکری که مورد علاقه شماست بیشتر تکرار کنید و با ان حالت بخوابید.
3. اگر واقعا یک تماشای نادرستی به صورت اتفاقی هم داشته اید و همانها برای شما مشکل ساز شده،( البته اگر از سر جه عادت به دیدن انها را دارید، باید ترک شود که دیدن چنین تصاویری شرعا اشکال دارد و برای روح و روانتان آسیب زاست) می توانید به جای تحلیل و یاد آوری و تمرکز بر چنین مواردی، تصاویری خوب و معنوی را در ذهنتان جا سازی و جایگزین کنید، به طوری که ذهن در همان حال که درگیر است، سریعا به سوی سمت مثبت هدایت کنید، تا اینکه اثرات تخریبی آن تصاویر به مرور از بین برود.
4. کنترل فکر
اگر در طول روز چنین صحنه های در ذهنتان درگیر شد، سعی کنید به چیزهای مهم تری فکر کنید و با خود بگویید، این افکار و تصاویر به حال من سودی ندارد و ارزش ندارد که در پی آن باشم.
5. مختصری شام را نیز سبک میل بفرمایید.

[="Navy"]سلام
منم یک سوالی داشتم

چطوریه من خواب یک نفر رو میبینم اما وقتی فردا بهش میگم اون میگه من نمی دونم؟

مگه همه ارواح انسانها موقع خواب در یک مکان جمع نمیشن و با هم ملاقات نمیکنن؟[/]

اتمچه;804369 نوشت:
سلام
منم یک سوالی داشتم

چطوریه من خواب یک نفر رو میبینم اما وقتی فردا بهش میگم اون میگه من نمی دونم؟

مگه همه ارواح انسانها موقع خواب در یک مکان جمع نمیشن و با هم ملاقات نمیکنن؟

سلام
یه شوخی! مگر بازی فوتباله؟!

نه بزرگوار چنین نیست، همانطوری که افراد در این دنیای مادی با اینکه همه در یک عالم با خواص مشترک زندگی حیاتی زندیگ می کنند، ولی باز نوع مکان و محل آنها و نحوه تعامل و نوع زندگیها فرق می کند، وحدت حیات و وحدت جنس انسانها و نوع عالم، نمی تواند به نوع اتحاد زندگی انسانها و نحوه حضور در عالم رویا دلالت کند.

نشاط;804365 نوشت:
با سلام و احترام
ضمن تشکر از همکار گرامی
[=#0000cd][=113]
دیدن برخی از خوابها بازتاب فکری و انعکاس رویدادهای روزانه ما در زندگی است، مثلا اگر فردی صحنه های نا مناسب را، به صورت فیلم یا تصویر مشاهده کند، این موارد می توانند در عالم رویا با شکل های مختلف بروز پیدا کنند، غیر از این اگر در خیال فرد چنین اندیشه های بروز و ادامه داشته باشد، باز در عالم خواب مشاهده چنین تصاویر محتمل است،

سلام
حالا که این مطلب گفته شد جالبه برام که سوالی بپرسم.
شما الان علت علمی یه سری خواب ها رو گفتین.
علم ثابت میکنه که تقریبا تمامی خواب ها علتشون همین یا مواردی مشاله همین هست که فرمودین حالا سوالم اینه از نظر برون دینی و علمی آیا میتونین ثابت کنین رویای صادقه وجود داره؟ واقعا قانون خاصی برای رویای صادقه وجود داره؟ طرف خواب میبینه اگه درست در اومد میشه صادقه اگر در نیومد میشه همین بازتاب فکری و انعکاس های .... این یه جورایی میشه مسخره کردن عقل خودمون.

muiacir;804913 نوشت:
این یه جورایی میشه مسخره کردن عقل خودمون.

با سلام
بزرگوار حتی رویای صادق هم بی دلیل نیست، و رفتار و برخورد ما هم در وجود آنها موثر هستند ( مثلا: در روایت هست اگر فلان عمل را انجام دهید، وجود پیامبر اکرم ( ص) را در خواب زیارت خواهید کرد،) همین هم یک لطف الهی است، و خواب غیر صادق هم هم باز دلیلش خودمان هستیم، و این یک چیز بدیهی است. حال تعبیری ندارد، باز ما ضرر نکرده ایم، یعنی تاثیر در آینده زندگی ما ندارد و حالت الهام گرفتن را ندارد( وجود خواب که سایه ای از ساختار فکری و عملی ما باشد، از نگاه علمی مورد بررسی قرار گرفته، اتفاقا فروید در مورد تعبیر خوابها از نگاه روانشناختی با رویکرد تحلیلی کتابی تالیف کرده است)
و اما منظور شما از مسخره کرده عقل خودمون، نیاز به توضیح دارد، یعنی چی؟!!

نشاط;805008 نوشت:
با سلام
بزرگوار حتی رویای صادق هم بی دلیل نیست، و رفتار و برخورد ما هم در وجود آنها موثر هستند ( مثلا: در روایت هست اگر فلان عمل را انجام دهید، وجود پیامبر اکرم ( ص) را در خواب زیارت خواهید کرد،) همین هم یک لطف الهی است، و خواب غیر صادق هم هم باز دلیلش خودمان هستیم، و این یک چیز بدیهی است. حال تعبیری ندارد، باز ما ضرر نکرده ایم، یعنی تاثیر در آینده زندگی ما ندارد و حالت الهام گرفتن را ندارد( وجود خواب که سایه ای از ساختار فکری و عملی ما باشد، از نگاه علمی مورد بررسی قرار گرفته، اتفاقا فروید در مورد تعبیر خوابها از نگاه روانشناختی با رویکرد تحلیلی کتابی تالیف کرده است)
و اما منظور شما از مسخره کرده عقل خودمون، نیاز به توضیح دارد، یعنی چی؟!!

راستش دو بخواید من میخوام که یه توجیه درست و حسابی وجود داشته باشه الان مثال میزنم.
ببینید شما میگید اگه فلان عمل رو انجام بدید پیامبر اکرم ص رو در خواب میبینید.حالا من میگم دیدن پیامبر ص در خواب کاری به اون عمل یا مثلا دعای خونده شده نداره چون توی یه تحقیق راحت ثابت میشه اگر به 100 نفر که تاحالا پیامبر رو در خواب ندیدند بگی روایت هست با خوندن این دعا پیامبر ص رو در خواب میبینید حالا به هر 100 نفر 100 نوع دعای مختلف بدید که یکیش هم دعای اصلی باشه حالا فرضا اگر 10 نفر پیامبر ص رو ببینند کاملا مشخص میشه که دیدن پیامبر ص ربطی به دعا نداشته پس علت خواب دیدن لین 10 نفر چیه؟ جواب ساده است پروسه تلقین و الهام به خود و این چیزا
حالا اگر این 100 نفر پیامبر رو ندیدند چی میشه؟ دعا خراب بوده؟
پس میبینید که علم میگه خواب دیدن یه چیز تلقینیه و رویای صادقه رو علم قبول نداره

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

muiacir;805071 نوشت:
راستش دو بخواید من میخوام که یه توجیه درست و حسابی وجود داشته باشه الان مثال میزنم.
ببینید شما میگید اگه فلان عمل رو انجام بدید پیامبر اکرم ص رو در خواب میبینید.حالا من میگم دیدن پیامبر ص در خواب کاری به اون عمل یا مثلا دعای خونده شده نداره چون توی یه تحقیق راحت ثابت میشه اگر به 100 نفر که تاحالا پیامبر رو در خواب ندیدند بگی روایت هست با خوندن این دعا پیامبر ص رو در خواب میبینید حالا به هر 100 نفر 100 نوع دعای مختلف بدید که یکیش هم دعای اصلی باشه حالا فرضا اگر 10 نفر پیامبر ص رو ببینند کاملا مشخص میشه که دیدن پیامبر ص ربطی به دعا نداشته پس علت خواب دیدن لین 10 نفر چیه؟ جواب ساده است پروسه تلقین و الهام به خود و این چیزا
حالا اگر این 100 نفر پیامبر رو ندیدند چی میشه؟ دعا خراب بوده؟
پس میبینید که علم میگه خواب دیدن یه چیز تلقینیه و رویای صادقه رو علم قبول نداره

با سلام
وجود رویای صادقه، یک بعدی از الهامات و عنایات الهی است، و بیشتر از این بحث ضرورتی ندارد. و بنده فایده ای نمی بینم.( و مربوط به مشاوره هم نیست)

نشاط;804365 نوشت:
با سلام و احترام
ضمن تشکر از همکار گرامی

دیدن برخی از خوابها بازتاب فکری و انعکاس رویدادهای روزانه ما در زندگی است، مثلا اگر فردی صحنه های نا مناسب را، به صورت فیلم یا تصویر مشاهده کند، این موارد می توانند در عالم رویا با شکل های مختلف بروز پیدا کنند، غیر از این اگر در خیال فرد چنین اندیشه های بروز و ادامه داشته باشد، باز در عالم خواب مشاهده چنین تصاویر محتمل است، دلایل دیگری غیر از این موارد هم شاید داشته باشد، ولی عمده علت اصلی وجود دغدغه و یا خیال و یا مشاهده تصاویر چنینی است، برای اینکه چنین صحنه هایی در روحیه شما تاثیر منفی نگذارد:
1. قبل از خوابیدن یک وضو بگیرید، مختصری تامل کنید و با خود بگویید: ای کاش بتوانم وجود ذوات مقدسه اهل بیت علیهم السلام را در خواب زیارت کنم، سعی کنید موقع خواب به افراد و صحنه های خوب و معنوی فکر کنید.
2. موقع خواب با گفتن ذکر صلوات و یا هر ذکری که مورد علاقه شماست بیشتر تکرار کنید و با ان حالت بخوابید.
3. اگر واقعا یک تماشای نادرستی به صورت اتفاقی هم داشته اید و همانها برای شما مشکل ساز شده،( البته اگر از سر جه عادت به دیدن انها را دارید، باید ترک شود که دیدن چنین تصاویری شرعا اشکال دارد و برای روح و روانتان آسیب زاست) می توانید به جای تحلیل و یاد آوری و تمرکز بر چنین مواردی، تصاویری خوب و معنوی را در ذهنتان جا سازی و جایگزین کنید، به طوری که ذهن در همان حال که درگیر است، سریعا به سوی سمت مثبت هدایت کنید، تا اینکه اثرات تخریبی آن تصاویر به مرور از بین برود.
4. کنترل فکر
اگر در طول روز چنین صحنه های در ذهنتان درگیر شد، سعی کنید به چیزهای مهم تری فکر کنید و با خود بگویید، این افکار و تصاویر به حال من سودی ندارد و ارزش ندارد که در پی آن باشم.
5. مختصری شام را نیز سبک میل بفرمایید.

سلام عرض می کنم خدمت همه اساتید بزرگوار سایت

ممکنه دلیل این خواب ، این باشه که این شخص ، خیلی صادقانه با مردم برخورد میکنه و در مورد همه ، مثبت فکر میکنه و از دید ایشون همه مردم ، انسانهای صادقی هستند؟ یعنی ممکنه صداقت و یکرنگی ایشون با مردم ، و صداقت مردم از دید ایشون، در خواب به شکل برهنه بودن افراد نمود پیدا کنه؟

میشه بی پیرایه بودن و صداقت و رو راستی را به "برهنه بودن" ، تشبیه کرد و ربط داد.

موضوع قفل شده است