جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: غرور یا خجالت؟

علاقه
    تدوین
    نوشته
    16
    حضور
    19 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    50

پرسش غرور یا خجالت؟

راستش من همیشه با اطرافیانم سر یه مسئله مشکل داشتم . البته اگه بشه اسمش رو مشکل گذاشت . اینکه دوست ندارم کسی با من راجع به نماز و دین و خدا و دعا کردن و .... صحبت کنه . مثلاً وقتی مادرم بهم میگه سر نماز برای یه کسی دعا کن یا وقتی خواستی از خونه بری برون بسم الله بگو و .... یه حالت خجالت بهم دست میده و برای اینکه از این شرایط خارج بشم ، بی توجهی میکنم یا سرم رو میندازم پایین و میرم .
    نه اینکه از این کارا (دعا و نماز و ... ) بدم بیاد ولی به نظرم احساساتی که لحظه ی دعا و نماز آدم رو فرا میگیره یه چیزی هست بین انسان و خداوند متعال و هیچکس حتی پدر و مادر و حجت خدا در روی زمین هم نباید وارد این خلوت انسان با خدا بشن . بالاخره اگه من خودم از روی عقل و منطق خودم به خدای یگانه ایمان آوردم و البته از رهنمودها و هدایت های معنوی پیامبر(ص) و امامان (علیهما سلام) بهره بردم ، این حق رو دارم که یه رابطه ی بی واسطه با خدا داشته باشم . یعنی فقط من باشم و خدا . شما اسم این طرز فکر رو چی میزارین ؟ من که دیگه نمیدونم چطور باید فکر کنم .

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

غرور یا خجالت؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 4

نوشته
    763
    حضور
    25 روز 5 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3683

نقل قول نوشته اصلی توسط قرآن مدیا نمایش پست ها
    راستش من همیشه با اطرافیانم سر یه مسئله مشکل داشتم . البته اگه بشه اسمش رو مشکل گذاشت . اینکه دوست ندارم کسی با من راجع به نماز و دین و خدا و دعا کردن و .... صحبت کنه . مثلاً
    وقتی مادرم بهم میگه سر نماز برای یه کسی دعا کن یا وقتی خواستی از خونه بری برون بسم الله بگو و .... یه حالت خجالت بهم دست میده و برای اینکه از این شرایط خارج بشم ، بی توجهی میکنم یا سرم رو میندازم پایین و میرم .
    نه اینکه از این کارا (دعا و نماز و ... ) بدم بیاد ولی به نظرم احساساتی که لحظه ی دعا و نماز آدم رو فرا میگیره یه چیزی هست بین انسان و خداوند متعال و هیچکس حتی پدر و مادر و حجت خدا در روی زمین هم نباید وارد این خلوت انسان با خدا بشن . بالاخره اگه من خودم از روی عقل و منطق خودم به خدای یگانه ایمان آوردم و البته از رهنمودها و هدایت های معنوی پیامبر(ص) و امامان (علیهما سلام) بهره بردم ، این حق رو دارم که یه رابطه ی بی واسطه با خدا داشته باشم . یعنی فقط من باشم و خدا . شما اسم این طرز فکر رو چی میزارین ؟ من که دیگه نمیدونم چطور باید فکر کنم .
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    امیدوارم نکاتی را که خدمت شما عرض میکنم راهگشا باشد
    به نظر بنده این حالتی که دارید نه غرور است و نه خجالت
    بلکه نوعی اشتباه برداشت می باشد
    واقعا این درست است که هر کسی حق دارد خلوتی با خدای خود داشته باشد که دیگران را وارد آن نکند و البته دیگران نیز به خاطر حقوقی که به گردن ما دارند حق دارند که از وجود ما و کارها و ظرفیتهای ما بهره ای را داشته باشند.
    در ضمن در روایات و آیات متعدد اشاره و توصیه به دعای افراد در حق غیر خود و همچنین ثمرات این دعاها در حق خود فرد دارد .
    پس توصیه های مادر برای آن نیست که خلوت شما را خراب نماید بلکه به خاطر استفاده از این حق و کمک به دیگران و بهره بردن خود ما از ثمرات دعا در حق غیر میباشد.
    پس دوست عزیز هر کدام را در جای خود قرار بده و برای هر یک ارزش جداگانه ای در نظر بگیر.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

غرور یا خجالت؟

7. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری